Форум Рідного Міста

Ігнорування ПДР останнім часом

Рост - 12-8-2006 у 21:11

Спостерігаю останнім часом просто лавиноподібне зростання порушень Правил Дорожного Руху. Проїзд перехресть на червоне світло став для багатьох звичним (спостерігаю це тепер щоденно по декілька раз). Хамство чіста крутих пацанів теж почало зростати. Знову, бо якийсь час ніби воно пішло на спад. Цікаво, з чим це пов`язано...
Особливо виділяється суцільна суєта і поспіх. Ще жовтий навіть не загорівся, тобі вже трублять в спину, якщо ти їдеш на деякій відстані від машини попереду, ну, скажімо, просто з питань безпеки, тебе тут-же будуть обсигналювати, обганяти, підрізаючи і добряче матюкати. Не думаючи, що тих виграних 5 хвилин (а по Львову більше і не виграєш), можна зекономити без будь-якого ризику для безпеки інших і самого себе, просто не розказавши зайвий дурнуватий анегдот, не виясняючи стосунки зайвий раз на предмет "сам дурак" і т.п.
Мені завжди подобались в цьому плані китайці - їх там як бджіл у вулику, але взаємна культуру така висока, що досі не перетовклися. Треба вчитися у них оцій взаємоповазі.

До речі, буде ще одна проблема. Десь уже за пару тижнів. Львів повернеться з вакацій і почнуться травневі корки, коли простіше було доїхати до ближнього центру, там залишити авто і далі ходити пішки. Простіше і швидше.
Хто як збирається вирішувати для себе цю проблему?

Роман Ромашка - 17-8-2006 у 18:25

Найгірше те що таке собі позволяють малявки, більшість з яких купили права і вважать себе героям. По Києву доволі часто замічаю такі ситуацію.
У Львові картина ще сумніша, нажаль.

Маршрутні таксі це окрема історія.
Тут згадую одну фразу з відомого перекдаду "Зоряних воєйн" - "Для того чтоб гонятся на маршрутках, прав не нужно".

vovka - 18-8-2006 у 01:12

Якщо чесно, то в загальному якогось суттєвого зростання хамства на дорогах за останні 2 роки не помітив. Воно було й раніше.
Щоб не сигналили на світлофорах на жовте можу порадити 100% метод.
Затонуватися :D
Особисто мені сигналять тільки тоді коли я відверто проспав зелене світло. А до тоніровки (в принципі і досвіду в мене майже небуло) - частенько бувало що на жовтий сигналили :D
Зараз коли сигналять на жовтий - я принципово нажимаю на тормоз і чекаю ще 2-3 секунди на зеленому, хай сигналить скільки захоче, причому якось всеодно чи там бумер ззаду чи запорожець.
От буквально сьогодні біля 23:00 на вул. Патона їхав з колєгою на ВАЗ-2108 (нетонована ). Метрів 500 за нами висів на бампері якийсь "мажор" на чорній тонованій Октавії і чогось блимав дальнім, хотя зустрічна була вільна. Біля Інтермаркету (там якраз дорогу перерили, тому всі тормозять до 20км/год) цей "мажор" змушений був відторможуватися з димом резини і сигналити нам. Питання - якого милого залазити нам під бампер, грошей напевно багато мав чи що ? :)

p.s. А в центрі дійсно зручніше і швидше ходити пішки.

Громов Сергій - 18-8-2006 у 13:45

Нині в Сихові в районі магазину "Іскра" стоїть убитая бєха що повертала з головної, а по зустрічній щось валило. Я бачив лише руїни серед перехрестя і калюжку запеклої крові ..... :wow: варто було поспішати ?

