Форум Рідного Міста

Яку комп"ютерну пресу читає панство?

Надія Баловсяк - 9-10-2006 у 18:02

Цікавим стало таке питання - чи читають відвідувачі форуму якісь комп"ютерні журнали ("Мой компьютер", "Чип" (рос., укр.), PC World тощо)

І які з них подобаються найбільше?

Дякую

vovka - 9-10-2006 у 18:33

Чіп колись регулярно читав. Зараз рідше.

Андрій Пелещишин - 9-10-2006 у 18:52

Надія перехопила тему, яку я хотів почати :)
Десь роки зо три не читав преси взагалі. Тільки нет. Притому - в основному фіди блогів та форуми.
Але три місяці маю доступ до широкого переліку компютерних журналів (штук 6 найменувань).
Я шокований. Нема нічого! На читання усієї макулатури я трачу хвилин 30-ть. Одні передруковки з нету або застарілі новини, або поверхнева аналітика.
Тільки два журнали викликають відносний інтерес:
Комп.обозреніє - як не дивно, деколи там цікаві попсові матеріали
PC World - своїм ДВД зі софтом.
З ностальгією згадую 97-98 роки, коли журнали "СУБД" та "Откритие системи" зачитувалися до дір. І направду - було що читати. Одні статті по теорії реляційних БД чого були варті.

Ігор Баранік - 9-10-2006 у 18:56

А я свого часу читав простенький журнальчик "Компютер", він дуже корисний і цікавий для звичайного користувача.

Надія Баловсяк - 9-10-2006 у 19:15

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Надія перехопила тему, яку я хотів почати :)




Цитата:

Але три місяці маю доступ до широкого переліку компютерних журналів (штук 6 найменувань).


а перерахувати, що саме тобі потрапляє до рук?
Цитата:

Я шокований. Нема нічого! На читання усієї макулатури я трачу хвилин 30-ть. Одні передруковки з нету або застарілі новини, або поверхнева аналітика.


з приводу застарілості - номер робиться за 2,5 - 3 місяці до виходу. Того можливо й.

Цитата:

PC World - своїм ДВД зі софтом.


софт дають й інші. невже лише через софт?

Андрій Пелещишин - 9-10-2006 у 19:37

Цитата:
а перерахувати, що саме тобі потрапляє до рук?

Ну направду - багато всякого. Крім згаданих - ЧІП, Корпоративні системи, "Сети" і ще якісь там.
Таке враження, що заказуха і прес-релізи в тих журналах складає 80-100%
Цитата:
софт дають й інші. невже лише через софт?

Ага :)
Цитата:
з приводу застарілості - номер робиться за 2,5 - 3 місяці до виходу. Того можливо й.

Ну то їхні проблеми. Паперове видання (тим більше - щомісячне) повинне брати не свіжістю а якістю та унікальністю матеріалів (аналітичних, науково-практичних і тп) Я тому і згадав про СУБД - там колись можна було почитати цікаві авторські статті і переклади деяких серйозних західних наукових праць, наприклад ось цієї "Database Techniques for the World-Wide Web: A Survey"

Надія Баловсяк - 9-10-2006 у 19:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
ЧІП, Корпоративні системи, "Сети" і ще якісь там.
Таке враження, що заказуха і прес-релізи в тих журналах складає 80-100%


Ну, власне, "Корпоративні системи", "Сети", і ще парочку - журнали орієнтовані на бізнес. В них і публікуються часто подібні матеріали. А що з приводу "Чіпу", якщо читаєш - саме російського?

(він, мені здається, на порядок краще за український, і це не лише тому, що я там є майже постійним автором. Сама користуюсь цим журналом - огляди там доволі толкові зустрічаються. Хоча є й відверта "туфта"

Здається, редактори праві - паперова комп. преса поступово перетворюється у засіб для звичайних користувачів, аж ніяк не фахівців. Саме тому перестав існувати Chip Special.

marco - 10-10-2006 у 11:37

Паперових журналів як і комп'ютерних книжок не читаю останні пару років взагалі.
Причини вже згадувані:
- в журналах суцільна заказуха і реклама, якщо десь щось варте уваги трапиться - то воно зразу потрапляє в онлайн і "йде по руках"
- книжки переважно застарілі і в більшості передруки з оригіналів які є в онлайні
- шкода на то часу і грошей :-)

Щоб не відвикнути від читання з паперу як такого, деколи собі видруковую цікаві статті щоб спокійно вдома за кавою чи у "безкомп'ютерній" відпустці почитати.

