Форум Рідного Міста

Уряд проти новонароджених

Павло Жежнич - 19-9-2006 у 09:58

Дивує позиція нового уряду про підтримку новонароджених. Тепер уряд хоче виплачувати компенсацію 8 тис. лише малозабезпеченим сім'ям, в яких сумарний дохід за останні півроку склав менше 5 тис.
Тобто, якщо сім'я заробляє в місяць більше 830 грн., то її автоматом вважають забезпеченою?
Хто має немовлят, знають, що на малу дитину в місяць принаймні потрібно витрачати 400 грн. То невже сім'я з немовлям і місячним доходом 1000 грн. може реально прожити (чи проіснувати)?

Тарас Капущак - 19-9-2006 у 10:10

Новий уряд, як кажуть, з місця в скач. Не встигли сісти в крісла, вже заявили, що бюджет на кілька мільярдів завищений і треба його урізати - тобто вирішили сходу собі відбити кілька мільярдів.
Тепер от новий коник. Дуже вже їм муляє допомога молодим сім'ям. Для чого вони це роблять? Та шоб дітей не народжували! Комусь дуже не хочеться, щоб на Україні народжувались українські діти...

Demyan - 19-9-2006 у 10:27

Азаров казав що це слухи, в бюджеті на 2007 рік який є "соц. бюджетом" вкладено це все.

Тарас Капущак - 19-9-2006 у 10:58

З сьогоднішнього повідомлення по радіо я зрозумів, що допомога для всіх вже відмінена. Так що саме Азаров назвав слухами?

Demyan - 19-9-2006 у 11:19

Вчора по 1+1 в новинах він сам виступав і всім сказав - що я кажу що те виплата буде іти. Можливо приховав що для не всіх..

Demyan - 19-9-2006 у 11:21

http://www.pravda.com.ua/news/2006/9/18/47618.htm

Demyan - 19-9-2006 у 11:23

"Він пояснив, що планується встановити умову, відповідно до якої, якщо середній сукупний дохід родини (чоловіка і дружини) за півроку до народження дитини складав понад 5 тис. грн., то одноразова допомога виплачуватися не буде. "
Думаю це правильно.

Андрій Пелещишин - 19-9-2006 у 11:31

А я думаю, що неправильно :). Знову будуємо суспільство для люмпенів.

Станкевічас Сергій - 19-9-2006 у 12:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
"Він пояснив, що планується встановити умову, відповідно до якої, якщо середній сукупний дохід родини (чоловіка і дружини) за півроку до народження дитини складав понад 5 тис. грн., то одноразова допомога виплачуватися не буде. "

Мова про нараховану зарплату, чи про чисту. Тобто, якщо в мене - 5 200, але на руки отримую не повні 4 500 - то мені не дадуть компенсацію?!!!!
Це мене напряму стосується, бо під кінець року чекаю дитину:)))

Тарас Капущак - 19-9-2006 у 12:37

Вже ж не перший рік маємо справу з вибірковими пільгами. Всім вже давно має бути ясно, що це є спосіб платити своїм і не платити нашим...

Наталка - 19-9-2006 у 12:43

Згодна з Андрієм - це неправильно. 420 грн. на людину в місяць - це що за дохід такий? Азаров живе на такі гроші чи проФФесор?! :mad: А якщо врахувати те, що після народження дитини мама певний час не працює, і, окрім щомісячних витрат, ще є крупні одноразові - на коляску, ліжечко, власне, на самі пологи - стає ясно, що допомога ця була аж ніяк не зайва. Втім, нічого іншого від цього т.з. антикризового уряду я не чекала.
"- Як йому вдалося залізти до нашої кишені?
- ПроФФесіонал". :baddevil:

Demyan - 19-9-2006 у 12:45

Якщо людина офіційно отримує 5000 то думаю їй не потрібна допомога.

