Форум Рідного Міста

Тунельно-карпальний синдром або синдром піаніста та Фіксатор кисті

Надія Баловсяк - 10-2-2007 у 15:31

Шановні колеги, користувачі комп"ютерів, яким доводиться тримати мишку по 12 годин на добу

чи зустрічались ви з таким явищем як тунельно-карпальний синдром або синдром піаніста - коли до кінця робочого дня болить і спухає зап"ясток правої руки.

може хтось може порадити, як лікувати цю неприємність - мазі, ванночки, фізкультура?

і ще - може хтось може порадити, де у Львові можна купити напульсник або фіксатор кисті

дуже дякую

Tempika - 10-2-2007 у 19:14

...я поки-що не стикалася, але кажуть, що коврики з гелевою чи там силіконовою підставкою допомагають...

Надія Баловсяк - 10-2-2007 у 19:19

таке вже віднайшла, але коли по 12-14 годин з мишкою в руках..

стало легше, але все одно рука болить :-(

Юрій Сєров - 10-2-2007 у 22:28

Нам про цей синдром розповідали на парах з охорони праці, і власне радили користуватися ергономічними мишами, килимками з гелевими підкладками. Думаю корисно буде хоча б раз на годину (як і прописано нормами) робити перерву, відходити від комп'ютера на 15 хвилин. За той час можна і вправи поробити на очі і на руки.
В себе помічав похрустування хрящів правої кисті.

p.s. Може, варто змінити режим праці, а якщо працедавця таке не влаштовує, то послати то все подалі... :rolleyes:
Чи це Ви бавитеся в ігри? ;)

Тарас Гулка - 10-2-2007 у 22:41

Мав колись таку проблему і то серйозну. За ПК витримував максимум 2-3 год., після того кисть відвалювалась.
Зникло тоді, коли купив хороше крісло з підлокотниками і відрегулював його так, що рука лежить на підлоконтнику і рівно переходить на мишку. Ось уже бульше року жодних проблем.
Кисть болить тоді, якщо вона зігнута. Якщо рука від ліктя разом із кистю лежить на одному рівні - то жодних проблем. Перевірено власним досвідом.
Стосовно коврика із гелевою подушкою - знайомі в магазині продають, і кажуть, що багато користувачів, що придбали, скаржаться, що стало ще гірше. І дружина, якій я колись на роботу такий подарував, теж каже, що не дуже зручно.