Форум Рідного Міста

В Росії судять «форумчанина» proUA

Тарас Гулка - 14-9-2006 у 20:45

У понеділок, 11 вересня, в Совєтському районному суді Новосибірська (Російська Федерація) почався розгляд справи про розпалювання міжнаціональної ворожнечі в Інтернеті.

"Як випливає з оголошеного обвинувального висновку, з січня 2005 року користувач Інтернету Тарас Зеленяк під ніком novosibirsk–2 залишав на російськомовному форумі українського сайту http://www.proua.com свої коментарі до різних подій суспільно-політичного життя в Росії і України. Представники прокуратури стверджують, що в коментарях пана Зеленяка червоною ниткою проходить думка про «перевагу українського народу над російським», вони пропагують ненависть до росіян, рясніють словами «москаль», «». "

Джерело proUA.com

Капець. Загалом за такими звинуваченнями можна притягнути до відповідальності тисячі народу. Адже є купа форумів де нема жорсткої модерації і народ і не такі слова вживає і не тільки в сторону "великого брата".
Ой, прошу вибачення за вислів "великого брата", а то ще і це буде розцінине як наїзд.

Sagittarius - 14-9-2006 у 21:37

Угу, а на рідному аналогічно, про великого брата теж не дають сказати, зразу попереджають, банять і т.д., філіал однако.

Андрій Пелещишин - 14-9-2006 у 22:09

Тема уже обговорюється
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=4494

Цитата:
Угу, а на рідному аналогічно, про великого брата теж не дають сказати, зразу попереджають, банять і т.д., філіал однако.

Не подобається - не ходіть сюди. Форумів є багато.

Василь Яворський - 15-9-2006 у 09:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Тема уже обговорюється
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=4494

Цитата:
Угу, а на рідному аналогічно, про великого брата теж не дають сказати, зразу попереджають, банять і т.д., філіал однако.

Не подобається - не ходіть сюди. Форумів є багато.


Форум потроху перетворюэться у господарсько-спортивний... полытичны подыъ тут обговорювати просто марна справа....

Тарас Задорожний - 15-9-2006 у 10:36

Чому? Політика в нас просто така пішла, шо й нема про шо навіть говорити

Dmy - 15-9-2006 у 16:56

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Яворський
Форум потроху перетворюэться у господарсько-спортивний... полытичны подыъ тут обговорювати просто марна справа....

Пане Василю, обережніше з розкладкою!
Текст "полытичны подыъ" у Новосибірську можуть розцінити як знущення над "wielikim i moguczim russkim jazykom" і подати до суду. ;)

Sagittarius - 15-9-2006 у 17:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Не подобається - не ходіть сюди. Форумів є багато.


Так і зроблю. Думаєте я перший чи останній?

Тарас Задорожний - 17-10-2006 у 11:58

Трохи призабулося. А proUA написало на цю тему докладну статейку. Можете почитати, думаю буде цікаво. Стаття тут

Андрій Пелещишин - 18-10-2006 у 08:28

Хотів раніше написати даний допис, але ніяк не збирався. Стаття простимулювала.
Стаття цікава. Зібрали разом усі головні факти по справі.
Позицію Росії з даного питання навіть коментувати не бачу потреби - тут усе зрозуміло. Що то за держава і які "закони" там діють.
Мені цікаво інше. Чи тепер власники немодерованих форумів (зокрема в Україні) усвідомлять, що на них таки лежить велика моральна відповідальність за долі людей? Адже стиль тих форумів фактично стимулює повідомлення, за які потім хтось може постраджати.
Але то напевно їх не цікавить. Напевно вони лише "надуваються" від почуття своєї значимості та свободолюбства.

У цьому сенсі цікавий допис Sagittarius . Так, на ФоРуМі не можна образливо висловлюватися. І я би того росіянина забанив після першого повідомлення, а саме повідомлення би видалив. І тим самим я би не дав його підставити перед владою його країни.
У протилежному разі він міг би сісти не через проУА, а через ФоРуМ. І я би не зміг після того спокійно жити, совість моя була би нечистою. І хто знає, може чоловік колись був сюди заглянув, але подився на сувору модерацію, та й пішов шукати інший форум.
Звичайно, мене всі засуджують за сувору модерацію. Але ніхто не сяде і не постраждає за участь у цьому форумі.

Якщо вже так хочеться мати немодерований форум, треба вдаватися до наступного.
Нагадаю, що в Вебі можна знайти сайти, де власники на головній сторінці пишуть - "якщо ви з країн X, Y, Z .... вам сюди не можна".
Значить на немодерованих форумах варто робити так само. Можна взагалі блокувати доступ з відповідних мереж. Хоча це лише часткове вирішення проблеми.

Тарас Задорожний - 18-10-2006 у 09:56

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Звичайно, мене всі засуджують за сувору модерацію.

Не знаю чи всі... Я, для прикладу, зі всіма банами, за виключенням буквально кількох, був згодний. Тому, засуджувати особоисто не можу.

Горват Корнелія - 18-10-2006 у 15:28

Згодна, доля суворості таки є, але вона виправдана морально. Такі випадки вражають, але якщо ми є люди цивілізовані і виховані, то такого бути не може. Навпаки, в деякій мірі, п. Андрію можна бути ще суворішим (десь, колись) на форумі. таким проявів вистачає, щоб тему закрити.

Юрій Сєров - 19-11-2006 у 18:36

Тараса Зеленяка виправдали. Здається... http://webplanet.ru/news/life/2006/11/17/forumchik.html

Андрій Пелещишин - 16-7-2007 у 16:37

http://pravda.com.ua/news/2007/7/16/61546.htm

Справу звели до грошового штрафу в 7 тисяч доларів.