Наталка - 19-9-2006 у 12:49

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Станкевічас Сергій
Мова про нараховану зарплату, чи про чисту? Тобто, якщо в мене - 5 200, але на руки отримую не повні 4 500 - то мені не дадуть компенсацію?!!!!
Це мене напряму стосується, бо під кінець року чекаю дитину:)))


Наскільки мені відомо, доходом вважається нарахована зарплатня. Тобто податки, вже сплачені із зарплати, також включаються в дохід.

2 Demyan: Гадаю, допомога потрібна усім. До того ж, якщо я вірно зрозуміла, Сергій говорив про нараховану зарплату саме за півроку.

Andreas - 19-9-2006 у 13:01

Цитата:
Demyan
Якщо людина офіційно отримує 5000 то думаю їй не потрібна допомога.


А Ви спитайте в цієї людини, потрібна їй допомога, чи ні.
Отак і уряд підходить до виплат, вирішуючи на власний розсуд, кому що потрібно. А підхід мусить бути один: народилася дитина - отримуй, що належить.
Інша справа, що, припустимо, я сам вважаю, що маю такі високі доходи, що та допомога мені не потрібна. Ну я і не буду відповідну заяву писати
Правильно Пелещишин написав - люмпенів розводимо та зарплату в тінь заганяємо, от і все.

Андрій Пелещишин - 19-9-2006 у 13:22

Цитата:
Якщо людина офіційно отримує 5000 то думаю їй не потрібна допомога.

5000 за півроку - це навіть така бідна категорія як викладачі-доценти перекриває.
Виявляться ми багаті люди!
Демяне, може ви не помітили, що це за півроку а не за місяць?

Павло Жежнич - 19-9-2006 у 13:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
"Він пояснив, що планується встановити умову, відповідно до якої, якщо середній сукупний дохід родини (чоловіка і дружини) за півроку до народження дитини складав понад 5 тис. грн., то одноразова допомога виплачуватися не буде. "
Думаю це правильно.

Абсолютно не згоден, бо 5 тис.грн. на сім'ю за пів року - це смішно. Хіба за 1000 грн. в міс. звичайна сім'я може називатися забезпеченою. Наприклад, чи за ці копійки вона зможе винайняти хоча б 1 кімнатну квартиру?

Demyan - 19-9-2006 у 13:31

Ой точно...блін слів не хватає....а може то 5 000 за місяць???

Павло Жежнич - 19-9-2006 у 13:32

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Ой точно...блін слів не хватає....а може то 5 000 за місяць???

Та напевно все ж з півроку.:mad:

Demyan - 19-9-2006 у 13:56

Та ні щойно проводили тут дискусію з юристами та бухгалтерами. Хочеться вірити у наступне.
1. значить складаєм сукупний дохід за пів року чоловіка та жінки
приклад 850 + 750 = 1600
860 +760 = 1620
800+700=1500
900+700=1600
800+700=1500
В сумі за пів року виходить 7820
2. Визначаємо середній сукупний дохід за пів року - 7820 / 6 = 1303,33 грн.... - підпадає під виплату.

Хочеться вірити в таку арифметику.

Сергій Бєляєв - 19-9-2006 у 14:41

Соціальна політика на практиці мала б стимулювати народження другої, третьої ... дитини у повних сім'ях з належним рівнем доходів. Результатом мало б стати покращення соціальної структури суспільства.

Наші ж соціальні програми, і не лише щодо народжуваності, спрямовані переважно на підтримку маргінальних верств населення.

Я б особисто для отримання допомоги встановлював не верхню планку доходів сім'ї, а нижню.

Наталка - 19-9-2006 у 15:28

Demyan’е, не треба вірити в арифметику. Ліпше знати, що нам готує уряд, а це - нічого хорошого. Зауважте, сумарний дохід за півроку наведеної Вами в якості прикладу сім’ї ніяк не може складати 1303,33 грн. Ви вирахували середньомісячний сукупний дохід. СЕРЕДНЬОМІСЯЧНИЙ. Якщо би це рахувалося так, під виплату не потрапляли б лише ті сім’ї, де чоловік та дружина мають ОФІЦІЙНУ зарплатню в 2,5 тисяч гривень. Кожен.
І до того ж, ваші бухгалтери порахували чомусь лише п’ять місяців... :rolleyes:
Коротше кажучи, те незначне підвищення народжуваності, яке протрималося на Україні щось з рік, накривається мідними ночвами. І я не зовсім згодна, що ця програма була спрямована лише на підтримку маргінальних верств населення. Багато моїх знайомих казали, що будуть народжувати спокійніше, бо то все ж суттєва підтримка. Була. :mad:

Andreas - 19-9-2006 у 15:54

Цитата:
Наталка
І я не зовсім згодна, що ця програма була спрямована лише на підтримку маргінальних верств населення. Багато моїх знайомих казали, що будуть народжувати спокійніше, бо то все ж суттєва підтримка. Була. :mad:


А я й кажу, що саме зараз це стане підтримкою маргіналам - буде за що бухнУти

vovka - 19-9-2006 у 17:03

Щось я теж зрозумів що то середньомісячний сукупний дохід (за останні півроку). Тобто ні про які 400 чи 800 грн в місяць не йдеться..

http://proua.com/news/2006/09/19/121527.html
Цитата:

„Если среднемесячный (за последние полгода) совокупный доход семьи, в составе которой на иждивении находятся до двух неработоспособных лиц, – это мать, которая родила, и ребенок - превышает 5000 грн., такая семья не получит одноразовую помощь при рождении. Если же в семье до трех неработоспособных лиц, порог такого ограничения повышается до 6000 грн., до четырех и больше неработоспособных лиц – 7000 гривень”, - идет речь в сообщении пресс-службы.

Demyan - 20-9-2006 у 07:50

Та ні всетаки думаю що це дійсно середньомісячний, оскільки в бюджеті запланований мінімум з/п на грудень 450 грн. А отже в 2007 році - ця цифра взагалі навіть не буде грати з мінімальною з/п.
Тому якщо це всетаки 5000 в місяць - то я згоден таким людям не давати допомоги. Наприклад для чого Ахметову ця допомога???? Для нього це нічого, а для інших це щось. Тому краще ті 8500 грн пустити на щось інше. Так що я - підтримаю!

Сергій Бєляєв - 20-9-2006 у 08:13

Відверто кажучи, не можу собі уявити Ахмєтова, який оформляє документи на отримання соціальної допомоги :lol:

Demyan - 20-9-2006 у 08:24

я для прикладу - а таких багато є. тому їм того не треба!

Андрій Пелещишин - 20-9-2006 у 10:08

Направду, навіть 5000 - дохід не фантастичний, і людей з таким доходом варто підтримувати. Крім того, не забуваймо, що людина платить усілякі відрахування (податки, соціальні платежі) пропорційно до "білої" зарплати.
Вся краса попередньої схеми була в її абсолютній прозорості і простоті. Зараз знову почнеться..
І знову пільги отримуватимуть ті, у кого"чорна" зарплата, а не "біла"

tysovska - 20-9-2006 у 10:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Зараз знову почнеться.

Уже почалося. У районі, де наш завод, уже поміняли голову ДПА і поставили колишнього - з азаровських. І вже почалися вибивання додаткових податків, хоча у нас повністю біла бухгалтерія. А податківці пояснюють - у них "план згори".

