Форум Рідного Міста

Кошторис на будинок

Demyan - 12-3-2007 у 11:05

Хтось може скаже які фірми роблять кошторис на будинок під ключ? хочу мати кілька пропозицій щоб зорієнтуватися в ціні.

Andreas - 12-3-2007 у 21:19

Перша-ліпша серйозна проектна фірма зробить. В базових цінах, само собою. Але спочатку треба мати проект з визначеними об'ємами робіт.

Тарас Ільчишин - 12-3-2007 у 21:43

орієнтовна ціна - 650уе за метр. це зі всім - зажджай і розставляй меблі ..

Andreas - 12-3-2007 у 21:53

2 Тарас Ільчишин

Ню-ню, а Ви, шановний, врахували, що "Водоканал" дав точку підключення до мереж за 1 км від будинку, "Львівгаз" - 1,5 км, "Львівобленерго" - "всього" за 500м, але написало встановити розподільчий пристрій на підстанції і т.д.
"Заїжджай і розставляй меблі" - то все так, але жити доведеться при свічках і без унітазу.
А якщо то ціна тільки "коробки", то вона завищена.
Тільки в проектне бюро йти!

Тарас Ільчишин - 12-3-2007 у 22:30

ну то мені таку ціну сказали знайомі, які мають фірму, які якраз тим і займаються. завтра хіба уточню

Andreas - 12-3-2007 у 23:09

Професіонал (знаючи всілякі нюанси) так ніколи не скаже.

Demyan - 13-3-2007 у 09:25

Давайте уточнимо трошки якщо тут люди розуміються дійсно. Скажімо все підведено, газ, електрика, вода (криниця). Хата 9х9 1,5 поверха (3-4 кімнати). Ось цікавить кошторис будивництва такої хати під ключ.
У мене є орієнтовна сума 40 000 - 45 000 у.о. Але хочеть мати з декілька незалежних джерел щоб точно зорієнтуватися.

Тарас Ільчишин - 13-3-2007 у 09:45

тут тоді ше треба уточнити, шо мається на увазі "під ключ"? шо в це має входити? Які двері, вікна, підлога, батареї, труби ..?

Demyan - 13-3-2007 у 10:16

Під ключ - це я дав гроші через час приїхав і живу, хата зі всім з вікнами і т.д. Зрозуміло що можна фантазувати а який унітаз а який замок і т.д. Але також є визначені середні ціни. Ось це я і хочу взнати, хата не має бути з "навортомаи" проста якісно-середня вартість.

Andreas - 13-3-2007 у 19:53

Тоді береться газета, шукаються об'яви "Продається будинок", і ось Вам не якась там середня, а абсолютно точна ціна - плати і живи. Що там, на форум писати, час тратити....
Я є людина, "яка розуміється" - будував і багато в свій час. Нічого "середнього" нема. Все індивідуальне.

Demyan - 14-3-2007 у 08:39

Справа в тому що є земля де можна будувати тому платити лишні гроші не можна. А щодо ціни середньої - не вірю. Покрайній мірі має існувати скажімо мінімальна ціна за кв. метр - 500 у.о. або щось ще а далі вже що я собі захочу.

Demyan - 14-3-2007 у 08:42

Тому я і питаю хто знає де можна скласти кошторис, наражі з тим важко куди не звернуся наразі нема чіткої відповіді. Як я зрозумів ніхто не хоче складати кошторис якщо будують не вони, тобто якщо я заключаю з ними договір щоб вони будували тоді відразу буде кошторис. А так (навіть за гроші) ще не знайшов. Виходить якась тупікова ситуація. Сьогодні піду ще на виставку Буд Експо може там щось знайду або взнаю.

Тарас Ільчишин - 14-3-2007 у 16:41

тут постає питання з якого матеріалу, бо сьогодні на виставці бачив, що люди пропонують будинки за 350уе за м.кв з євробрусу.

