Форум Рідного Міста

Чи доцільний перехід з літнього часу на зимовий і навпаки

Павло Жежнич - 30-10-2006 у 00:01

29 жовтня в 4 год. ночі ми знову перейшли з літнього часу на зимовий (перевели годинник на 1 год. назад). Кожен переносить такі переходи по-різному. Особисто я не відчуваю особливого дискомфорту і призвичаююся швидко. Але впевнений, що багато людей цей перехід сприймають погано.
Особисто я не бачу особливої вигоди з цього, хоча можна почути різні економічні обгрунтування цим переходам.

Іван Лихобор - 30-10-2006 у 09:33

Сьогодні вранці прокинувся сам, без будильника, рівно на 1 год скоріше, ніж як було до переведення...
Але тим не менше, люди хоч не роботи, та призвичаїтися можуть до всього.
Власне, тільки економічна складова є в переведенні годинника: ефективне та раціональне використання в робочих умовах повного світлового дня.

Користувач Олесь - 30-10-2006 у 12:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Жежнич
Особисто я не бачу особливої вигоди з цього, хоча можна почути різні економічні обгрунтування цим переходам.

Цікаво би було побачити ці обгрунтування, враховуючи, що так багато тут голосувало за доцільність літнього часу. Економічну складову тут згадували... :rolleyes:

Demyan - 30-10-2006 у 13:36

я теж не розумію, адже темніє тепер швидше, а в 9 00 на роботі ітак видно

Горват Корнелія - 30-10-2006 у 13:39

Як на мене, то я вже зо тиждень відчуваю цей перехід, тобто звечора хочеться скоріше в ліжко, а зранку по декілька разів прохоплюєшся, що ту "лишню" годину не проспати. Діти старшої вікової групи (16-19 років) теж кажуть, що ця година збиває. Але так склалося, що організм за 2-3 роки звикає, так що справимося!

Павло Жежнич - 30-10-2006 у 17:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Цікаво би було побачити ці обгрунтування, враховуючи, що так багато тут голосувало за доцільність літнього часу. Економічну складову тут згадували... :rolleyes:

Мені би також цікаво було б побачити позитивну економічну складову, бо я поки-що бачу лише негативну: зайві проблеми для поїздів і літаків. Електрику на цьому також не зекономиш.

Користувач Олесь - 30-10-2006 у 17:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Жежнич
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Цікаво би було побачити ці обгрунтування, враховуючи, що так багато тут голосувало за доцільність літнього часу. Економічну складову тут згадували... :rolleyes:

Мені би також цікаво було б побачити позитивну економічну складову, бо я поки-що бачу лише негативну: зайві проблеми для поїздів і літаків. Електрику на цьому також не зекономиш.


От власне, хоча саме економією електрики доцільність літнього часу і обгрунтовували. Прецінь день довшим не стане, і сонце раніше не зійде, і пізніше не зайде...

tysovska - 31-10-2006 у 09:29

Наша кицька прокидається рівно на годину раніше і цілу годину невдоволено репетує, що ніхто не встає.

Горват Корнелія - 31-10-2006 у 11:57

Так, у мене собака і 2 кішки теж відчули ці зміни.

Юрій Сєров - 31-10-2006 у 13:22

Власне, собаки і кішки жодних змін не помітили :). Хіба те, що їхні господарі почали спати довше, що напевно їх незмірно дивує :o :)

Горват Корнелія - 31-10-2006 у 16:43

Отож бо! Але все ж, навиклі тварини на один час відчувають ту годину!

Dmy - 3-11-2006 у 17:16

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Цитата:
можна почути різні економічні обгрунтування цим переходам

Цікаво би було побачити ці обгрунтування. Економічну складову тут згадували... :rolleyes:

Усе обгрунтування полягає в тому, що "всі так роблять". Це називається "ефектом координації" чи просто "стадним принципом": чим більше суб'єктів чинять у якийсь спосіб, тим невігідніше іншим суб'єктам від них відрізнятися, а навпаки - вігідно до них приєднатися - тим [іще] більше суб'єктів будуть чинити в даний спосіб. І так по спіралі.
Найочевидніший приклад - рух транспорту: є правосторонній, є лівосторонній. Одне одного не краще. Але якщо всі їздитимуть праворуч, то ви дуже швидко відчуєте, що їздити ліворуч "економічно невигідно", назвемо це так.
Тобто якщо відмовлятися від переведення годинників, то всім гамузом, тобто Європою. По одинці - це пливсти проти течиї. Саме в цьому полягає "економічна доцільність" збереження постійного часу для всіх разом і, водночас, "економічна недоцільність" такого збереження для кожного окремо.