Tempika - 10-10-2006 у 17:37

...згідна з Андрієм, читати практично нема чого... таке враження, що професіонали просто притримують своє ноу хау, і ділитися знаннями навіть за гонорар не згідні... сплошні застарілі новити з інету, тести дівайсів (деколи абсолютно фантастичних :-) та реклама :-(

Андрій Пелещишин - 10-10-2006 у 18:14

Я пригадав такий випадок своєї молодості :). Кілька років тому, коли ще траплялося постояти на стенді своєї кафедри на львівській щорічній компютерній виставці, було таке.
В останній день виставки на стенд підійшла симпатична дамочка, представилася журналістом одного популярного видання. Повідомила, що пише матеріал про виставку, і хоче написати про нас. Я зрадів і почав активно їй розказувати про нас та наші експонати. Проте на другій хвилині вона вибачилася, сказала, що боїться щось наплутати, і просить викласти їй це все письмово - вона за півгодинки повернеться. Я погодився.
Тоді вона уже відходячи, кинула фразу "ну ви знаєте, що за абзац 40 гривень". Я (аж самому тепер смішно - як в анекдоті про гусара), не зрозумів і сказав - "та гроші то неважно, я б і задармо написав." .
Тоді уже вона здивувалася і повідомила, що 40 грн за абзац повинен платити я!.
Матеріал таки побачив світ, але без моїх абзаців. Зате було так цікаво потім читати та рахувати, скільки яка фірма влетіла - про тих 3 абзаци, а про тих два...
А підпис журналістки під статтею був. І певно гонорар від редакції також взяла...

Надія Баловсяк - 10-10-2006 у 18:42

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Тоді уже вона здивувалася і повідомила, що 40 грн за абзац повинен платити я!.
Матеріал таки побачив світ, але без моїх абзаців. Зате було так цікаво потім читати та рахувати, скільки яка фірма влетіла - про тих 3 абзаци, а про тих два...
А підпис журналістки під статтею був. І певно гонорар від редакції також взяла...


угу, а потім деякі не вірять, що весь софт, про який, наприклад, я пишу, я ставлю і тестую власноруч. через таких от панянок-ніби-то-журналісточок.

Надія Баловсяк - 10-10-2006 у 18:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від marco
Паперових журналів як і комп'ютерних книжок не читаю останні пару років взагалі.

- книжки переважно застарілі і в більшості передруки з оригіналів які є в онлайні
- шкода на то часу і грошей :-)

Щоб не відвикнути від читання з паперу як такого, деколи собі видруковую цікаві статті щоб спокійно вдома за кавою чи у "безкомп'ютерній" відпустці почитати.


ок, а якби вам запропонували, до прикладу, книгу по Office 2007 чи не одночасно із виходом цієї програмки, ви б купили?

(перепрошую, я не уявляю рівень "комп"ютерності" пана, можливо нова версія програми для нього - це "раз плюнути". )

vovka - 10-10-2006 у 18:58

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
А підпис журналістки під статтею був. І певно гонорар від редакції також взяла...

Є таке. Якось про наш клуб писала одна газета (небуду називати з етичних міркувань) - так фотографії взяли з нашого сайту, а підписали типу це фото автора. Але тоді на це ми закрили очі, так як стаття була безплатною :)
Але висновки можна зробити - журналісти такі речі практикують :(

Тарас Гулка - 10-10-2006 у 21:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Надія Баловсяк
ок, а якби вам запропонували, до прикладу, книгу по Office 2007 чи не одночасно із виходом цієї програмки, ви б купили?

(перепрошую, я не уявляю рівень "комп"ютерності" пана, можливо нова версія програми для нього - це "раз плюнути". )


Хоч питання не до мене. Але я особисто однозначно ні. Зневірився у якості спеціалізованої комп'ютерної літератури.
Свого часу багато купляв, шукав і т.д. Дійшов висновку, що в неті можна знайти кращі статі, огляди, приклади і т.д.

