Форум Рідного Міста

Спектральні окуляри для ПК

Тарас Гулка - 1-11-2006 у 21:17

Зацікавився окулярами для роботи на ПК, зокрема спектральними. Кажуть (пишуть) хороша штука. Пропускають частину спектру і тим самим зменшують навантаження на очі.
Бачив в продажі із чисто прозорими склами, із жовтими та фіолетовими.

Хто має досвід їх використання ?

Юрій Сєров - 2-11-2006 у 12:48

Також мене цікавить це питання. Бачив у продажі, але чи справді вони корисні...

Тарас Гулка - 2-11-2006 у 20:00

Сьогодні пройшовся по оптиках.

Є корейські - 18 грн за лінзи.
Польські - 30-80 грн. в залежності від кількості шарів напилення.
Французькі - 120 грн.
Німецькі (Карл Цейс) - 400 грн. (правда інші сказали, що оригінальних німеьких у нас немає, бо коштують вони 200-300 у.о).

Тарас Задорожний - 3-11-2006 у 08:40

Зазвичай, якщо хтось носить окуляри звичайні, то може просто замовити лінзи зі спеціальним покриттям. У мене такі. Якщо чесно, то не надто відчуваю різницю. Очі втомлюються одинаково

Тарас Сокальський - 9-11-2006 у 10:35

Цитата:
Пропускають частину спектру

Брр... А що там в спектрі не так? Я щось був впевнений, що на очі шкодить мерехтіння (кадрова розгортка), ну і на організм загалом -- Е/М випромінювання...

Тарас Гулка - 9-11-2006 у 23:28

В спектрі не "так" ультрафіолетова та інфрачервона складові, які присутні навіть на ТФТ моніторах і які особливо підсилюються при використанні ламп денного освітлення.

JumpingRat - 16-3-2007 у 10:38

А можно навести спектрограму для якогось з моніторів, де було б видно, яка там ситуація по УФ і ІЧ, і наскільки воно відрізняється від звичайного рівня УФ в сонячному світлі? А то щось сумніваюсь, чи воно справді так, як запевняють зацікавлені в продажу сторони ;)