Тарас Сокальський - 9-11-2006 у 10:46

В моєї бабці годинник споконвіку йшов за Варшавським часом, без ніяких переходів на московський/брєжнєвський і т.д. -- "моя корова того не зрозуміє"

tysovska - 10-11-2006 у 12:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
напевно їх незмірно дивує

Дратує :) :)

Тарас Капущак - 19-11-2006 у 22:46

Для того, щоб навчити людей підкорятися, їх заставляють виконувати дурні накази, щоб люди перестали задумуватися над доцільністю того, що їм кажуть робити. Це застосовується в армії, при підготовці охоронців, і т.д., тобто людей, котрі повинні виконувати любий наказ свого керівника. Безглузде переведення годинників, робить людей слухняними....
Економічної вигоди від цього немає -- споживання електроенергії не зменшується. Кажуть лиш, що змінюється розподіл навантаження впродовж доби на електростанції.

Андрій Пелещишин - 22-11-2006 у 12:49

Цитата:

Економічної вигоди від цього немає -- споживання електроенергії не зменшується. Кажуть лиш, що змінюється розподіл навантаження впродовж доби на електростанції.

Це дуже суттєво, особливо для України. В непікові години в нас енергія просто зливається


А зі суб'єктивного - після переходу на зимовий час мені стало значно важче ставати зранку. Якось алогічно, але так є. Може якийсь біологічний пік активності просипаю, чи що.

Тарас Сокальський - 23-11-2006 у 16:49

Цитата:
Це дуже суттєво, особливо для України. В непікові години в нас енергія просто зливається

Чи існують якісь обґрунтовані дані про ефективність переходів в даному аспекті?
А щодо вирівнювання піків -- реально 2 виходи:
-- ГЕС, ГАЕС (застосовуються практично)
-- глобальна енергосистема (щось не чув, щоб хтось над цим працював, хоча мало б бути ефективним)

Юрій Сєров - 11-3-2007 у 15:35

Американці вже перейшли на літній час. http://www.korrespondent.net/main/182110/
Виявляються вони щороку прораховують, коли їм вигідно переходити.

Тарас Капущак - 11-3-2007 у 22:29

По-моєму вони не щороку прораховують, а просто прийняли думку тих, хто вважає, що треба переходити на літній час раніше.

Demyan - 14-3-2007 у 13:11

а ми коли? з 24 на 25?
Швидше б вже а то просипаюся як вже світло і годину кумарюся в ліжку...

Тарас Капущак - 14-3-2007 у 14:49

Вставайте зі сходом сонця і проблема зникне раз і назавжди :)

tysovska - 14-3-2007 у 15:05

Тоді як узимку ходити на роботу? :)

Остап Шумин - 14-3-2007 у 15:11

В таких ситуаціях помагають штори :D Останнім часом, я також ними активно користуюся :cool:

Тарас Капущак - 14-3-2007 у 15:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
Тоді як узимку ходити на роботу? :)

Мабуть вночі :D

Андрій Пелещишин - 23-3-2007 у 15:29

Нагадую, що завтра/післязавтра переходимо на літній час.

Павло Жежнич - 23-3-2007 у 15:49

В смислі на одну годину менше спатимемо (зі суботи на неділю)

Юрій Сєров - 23-3-2007 у 16:07

Не думаю що менше, просто пізніше встанемо. :)

Юрій Сєров - 25-10-2007 у 15:23

В неділю переходимо на зимовий час. Тобто в неділю усі проснуться на годину раніше. А той, хто буде в потязі, буде їхати на годину довше.
І варто так мучити людей?

Dmy - 25-10-2007 у 17:54

Ну, не треба бути таким песимистом. Я в потязі не їхатиму, а спатиму вдома (сподіваюся ;)), тож неділя у мене видасться 25-годинною. І кому це на шкоду?
Взагалі, ми тут підрахували, що літній час нікому не потрібний, а на зимовий можна було би переходити (тобто переводити стрілку на годину назад) щодвамісяці. Тоді відпала би потреба у високосному році. Тютілька в тютільку.

Юрій Сєров - 25-10-2007 у 22:39

Я не песиміст, я навпаки радію.
Я літнього не люблю. :)

Demyan - 26-10-2007 у 07:23

А я не люблю зимового, тепер буду іти додому вже темно нічо не видно. На роботі перший тиждень буде важко бо реально працювати треба буде типу тоді коли вже мав бути дома :).
Хоча зранку зараз вставати набагато важче...може то організм вже привик до переводу тих годинників :)

Павло Жежнич - 26-10-2007 у 08:32

Не думаю, що організм звик. Який би ти здоровий не був, все одно переведення годинника - це зайвий стрес для організму.
Дуже незручне переведння для тих, в кого є маленькі діти, бо дорослий мусить перейти на новий час, а маленька дитина про цей перехід навіть не здогадується.

Dmy - 26-10-2007 у 14:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
А я не люблю зимового, тепер буду іти додому вже темно нічо не видно. На роботі перший тиждень буде важко бо реально працювати треба буде типу тоді коли вже мав бути дома :)
Біологічно місцевий час мусить якнайбільше відповідати астрономічному. Для Львова - це навіть не зимовий (той - ідеальний для Києва), але більш-менш. Літній же - найліпший кудись аж на схід за Москву.
А щдо робочого графіку - то не до уряду треба, а до власного шефа - якщо всім так важко, незручно, темно і лячно, то нехай директор на зиму зсуне графік на годину раніше.

Demyan - 26-10-2007 у 14:40

в кожного своя робота - в нас не виходить зсовувати...

Роман Голощук - 27-10-2007 у 12:37

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
А які країни цим не страждають?
Чув про Китай, здається і Грузія.

Грузія з 2005 року живе за літнім часом.
А Японія, Китай і Сингапур взагалі ніколи не переводили стрілок годиника!

Павло Жежнич - 28-10-2007 у 12:20

Для тих хто забув перевести годинник - це треба було зробити сьогодні вночі!:)

Роман Голощук - 29-10-2007 у 11:18

Ще трохи інформації:
Вперше «літній» і «зимовий» порядок відліку часу був запроваджений в Англії, у 1908 році, для економії і раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби.
Зараз на «літній» і «зимовий» час переходять більш ніж у 110 країнах світу.

Павло Жежнич - 29-10-2007 у 16:58

Все ж як би ми не критикували цей "перехід", білою вороною тут не дуже вигідно бути. Все ж краще мати узгоджений час з усіма сусідами і з усією Європою. На жаль слідувати за Японією (яка не має серйозних кордонів на суші) та Китаєм (який мало комунікує з західними сусідами) нам не вийде.

Андрій Пелещишин - 31-3-2008 у 20:44

Ну що, знову літній час. Не знаю, як кому, а мені цього разу перехід важко дався.
І знову не відчуваєш, як засидівся на роботі.

Ярема П. - 31-3-2008 у 22:00

Я сьогодні довго вставав, і як сновида цілий день ходив.

Олексій Мачехін - 31-3-2008 у 22:03

Мені дався легко — вже два тижні син прокидається за півтори години до будильника, так що у мене просто короткий ранок тепер.

Юрій Сєров - 1-4-2008 у 12:58

І мені важко. :( Хочу спати.

Юрій Сєров - 21-10-2008 у 14:54

У неділю переходимо на зимовий час.

Demyan - 21-10-2008 у 15:44

:mad:

Dmy - 21-10-2008 у 16:16

Це називається: зроби людині зле, потім поверни все на місця - і вона почуватиметься щасливою.
Потрібно цілих 7 місяців, аби відчути цей кайф - наприкінці жовтня разок виспати зайву годину.

Василь Яворський - 21-10-2008 у 17:02

пропоную перехід на зимовий час робити в ніч з неділі на понеділок, а на літній - в п"ятницю пообіді :sing::sing::sing:

Dmy - 21-10-2008 у 17:06

А на літній - взагалі не робити:D

Степанюк Василь - 15-11-2008 у 14:21

Для мене взагалі немає значення чи відбувається перехід з літнього на зимовий час (чи навпаки). Пристосовують до цього швидко. Хоча, так як я "сова" з літнього на зимовий час переходити простіше.

Андрій Пелещишин - 26-3-2009 у 09:16

То ми цієї суботи переходимо на літній час?

Юрко Гомеш - 26-3-2009 у 11:32

Та ніби глупої ночі з цієї суботи на неділю.
Тільки б не переплутали чогось із трансляцією Формули-1з Мельбурна... В Австралії взагалі переводять годинники, чи ні?

