Форум Рідного Міста

Вегетаріанство як спосіб життя

Вікторія Котлярова - 22-1-2007 у 14:41

Цікаво, хто як відноситься до вегетаріанства :)

Наша сім’я вже досить давно не їсть м’яса, сала, з тваринного походження лише яйця та молочне, організму стало легше однозначно.

Юрій Сєров - 22-1-2007 у 14:55

До вегетаріанства ставлюся з стриманим розумінням.
Люблю поїсти і м'ясо і сало! :)
Наскільки я знаю лише в м'ясі є деякі важливі для людського організму речовини.
Не знаю як би вплинуло на мій організм вегетаріанство, але думаю довго б не протягнув! :)

Вікторія Котлярова - 22-1-2007 у 15:03

Цитата:

Не знаю як би вплинуло на мій організм вегетаріанство, але думаю довго б не протягнув! :)


Це так тільки здається. насправді-то навпаки відчувається значне полегшення в організмі в цілому, нема проблем з травленням і з усім іншим. Головне - звикнути не реагувати на аромат м'ясних страв :)

Тарас Задорожний - 22-1-2007 у 15:16

Я їм м"ясо в такій кількості, як мені хочеться, бо я турбуюся про своєж здоров"я. До вегетаріанства відношусь майже так само, як до гомосексуалізму, вважаючи це аномалією. Для відмови від м"яса визнаю лише 2 речі - піст і відсутність грошей на м"ясо.

А білок потрібен всім і, як люди з прадавніх часів їли м"ясо, так і будуть.

Горват Корнелія - 22-1-2007 у 15:32

Ага! Знаю декілька випадків вегетаріанства, які звязані в першу чергу з: 1) віросповіданням (секта Крішни); 2) з медичних міркувань (хвороби шкіри) і все. Але й це тимчасові міри. А так, щоб на все життя - не знаю, не знаю... У всьому потрібна поміркованість. Або принципи (а чи потрібні?)

Tempika - 22-1-2007 у 16:31

...білок є не тільки у м*ясі... в рибі є :-))) ну там бобові і теде... особисто я
маю схильність до подагри, від м*яса практично відмовилась і прекрасно
себе почуваю.

Остап Шумин - 22-1-2007 у 17:50

Відношення до вегетаріанства - скептичне. Думаю, їсти чи не їсти м’яса, в першу чергу, залежить від людини, а точніше від її організму, комусь це підходить, а комусь і зашкодити може. Особисто я в першу чергу звертаю увагу на якість споживаного м’яса (як давно воно перестало бігати, чим харчувалося за життя ;) і т.д.). Мало їм курятини, різні там копченості беру тільки в перевірених місцях (точніше в одному). Як казав Подеревлянський "... раніше їли тільки сало і картоплю і отакенні у всіх пики були...". Іншими словами губить людей не м’ясо, губить людей все, починаючи від пестицидів і закінчуючи озоновими дірами.
Щось я трохи відійшов від теми. Висновок такий: сало - сила, спорт - ... також підійде коли поряд нема сала :)

Dmy - 22-1-2007 у 18:06

Такі молоді, а вже все своє м'ясо з'їли. І куди планета котиться?

У зв'язку із цим пригадався анекдот.

18.05.1985, двоє дядьків біля стенду з газетою "Правда" вивчають сумнозвісний указ М.С. Горбачова від 17 травня про боротьбу з алкоголізмом, зітхають:
"Ну, гаразд, ми-то своє вже відпили... А от дітей шкода!"

Щодо полегшення, то, можливо, від невживання м'яса воно і настає, але нащо обмежуватись напівзаходами - якщо взагалі не жерти і не пити, приміром, добу-дві - так легко стає, хоч літай. Я пробував (перше, а не друге).

