Форум Рідного Міста

Гуглити (googling) тепер заборонено!

Андрій Пелещишин - 16-8-2006 у 13:18

Якась досить безглузда новина від шанованої компанії.
У рамках заходів захисту торгової марки Google (раніше вони боролися з подвійним "оо" в конкурентів) тепер Google просить не виживати новотвір googling , який зустрічається в сенсі - шукати в інтернеті.
Приклад: ”I googled for a good Thai lunch place in New York.”
Зауважу, що я уже чув український відповідник - слово "гуглити" від студентів.
Про причини такого вчинку Google є трохи написано тут
http://networks.silicon.com/webwatch/0,39024667,39161395,00.htm

До речі, Галицькі Контракти ще 2003 році відзначили, що Google стає синонімом інтернет-пошуку, але там це подавалося (як на мене - цілком слушно) як великий плюс для Google
http://www.kontrakty.com.ua/ukr/gc/nomer/2003/10/36.html
Що ж тепер в цьому поганого? поняття не маю

Іван Лихобор - 16-8-2006 у 14:36

А, в свою чергу, в комерції немає такого поняття як "погане/непогане": all rights reserved, і край!

Ну, але в приватному користуванні забарона ця не матиме юридичної сили: як казали „ґуґлити”, „поґуґлити” „наґуґлити”, „ґуґлісти” (іронічно про тих, хто завше копирсається пошуком у інтернеті), так і далі казатимемо!

Андрій Пелещишин - 16-8-2006 у 14:52

Цитата:
А, в свою чергу, в комерції немає такого поняття як "погане/непогане": all rights reserved, і край!

Я розумію. Я вжив "погане" в сенсі - "збиткове для Гугла". Навпаки, це мало би зміцнити його позиції.

Іван Лихобор - 16-8-2006 у 15:23

Зміцнити в короткотривалому сенсі, тимчасово. Коли ж на віки :-) - потрібно оберігати від зазіхання. Навіть із втратою попервах популярності.
Не взивати ймення пошуковця твого марно! І не перекручувати його - бо в умах людських воно втратить свій первинний смисл: завжди спливати в пам'яті по одній лише його згадці!

Андрій Пелещишин - 16-8-2006 у 16:17

Розумію. Це щось навзірець "ксерокс" або "жилетка".
Але в мене сумніви, чи Xerox на користь це чи ні. Люди з Google видно вважають, що не на користь.

Юрій Сєров - 17-8-2006 у 03:55

Просто піаряться. Ось які ми круті... хочемо дозволимо, хочемо заборонимо. Хто вживав такі слова, буде продовжувати їх вживати.