Форум Рідного Міста

Знущання, милостиня чи все ж таки фінансування?

Василь Яворський - 25-7-2006 у 14:00

Потрапив на очі цікавий документ, а саме Розпорядження №586 від 05.07.2006 під назвою "Про фінансування об"єктів міського господарства"... На ряду з доволі гарними рішеннями щодо виділення коштів на ремонт памятників архітектури у місті як то:
на реставраційно-ремонтні роботи палацу та інженерних мереж
- Палац Потоцьких, вул. М. Коперніка, 15 (ох. № 1310) - 341,324 тис. грн
тим же документом виділяються мяко кажучи дивні суми на реставраційно-ремонтні роботи. Скажімо
- Музей історії, архітектури і образотворчого мистецтва "Каплиця Боїмів", пл. Катедральна, 1 (ох. № 316-2) - 0,088 тис. грн.
Чи на реставраційно-ремонтні роботи будинку та інженерних мереж:
- будинок, вул. Галицька, 6 (ох № 880) - 0,776 тис. грн.
- Будинок, вул. Галицька, 8 (ох № 881) - 0,685 тис. грн.
- Драматичний театр ім. М. Заньковецької, вул. Лесі Українки, 1 (ох № 1286) - 2,335 тис. грн.

З одного боку, якщо не вникати в цифри, добре, що місто піклується за реставрацію своїх памяток, а з іншого... Що можна відреставрувати в Каплиці Боїмів за 88 гривень... Хіба протягом року будуть кошти на змінні жарівки... А ви бачили в якому зараз стані будинок по вул. Лесі Українки, 1 (театр Заньковецької)? Як це можна відреставрувати за 2 тисячі? А ремонти будинків за 700 гривень? І це я навів лише кілька цифр, а документ просто майорить подібними сумами. Хоча є й суми серйозні... Наприклад для завершення реконструкції ратуші виділено 173 тисячі грн., чи 11 тисяч на завершення реконструкції театру молоді та юнацтва на Гнатюка.
От і виникає питання: чи не варто оті 88 грн., 700 грн., 600 грн., 2000 грн виділити цього року всі разом якомусь одному об"єкту і довести його до ладу ніж капати в пусту на все місто, все одно ж нічого путнього з подібного фінансування таки не вийде.
Цікаво б було почути думку фахівців з будівництва чи містогосподарювання. А особливо думку з міськвиконкому, що ж малося на увазі коли виділяли такі великі гроші.

Тарас Задорожний - 25-7-2006 у 15:14

Я балдію від цього... Каплиця Боїмів - 88 грн... Це просто кпинять вони:baddevil:

Андрій Пелещишин - 25-7-2006 у 20:10

Такі суми - знущання, питань не виникає.
Цитата:
Хіба протягом року будуть кошти на змінні жарівки.

Думаю, що жарівки купляються за кошти музею, а не з цільового фінансування на реставраційні роботи.

Тарас Гулка - 25-7-2006 у 20:29

Там, ще є такі пункти як "Упорядження територій в межах історичного ареалу"
І відповідні суми
-вул.Городоцької - 519,731 тис.грн.
....
-пр.Червоної Калини - 0,020 тис.грн.

Я все ж таки надіюсь, що це якась помилка. Бо якщо правда, то я пропоную нашим можновлядцям підмести пр. Червоної Калини. за 20 грн. і провести реставраційні роботи каплиці за 88 грн.

Олександр Чорнобиль - 26-7-2006 у 08:35

Зроблю припущення. Суми 20 чи 88 гривень означають, що реставраційно-ремонтних робіт в цьому році не буде... І теоретично цих статей взагалі не мало би бути, але... Думаю, що такі суми закладені на копіювання чи виготовлення документів, які можна буде наступного року подати при розгляді бюджету. Назва статті така, яка вона є бо в даному випадку копіювання чи виготовлення документів робиться виключно для і як частина отих ремонтно-реставраційних робіт.
Не впевнений чи мало би це бути розшифровано в додатку до розпорядження. Вже трохи підзабув документи на рівні міста. :rolleyes: