Форум Рідного Міста

Субсидії на комунальні послуги та зареєстрвоване ПП

Андрій Пелещишин - 15-11-2006 у 13:00

Знайомі мені люди зіткнулися зі ситуацією, коли їм можуть припинити видавати субсидії на комунальні послуги у звязку з тим, що у них на квартирі зареєстровано приватне підприємство.
На перший погляд речі мало звязані, хоча, якщо розібратися - певний сенс в тому є.

Тарас Задорожний - 15-11-2006 у 16:13

Якщо квартира є адресою фірми, то чого давати субсидію? Підприємства мають інакші типи субсидування ніж фізичні особи

Андрій Пелещишин - 15-11-2006 у 17:00

Цікаво, а як щодо приватних підприємців?

Тарас Задорожний - 15-11-2006 у 19:31

На мої старій роботі власник фірми маючи особняк в Бірках і то не малий, отримував субсидії. Він співзасновник ТзОВ, дружина і батько ПП. А платити за газ було тяжко :)

Andreas - 16-11-2006 у 09:42

Цитата:
Андрій Пелещишин
На перший погляд речі мало звязані, хоча, якщо розібратися - певний сенс в тому є.


От в тім-то й справа, що українськи чиновники часто "шукають сенс" замісь того, щоб виконувати свої обов'язки.
"Сенс" для чиновника мусить бути єдиний: малі доходи - надати субсидію, достатні доходи - відмовити. Що там на квартирі зареєстровано - не його справа. Ах, є підозра, що доходи занижені? Ну так "флаг в руки", пиши листи-запити в податкову, прокуратуру, "Спортлото" чи ще там куди. Піймав на приховуванні доходу - субсидію назад з штрафними санкціями, не піймав - ну що ж...
Зареєстрована фірма може бути недіючою або взагалі збитковою. Або доля доходів від діяльності фірми власника юридичної адреси може бути мізерною, взагалі нульовою (друг попросив, сто граммів поставив).
Ще один приклад чиновничого "сенсу". Розлучена жінка, живе з 19-річною дочкою, подає на субсидію. Одержує відмову. Підстава - дочка вчиться на платному відділенні. А платить за навчання батько. "Платите за навчання, то зможете і квартплату сплатити! Що? Бувший чоловік за навчання платить? Ось нехай він і за квартиру вам заплатить!". Сенс - залізобетонний. N'est pas?

Андрій Пелещишин - 16-11-2006 у 14:02

У даному випадку я повністю згоден з Андреасом. І мені таке обмеження не подобається.
Про сенс я написав з наступної точки зору - якщо юр особа існує на квартирі, то вона відповідно споживає комунальні послуги, що потім буде відшкодовано державою. Тобто держава фінансово підтримає підприємство. Хоча на практиці підприємства рідко фізично (а не юридично) існують на квартирах.
Інша справа - приватні підприємці. Але вже тут чомусь правило не діє.

Сергій Бєляєв - 16-11-2006 у 19:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
"Сенс" для чиновника мусить бути єдиний: малі доходи - надати субсидію, достатні доходи - відмовити. Що там на квартирі зареєстровано - не його справа. Ах, є підозра, що доходи занижені? Ну так "флаг в руки", пиши листи-запити в податкову, прокуратуру, "Спортлото" чи ще там куди. Піймав на приховуванні доходу - субсидію назад з штрафними санкціями, не піймав - ну що ж...
Зареєстрована фірма може бути недіючою або взагалі збитковою. Або доля доходів від діяльності фірми власника юридичної адреси може бути мізерною, взагалі нульовою (друг попросив, сто граммів поставив).

Ви не праві.
По-перше, соціальна допомога не є чимось обов'язковим, а, отже, обов'язок доводити факт наявності права на отримання допомоги лягає на того, хто за нею звертається.

По-друге, якщо квартира фігурує як юридична адреса (місце розташування) ПП, то це за замовчуванням означає, що вона використовується не за основним призначенням (як помешкання для проживання), а для здійснення підприємницької діяльності, тобто діяльності, спрямованої на отримання прибутку. Отже, див. по-перше.

По-третє, я згідний, що з часом варіант запитів до податкової і т. п. спрацьовуватиме, але на сьогодні у нас система фінмоніторингу у зародковому стані. Доходи громадяни України отримають переважно у готівковому вигляді. Дві цифри: минулого року в Україні виплачено зарплати 40 млрд. грн. - реалізовано товарів-послуг на 60 млрд. грн. 20 млрд. грн. - третина ринку товарів-послуг "в тіні". За таких умов встановлення пільг та виплата допомог залежно від рівня доходу перетворюється на абсурд.

Андрій Пелещишин - 16-11-2006 у 19:49

Цитата:
Доходи громадяни України отримають переважно у готівковому вигляді. Дві цифри: минулого року в Україні виплачено зарплати 40 млрд. грн. - реалізовано товарів-послуг на 60 млрд. грн. 20 млрд. грн. - третина ринку товарів-послуг "в тіні". За таких умов встановлення пільг та виплата допомог залежно від рівня доходу перетворюється на абсурд.

Хе, в такому разі доцільніше може взагалі скасувати субсидії?

Сергій Бєляєв - 17-11-2006 у 10:07

От і я про теж говорю. Субсидувати можна або всіх, або нікого.

Andreas - 20-11-2006 у 21:33

2Сергій Бєляєв написано 16-11-2006 в 18:18

По-перше соціальна допомога є чимось обов'язковим, оскільки проголошена в Конституції. Взяли на себе почесне звання "держави з соціальним захистом" - будьте добрі відповідати званню.
По-друге якщо квартира фігурує як юридична адреса, то це не означає нічого. В 99% вона використовується як житло і не має ніякого відношення до діяльності підприємства. Причому то ПП може бути звичайним лотком на Краківському ринку. А може бути юридична адреса - квартира, а фірма має шикарний офіс в центрі міста, просто людям лінь статут фірми (що дванадцяти років тому з квартирною адресою зареєстрована була) міняти через таку дрібницю. Я про те, що в кожному окремому випадку треба з'ясовувати, який дохід приносить та "юридична адреса" власнику квартири.
І по третє, скільки можна бути всяким системам (у т.ч. фінмониторингу) в зародковому стані? 15 років незалежності - а воно все в зародковому стані! Я про те, що контроль прибутків та платежів в бюджет - головний біль держави, а якщо держава того контролювати не навчилась, то платники податків відповідати за то не повинні.

А "субсидувати всіх" ми вже проходили, до речі. Називалось то "громадські фонди споживання", коли слюсар і секретар райкому споживали однаково дешеві квартири, путівки на курорт, хліб, м'ясо і т.д. Добре було?