Форум Рідного Міста

Електробойлери

Юрій Сєров - 16-1-2007 у 15:00

Не знаю чи вигідними будуть електрокотли для опалення квартири, а от для підігріву води можливо.
Вчора отримав рахунок, та от за підігрів 1 куб.м. води треба заплатити 10.80грн. Тепер пробую провести підрахунок вартості підігріву води бойлером (вже встановлений). Очевидним недоліком є час підігріву, але є також суттєва перевага: грієш (і відповідно платиш) воду до справді гарячї. Бо з крану вона часто йде відносно тепла...
Може хтось вже рахував?

Тарас Ільчишин - 16-1-2007 у 15:34

Минулого року пробував користуватись тільки бойлером - прийшов рахунок на електроенергію 80грн, порахував вийшло невигідно, бо тоді підігріву на ту кількість води, яку я використав пішло б на 15грн. Зараз треба рахувавти по новому, бо і електроенергія також в ціні підросла

Юрій Сєров - 31-1-2007 у 15:21

Бойлери мають ще один серйозний недолік - від нашої води вони швидко забруднються. В мене після 4 місяців досить активного юзання перестав герметично закриватися верхній повітряний клапан :(, довелося чистити.
Тому якщо є можливість мабуть варто ставити фільтр/пом'якшувач води.
Може хтось має дозвіл як це зробити дешево і сердито?

Hanor Narasson - 31-1-2007 у 21:16

Фільтр поставити? Якщо бойлер підключений через шланги(в більшості випадків це так), то відкрутити вхідний шланг від труби, яка в стіні, і у розрив вкрутити фільтр.

Якщо бойлер підключений трубами (як це ІМНО і треба робити), то прийдеться врізатися в трубу.

А перед лічильником в квартирі фільтр стоїть?

Тарас Ільчишин - 1-2-2007 у 08:05

Юрій Сєров, а який у вас бойлер? бо я користуюсь вже більше року і нічого такого не помічав. В мене тисковий.

Юрій Сєров - 1-2-2007 у 14:10

Цитата:
Юрій Сєров, а який у вас бойлер? бо я користуюсь вже більше року і нічого такого не помічав. В мене тисковий.

Можливо тому що у Вас тисковий.
В мене безтисковий, польського(так написано) виробництва. Відповідно, перевагою є те, що можна користуватися водою з бойлера, коли її нема в системі. Але на клапані утворився наліт.
Підключено металопластиковими трубами, тому не впевнений чи є можливість там притулити ще фільтр. Які взагалі існують фільтри?
Перед лічильником стоїть стандартний фільтр, який завжди йде в парі з лічильником.

Тарас Задорожний - 1-2-2007 у 15:03

Той стандартний - одна назва.... Маленька сіточка, яка напевно вже проржавіла

Hanor Narasson - 1-2-2007 у 16:13

1. на стандартному - поміняйте сіточку. Не певен, чи вдастся купити саму сіточку, може прийдеться купувати новий фільтр того ж розміру (вважайте, щоб був водяний, а не газовий!) і просто гайковим ключем викрутити гайку зі старою сіточкою і закрутити нову. Не забудьте загерметизувати гайку паклею або фторопластовою стрічкою!

Почекайте після того ще 4 місяці - подивіться, чи буде знову забруднюватися клапан.

Якщо забруднюється - то треба ставити фільтр більш тонкої очистки. Вони бувають різні - найпростіші - в пластиковому прозорому корпусі з "ватою" всередині.

В металопластикові (тзв "кісан") труби врізатися можна, просто треба мати інструмент (спеціальний різак) і щоб "руки росли не нижче спини" :baddevil:
Для цього в магазині треба купити два штуцери "для кісану" відповідного діаметра і ще кусочок самого "кісану"( на жаль, менше ніж 1 метр навряд чи захочуть продати:( ) Відповідно штуцери мають бути в відповідною до фільтру різьбою (діаметр і "папа"/"мама").
Остаточно, завжди можна купити на те діло перехідники.
Різаком розрізаєте трубу на такій відстані від стіни, щоб було на що одягти штуцер (кріплення там механічне, зварки-пайки не треба). Другий штуцер - на додатково куплений кусок труби. Від бойлера відкручуєте обрізочок, що лишився від старої труби,знімаєте старий штуцер, який є на ньому, одягаєте на новий кусок з другої сторони, прикручуєте до бойлера. В "розрив" труб вкручуєте фільтр.

"Кісан" і штуцери купити не проблема. Я купував на Личаківській навпроти "Галфільму" (нижче і навпроти костелу св.Антонія і базару), ще бачив на Руській, але там значно дорожче. З перехідниками - може прийдеться побігати, тому раджу купити спочатку фільтр, а вже потім штуцери. Трубу раджу купувати таки фірми "Кісан", а не китайську, причому металоармовану.

Nazar - 2-2-2007 у 14:37

Кісану є хмара. Ось лише слід чітко знати тип того кісану (є майже половина латинського алфавіту тих типів).
Але забруднення йде невід брудної води - а від корозії стінок бойлера...
Прикро - але здається, що тим т.з. "безтисковим" бойлерам нічого не допоможе... :(
Я колись писав у розділі якомусь про опалення, чим суттєво вони відрізняються. І надалі притримуюсь того, що "безтискові" є "неправильні" і лише для ринку "східної Європи" (боюсь що основний ринок - це Львів).