Андрій Пелещишин - 26-3-2009 у 12:57

Є шанс формульникам поставити рекорд. Що заїзди будуть на 1 годину коротші ;)

Юрій Сєров - 24-10-2009 у 15:03

Завтра спимо на годину більше! :)
Якось несподівано підкралося це переведення...

Павло Жежнич - 23-3-2010 у 21:49

Цього тижня в ніч з суботи на неділю (27-28 березня) знову переходимо на літній час.

Андрій Пелещишин - 23-3-2010 у 23:01

А я надіявся, що всі забудуть і його не буде :)

Павло Жежнич - 27-3-2010 у 21:52

Завтра спимо на годину менше.

Юрій Сєров - 27-3-2010 у 22:37

Цитата:
Завтра спимо на годину менше.

Мені більше подобається формулювання: Завтра прокидаємося на годину пізніше :)

Соломія Федушко - 27-3-2010 у 22:53

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
А я надіявся, що всі забудуть і його не буде :)

угу) надійтесь... Але надія тут не поможе :)

Dmy - 27-3-2010 у 23:51

Що ви хочете? Нова влада - новий час :rolleyes:

Hanor Narasson - 28-3-2010 у 09:32

Добре, що хоч не на 2 години переводять. (бо в Донецьку хотіли б "літній московський")

Соломія Федушко - 26-10-2010 у 19:45

День щораз коротший :(
Цих вихідних, 31 жовтня, переходимо на зимовий час.

Павло Жежнич - 31-10-2010 у 15:02

Чи всі сьогодні вночі перевели годинник на одну годину назад?

Hanor Narasson - 31-10-2010 у 20:53

Вночі не вдалося...:( Спав... :( Перевів аж зранку...:lol:

Іван Андрєєв - 31-10-2010 у 21:40

Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  
Добре, що хоч не на 2 години переводять. (бо в Донецьку хотіли б "літній московський")

Донецьк має рацію. Якщо через донецьку область проходить той самий меридіан, що і через Москву (UTC +3 в взимку, UTC +4 влітку), то чому вони мають жити за неправильним часом? Але ж це не означає, що треба щось міняти у Львові, де з часом все гаразд. Давно вже пора зробити два часових пояси в Україні. Зараз же ситуація така, що в людей сходу фактично вкрали годину світлого часу: коли у Львові влітку в 21 ще світло, то в Донбасі вже темно. А взимку в там темно вже в 16.

Андрій Пелещишин - 31-10-2010 у 21:48

Уважно дивимося сюди:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cd/Timezones2010.pn...
і виявляємо що середина часового поясу проходить по центру України. А Львів і Донецьк по різні боки від центру, але все-рівно, не більше ніж на пів-години. Тому жодних причин розносити їх по різних поясах немає.
Навіть Москва могла би жити по Київському часу.

Юрій Сєров - 31-10-2010 у 22:22

Цитата:
Давно вже пора зробити два часових пояси в Україні.

Цілковита бздура!
По-перше, Андрій вже написав, що ми в одному часовому поясі.
По-друге, навіть якби трішки вилазили за межі - це цілком логічно для однієї країни мати один час.

Цитата:
Зараз же ситуація така, що в людей сходу фактично вкрали годину світлого часу: коли у Львові влітку в 21 ще світло, то в Донбасі вже темно. А взимку в там темно вже в 16.

А це взагалі просто смішно! Відповідно зранку то сонце ж також швидше сходить!!! :lol:

Ігор Домін - 31-10-2010 у 22:35

в школі на уроках географії вчили, що по меридіанах в Україні різниця часу півгодини, а таку різницю враховувати недоцільно. хоча, нам дійсно здалось, що сонце у Львові сідає трохи пізніше, ніж в Одесі. може через те, що в Одесі занадто короткі сутінки.

Юрій Сєров - 31-10-2010 у 22:41

Одеса східніше і південніше. Чим ближче до екватору - тим менший розхил в тривалостях дня в різні пори року. Тобто влітку в нас довший день, а взимку у вас.

Іван Андрєєв - 31-10-2010 у 22:58

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  

По-перше, Андрій вже написав, що ми в одному часовому поясі.
По-друге, навіть якби трішки вилазили за межі - це цілком логічно для однієї країни мати один час.

Не навіть якби, а луганська область повністю вилазить.

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Відповідно зранку то сонце ж також швидше сходить!!! :lol:

Як правило, всім моїм знайомим байдуже коли сходить сонце. До 8:00 все одно вже світло. А ось те, що заходить воно рано - це не подобається.

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Домін  
в школі на уроках географії вчили, що по меридіанах в Україні різниця часу півгодини, а таку різницю враховувати недоцільно.