Наталка - 20-9-2006 у 10:47

Якщо це середньомісячний сукупний дохід, то тоді подібне обмеження не надто зекономить кошти нашому клятому уряду, бо, повторюся, людей із білими зарплатами такого рівня на Україні не так вже й багато. Але не сумніваюся, що урядовці знайдуть ще цілу купу можливостей зекономити на нас із вами, за активної підтримки широких верств населення. "Я вважаю, їм то не потрібно". А я знову погоджуюся з Андрієм, і вважаю, що дуже потрібно. Це допомога на НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ, і якого... милого вона прив’язується до доходів, мені взагалі не зрозуміло. Не потрібна допомога на дитину, не потрібні пільги вчителям, зате дуже потрібно понадпланове (і досить, повірте, суттєве - можна було стільки дітей народити!!!) відшкодування ПДВ для певних областей України, і азаровщина, що повертається, крокуючи, як Гулівер поміж ліліпутів, теж ну просто необхідна. Я аж скучила, блін! :mad::baddevil: Давно не прокидалася серед ночі з криком, бо снилися податкові перевірки! Нас знову заганяють в тінь, знову повертається понадпланове та авансове вибивання податків, відмивання грошей, і т.п. Я не кажу, що то все було на ніц зникло, але таки зменшилося. Та не довго музика лунала! Їй-Богу, не можу читати новини, дивитися телевізор - бо тільки-но на екран вилазять морди проФФесора чи доктора маркшейдерських наук, мене направду тіпати починає. І це не голі емоції, а емоційні наслідки цілком реального "знайомства" із тим, як ці "добродії" "керують" країною. Як там Сашко Положинський писав - "Я їх усіх ненавиджу, бо не вірю!". Театр абсурду. Вилупки, котрі ще два роки тому фізично і морально ламали тих, чий вибір не співпадав їз їхнім, тепер стали "цивілізованими", і з масними усмішками пояснюють, чому мені буде краще, якщо мені ж менше платитимуть. Собі вони зарплату не урізали, нє? Доплатки там різні, пільги депутатські? Хатинки з діляночками на заповідних землях Києва, Криму та Карпат тирити ще не перестали? Тіко на мамах молодих економлять? Ню-ню... Маскі-шоу. :mad:

Наталка - 20-9-2006 у 11:08

Щойно почула у новинах, жи проФФесор дав доручення геологу і за сумісництвом міністру фінансів, цитую, "закласти до бюджету 2007 року фінансування виплат на народження дитини у повному обсязі", бо економити на дітях - знову цитата "це економити на майбутньому".
Наразі ридаю від розчулення і б’юся головою об монітор від надлишку почуттів. Що за глиба! "Какой матьорий чєловєчіще"! :lol: Друг дітей і мам, просто як В.І. Лєнін.
Хороша все ж річ - суспільний резонанс.

Demyan - 20-9-2006 у 11:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка
Наразі ридаю від розчулення і б’юся головою об монітор


:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ну розсмішила! Дякую :lol::lol::lol:

5000 грн/місяць - це що, уже вищий клас суспільства?

Станкевічас Сергій - 20-9-2006 у 12:32

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка
Щойно почула у новинах, жи проФФесор дав доручення ..."закласти до бюджету 2007 року фінансування виплат на народження дитини у повному обсязі
Отже, з дітьми ніби розібрались.

Мене ж дуже засмутила/здивувала позиція багатьох форумчан, які стверджують, що при місячному доході понад 5000 грн. не потрібно надавати підтримку від держави при народженні дитини, оскільки їм, буржуям, і так всього вистчає - і далі згадки про Ахметова і Ко.

Пропоную провести банальний розрахунок. Наприклад, ваша заробітна плата складає 5000 грн/місяць. Мінус податки - буде 4300 "чистими".
Далі:
- видатки на оренду квартири - 1100грн/місяць,
- видатки на тедефон та електрику - 100 грн/місяць,
- видатки на харчування (для сім'ї, в якій крім вас ще дружина та двоє(троє) маленьких дітей) - 1200грн/місяць
- одяг, меблі, тарілки, памперси, побутова техніка і т.п. - 400 грн/місяць.
- транспортні витрати 60 грн/місяць
- непередбачувані витрати (дні народження, прихід гостей, похід у гості) 200 грн/міс
- витрати на лікування, (від лікарств до вітамінів) - 100 грн/міс.

Отже, всього 3160 грн - середньомісячні видатки. В такому випадку сім'я має змогу відкладати кожен місяць по 200$.

Питання: скільки часу потрібно такій молодій сім'ї щоб заробити на трикімнатну квартиру в "забитому" обласному центрі Західної України?
Відповідь 65000$/200$ =325 місяців = 27 років.

Ви вважаєте, що це нормально?

