Форум Рідного Міста

Wnet покидає UA-IX

Андрій Пелещишин - 5-10-2006 у 22:03

Відомий хостер Wnet покидає UA-IX - точку обміну українським трафіком.
Зараз ще рано казати про те, які це будуть наслідки, але можливим виглядає часткове подорожчання трафіку, зокрема зникнення, подорожчання або звуження області дії фішки "дешевий український трафік" у деяких провайдерів.

Олексій Мачехін - 5-10-2006 у 22:30

А який сектор Wnet-у в цьому сегменті, які сервери, можеш навести?

Адріан Баран - 6-10-2006 у 04:46

Не тільки гостер, але й ISP. З мережі, яку я обслуговую, частина трафіку йде через нього. Тепер така от прикра штука виникає - наприклад для doza.com.ua, моя сітка - закордон і тому доступ закритий. Наскільки я розумію, деякі власники ресурсів будують списки доступу базуючись на маршрутній інформації UA-IX. Інакше кажучи, є та чи інша мережа в таблиці маршрутизації UA-IX - пускаємо , а нема - вибачайте.

Посилання по темі
http://www.itc.ua/article.phtml?ID=25737&IDw=60
коментарі цікаві.

Тарас Капущак - 6-10-2006 у 09:16

Один з поширених київський провайдерів Voliacable (надає доступ через телевізійну кабельну мережу) в нових тарифах від вересня відмінив розділення на український і закордонний трафік. Тепер таке розділення є лиш для старих абонентів, але чи довго воно проіснує невідомо...

Олексій Мачехін - 6-10-2006 у 09:21

Довго - Воля не відміняє старі пакети і я щасливий що встиг приєднатися ще на рознесений трафік :)

Тарас Капущак - 6-10-2006 у 10:17

Я чув, що справа з Волею має ту складність, що через обмеження на об'єм ua-ix багато користувачів працює лише на викачування інформації, що не влаштовує інших провайдерів, тому їх можуть просто виключити з українського сегменту...

Юрій Пероганич - 7-10-2006 у 09:57

Багато скачую з заходу, тому нові тарифи Волі - для мене благо.

Якщо раніше за 50 грн міс я міг скачати 125 Мб трафіку за межами UA-IX, а все що вище - по 30 коп за Мбайт, то тепер за 20 грн міс я качаю 200 Мб такого трафіку, а все що вище - то по 10 коп за Мбайт.

Колишнє розділення було цікавим лише для любителів розваг (звуку та відео).

Адріан Баран - 7-10-2006 у 12:03

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Капущак
Я чув, що справа з Волею має ту складність, що через обмеження на об'єм ua-ix багато користувачів працює лише на викачування інформації, що не влаштовує інших провайдерів, тому їх можуть просто виключити з українського сегменту...

Цікаво, але туманно якось , прошу пояснити про яке "обмеження на об'єм ua-ix" йде мова. З іншого боку в угоді на підключення до UA-IX не бачу слів про співвідношення вхідного чи вихідного трафіку, що є обов'язковим чи бажаним для учасника мережі обміну.

Тарас Капущак - 7-10-2006 у 16:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Адріан Баран
Цікаво, але туманно якось , прошу пояснити про яке "обмеження на об'єм ua-ix" йде мова. З іншого боку в угоді на підключення до UA-IX не бачу слів про співвідношення вхідного чи вихідного трафіку, що є обов'язковим чи бажаним для учасника мережі обміну.

Донедавна Волівський тариф включав певний об'єм зарубіжного і певний об'єм українського (напр. 100Мб зарубіжки і 1000Мб українського). При цьому Воля рахує змішаний трафік - тобто суму закачаного і викачаного. В той же час багато інших провайдерів ліміту на український трафік не ставили ніякого. Тоді виходить, що волівський клієнт в межах свого об'єму постарається скачати собі з ua-ix напр. фільм і ше трохи музики (чи будьщо йому потрібне), і при цього нікому нічого взамін не віддасть, бо йому за це прийдеться платити. Тобто цей користувач працює на викачування інформації. Інші ж користувачі будуть закачувати інформацію собі і ділитимуться нею з іншими (тими ж волівцями). Виходить, що навантаження на суто волівські канали значно менше ніж на канали тих провайдерів, котрі не обмежують своїх користувачів. Тобто Волі підтримка ua-ix обходиться дешевше, а з користувачів вона здирає значно більше. Особливо це стає відчутним при використанні торентівських мереж, де обмін іде на сотні Гб. Іншим провайдерам така співпраця просто непотрібна...

Адріан Баран - 8-10-2006 у 21:32

Дякую за розяснення , з тарифом зрозуміло.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Капущак
Виходить, що навантаження на суто волівські канали значно менше ніж на канали тих провайдерів, котрі не обмежують своїх користувачів. Тобто Волі підтримка ua-ix обходиться дешевше...