Я би сказав - незручно. Про доцільність/недоцільність можна сказати лише, якщо буде проведено економічний розрахунок.

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Домін  
хоча, нам дійсно здалось, що сонце у Львові сідає трохи пізніше, ніж в Одесі.

Так воно і є. Десь на півгодини. А якщо б Ви порівнювали з Донбасом - мали б трохи більше години.

Юрій Сєров - 31-10-2010 у 23:07

Н-да, знову ці кляті западенці, навіть день у них довший! :baddevil:

Цитата:
До 8:00 все одно вже світло

А ось і неправда. Крім того, дуже багатьом о восьмій треба вже бути на роботі, тобто виходити з хати треба ще затемна.

Керуючись вашою логікою - вгазалі можна до маразму дійти, зробити 4 часові пояси з інтервалом 15 хв.

Іван Андрєєв - 31-10-2010 у 23:13

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Одеса східніше і південніше. Чим ближче до екватору - тим менший розхил в тривалостях дня в різні пори року. Тобто влітку в нас довший день, а взимку у вас.


Багатьох людей хвилює саме час заходу сонця, а не тривалість дня. Чи багато тут серед нас крутих жайворонків? Нехай сонце хоч в 04:00 встає, що мені до того, як я ще сплю?

Юрій Сєров - 31-10-2010 у 23:18

Можу порадити Вам одне. Переїжджайте. У місце, де час буде такий як Вам зручно.
Зробити 2 пояси - це буде лише проблема для всіх.
Окрім того, Росія скорочує кількість поясів, тому наша влада аж ніяк не буде збільшувати їх кількість. :)

Щодо економічної доцільності, то якраз нам вигідно мати різний час з Росією, це дає змогу стабілніше працювати нашим енергосистемам.

Іван Андрєєв - 31-10-2010 у 23:22

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  

Керуючись вашою логікою - вгазалі можна до маразму дійти, зробити 4 часові пояси з інтервалом 15 хв.

А що, це ідея. В Непалі, наприклад, UTC +5:45. А чим ми гірші? :lol:

Іван Андрєєв - 31-10-2010 у 23:37

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Росія скорочує кількість поясів, тому наша влада аж ніяк не буде збільшувати їх кількість. :)

То їхня справа. До чого тут ми і наша дискусія про часові пояси в УКРАЇНІ?

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Щодо економічної доцільності, то якраз нам вигідно мати різний час з Росією, це дає змогу стабілніше працювати нашим енергосистемам.

Мати різний час з Росією нам все одно судилося. В Росії розбіг від UTC+2 (Калінінград) до UTC +11.
До того ж, мати декілька часових поясів в Україні теж економічно вигідніше для енергосистеми. Адже тоді пікові періоди навантажень у різних регіонах будуть рознесені у часі.
Єдине в чому я з Вами погоджуюсь - створення кількох часових поясів в Україні призведе до багатьох незручностей та плутанини. Хоча, багато країн так і живуть собі, вже звикли...

Андрій Пелещишин - 1-11-2010 у 00:03

Я можу помилятися, але здається, на Сході та Заході України держслужби розпочинають роботу в різний час, для зручності працівників та громадян. Приватні структури також враховують цей факт. Якщо ж і не враховують - то хоч по венесуельському часу живи - як працедавець скаже, так робота і почнеться.
У принципі ніж пояси тягати туда-сюда, напевно краще оптимізувати роботу шкіл, транспорту тощо. Східняки можуть в школу йти на 8-00, а Львів'яни - на 9-00.. Це краще ніж всім іти в школу на одну годину, але по різних часових поясах.

Щодо Донецька, Луганська і Львова. Не залежно від того, в який пояс їх віднести, при умові нарізки на годинні пояси (а це фактично стандарт у світі) їм буде випадати на те, що мати півгодинні відхилення від основного часу. Ну хіба би Грінчвіч куда перенесли, кіломентрів 500 східніше :)
Не розумію, чому луганчанину буде комфортніше жити на півгодини кривіше за Москву а ніж за Київ?
Щодо того, що пану Івану розходиться на годині, коли заходить сонце, то мушу сказати - скільки людей, стільки і уподобань. Комусь навпаки важить ставати зі сонцем. Пан Іван же ж ліберал, хіба не так?

Досвід Росії згадано напевно також не випадково. Очевидно, що влада Росії таки щось прораховувала і має доволі аргументів на користь об'єднання поясів. Зрештою, проблема не в об'єднанні поясів, а організації суспільного життя.