Demyan - 20-9-2006 у 12:56

Попрше думаю якщо людина офіційно отримує 5000 грн то реально внеї буде набагато більше.
Мова не йде про розрахунок на квартиру, на машину, дачу, яхту і т.д. - це інша тема. Звісно щоб нормально жити треба і більше 10 000 грн отримувати.

Тарас Капущак - 20-9-2006 у 13:01

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Станкевічас Сергій
Ви вважаєте, що це нормально?

Це не нормально. І прем'єр у нас ненормальний, і його уряд, з віце-прем'єра починаючи, ненормальні... І взагалі вони вже давно сказали, що ми заважаємо їм жити. А ми тут бачите ще й дітей хочемо народжувати таких як ми самі...

Наталка - 20-9-2006 у 13:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Попрше думаю якщо людина офіційно отримує 5000 грн то реально внеї буде набагато більше.


Зовсім ні. Ви ж не думаєте, що є сенс показати 5000 гривень зарплати офіційно, і ще стільки ж додати в конверті?..
І - ще раз повторюся - початково мова йшла про 5000 тисяч за півроку; то, може, потім Азарову хтось пояснив, що таке сукупний середньомісячний дохід. Бо свого часу бідаці (нагадаю, тоді він був головним податківцем країни!!!) забули розтлумачити різницю між прибутком і валовим доходом. :D І він сам, і його підлеглі так чарівно плутали ці два поняття, що лише з того підприємства, де я тоді працювала, двічі за рік намагалися стягнути податок на прибуток, нарахований чомусь на валові доходи... :baddevil: Хоча насправді це геть не смішно.
Уряд проФФесіоналів, блін. :mad:

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Капущак
Це не нормально. І прем'єр у нас ненормальний, і його уряд, з віце-прем'єра починаючи, ненормальні... І взагалі вони вже давно сказали, що ми заважаємо їм жити. А ми тут бачите ще й дітей хочемо народжувати таких як ми самі...


Браво, Тарасе!

Городецький - 20-9-2006 у 13:42

Чисто зі стороннього погляду: не гадав (бо, мабуть, мислив логічно) що новоспечений уряд розпочне свою "діяльність" з таких непопулістських заходів. Або там справді самі бевзі (в що вірити дуже не хочеться), або ми маємо ще один "технічний" уряд, заповзятий до того ж реваншизмом і споживацьким відношенням до влади?

Ка зна що ....

Василь - 20-9-2006 у 13:49

Дивує те, як Азаров дозволяє з себе робити поганого хлопчика, а точніше розігрувати комедії, де він якийсь чи то негативний герой чи фіг знає хто. То на спікера його штовхали, щоб отримати бублика, то тепер мусів всяку бздур ляпнути, щоб Фьодоровича піднести в очах суспільства (ось як мол переживає за майбутнє нації)

Наталка - 20-9-2006 у 13:50

2 Городецький: Ну, мабуть, тому й відіграли назад, що дійшло, як до жирафика, або хтось мудріший підказав, як це відіб’ється на рейтингу, чи що там є, у прімьєр-міністра...

Василю, то як у анекдоті: а хто ж його, себто Азарова, питати буде? :D
Ще хочу додати, що доктор геологічних наук, як би це сказати м’якіше, винятково нерозумна людина. Квадратна така... Хоча як відмивати гроші, він добре знає. Відпрацював до умовного рефлексу. :baddevil:

Тарас Гулка - 20-9-2006 у 21:54

Сьогодні бачив брифінг Тимошенко стосовно бюджету. Серед іншого вона згадала і про ці виплати. З її слів суть там навіть не в тому обмежені, яке сколихнуло суспільство. Крім обмеження уряд встановлює нові правила отримання цієї допомоги. Згідно них (нових правил) молодій мамі необхідно буде зібрати кілька десятків довідок і саме це є проблемою, бо їх зібрати буде не реально. В результаті допомоги фактично не отримає ніхто.

Павло Жежнич - 21-9-2006 у 06:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Сьогодні бачив брифінг Тимошенко стосовно бюджету. Серед іншого вона згадала і про ці виплати. З її слів суть там навіть не в тому обмежені, яке сколихнуло суспільство. Крім обмеження уряд встановлює нові правила отримання цієї допомоги. Згідно них (нових правил) молодій мамі необхідно буде зібрати кілька десятків довідок і саме це є проблемою, бо їх зібрати буде не реально. В результаті допомоги фактично не отримає ніхто.

