Форум Рідного Міста

Чи потрібен вступний з інформатики?

Андрій Пелещишин - 5-2-2007 у 21:37

Зараз активно обговорюється можливість уведення в деяких вузах (зокрема, в Львівській політехніці) вступного з інформатики.
З одного боку - мінус. Зникає єдине поле вступних екзаменів, що ускладнює можливість проведення зовнішніх тестувань
З другого боку - направду, такий екзамен потрібен, прийнамні на профільні напрямки, яких в технічних вузах досить багато.

Роман Голощук - 5-2-2007 у 21:49

Бачив я книжечку з тими тестами. Купа помилок - видно складалось нашвидкоруч. Якість - досить низька. Більшу половину у школах не вивчають. Знову буде робота для "репетиторів" :(

Юрій Сєров - 5-2-2007 у 23:21

Жахливі тести.
Наприклад: намальовані два тракторці і запитання: Що в програмі Пейнт зробили з першим, щоб вийшов другий? Ще питання по Аксесу і по Екселю...
Який це має стосунок до шкільної "Інформатики" не зовсім розумію. Може шкільна програма така?
А що, якщо в сільскій школі нема компів, або такі, на які не стає Віндовс? Або на Лінуксах вони... По залізу питання теж дуже специфічні.
Як на мене, мали б бути тести по алгоритмах і базовій мові програмування "Паскаль".

Андрій Пелещишин - 6-2-2007 у 07:39

Цитата:
Як на мене, мали б бути тести по алгоритмах і базовій мові програмування "Паскаль".

Ну не тільки, ще може бути архітектура ЕОМ, двійкова система числення і тп.

З одного боку - тести мабуть справді недосконалі, якщо не більше (я на жаль не бачив).
З другого боку - інформатика за 25 років так і не стала одним з реально базових у школі. А реально вона таки повинна йти нарівні з головними предметами (математикою, фізикою). Може це нововведення стане стимулом для підвищення рівня навчання інформатиці.

П.С. Питання по Аксесу - це звичайно нонсенс!

Горват Корнелія - 13-2-2007 у 11:28

Справа в тому, що дійсно всі перечислені теми входять у шкільний курс (загальний) і в принципі це потрібно.

Горват Корнелія - 13-2-2007 у 11:37

А от чи потрібне програмування для викладання в школі і для вступу, не знаю. Знаю, що реально програмування в школі сприймається 1-2 учнями в класі. Розділ Екселю досить обширний, а от Аксес я особисто сприймаю і викладаю як ознайомчий курс.

Олексій Мачехін - 13-2-2007 у 14:35

Як на мене, програмування треба і воно значно важливіше за знання paint. Програмування це впорядковане мислення.

Павло Жежнич - 13-2-2007 у 23:37

А яку мову програмування треба викладати в школі. Чому Паскаль вважається базовою? Якщо школярів вчать Excel, то логічніше вчити VBA (Visual Basic for Applications). Коли я вчився в школі, то мене вчили власне Бейсік, а не Паскаль.

Андрій Пелещишин - 14-2-2007 у 07:20

Мені здається, Паскаль є найбільш строгим і придатним до дітей. Власне його для цих задач і придумали.
Що потреби в "впорядкованому мисленні" з Олексієм згоден.

Горват Корнелія - 21-5-2007 у 13:35

Викладала і Бейсік, і Паскаль. Здається, із першим менше проблем у школярів.

Demyan - 21-5-2007 у 13:44

PAscal - поркайній мірі потім на Delphi можна перейти а на VB мало хто програмує зараз.