Руслан Кравець - 1-11-2010 у 00:37

Ти не помиляєшся, так воно і є. Не скажу "за всю Одесу", але, принаймні, деякі міністерства для своїх установ встановлюють графік робочого дня по регіонах, наприклад, у Харкові - на півгодини раніше за Київ, а у Львові навпаки - на півгодини пізніше. Погоджуюсь, що це краще і простіше, ніж розділяти Україну на три часові пояси через те, що Луганськ і Ужгород вилазять.

Павло Жежнич - 1-11-2010 у 00:39

Відносно графіку роботи дерслужб не знаю, але коли їдеш зі Львова в Київ, то в 9 год. ранку в Києві відчувається життя міста, а у Львові в цей час місто тільки прокидається. І це ніяк не пов'язано з необхідністю введення додаткових часових поясів.
Щодо економічної необгрунтованості декількох часових поясів: чи будуть у виграші від цього залізниця, нафто- і газопроводи, електросистема і т.д.?

Dmy - 1-11-2010 у 01:08

Цитата: Початково розміщене учасником Іван Андрєєв  
Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  
Добре, що хоч не на 2 години переводять. (бо в Донецьку хотіли б "літній московський")

Донецьк має рацію. Якщо через донецьку область проходить той самий меридіан, що і через Москву (UTC +3 в взимку, UTC +4 влітку), то чому вони мають жити за неправильним часом?
Не відаю, хто має рацію, а хто кулемет, але, начебто, найприродніше жити якнайближче до т.зв. зоряного часу, за яким сонце знаходиться в зеніті точно опівдні, а в надірі - опівночі. Точніше, навпаки: 12-а година дня настає саме в той момент, коли сонце потрапляє в зеніт.
Якби не було літнього часу, то в Україні найвдаліше було розташовано Київ - практично на межі 2-го та 3-го часових поясів. Позаяк же у нас півроку (насправді, 7 місяців, але то не так суттєво) на 1 годину пізніше, ніж в інше півріччя, то місця, в якому завжди час співпадає із зоряним не існує. Ну, так треба пошукати місце з найменшою похибкою (скажімо, методом найменших квадратів). Для Києва маємо 0+1=1; а для Донецька, який знаходиться в центрі 3 часового поясу: 0,25+0,25=0,5, і це - мінімально можливе значення похибки. Тобто для саме Донецька київський час при відмінності літнього і зимового часу підходить якнайкраще.
Так само, як і для Москви, між іншим. Але росіяни, так і не змігши відмовитися від сталінської декретної години, живуть взагалі не розібрати за яким ритмом - якщо в Пітері влітку сонце заповзає у зеніт аж о другій годині дня!

Іван Андрєєв - 1-11-2010 у 01:34

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Пан Іван же ж ліберал, хіба не так?

Ну звісно ж ліберал. Тому й непокоюсь так за східняків, особливо за луганчан, щоб були вони здорові та не порушували власні біоритми.
А щодо вашої ідеї організації суспільного життя згідно з географічним розташуванням - це мені сподобалось. Дякую.
Цитата: Початково розміщене учасником Павло Жежнич  
Щодо економічної необгрунтованості декількох часових поясів: чи будуть у виграші від цього залізниця, нафто- і газопроводи, електросистема і т.д.?

Важко сказати. З одного боку, наразі години пікових електричних навантажень по Україні що на сході, що на заході співпадають. Якби трохи рознести їх у часі, це дало б певний економічний ефект. Але є і мінуси, тому потрібен повний економічний аналіз. За нафто- і газопроводи не скажу, бо не знаю. А от Укрзалізниці та іншим перевізникам часові пояси точно не сподобаються. :)
Цитата: Початково розміщене учасником Dmy  
начебто, найприродніше жити якнайближче до т.зв. зоряного часу, за яким сонце знаходиться в зеніті точно опівдні, а в надірі - опівночі. Точніше, навпаки: 12-а година дня настає саме в той момент, коли сонце потрапляє в зеніт.

Цікава версія.

Hanor Narasson - 1-11-2010 у 08:06

По більшій частині України це вже було. В Російській Імперії в кожному місті був власний час, який відповідав сонячному. При пересуванні з "дозалізничними" швидкостями якихось незручностей не було. Після побудови залізниць почалися проблеми, і царським указом був введений "поясний" час.
Таким чином, стає ясно, хто винен в проблемах з обліком часу в Україні. Як і у всіх інших негараздах винні цензуровано! :lol:

Святослав Сєров - 8-2-2011 у 19:45

З осені 2011 Росія не буде переходити на зимовий/літній час: http://zik.com.ua/ua/news/2011/02/08/271245
Окрім того, вони працюють над скороченням кількості часових поясів.


