Форум Рідного Міста

Патент. І все до "нього".

Іван Корицький - 15-1-2007 у 14:46

Досить така була би цікава тема обговорення Патент. "Літератури" трохи є в неті, але то все "закони тай закони". А хто мав справу з патентом? потентував якусь річ, чи купляв патент? Скільки коштує запатентувати деякий винахід? Скільки коштує купити патент на деяку "штуку"? Де можна запатентувати...?

Хотілося би почути якісь думки, поради, вказівки, може хтось поділиться досвідом.

Дякую.

Андрій Пелещишин - 16-1-2007 у 10:23

На жаль, досвіду немаю, хоча вже кілька разів "ходив навколо".
Наскільки я розумію, процедура не дуже складна. Оформлення авторського свідоцтва обходиться десь в 50 грн. Потрібно заповнити якісь документи та передати опис твору (наприклад кусок програми та її опис) в Укрпатент (так здається воно називається). Кажуть, що краще їздити в Київ самому, ніж надсилати поштою.
З плюсів (як для мене) те, що патенти і авторські свідоцтва (до речі, різниці не знаю) можна вказувати у всяких наукових анкетах та автобіографіях (зокрема, у авторефераті) і це йде як бонус. Це при цьому, що вартість реально нижча, ніж традиційна вартість публікації.
Знаю таких науковців-"винахідників", кількість авторських свідоцтв яких значно переважає кількість публікацій". "Кулібіни" :)

Тарас Гулка - 16-1-2007 у 12:01

Андрій, ти трохи плутаєш. Авторське право і патент – це різні речі.

Авторське право має більш широке значення. Фактично, патент – це авторське право на винахід. (і тільки на винахід)
А авторське право можна оформити, фактично, на що завгодно, лиш би ти був автором.

"
Патент (патент на винахід, деклараційний патент на винахід, патент на секретний винахід, деклараційний патент на секретний винахід) - охоронний документ, що засвідчує пріоритет, авторство та право власності на винахід.

Об'єктом винаходу може бути:
• продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослин і тварин);
• спосіб;
• застосування раніше відомого продукту чи способу за новим призначенням. "

Стосовно цін, то патент обійдеться в більшу суму ніж оформлення авторського права.

Детальніше про авторське право можна почитати тут: http://uacrr.kiev.ua/

А стосовно патентів тут: http://www.ukrpatent.org