Павло Жежнич - 19-8-2006 у 00:07

Останнім часом (декілька років) як на мене збільшилася кількість "джиґітів" - пацани, які принципово переїжджають перехрестки на червоне. Пішоходи переходять вулицю, а "джиґіти" навіть не збираються зупинятися.:(

Павло Жежнич - 19-8-2006 у 00:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від vovka
...От буквально сьогодні біля 23:00 на вул. Патона їхав з колєгою на ВАЗ-2108 (нетонована ). Метрів 500 за нами висів на бампері якийсь "мажор" на чорній тонованій Октавії і чогось блимав дальнім, хотя зустрічна була вільна. Біля Інтермаркету (там якраз дорогу перерили, тому всі тормозять до 20км/год) цей "мажор" змушений був відторможуватися з димом резини і сигналити нам. Питання - якого милого залазити нам під бампер, грошей напевно багато мав чи що ? :)

На Патона майже кожного дня різні такі ситуації трапляються. Такі "мажори" на світлофорі біля інтермаркету люблять обганятися при наявному зустрічному трафіку, коли сама вулиця заледве придатна для одної полоси руху в кожному напрямку.
На Патона на власні очі бачив, на скільки в людей планка може впасти. Мужик їхав на 9-ці зі сім'єю (жінка і двоє малих дітей років по 5-8). На зустріч йому з зупинки розганявся тролейбус. Перед тролейбусом 9-ка несподівано захотіла звернути в лівий бічний провулок (проїхавши через зустрічну полосу). Мужик на 9-ці не проскочив, і тролейбус стукнув її в заднє праве крило. 9-пролетіла метрів 5, при цьому горизонтально перекрутившись на 360 градусів. Слава Богу, що в цей момент не було поблизу пішоходів (я був в 30 метрах ), а то була б трагедія. А так найбільше постраждали двоє дітей з 9-ки, які отримали доволі сильний шок. І 9-ка трохи помнулась - з неї щось почало капати. І чим люди думають???

vovka - 19-8-2006 у 00:54

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Жежнич
Перед тролейбусом 9-ка несподівано захотіла звернути в лівий бічний провулок (проїхавши через зустрічну полосу). Мужик на 9-ці не проскочив, і тролейбус стукнув її в заднє праве крило. 9-пролетіла метрів 5, при цьому горизонтально перекрутившись на 360 градусів

Щось таке пригадую. Минулого року помоєму було.
Я там живу недалеко, якраз мимо проходив, бачив вже результат аварії :(
Взагалі таких нерозумію. Вже як їдеш з 2 малими дітьми, ну то тошни собі в правому ряді 20км/год і без різких рухів, нащо ці викрутаси.

Serg Selev - 23-9-2006 у 00:18

Під час навчального водіння я бачив аж два ДТП!!!

1. Перехрестя Шевченка і Брюховицької - Волга виїхала на Шевченка (головну дорогу) і в неї влетіла маршрутка.

2. Перехрестя Бр. Міхновських і Ол. Степанівни - таксі врізалось в якусь легковушку, як раз перед моїм заняттям з водіння

MaxymPidboljachny - 25-9-2006 у 15:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від vovka
Щоб не сигналили на світлофорах на жовте можу порадити 100% метод.
Затонуватися :D
Особисто мені сигналять тільки тоді коли я відверто проспав зелене світло. А до тоніровки (в принципі і досвіду в мене майже небуло) - частенько бувало що на жовтий сигналили :D
Зараз коли сигналять на жовтий - я принципово нажимаю на тормоз і чекаю ще 2-3 секунди на зеленому, хай сигналить скільки захоче, причому якось всеодно чи там бумер ззаду чи запорожець.


Ще один кльовий метод "виховання" у таких випадках мені свого часу мій інструктор з водіння порадив. Сигналять? Навмисно глохнеш, включаєш аварійку, вилазиш і піднімаєш капот. Кілька хвилин і "клієнт" шовковий, аби тільки взагалі проїхати. :) Хоча два тижні тому ледь в халепу не попав. Присторїлася до мене ззаду Октавія (теж, до речі, але не тонована) і три перехрестя поспіль, падла, на жовте в спину починає сигналити, мигати... На третьому я не витримав, ручнічок припідняв, щеплення відпустив, аварійочка, капотик, думаю, пожди, охолонь, биче... А воно візьми і вилізи до мене з матами... Рукапи махав аж поки я з бардачка пістоля не дістав (пневмо, але ж так і не видно). :) В цілому виховання вдалося, бо дядько оперативно злиняв до своєї тачки, закрився там і більше мені в спину не гудів (а волікся за мною ще три чи чотрири перехрестя - там обійти просто не було де). :)

Рост - 25-9-2006 у 22:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від MaxymPidboljachny
Цитата:
Оригінальне повідомлення від vovka
Щоб не сигналили на світлофорах на жовте можу порадити 100% метод.