Dmy - 8-2-2011 у 21:06

А градуси по довготі Медвєд не пробував? Десь так рази у 1,5?

Тарас Сокальський - 9-2-2011 у 10:12

Думаю, і в 3-4 не зашкодило б:lol:

Юрій Сєров - 9-2-2011 у 17:20

У нас також з'явилися ініціатори скасування переходів.

Тепер ми і в цьому питанні або з Європою або з Росією...

Рост - 23-2-2011 у 00:52

.

mip.jpg - 23kB

Юрій Сєров - 10-9-2011 у 12:42

Законодавці від партії Регіонів вирішили змавпувати досвід Росії і відмовитися від переходів на зимовий час:
Україна не буде переходити на "зимовий" час?
Логічніше було б не переходити на літній, оскільки саме зимовий є поясовим часом для переважаючої більшості території України.
Продовжуємо підлаштовуватися під Москву...

Андрій Пелещишин - 10-9-2011 у 13:40

Угу :(
якщо фіксований - то тільки "зимовий" ... рішення явно політичне, спрямоване на створення дискомфорту жителям західної України

Андрій Пелещишин - 20-9-2011 у 17:28

Усе, зимового часу немає...
Чомусь в новинах постійно фігурують фрази на взірець "перехід на сезонний час було уведено в ....", хоча, мені здається, що було уведено перехід саме на літній.

Юрій Сєров - 20-9-2011 у 18:29

Ну ясно... З Росією "в ногу"... :mad: Тепер вся Україна житиме за астрономічним часом Донбасу...
І з поляками тепер буде 2 години різниці і сонце сходити буде у Львові о 9-ій і Ліга Чемпіонів тепер починатиметься о 22:45.
Вони з науковцями хоч пробували радитися?

До речі, і транспортники мабуть тепер проблеми з рокзладом матимуть з рейсами в Європу...

Тарас Сокальський - 21-9-2011 у 12:33

Наступним кроком після відмови від зимового часу буде скасування зимового опалювального сезону:baddevil:

Demyan - 21-9-2011 у 13:44

А причім тут росія? Тема була стоврена що дотого як в Росії було. І голосування показує що більшість за те щоб не переходити.
Щодо темноти то теж мені здається краще бо так вже в 5 темніло, а так в 6 буде - Якщо лиши ли б зимовий.
Такий час як зараз якраз дуже добрий - влітку світає в 6 тменіє після 21 30. Взимку темній в 18 00. Ну так єдине що взимку зранку буде темніше.

Юрій Сєров - 21-9-2011 у 20:09

Проблема в тому, що біоритми людини чутливі до сходу Сонця. Мені і так взимку складно встати зранку, а то буде взагалі капець.

Demyan - 22-9-2011 у 07:56

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Проблема в тому, що біоритми людини чутливі до сходу Сонця. Мені і так взимку складно встати зранку, а то буде взагалі капець.

Але тоді що робити влітку? тоді в 5 годині ранку вже буде світло, вставати в таку рань теж не хочеться. а темнішати буде швидше - що теж не для літа бо хочеться щоб довше було світло.
І мені важко вставати, але привчити організм можна і все буде ОК.

Dmy - 22-9-2011 у 14:21

Що робити, що робити? Жити без літнього часу. А не без зимового.

Demyan - 22-9-2011 у 16:47

Цитата: Початково розміщене учасником Dmy  
Що робити, що робити? Жити без літнього часу. А не без зимового.

мене влаштовує дание неперехід :sing:

Юрій Сєров - 18-10-2011 у 11:06

Рада спробувала повернути зимовий час - і не змогла
Мені не зрозуміло одне. Перехід дає країні економію і не малу. Навіщо відмовлятися від цієї економії далеко ненайбагтшій країні...

Demyan - 18-10-2011 у 11:25

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  

Мені не зрозуміло одне. Перехід дає країні економію і не малу. Навіщо відмовлятися від цієї економії далеко ненайбагтшій країні...

Це не доведено - як одні розрахунки так і інші є.
Наприклад один з розарахунків який бачив: зранку люди всеодно з 7 до 9 включають світло як йдуть на роботу. А от на роботі якщо перевести годинник, то світло включається всюди вже в 17 00, якщо не переводити то можна до 18 00 не включати - а потім більшість закінчує робочий день і йде додому. Фактично робота "попадає" в світлий час.