Andreas - 14-3-2007 у 21:29

П. Demyan, справа в тому, що кошторис без проекту не складається. Тому спочатку той Ваш будинок треба зпроектувати, визначити об'єми робіт, а вже потім складати кошторис. Так Вам скаже любий спеціаліст-проектувальник, решта ("середні" ціни) - "від лукавого".
Так що починати треба з проекту, що врахує всі Ваші потреби, склад сім'ї і т.ін. Кошторис з "повітря" ніхто Вам не намалює, в основі кошториса завжди проект лежить.

Demyan - 15-3-2007 у 08:42

Так є орієнтовний проект - звісно не виготовлений на високому рівні - але вказано площу, кмінати вікна. Тобто коли будувати то треба складати хороший проект але орієнтовні ескізи є. Невже не можна зробити хоч прибилзно вартість???
Якщо я скажімо зовсім не орієнтуюся в цінах? ск. мені обійдеться кв. метр? Я вважаю що потрібно мати середін ціни наприклад матеріал такий - ст. у.о. кв. метр інший стільки. Щоб хочаб зорієнтувати 50 000, 100 000 ....
Якщо я піду так як хочуть контори - вони складають проект, все роблять, кошторис ще консультації....за це все я вивилюю велику суму і вони мені кажуть що обійдеться 100 000 будинок - таку суму я не потягну і гроші викинуті на вітер. Тому для мене важливо мати орієнтири і вияснити чи потягну, навіть розгладаю ціну +/- 20%. - невже не можна сказати хоча б мінімальну ціну??? я не вірю!!! все це є просто як завжди хочуть здерти гроші.
Або ж інший варіант можуть просто показати - ось будинок 9х9 або 10х10 - ми будвали ось його вигляд він обійшовся нам в стільки то цей будинок в стільки то - невже і цього не можна зробити??? Чому ніхто не показує свої роботи і не каже ск. вони коштують?

Andreas - 15-3-2007 у 22:38

Ну ось Вам маленький приклад. Креслюнків фундаменту у Вас ясно що нема. Яким чином кошторисник визначить глибину закладки фундаменту? Яким чином він визначить об'єм земляних робіт? Яким чином він визначить, скільки бетонних блоків, гідроізоляційних та інших матеріалів піде на той фундамент?
То саме з конструкцією кровлі, міжповерхових перекрить, і т.д.

А чому то роботи не показують? В серйозних фірмах і на стінках і на сайтах роботи висять. Але вартість будинку не тільки від площі залежить, так що навіть якщо Вам скажуть "цей будинок площею 100м2 коштував 100000 у.о", то зовсім не буде означати, що будівництво Вашого будинку не буде коштувати в 2 рази більше, або в 2 рази меньше. Все залежить від місцевих умов - грунти, підземні води, підключення до комунікацій і т.д.

Demyan - 16-3-2007 у 09:43

Ви мене не розумієте. Проект будинку коштує в середньому 500 євро, плюс потім тре заплатити за кошторис. Вийде даний будинок задорогим. Тре складати знову інший "дешевший" проект - знову плати гроші.
Я не можу зрозуміти ситуацію на ринку будівельному. Навіть я кажу маю скажімо 50 000 - можете скласти проект приблизно на таку-то площу щоб я вклався в ту суму. Починаються сказки - мол ми складемо але кошторис то тре окремо рахувати воно може і більше потягне а може вкладетися в ту суму...
Найкращий для мене варіант прибилзно з цифрами-
Одноповерховий будинок, з експлуатаційним горищем, без вибудованого підвалу
площа житлова: 80-90 m2
площа нетто: 120 m2
площа загальна: 200 m2
площа забудови: 75-80 m2
кубатура: 550-600 m3
мін.поверхня ділянки: 18 x 19 m
площа даху: 130 m2
кут нахилу даху: 40°
висота відмитки стелі : 8,2 m
площа зовнішніх стін: 100 m2
площа внутрішніх стін: 30 m2
площа внутрішніх несущих стін: 16 m2
технологія і конструкція: газобетон
Ось я хочу щоб мене зорієнтували в ціні на таке чудо, або показали готові з 10 проектів з ціною а далі я визначуся. Якщо я буду мати 10 варіантів з цінами на готові роботи можна буде визначитися, але на разі я не знахожу фірми яка б дала таку інфо.

vovka - 16-3-2007 у 14:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Ви мене не розумієте. Проект будинку коштує в середньому 500 євро, плюс потім тре заплатити за кошторис. Вийде даний будинок задорогим. Тре складати знову інший "дешевший" проект - знову плати гроші.

