Форум Рідного Міста

Мовно-культурне поле Східної України

Тарас Сорока - 25-9-2006 у 13:58

отаке життя на Сході нашому...

...інтеґрація реґіонів можлива на ґрунті поєднання в одне ціле "романтизму" Заходу України і "прагматизму" Сходу. Це поєднання втілюється у простій і загальнозрозумілій формулі: "Україна - наш дім" або "Україна - наш дім, а Київ - мати городів руських". Проти такої формули немає застережень ні на Заході, ні на Сході. Образ спільного "українського дому" має державотворче наповнення, згадка про першооснову Києва (Київської Русі) - консолідуюча як у ретроспективному, так і перспективному плані.

Володимир БІЛЕЦЬКИЙ
Мовно-культурне поле Східної України
http://ukrlife.org/main/tribuna/movno_skhid.htm

Ярема П. - 25-9-2006 у 14:19

Ну і до чого ця теза?

Тарас Задорожний - 25-9-2006 у 15:28

Дійсно, що воно має значити? Вирвано з контексту якось

Тарас Сорока - 25-9-2006 у 18:32

там є посилання на сам контекст;)

Городецький - 28-9-2006 у 11:48

Тарасе, я б ще погодився, що ця стаття має якусь актуальність півтора роки тому (власне коли вона й була написана), але зараз?

Не знаю, може ця стаття і буде комусь навдивовижу, але не мені, дніпровцю, також мешканцю сходу. Не з усім в цій статті згоден, але багато що так і є. Ну то й що? Сусіди-донеччани для мене такі самі українці як і решта, і я не вважаю чимось гідним уваги саме обговорення відмінности донеччан від інших українців.

Ігор Баранік - 28-9-2006 у 20:00

2 Городецький. Дніпропетровська область це центральна Україна.

Олег Бунько - 27-11-2006 у 20:20

ТАК я нічого немаю проти сходу!!! Я маю друзів з Донецька і її області! (Разом були в "Артеку"). Я особисто проти ведення на українському телебачені передач російською мовою!!!