Форум Рідного Міста

Одна надзвичайна але маловідома львівська місцинка

Андрій Пелещишин - 1-8-2006 у 21:41

Чомусь мені здається, що не всі львів'яни були тут, і туристи також не часто сюди заглядають.
Хоча може я і помиляюся. Але зі соромом признаюся, що я був сьогодні тут уперше.
Церква та монастир на площі Вічевій (хоча там така площа - як вітальня в сучасних палацах :) ).
Браму бачив багато раз, але зайшов уперше. І був вражений.

Мав зі собою фотоапарат, зробив знимки. Кілька кину тут, а всі (і в більших розмірах) будуть опубліковані на Фотоблозі Львова http://lviv.ridne.net , про що тут буде повідомлено

IMG_0084.jpg - 37kB

Андрій Пелещишин - 1-8-2006 у 21:43

Двір перед храмом. Досить великий. Значно більший за площу Вічеву. :) У прекрасному стані

IMG_0087.jpg - 42kB

Андрій Пелещишин - 1-8-2006 у 21:47

Вид на Високий Замок з телевежою

IMG_0102.jpg - 30kB

Андрій Пелещишин - 1-8-2006 у 21:48

Центральна частина

IMG_0096.jpg - 37kB

Андрій Пелещишин - 1-8-2006 у 21:49

Красномовний надпис на одній з будівель в церковному дворику

IMG_0101.jpg - 29kB

Яндрух - 2-8-2006 у 10:07

Авжеж, є багато отаких гарних куточків. Площа Вічева, вулиця Марії Сніжної - відти таким середньовіччям відгонить (у плані шарму.:-) !

Свого часу, в студентські роки, коли всі "нормальні" студенти:-) після пар (а то й на парах) просиджували по кабаках і де-інде, я ж просто по-новому для себе став вивчати Львів, розвідуючи кожен закамарок, починаючи з центральної частини міста і далі, на колишнє середмістя (теж, до речі, мальовниче).

Гарні якісні знимки, п. Андрію.
Загалом, фотографії дуже гарно виходять на контрасті з чистим, без хмар, блакитним, а коли стояти за сонцем (як тут), то аж синім небом.
От і будівлі жовтогарячого кольору гарно брати якраз на тлі такого безхмарного синього неба.

marco - 2-8-2006 у 12:16

Ну чому маловідома?

Для тих хто виріс в центрі, досить популярне, тихе і спокійне місце було.
За останніх "совітів" там було музпедучилище. З огляду на це місце було більш-менш безпечним, принаймі піяки і всякі підозрізі типи там не кучкувались (звичайно перші збирались в скверику напроти кінотеатру Б. Хмельницького, другі дещо вище, в саду 19 школи).
Після совітів церкву і монастирські приміщення вернули тим, кому вони і мають належати. Тоді ж зробили реставрацію храму і окультурили подвір'я.
Останні 5 років при монастирі функціонує відома і популярна у Львові початкова школа "Святої Софії".
З огляду на те що мій молодший закінчив її цього року, то я там бував мало не щодня :-)

А таких гарних місць навколо повно: зокрема як по М. Сніжної спуститися нижче цікавий псевдоготичний будинок, варте уваги подвір'я одноіменної церкви, як по Льва догори піти, по Ужгородській чи за церквою Св. Миколая до Вис. Замку.

Hanor Narasson - 2-8-2006 у 21:08

Цитата:
Оригінальне повідомлення від marco
Ну чому маловідома?

... місце було більш-менш безпечним, принаймі піяки і всякі підозрізі типи там не кучкувались (звичайно перші збирались в скверику напроти кінотеатру Б. Хмельницького, другі дещо вище, в саду 19 школи).


Ну от, і мене з колєгами "скласифікували"... :( Ну добре ще я, в той час вчитель інформатики у спортсменів:lol: , але ж мій найкращий кумпель вже в той час був "доктор філософії":baddevil: (правда - "доктор" - окремо, а "філософії" - також окремо :baddevil::lol::baddevil::lol: )

Юрій Сєров - 3-8-2006 у 07:24

Цитата:
Загалом, фотографії дуже гарно виходять

Битий лінк :(

Яндрух - 3-8-2006 у 08:24

А що означає "битий"? :yawn:

Юрій Сєров - 3-8-2006 у 19:06

Цитата:
А що означає "битий"?

Означає те, що коли на ньому клацнути то ніц нема, лиш повідомлення:
Forbidden
You don't have permission to access /v241/free/b3d44/7/771082/2819306/PA309079-or.jpg on this server.

Яндрух - 4-8-2006 у 08:09

Це зовсім інший лінк.

Ось де справжній:
http://images12.fotki.com/v241/filehxOi/b3d44/7/771082/2819306/PA30...

Нормально відкривається. Там - гарні дерева, яких відзняв минулої золотої осені на тлі синього неба. То недалеко від Сихова, за Вульками.

Юрій Сєров - 4-8-2006 у 08:19

Аналогічна ситуація. Доступ заборонений. Можливо це тільки в мене?

Анастасія Кулакова - 4-8-2006 у 08:49

У мене видає таке
HTTP Ошибка 403 - Запрещено Internet Explorer

Яндрух - 4-8-2006 у 09:45

Ось ця знимка. Enjoy! :sing:

trees_defined_against_the_sky.jpg - 51kB

Олександр Дєдик - 4-8-2006 у 11:16

Цитата:
Ось ця знимка...

Березова "роща" на Знесінні?

Яндрух - 4-8-2006 у 12:15

Та ні, я ж сказав, що за озером Вулька, де дачі. Село Волиця (чи Бережани?), здається.

Гай...

Павло Жежнич - 1-12-2006 у 11:46

Нарешті вдалося опрацювати фотографії монастиря на пл.Вічевій. Спочатку варто звернути увагу на ворота монастиря - http://lviv.ridne.net/node/454, які вгорі оздоблені фрескою.

Павло Жежнич - 1-12-2006 у 11:53

Будівлі монастиря можна оглянути тут - http://lviv.ridne.net/node/459. Варто звернути увагу на витончене оздоблення будівель.


Павло Жежнич - 1-12-2006 у 12:12

Особливо красиво виглядає скульптура анлела над головним входом.

Павло Жежнич - 1-12-2006 у 12:19

При монастирі діє Школа Святої Софії. Вигляд школи з двору монастиря можна переглянути тут - http://lviv.ridne.net/node/466.
Позаду Школи видніється телевізійна вишка.

Думаю, непогано виглядала б аналогічна знимка ввечері, коли включена підсвітка телевізійної вишки.