Олексій Мачехін - 22-1-2007 у 23:41

Варто останній пункт деталізувати:
- я не їм м'яса савців
- я не їм м'яса савців і птиці
- я не їм м'яса і молочних продуктів
- я не вживаю продуктів тваринного походження

Користувач Олесь - 23-1-2007 у 10:25

Добре Тарас сказав, як на мене, то теж - вегетаріанство - щось як гомосексуалізм :lol: Або язичництво чи щось таке.

По-перше, вегетаріанство не всім підходить. Рослинні білки різняться від тваринних, тому їх засвоєння з їжі - складніший процес, ніж засвоєння тваринних білків. Це добре видно наприклад якщо порівняти складність будови травного тракту коропа і скажімо окуня (хто чистив рибу - знає) ;) Якщо доросла людина може обходитися без продуктів тваринного походження і не відчувати при тому дискомфорту чи не набути аліментарних розладів - як то кажуть, прапор в руки. Гірше, коли починають активно переконувати інших в доцільності вегетаріанства. Зовсім погано, коли такі люди мають дітей і обмежують чи взагалі вилучають продукти тваринного походження з дитячого раціону. Пізніше, при виникненні в дитини розладів, з такими батьками лікарю важко співпрацювати, оскільки "вегетаріанство - це добре і шкідливим бути не може, навпаки корисно" і "той лікар сам їсть м'ясо" :lol:

По-друге, як казав Олексій - треба уточняти, про що саме йдеться - не їсти тільки м'ясо, чи і рибу, чи і яйця, і молочні продукти.

По-третє, "стало легше організму" - це суб'єктивне враження. Воно може бути викликане не вилученням м'яса як таким, а зміною в стилі харчування - скажімо людина просто стала менше їсти :) Крім того, якщо людину довго переконувати, що при прикладанні лопуха до голови вона відчує полегшення в тілі і "приплив позитивної енергетики", то так воно і буде :lol:

В здорової людини не повинно бути проблем з травленням, навіть якщо вона вживає м'ясо. Для чого його вилучати з раціону якщо потім "Головне - звикнути не реагувати на аромат м'ясних страв"? :o

Тарас Капущак - 23-1-2007 у 11:07

А я би ще додав пункт:
"Я їм м’ясо в такій кількості, як мені хочеться, бо турбуюсь про здоров’я."

Я згоден, що люди (організми) є різні і з різними потребами, тому єдиного підходу бути не може. Комусь пшеничні страви можуть шкодити більше ніж іншому м'ясо.
От не так давно чув про картоплю, що вона, будучи по суті крохмалем, забиває організм (а при перенасиченні настає отруєння і порушення роботи його систем, тобто починаються хвороби). Для розщеплення цього крохмалу потрібен здається йод, котрий міститься в лупині, котру більшість людей так старанно зчищає перед приготуванням. Тобто картоплю, якщо їсти, то в мундирах і т.п. А інакше вона може бути значно шкідливіша за м'ясо. Тобто на мою думку, вегетаріанство ніяк не є засобом для оздоровлення -- можна перейти на такий рослинний раціон, що любого зажене в лікарню...

Чув колись, що в одному монастирському уставі записано, що якщо котрийсь монах не їсть м'ясо через те що бридиться, чи щось подібне, то його слід покарати і він мусить відбувати своє покрання доти, доки не змінить свого ставлення. Утримуватись же від м'яса слід лише з метою укріплення духа і в якості пожертви.
Думаю, що простих мирян не слід карати, але ліпше, якщо вони мають такий самий підхід :)

А щодо здоров'я, то здоровий організм не в тої людини, котра не вживає м'яса. Якраз навпаки -- здоровий організм може справитись з м'ясом. Укріплювати слід саме дух. Чув колись про одного святого, котрий укріплюючи себе постами і духовними пожертвами з часом міг ходити легко одягненим в зимі і їсти несвіже і навіть червиве м'ясо без жодної шкоди для свого здоров'я. Так що справа мабуть не в м'ясі як такому...