Ну так це все правильно. Фірми ж не самогубці, назвати тобі цифри посуті з потолка, а потім конкретно на твоїй землі вилізе купа нюансів і ціна зросте в пару разів, а ти будеш дивуватися як то так сталося, обдурити хочуть і т.п.... Andreas все правильно говорить.
Треба брати конкретну землю, конкретний проект, і рахувати.

Андрій Пелещишин - 16-3-2007 у 14:41

Нє, я таки згоден з Демяном. Серйозні фірми, які будували багато будинків, напевно мали би мати досвід, який би дозволив зробити попередню оцінку вартості. Ну нехай 30%+-
Демян же ж не на Місяці будуватиме, врешті-решт

Demyan - 16-3-2007 у 14:54

Мова не йде про підводку води каналізації. Земля тут ніпрічім. Просто хочу знати вартість будинку вже маю вищенаведені цифри. Можна ж порахувати скільки цегли піде і всього того....
Якщо вони не можуть порахувати нехай скажуть мінімальну ціну - з чого взагалі розраховувати? Я ж взагалі хочу зорієнтуватися розумієте?
Якщо Андреас будував хати то нехай скаже ск. коштує 1,5 поверха хата. адже ж мусять бути цифри і все. Хоч що не говоріть мені. Всеодно можна сказати хата 9*9 в середньому (не золота і не з дошок) обходиться від 50 000 до 80 000 тисяч- для мене це буде орієнтир. І я буду розраховувати тоді на 80 000.
Я розумію одне - появляться і цифри і кошториси і зразки будинків і все...але якщо я заключу договір конкретно з тою фірмою. Але тут мова іде не про десятки доларів. Ясно що якщо знайти то можна дешевше - тому вони і бояться вони скажуть одне а інші дешевше і я піду до інших а вони лишаться ні з чим а потратять час. Хоча за послуги я можу заплатити але не від 500 євро тільки за проект кошторис якого не відомо в скільки мені обійдеться.

Demyan - 16-3-2007 у 14:59

Я взагалі вважаю можна було б і робити так - якщо фірма будувала не один будинок і зацікавлена в будівлі зі мною - могли б навіть зробити екскурсію - скажімо поїхати і сказати - ось це наша робота даний будинок обійшовся в стільки то, інший в стільки то.
Якщо не хочуть їхати - думаю проекти або каталог якийсь мусять мати і дати мені ось наші роботи і відповідно вартість тих робіт. Чи я тут теж не правий?

Якщо хтось знає таку фірму яка покаже каталог або можна в живу подивитися на їх роботи і вартість (обовязково) - скажіть мені.

Юрій Сєров - 16-3-2007 у 15:36

Фірм на жаль порадити не можу, але думаю, що Дем'ян правий: серйозні фірми мали б мати портфоліо, і грубу оцінку мали б робити. А ще б вони могли мати варіанти: ось за таку суму ми можемо збудувати такий будинок, а за більшу суму - ось такий, і т.д. при цьому обумовити, що у вартість входить (не входить) під'єднання комунікацій, огорожа, гараж, літня кухня і т.п., і за таку-то суму ми це вам можемо запропонувати.
Підозрюю, що таких фірм насправді у Львові мало. Звісно є бригади, які мурують, кладуть дах і т.п., але щоб "під ключ"...

Demyan - 16-3-2007 у 16:07

Дякую п.Юрію та п.Андрію що розумієте.