Стосовно періодики.
Інколи читаю "Мой компьютер". Інколи їзджу у відрядження у Стрийський район. Дорогою назад на вокзалі в Стрию купляв цей журнал, щоб скоротати час до Львова. "Мой компьютер" купляв тільки тому, що більше нічого в тому кіоску на комп'ютерну тему немає. Назбиралось десь 15 номерів журналу. Чесно кажучи із всіх цих номерів тільки один раз знайшов для себе корисну і цікаву статтю. Це був якийсь огляд софта для мобільних телефонів.

Tempika - 11-10-2006 у 08:02

...Мой компьютер на початках був чудовим виданням, а потім почав гнати конвейерні статті, не зважаючи на те, що потребує читач... я навіть мала бурхливу дискусію з їх редактором... ця газета втрачає читача, їх розсилка (яка біла досить хорошим місцем для спілкування) - практично мертва... а все тому, що журнал розлінився, не зміг чітко окреслити редакційну політику та коло свого читача... просто люди шлють статті, а журнал в порядку черги їх друкує... самвидав якийсь.

Надія Баловсяк - 11-10-2006 у 14:54

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...Мой компьютер на початках був чудовим виданням, а потім почав гнати конвейерні статті, не зважаючи на те, що потребує читач... я навіть мала бурхливу дискусію з їх редактором... ця газета втрачає читача, їх розсилка (яка біла досить хорошим місцем для спілкування) - практично мертва... а все тому, що журнал розлінився, не зміг чітко окреслити редакційну політику та коло свого читача... просто люди шлють статті, а журнал в порядку черги їх друкує... самвидав якийсь.


Пишу в МК уже більше 3х років.

частково з вами погоджуюсь

але

у нас купити МК просто так не можна, його розбирають, як гарячі пиріжки

хоча й це не показник.

показником, на мою думку, є тираж. Коли я починала писати в МК, тираж був 15 тис. Зараз - 20,5 тисяч. Ріст можна підрахувати. Друкувати, втрачаючи гроші, ніхто не буде. Значить МК читають?

Щодо розсилки МК не могу погодитись. Читала її якийсь час, потім відписалась. Таке враження, що там, на відміну від цього форуму, до речі, сидять малоадекватні люди, які мало розуміються взагалі на багато чому, в тому числі, й на комп"ютерах і етиці мережевого спілкування.

marco - 11-10-2006 у 19:17

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Надія Баловсяк
ок, а якби вам запропонували, до прикладу, книгу по Office 2007 чи не одночасно із виходом цієї програмки, ви б купили?


Ні. Причини:
- не любитель тестувати сирий софт :-)
- з стандартними ситуаціями дав би собі раду сам (в крайньому випадку в manual чи help заглянув), нестандартні в такій книжці описані не були б
- вона була б неоправдано дорога, оскільки це "свіжак"

Tempika - 12-10-2006 у 10:50

...у нас на любінській журнал є в усії кіосках, лежить, ажіотажу не помічено.

Павло Жежнич - 12-10-2006 у 23:44

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Надія Баловсяк
ок, а якби вам запропонували, до прикладу, книгу по Office 2007 чи не одночасно із виходом цієї програмки, ви б купили?
(перепрошую, я не уявляю рівень "комп"ютерності" пана, можливо нова версія програми для нього - це "раз плюнути". )

Якщо говорити про т.зв. версії офісних програм, то для звичайного користувача ні Word, ні Excel практично не змінилися щонайменше від MS Office 95 (ну якщо не вважати "дуже" принципові зміни в інтерфейсі :)). Якщо звичайний користувач вміє на якомусь рівні працювати з офісом, то йому книжка про "нову" версію нічого нового не скаже, а якщо користувач ще не вміє працювати, то абсолютно однаково, про яку версію читати - 2000, XP, 2003 чи 2007.
А для просунутих користувачів достатньо небагато часу, щоб самому розібратися з тими нововведеннями, які зустрічаються в нових версіях. Тому очевидно їм і книжки такі не потрібні.

На жаль (а може на щастя?), за останні 5 років традиційні програмні продукти за своїми можливостями принципово не змінилися. Істотні зміни хіба що стосуються форматів файлів (даних). Помінялисе окремі елементи інтерфейсу, хоча графічний інтерфейс і надалі залишається віконним :).