Затонуватися :D
Особисто мені сигналять тільки тоді коли я відверто проспав зелене світло. А до тоніровки (в принципі і досвіду в мене майже небуло) - частенько бувало що на жовтий сигналили :D
Зараз коли сигналять на жовтий - я принципово нажимаю на тормоз і чекаю ще 2-3 секунди на зеленому, хай сигналить скільки захоче, причому якось всеодно чи там бумер ззаду чи запорожець.


Ще один кльовий метод "виховання" у таких випадках мені свого часу мій інструктор з водіння порадив. Сигналять? Навмисно глохнеш, включаєш аварійку, вилазиш і піднімаєш капот. Кілька хвилин і "клієнт" шовковий, аби тільки взагалі проїхати. :) Хоча два тижні тому ледь в халепу не попав. Присторїлася до мене ззаду Октавія (теж, до речі, але не тонована) і три перехрестя поспіль, падла, на жовте в спину починає сигналити, мигати... На третьому я не витримав, ручнічок припідняв, щеплення відпустив, аварійочка, капотик, думаю, пожди, охолонь, биче... А воно візьми і вилізи до мене з матами... Рукапи махав аж поки я з бардачка пістоля не дістав (пневмо, але ж так і не видно). :) В цілому виховання вдалося, бо дядько оперативно злиняв до своєї тачки, закрився там і більше мені в спину не гудів (а волікся за мною ще три чи чотрири перехрестя - там обійти просто не було де). :)


Нуу... Наставляючи на когось пневмо-пістоля, завжди треба бути готовим до того, що на вас націлять справжнього. Я б двічі подумав...

vovka - 25-9-2006 у 22:50

Угу.. З пістолем - то трохи переборщили..
Я розумію, що деколи є моменти коли щось явно зачіпило, і хочеться і підрізати і т.п., але краще дотримуватися правила трьох Д: Дай дураку дорогу.

MaxymPidboljachny - 26-9-2006 у 08:08

Ну-ну, не робіть з мене монстра. Я ж не виліз з машини, не поклав його на капот... Просто тип особливо нарваний трапився. Довелося або пістоля дістати, або по морді получити. Я й не наставляв... Тільки дістав з бардачка, а воно й злиняло. :)
Ну але так, це й справді нетиповий випадок, тому й розповідаю. В цілому, зазвичай, отой "метод виховання" працює безвідмовно.
А ДДД - то святе. От тільки такі дураки бувають, що навіть даною їм дорогою не користаються...

Рост - 26-9-2006 у 22:09

Щойно з траси. Ось такі враження.
Десь в 40% машин лампочки більшої, ніж встановлена правилами і виробником потужності.
В інших 30% галогенки не відрегульовані - то одна світить в землю, інша вам прямо в очі, а то й дві примо в очі...
В 10% машин ксенонові фари завищені, так зване ближньо-дальнє світло.
В 40% (включаючи і попередні категорії) в очі зустрічним світять протитуманки.
По трасі їздить не більше 20% машин з нормально відрегульованою оптикою, яка не сліпить зустрічних водіїв!!! Якби не нормально настроєні в мене фари з протитуманками, я б взагалі не бачив куди їду...
А браві ДАЙці, замість наводити реальний порядок, розводили мене сьогодні в Тернополі на хабара, типу в населеному пункті 73 їхав (це на об`їздній), хоча навіть фари не мали. Одне тішить - не розвівся :) Але навіть не думав, що такі розводи ще трапляються... Може побачили машину з чужими номерами?

vovka - 26-9-2006 у 23:42

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
А браві ДАЙці, замість наводити реальний порядок, розводили мене сьогодні в Тернополі на хабара, типу в населеному пункті 73 їхав (це на об`їздній), хоча навіть фари не мали. Одне тішить - не розвівся :) Але навіть не думав, що такі розводи ще трапляються... Може побачили машину з чужими номерами?