Не розумію, як повязане "навантаженя на канали" з вартістю "підтримки UA-IX". Виглядає, що ніяк, бо :
1) в угоді на підключення до UA-IX немає ЖОДНИХ слів про тарифікацію трафіку;
http://www.ua-ix.net.ua/rus/about/base_document-4
2) у тарифах дійсно є різниця між 100 мегабітними і гігабітними підключеннями, між оптичним і мідним, але лише у перший місяць. Фактично, це - плата за підключення. Місячна ж абонплата однакова
http://www.ua-ix.net.ua/rus/about/price

Далі Ви пишете "Іншим провайдерам така співпраця просто непотрібна..." , "що не влаштовує інших провайдерів, тому їх можуть просто виключити з українського сегменту...".
Неможливо, Воля укладає угоду не з "іншими провайдерами", а з юридичної особою "Дочернее предприятие "Украинская сеть обмена трафиком "UA-IX"", на рівний правах як і "інші провайдери". Відповідно відключення можливе лише з власної волі "ВОЛІ", при форс мажорі , чи при порушенні умов зазначених у договорі. Я в тих умовах не бачу перекосу по трафіку у порівнянні з іншими надавачами послуг чи чогось такого. Вибачайте , але висновки Ваші виглядають необґрунтованими.

Юрій Пероганич - 9-10-2006 у 17:11

На цю тему див. також http://proit.com.ua/internet/2006/10/09/095522.html

Тарас Капущак - 9-10-2006 у 18:58

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Адріан Баран
Неможливо, Воля укладає угоду не з "іншими провайдерами", а з юридичної особою "Дочернее предприятие "Украинская сеть обмена трафиком "UA-IX"", на рівний правах як і "інші провайдери". Відповідно відключення можливе лише з власної волі "ВОЛІ", при форс мажорі , чи при порушенні умов зазначених у договорі. Я в тих умовах не бачу перекосу по трафіку у порівнянні з іншими надавачами послуг чи чогось такого. Вибачайте , але висновки Ваші виглядають необґрунтованими.

Ua-ix це не ліва фірма, до котрої всі звертаються, а утворена самими провайдерами для співпраці і тому вони самі визначають умови перебування в ній.

А взагалі я не вникав особливо в юридичну і т.п. сторони цього всього. Те, що я написав, то, як кажуть, "за що купив, за те продав". Я переповів те, що дізнався місяців 3-4 тому. Тоді я теж міг критично ставитись до цієї інформації. Але тарифи Волі з вересня змушують глянути на це інакше.
По вашому виходить, що Воля зумисне відмовляється від ua-ix. Я в цьому логіки не бачу. Думаю, що на то є якісь причини. Мене ж в цьому всьому цікавлять наслідки і як це відіб'ється на клієнтах (і на мені в тому числі). Наразі маємо факт: Воля не дає своїм новим клієнтам ширшого доступу до ua-ix, хоча й платить сама за нього копійки. Що буде зі старими клієнтами з нового року невідомо...

Адріан Баран - 9-10-2006 у 21:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Капущак

По вашому виходить, що Воля зумисне відмовляється від ua-ix.


Не пригадую, щоб я таке казав. Чи щось з чого можна зробити такий висновок. Нагадаєте ?

Тарас Капущак - 10-10-2006 у 09:11

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Адріан Баран
Відповідно відключення можливе лише з власної волі "ВОЛІ"...

От я й роблю висновок, що Воля перестає надавати дешевший доступ до ua-ix з власної волі...

Адріан Баран - 10-10-2006 у 10:25

Не дуже, як на мене, речі поєднані між собою пане Тарасе, та не будемо прирікатися , це не суттєво. Мова ж не про "Волю", а про W-net.
Виявляється була пресконференція, є запис і прес реліз.
З прес релізу суті не вловив. Слухаю запис.
http://wnet.ua/ru/company/news/1160037652/

Тарас Капущак - 10-10-2006 у 12:48

За W-net я чув, що справа вирішилась. Проблема ніби була в тому, що вони хотіли ширший канал (2Гбіти, замість 1). Здається зараз все вирішилось і вони в ua-ix.

Інтерв"ю Олексія Мася

Надія Баловсяк - 10-10-2006 у 18:46

дозволю собі залишити посилання на міні-інтерв"ю Олексія Мася з цього приводу http://ain.com.ua/index.php?itemid=4207

Адріан Баран - 11-10-2006 у 20:22

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Капущак
За W-net я чув, що справа вирішилась. Проблема ніби була в тому, що вони хотіли ширший канал (2Гбіти, замість 1). Здається зараз все вирішилось і вони в ua-ix.


Ну не можу змовчати Ж-) Вводите людей в оману. Не вирішено. Заява зроблена WNET достатньо гостра і не для того зроблена, щоб за тиждень відновити все як було. Це продуманий стратегіний крок.
Отже нічого не змінилося traceroute з мережі Farlep до наприклад http://www.gu.net йде через UA-IX у 8 гопів, з UARNet ще менше - 6. З WNET гуляє по Європі 16 гопів і приходить через DG.
Рекомендую прочитати прес-реліз та прослухати запис пресконференції (дуже пізнавально) з сайту WNET - http://wnet.ua/ru/company/news/1160037652/ -"тут все написано" (с) анекдот.

Адріан Баран - 11-10-2006 у 20:30

Додам думки з цього приводу відомої київської ІТ журналістки Іріни Бохно. Чув її специфічний голос на згаданій пресконференції. Задавала незручні для Клещевнікова питання. :)
http://iu.org.ua/news/info_socium/2006/10/6736.html