Dmy - 18-10-2011 у 22:55

Відмінили! Із чет вертого разу!
Була підозра, що це Регіони перед Мєдвєдом на пузі пляшуть. Тіпа як же так: приїхав Сам, а ми йому - ніж у спину? Хай постанова почекає. Але таки впоралися. Або у президентів не все гладко, або дупутати ще про щось окрім часу пакетом домовилися. Ну, і заодно Литвину в душу наплювали.

Юрій Сєров - 19-10-2011 у 09:06

Взагалі гидко дивитися на ту Верховну зРаду і того "регулювальника" Чєчєтова...
Більше в країні немає проблем, як перевід годинників. Місяць товкли в ступі і врешті відмінили, щоб Кабмін розробив новий закон...

Юрій Сєров - 29-10-2011 у 15:10

То нині переводимо годинники чи я щось переплутав?

Ярема П. - 29-10-2011 у 15:59

Так, вночі.

Юрій Сєров - 29-10-2011 у 22:55

Треба не забути на 4 ранку будильник поставити... :)

Андрій Пелещишин - 24-3-2012 у 11:40

Ми сьогодні вночі переходимо на літній час?

Катерина Слобода - 24-3-2012 у 14:04

так

Андрій Пелещишин - 24-3-2012 у 14:14

ех, Катерино, Катерино! Не ту відповідь я сподівався почути :( :D

Юрій Сєров - 24-3-2012 у 20:48

Найсмішніше, що переходимо через Євро-2012. Щоб европейці не плуталися. А не тому, що це вигідно з фінансової точки зору і не тому, що так ми будемо знаходитися в однаковій часовій різниці з європейцями...

Dmy - 25-3-2012 у 05:14

Дешева відмазка!:mad:
Якби не перейшли, в Україні та Польщі під час Євро був би однаковий час - найкращий варіант, аби "європейці не плуталися".

Марія Вересень - 27-3-2012 у 13:24

не знаю, давно вже так заведено і все життя переводимо годинники то вперед, то назад. Одного я не розумію, нащо влаштовувати такі палкі обговорення? Невже нашим політикам більше нема чого робити ніж займатися такими питанями? Так само я і втручатися "розумницям" з ПР у інтимне життя народу і відміняти там якісь пози, що не сприяють заплідненню. Вони б краще створили умови а не роздували з мухи слона

Юрій Сєров - 26-10-2012 у 10:10

Забули "пакращувачі" про таку серйозну проблему, як переведення годинників і цієї неділі вся Україна переходить на зимовий час. Спимо на годину довше! :)

Андрій Пелещишин - 28-10-2012 у 09:32

Цікаво, чи це вже буде останній перехід, бо ніби питання трохи зависле. Нова Рада певно і до того буде братися.

Наталка - 28-10-2012 у 17:44

Я би тішилася, якби це був останній перехід, чесно, виснажує те стрибання туди-сюди, потім кілька діб до тями приходжу...

Юрій Сєров - 7-2-2013 у 10:22

СМИ: В России опять будут крутить стрелки
http://glavnoe.ua/news/n124775

Чєчєтов мабуть в шоці.... :baddevil:

Юрій Сєров - 29-3-2013 у 10:11

Забули наші депутати про таку важливу проблему і тому цієї неділі знову будемо спати на годину менше.

Може, хоч з такої нагоди, весна прийде :)

Лариса Молодіна - 30-3-2013 у 17:04

сьогодні переходимо..ех...
на зимовий мені якось легше перелаштовуватися, а тут - наче годину часу вкрали((

Андрій Пелещишин - 30-3-2013 у 21:07

Звучала мудра думка - переводити на годину вперед не вночі на неділю, а в п'ятницю в 16-00. Народ би втішився ;)

Елена Войтович - 31-3-2013 у 09:55

:))))))))))
чудова думка:)))))

Юрій Сєров - 21-10-2013 у 15:09

В ніч на 27 жовтня Україна перейде на зимовий час - стрілки годинника будуть переведені на годину назад.

Андрій Пелещишин - 29-3-2014 у 21:46

Завтра переходимо знову на літній час. Хотілося написати "востаннє", але здається то ніхто не знає, як воно буде

Юрій Сєров - 29-3-2014 у 22:04

Поки Європа вся переходить ми також змушені переходити.