В суботу теж їздив в Тернопіль. ДАЙців в них чомусь суттєво більше чим в нас. І по місту (в якихось дворах ховаються) і по трасі. Хоча мене не спиняли.
А 73 - це ж в межах норми. Населений пункт 60. А по правилах +20 перевищення допускається - типу усне попередження :)

Фари дійсно світять зле у багатьох. Особливо той ксенон. Хоча чесно кажучи я і сам дуже сумніваюся що в мене фари світять по правилах. Регулював вночі біля стіни, але то так - на око :)

MaxymPidboljachny - 27-9-2006 у 07:55

Хєх, а в мене правильно світять. Де речі, довгенько вже їжджу Львовом з закарпатськими номерами - нічо, не чіпають (хоча їх, ГАЙців, у нас значно менше, аніж мало б бути).
Щодо порушень правил. Свіже ранкове сьогоднішнє спостереження - дістало мене вже при повороті зі Стрийської на Наукову впиратися лоб у лоб з козлами, які поспішаючи кудись (на той світ, певно), з ревом летять по зустрічній (по моїй, себто)... :( Через день такі зустрічаються у тому місці. При тому що вранці, на відміну від вечора, там цілком спокійно можна дочекатись свого зеленого. Ну от що з ними робити?

Олексій Мачехін - 27-9-2006 у 12:37

Влупити і стягти гроші, якщо не шкода свого часу.

MaxymPidboljachny - 27-9-2006 у 12:44

"Добра" порада... Ні, може й добра... Але не тільки часу шкода. Машину шкода. Самі розумієте, як биту не рихтуй - все одно гірше, ніж небита. Та й ті дурні коли по зустрічній летять - таки дійсно летять, намагаючись поскорше свою "протиправну" ділянку проскочити. Так що і себе теж шкода, а то ненароком ще й за лікування гроші стягувати довелося б. Я краще обережненько пропущу - воно свого стовпа рано чи пізно само знайде. Але ГАІшника я б на те перехрестя втулив (як і по всій Науковій, біля кожної "зебри", бо ж перейти живим - подвиг).

Олексій Мачехін - 27-9-2006 у 12:57

Взяти на прокат важкого камаза і по правилам проїхатися містом - ото б було задоволення! :rolleyes:

MaxymPidboljachny - 27-9-2006 у 12:59

:lol: Тоді б краще катком. Не завадить навіть те, що він повільний. :)

Рост - 27-9-2006 у 21:53

Цитата:
Оригінальне повідомлення від vovka
А 73 - це ж в межах норми. Населений пункт 60. А по правилах +20 перевищення допускається - типу усне попередження :)

Класно було, пан поліцай (пП) кажуть:
(пП) "ходіть зі мною, я вам напишу попередження"
(я) "вийду з машини вже хоча б для того, щоб побачити, як ви збираєтесь усне попередження записувати" :)
Потім він мене мурижив щось із дві хвилини на предмет "нової редакції правил", або що "усне попередження виноситься через суд" (тут я мало не пирснув, але стримався :) ) і т.д. Але побачив, що "клієнт не колеться", на тому і роз`їхались.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від vovka Фари дійсно світять зле у багатьох. Особливо той ксенон. Хоча чесно кажучи я і сам дуже сумніваюся що в мене фари світять по правилах. Регулював вночі біля стіни, але то так - на око :)

В мене добре відрегульовані, тепер нерідко доводиться по темряві шастати, не хочу зустрічних мучити. А щоб було таки щось видно, в мене ж іще протитуманки, які добряче виручають.