Для звичайних користувачів новий Excel "круто" відрізняється від 2003 тим, що до кожної комірки додано властивість - іконка. Фішка цікава, але ми досі чудово живемо без неї. Windows Vista має "дуже" істотну відмінність від попередників щодо переключення між задачами по Alt+Tab. Досі нам з'являється звичайне віконечко зі списком усіх відкритих вікон. А у Vistі - переглядалка вікон з 3D анімацією :o.

Особисто я комп'ютерної преси не читаю. Тут Андрій Пелещишин каже що він "перечитує" усю доступну комп'ютерну періодику за 30хв., але він вас всіх трохи дурить. Бо "перечитує" він її разів в 5-10 швидше :cool:. Така вже та комп'ютерна преса тепер виходить.

vovka - 13-10-2006 у 15:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Надія Баловсяк
показником, на мою думку, є тираж. Коли я починала писати в МК, тираж був 15 тис. Зараз - 20,5 тисяч. Ріст можна підрахувати. Друкувати, втрачаючи гроші, ніхто не буде. Значить МК читають?

Не можу погодитися. Тираж це не показник якості. Хороше видання з нормальними аналітичними статтями навряд чи може мати більший тираж чим попса розрахована на "пересічних" комп'ютерників. Просто аудиторія значно відрізняється між собою по розмірах :)

З хорошої аудиторії можна отримати більше грошей, ніж з поганої.
Наведу приклад.
Сайт з тематикою авто може заробляти до 10$/1000 людей які туда зайдуть, але відвідуваність там важко підняти більше 3000 в день. Сайт з тематикою наприклад "розваги" буде мати 3$/1000, але відвідуваність там нескладно підняти до 10000 в день.. Цифри умовні.

Тому я думаю така ж ситуація і з журналами. Не факт що журнал в якого менша але вузькотематична аудиторія заробить менше грошей чим журнал в якого більша але більш загальна аудиторія.
Отож складно дати відповідь на питання "чому в нас немає журналів з хорошими статтями" :)

Надія Баловсяк - 13-10-2006 у 15:39

Цитата:
Оригінальне повідомлення від vovka

Не можу погодитися. Тираж це не показник якості. Хороше видання з нормальними аналітичними статтями навряд чи може мати більший тираж чим попса розрахована на "пересічних" комп'ютерників. Просто аудиторія значно відрізняється між собою по розмірах :)


звісно, попса за визначенням розкуповується краще. на те вона й попса.

а питання наперед було задано аудиторії, яка не читає комп"ютерну пресу. це ж очевидно ;-)

просто було цікаво отримати інформацію, чи є преса для таких людей.

Тарас Гулка - 13-10-2006 у 20:19

Ще однією причиною популярності МК є ціна. Якщо я знаю, що в жодному журналі не знайду нічого цікавого, а придбати щось хочу, щоб, наприклад, "вбити час", то безумовно я куплю дешевший.
Сьогодні спеціально переглянув асортимент в кіоску на Привокзальній. Серед 7 журналів на комп'ютерну тематику МК був найдешевший.

Адріан Баран - 14-10-2006 у 02:04

Тяжко пригадати, що останнє читав. Мабуть Cisco press чи щось подібне. якийсь буржуйський журнал, що в конторі виписують. Не найгірші статті були в, наскілки я розумію, неіснуючоиму, "Поступі". Тото дещо попсові - орієнтовані на довколо компютерного споживача, але по при те цікаві. Поза тим все з екрану. Чесно кажучи в виходку бракує на що оком кинути. Деґрадую - читаю Viva, там навіть про собаку Біла пишуть :)

Tempika - 14-10-2006 у 07:49

МК - це ГАЗЕТА (хочу нагадати), тому й дешевий.... але як на газету все рівно задорогий, і якщо попадеться одна-дві цікаві статті на номер, і то нечасто.

Вікторія Котлярова - 25-12-2006 у 19:51

2 Надія Баловсяк
скажіть будь ласка, а Ви часом не пишете статті для Сетей або Корпоративні системи чи PC World? І чи ніколи не писали?

Надія Баловсяк - 10-11-2007 у 19:10

хочу поділитися своїм оглядом комп"ютерної преси України
http://internetessa.com/index.php/2007/11/10/kompyuternaya-pressa-v...