Якщо я не помиляюся, зараз оформити все треба в межах 6 місяців після народження дитини. А там нічого нема про обмеження терміну? Якщо вже так хочеться зекономити, то можна встановити місячний (чи 2-тижневий) термін від народження дитини, і очевидно багато хто не встигне оформити.:o

Наталка - 21-9-2006 у 08:19

http://www.obkom.net.ua/articles/2006-09/20.1158.shtml

хороша стаття, на цю тему і не тільки...

Сергій Бєляєв - 21-9-2006 у 09:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка
І - ще раз повторюся - початково мова йшла про 5000 тисяч за півроку; то, може, потім Азарову хтось пояснив, що таке сукупний середньомісячний дохід.

У цій ситуації некоректно говорити про спочатку і потім.
У мене на столі лежить Проект Закону україни "Про Державний бюджет України на 2007 рік", офіційно опублікований в "Урядовому кур'єрі" від 19.09.06 № 174.

ст. 60 Установити, що у 2007 році:
...
абз. 5 допомога при народженні дитини - у розмірі 8500 гривень за умови, якщо сукупний дохід сім'ї, у складі якої на утриманні знаходяться до двох непрацездатних осіб, не перевищує 5000 гривень, до трьох непрацездатних осіб - 6000 гривень, чотирьох і більше непрацездатних осіб - 7000 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні дитини в сумі 3400 гривень, решта - протягом наступних 12 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
...
абз. 8 У разі, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї з урахуванням матеріального стану та грошового еквіваленту отриманих пільг, компенсацій та гарантій за попередні шість місяців становить понад 5000 гривень на сім'ю, така сім'я не має права на отримання будь-якого виду державної допомоги (крім допомоги при народженні дитини).

Електронні версії законопроекту з додатками на сайтах http://www.kmu.gov.ua , http://www.minfin.gov.ua , http://www.ukcc.com.ua

І взагалі ЗМІ занадто зосередилися на допомогах дітям і обмеженнях для працюючих пенсіонерів. У цьому бюджеті закладено набагато небезпечніші міни уповільненої дії. Деякі з них зазначені у статті "Бюджетна організація та бюджетна література" Дзеркало тижня, № 35, 16-22 вересня 2006 року.

Наталка - 21-9-2006 у 09:26

Гадаю, що цю свою некоректність я якось переживу. Що ж до ЗМІ... то, імхо, добре, що вони хоч на чомусь зосередилися. І результат тішить.

Сергій Бєляєв - 21-9-2006 у 09:51

Поправка:
проект з малої
України з великої

Сергій Бєляєв - 21-9-2006 у 09:54

To Наталка:
Насправді ще ніякого результату немає. Ніхто до офіційної редакції законопроекту, внесеного до Верховної Ради, ніяких змін не вносив. Все йде на рівні виступів і коментарів. Реальних дій немає.

Олексій Мачехін - 21-9-2006 у 10:20

Нє, Сергію, ну треба ж було зробити гучну новину - невже не зрозуміло?

Наталка - 21-9-2006 у 10:57

Ну й слава Богу, що зробили гучну новину. Все краще, аніж мовчати в ганчірочку. А щодо реальних дій: ось і подивимося на оперативність міністра-геолога. Доручення він вчора отримав - цікаво, чи виконає, і якщо так, то коли?

Сергій Бєляєв - 21-9-2006 у 14:34

Це доручення у сьогоднішніх умовах немає жодних юридичних наслідків. Кабмін зможе щось зробити не раніше, ніж Верховна рада відхилить законопроект та поверне його Кабміну на доопрацювання.

Наталка - 21-9-2006 у 14:46

Маю таку підозру, що цей бюджет приймуть. ВР вже прийняла до розгляду проект бюджету-2007. Щось у мене погані передчуття...