ПС. До речі, біля місяця назад купив в Алексі і поставив лямпочки H4 Osram Cool Blue 4000К, типу змін в житті захотілося. Але таки не сподобався мені їх відтінок. Хто любить імітацію ксенона - можу віддати на за пів ціни (ну, оскільки уже місяць катаються).

vovka - 27-9-2006 у 23:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
"усне попередження виноситься через суд"

:lol:

Цитата:

ПС. До речі, біля місяця назад купив в Алексі і поставив лямпочки H4 Osram Cool Blue 4000К, типу змін в житті захотілося. Але таки не сподобався мені їх відтінок. Хто любить імітацію ксенона - можу віддати на за пів ціни (ну, оскільки уже місяць катаються).

Я недавно купив нові фари+лампочки Філіпс +30%, тоже якісь blue vision чи щось таке.. Ніби світять, але все одно жовтуватим :)

Рост - 28-9-2006 у 08:01

Осрам Сільверстар +50 світив чисто білим, але от, потягло мене на пригоди :)
Кул Блю світить теж ніби білим, але якийсь відтінок... Ну, одним словом, пародія на ксенон деяка спостерігається. Може взимку і добре буде. особливо на білому снігу.

Користувач Олесь - 24-1-2007 у 13:11

Ігнорування ПДР не тільки останнім часом, то була тенденція віддавна. Хоча в дотриманні правил особисто мав би бути зацікавлений кожен учасник. Взяти хоча б користування пасками безпеки - таке враження, що в Україні ними прищіпаються виключно для того, щоб не бути оштрафованими (читай - не прищіпаються). Причому це вже роблять не тільки власники дорогих авт, як у випадку нахабного нехтування знаками, розміткою, обмеженнями швидкості - не прищіпнутися паском безпеки - воістину порушення, доступне навіть малозабезпеченому власнику Запорожця.

Олексій Мачехін - 24-1-2007 у 17:05

Тю, так в Києві за це вже років 10 не штрафують.

Юрій Сєров - 24-3-2007 у 15:54

Надибав таку порівняльну табличку штрафів за порушення правил дорожнього руху:

20070323130431195_1.gif - 136kB

Рост - 24-3-2007 у 21:48

В наших умовах, щоб їм неладно, палка в двох кінцях. У нас стільки безглуздих знаків, не порушувати які просто проблематично. А часто і зумисно встановлених, щоб біля них потім пастися.
Наприклад, недалеко від Тернополя, два ряди в кожен бік, подвійна розділювальна смуга, і в якомусь місці стоїть знак 70. Забули зняти після ремонту? Звісно що "забули".

Олексій Мачехін - 24-3-2007 у 23:48

По лівобережній трасі Київ-Черкаси-Дніпропетровськ таких "забутих" знаків чимало :)
Складається враження, наче дороги у нас не для швидкого пересування, а для успішного збирання штрафів.

Юрій Сєров - 4-7-2008 у 17:52

Не знав куди розмістити, врешті знайшов цю тему.
Стаття про приїзди ВІПів, гаїшників, маршрутників і людську біду.
http://zaxid.net/article/19295/
Справді, треба щось з тим робити!

vovka - 4-7-2008 у 19:33

Розшукується ЧЕРОКІ (BC 2323 AI)
http://tuning.lviv.ua/forum/viewtopic.php?f=6&t=7649

Вже зовсім охаміли :mad:

Андрій Пелещишин - 19-8-2008 у 20:36

Тиждень тому я був вражений.
Їхав на передньому сидінні маршрутки, тому все добре бачив.
Маршрутка їхала по Чорновола в лівому ряді, їхала рівно, спокійно, без ривків. Перед одним із з'їздів на зустрічну смугу (дорога розділена, тільки окремі з'їзди) справа вилітає вантажівочка щоби повернути наліво у з'їзд (вантажівка така що вікна возить, невелика) яка постійно їхала постійно на півкорпуса позаду маршрутки.
Маршрутка звичайно в кузов вантажівки бамкнула, лише дійсно класний рефлекс водія врятував від якихось серйозніших наслідків окрім вмятини. Нагадаю, що мова йде про марштурку наповнену людьми!
Усе, що міг сказати водій вантажівки на своє виправдання, було - "ну я ж увікнув лівий поворот!"