Юрій Сєров - 2-2-2007 у 14:47

Дякую за поради, буду думати, як вийти з ситуації.
Цитата:
Але забруднення йде невід брудної води - а від корозії стінок бойлера...

Та ні, це не корозія стінок, це схоже на накип, який утворюється в електрочайниках.

Hanor Narasson - 2-2-2007 у 20:47

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Nazar
Кісану є хмара. Ось лише слід чітко знати тип того кісану (є майже половина латинського алфавіту тих типів).


Остаточно, шматок в "парканайцять" сантиметрів, який не замурований у стінку може бути будь-яким, головне, щоб діаметр підходив. Адже по ньому йтиме зимна вода, а не горяча. Якщо вже навіть десь буде дзюрка, то буде видно зразу.:baddevil:

А щодо накипу... В кожному "пурєдному" львіському мешканні є пара-трійка ПЕТ-пляшок для запасів води. Не міняйте їх ті самі 4 місяці - побачите, який осад буде на стінках.:baddevil:

Андрій Рущак - 13-5-2008 у 16:06

Щоб не починати нову тему пишу сюди.

Поламався мій бойлер, тому мушу шукати новий. Де у Львові варто купляти і які?

Рост - 13-5-2008 у 22:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Рущак
Щоб не починати нову тему пишу сюди.

Поламався мій бойлер, тому мушу шукати новий. Де у Львові варто купляти і які?


Рекомендував би Арістон, з червоною емблемою (бо є дешевші, з синьою). Експлуатую два таких, один уже років зо три, напевно, другий півроку. Ну і оптимально для квартири 80-100 літрів.
Перший купував в Кераміці на Липинського, другий - на Південному, магазинчик на тій вуличці, яка йде від церкви до дальньої стоянки автомобілів, якщо рухатись по ній в цьому напрямку, то трохи далі готелю, по лівій стороні.

Андрій Рущак - 19-5-2008 у 12:49

Дякую за рекомендацію!

Ще пару питань: у Вас тисковий? Якщо так, то чи вистачає тиску з водопровідної мережі?

Юрій Сєров - 19-5-2008 у 13:04

Цитата:
Якщо так, то чи вистачає тиску з водопровідної мережі?

Так це ж не газова колонка. Тиск на виході з бойлера = тиску в трубі з холодною водою. Коли в холодному крані води немає - воду з тискового бойлера видобути неможливо. А з безтискового - можна. Якщо у Вас вода майже постійно, то є сенс брати тисковий, якщо ж вода не постійно, то варто брати безтисковий. З нього не приймеш душ, але помити руки, сполоснути посуд можна.

Андрій Рущак - 19-5-2008 у 16:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Тиск на виході з бойлера = тиску в трубі з холодною водою. Коли в холодному крані води немає - воду з тискового бойлера видобути неможливо. А з безтискового - можна. Якщо у Вас вода майже постійно, то є сенс брати тисковий, якщо ж вода не постійно, то варто брати безтисковий. З нього не приймеш душ, але помити руки, сполоснути посуд можна.


В мене ситуція така: з холодної труби набирається бак холодної води, і вже з цього бака холодна вода йде в бойлер (який зламався і якому шукається заміна). Бак і бойлер - на одному рівні, тому при перетіканні з баку в бойлер тиск імхо незначний. Яким чином зробити так, щоб можна було витиснути з бойлера душ? ;)

Hanor Narasson - 19-5-2008 у 20:13

поставити насос. китайські навіть недорогі (щоправда шумлять).

Андрій Рущак - 20-5-2008 у 18:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
поставити насос.


тоді принагідно попрошу рекомендації, який насос використати і де/за скільки можна купити невеликого розміру і пристойного співвідношення ціна-якість:2cents:.
і бажано не китайський, хочеться щоб трохи послужив;)

Юрій Сєров - 20-5-2008 у 18:10

Може Nazar щось підкаже.

Hanor Narasson - 20-5-2008 у 20:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Рущак
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
поставити насос.


тоді принагідно попрошу рекомендації, який насос використати і де/за скільки можна купити невеликого розміру і пристойного співвідношення ціна-якість:2cents:.
і бажано не китайський, хочеться щоб трохи послужив;)


Варто підійти в "Зіко" - то на проспекті Чорновола, одразу за мостом зліва, в якомусь з корпусів колишньої лікарні.

Один з їх телефонів 2403155

Андрій Рущак - 21-5-2008 у 11:22

Цитата:

Варто підійти в "Зіко"


якую за пораду, в пт буду в тому що на Шуварі, запитаю.

Андрій Рущак - 26-5-2008 у 23:21

В Зіко так і не попав, але бойлер собі купив - Ariston SuperGlass на 100 літрів :)
Купляв у магазині "Полюс" - відкрили недавно на Привокзальній, ходжу попри нього на роботу. Зразу ж і встановили.

Тепер маю теплу воду і тішуся як дитина вже 4 дні :sing:

Ще раз дякую усім за поради!