Михайло Потоцький - 21-4-2007 у 22:29

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Капущак
А я би ще додав пункт:
"Я їм м’ясо в такій кількості, як мені хочеться, бо турбуюсь про здоров’я."

Я згоден, що люди (організми) є різні і з різними потребами, тому єдиного підходу бути не може. Комусь пшеничні страви можуть шкодити більше ніж іншому м'ясо.
От не так давно чув про картоплю, що вона, будучи по суті крохмалем, забиває організм (а при перенасиченні настає отруєння і порушення роботи його систем, тобто починаються хвороби). Для розщеплення цього крохмалу потрібен здається йод, котрий міститься в лупині, котру більшість людей так старанно зчищає перед приготуванням. Тобто картоплю, якщо їсти, то в мундирах і т.п. А інакше вона може бути значно шкідливіша за м'ясо. Тобто на мою думку, вегетаріанство ніяк не є засобом для оздоровлення -- можна перейти на такий рослинний раціон, що любого зажене в лікарню...

Чув колись, що в одному монастирському уставі записано, що якщо котрийсь монах не їсть м'ясо через те що бридиться, чи щось подібне, то його слід покарати і він мусить відбувати своє покрання доти, доки не змінить свого ставлення. Утримуватись же від м'яса слід лише з метою укріплення духа і в якості пожертви.
Думаю, що простих мирян не слід карати, але ліпше, якщо вони мають такий самий підхід :)

А щодо здоров'я, то здоровий організм не в тої людини, котра не вживає м'яса. Якраз навпаки -- здоровий організм може справитись з м'ясом. Укріплювати слід саме дух. Чув колись про одного святого, котрий укріплюючи себе постами і духовними пожертвами з часом міг ходити легко одягненим в зимі і їсти несвіже і навіть червиве м'ясо без жодної шкоди для свого здоров'я. Так що справа мабуть не в м'ясі як такому...


Ворона їсть дохлятину і живе 300 років

rost - 23-4-2007 у 18:52

М'яса я їм скільки душа бажає (а бажає вона, нажаль багато). Те ж саме стосувалося б і сала, але з салом в Канаді "напряг". І до вегетаріанців раніше ставився теж як до легких збоченців. Особливо, коли на екстремальну вегетаріанську дієту (ні м'яса, ні риби) перейшов давній товариш. Особливо забавляло його твердження, що м'ясо в раціоні є також одним з основних контрибуторів агресивності в поведінці його споживача. Відмова ж від м'яса , мовляв, не тільки покращує фізичне здоров'я, але людина стає також більш толерантною, зваженою і приємнішою в спілкуванні.

Всі ці позитивні зміни відбулися і з ним, чому я був свідок. Але в цьому випадку я згідний з Олесем, що цілом можливо це могло бути результатом комбінації факторів, і вегетаріанство могло бути одним з них, а могло і не бути. Але...

Став я приглядатися до знайомих вегетаріанців. І ось що зауважив:
1. Надвага чи огрядність не є прерогативою "м'ясоїдів". Зустpічав немало доволі кругленьких вегетaріанців. Зрештою свині теж "вегетaріанці".

2. Фізична сила і витривалість теж не є прерогативою "м'ясоїдів". Буддійські монахи майстри кунг-фу це, для мене особисто, приклад з теорії. Мій бувший співробітник-вегетаріанець Джеф ,накрутив на своєму велосипеді понад 20000 км. Пропедалював всю Австралію+Нову Зеландію. З травня минулого року він на трасі Інувік(берег Північного Льодовитого океану)- Вогняна Земля (майже Антaрктида). Зараз під'їзджає вже до Гватемали. Це, для мене особисто, приклад практичний.

3. ВСІ вегетаріанці, з якими МЕНІ довелося перетнутися в житті, винятково приємні люди.

P.S. Оффтоп. Якщо комусь цікаво тут дорожній щоденник Джефа