Andreas - 16-3-2007 у 19:05

Але ж люди...
Та зрозумійте, хата - то не шафа. "такої кубатури з таких-то дошок коштує стільки, а отакої з інших - стільки".
Приклад для Дем'яна. В 1996 році (до для орієнтування на ціни будматеріалів) в Бірках довелося проектувати (з авторським наглядом будівництва) таку майже хату, як Ви описали, може трохи більшу. За проектним кошторисом будівництво коштувало 35000 долларів (пластикові вікна, металочерепиця та інші подібні прибамбаси тоді дорого коштували), а фактично "вилізло" господарю майже в 60000. В чому справа? А вирішив замовник 100 баксів на геологічних дослідженнях зекономити - пробурити ручним буром на 6-8 м вглиб та дослідити керн.
Фундамент проектували "зі стелі" - господар сказав, щоб заглиблювали на 2.5 метри - так всі, мовляв, там будують.
Розпочали будівництво - а там грунтові води. Тобто, в підвалі постійно стояла би вода, а за проектом там гараж, майстерня, ще щось. От і довелося не тільки проект переробляти ("видьоргувати" будинок наверх, коньок кровлі від землі був на 12м!), але й вже готову частину фундаменту.
До цього додалися нюанси з комунікаціями (господар запевняв, що "все схвачено", нюансів не буде), ще дещо, довго описувати, лінь.
А втім, що то я Вас "за радянську владу" агітую? Шукайте собі "серйозну фірму" з "портфоліумами", слухайте поради форумних академікив....
Все, втомився тіпати.

Андрій Пелещишин - 16-3-2007 у 20:05

З конкретним прикладом пана Андреаса важко не погодитися. Проте з другого боку, з дописів Андреаса поки що виходить що єдиними факторами є геологія та комунікації.
То я не розумію, чому фірми не можуть дати ціни будинку "без комунікацій та геології"? Наприклад, на готовому наперед фундаменті.
То так можна дойти до того, що маляр скаже, що він не знає скільки орінтовно коштуватиме побілка без врахування кліматичних особливостей регіону.
Я все-таки розумію Дем'яна, мати 50000 на будинок, і потратити з них 1000 тільки на попередню оцінку, чи можна збудувати будинок за ті гроші - тут щось не те...

Демяне, а просто запитати людей, які мають поряд будинки, у скільки вони "влетіли" - не пробували?

Andreas - 16-3-2007 у 20:40

2 Андрій Пелещишин

Ви пропонуєте людині хибний шлях.
1. За любі гроші можна щось збудувати.
2. "На готовому наперед фундаменті"... Ну то й додайте до вартості проекту вартість обмірювальних робіт та визначення несучої здатності того "готового наперед". А може він під курятник будувався, той фундамент, звідки хто знає?
3. Проектно-кошторисні роботи завжди коштували від 3 (типовий проект дев'ятиповерхівки) до 8 (котедж) відсотків вартості БМР. Від 50000 то складає 1500...4000 US$. Хочете зекономити ці гроші? Прошу дуже! Але будьте, як юний піонер, завжди готові заплатити 70 (80? 90? 100?) тисяч при "виникненні зненацька" грунтових вод, "слабих" чи насипних грунтів і ще десятка факторів (повторюю, лінь перераховувати і сперечатися по кожному). І Ви заплатите їх, ото я Вам гарантую, бо коли то виявиться, в будівництво буде вже "закопано" 25-30 тисяч, шляху назад нема. Або об'яву в газету "продається ділянка під забудову з готовим фундаментом. Ціна 1000 у.о."
4. Сусіди брешуть майже в 100%. Один хоче додати собі крутизни і в 5 разів завишає ціну. Другий ховає прибутки (такий собі Корейко) і бреше, що "кум по знайомству за три рублі все зробив під ключ". Крайності, але до життя близько.

Demyan - 19-3-2007 у 08:44

Щодо сусідв - так і було, тому наразі це не є інфо для мене - оскільки вартітсь одинакових будинків коливалася від 20 000 до 150 000 :wow: Причому дійсно будинки роблені майже одинаково. Тут я погоджуюся з Андреасом.
Але він нажаль не хоче зрозуміти чи не може - мене не цікавлять води грунтовки, комунікації - мене цікавить сама будівля!!! Все. Ціна на будинок. розумієте? Якщо виявлять підводні камені - звісно це мої проблеми. Але наразі я хочу взнати ск. коштує будинок. І все. Ось наприклад в вашому прикладі - 35 000 - все решта це - ну не повзело людині. Звісно ризик є тому я і хочу мати ціну будинку (без врахвуання того всього) і звісно що буду розраховувати на більші витрати (планую ще накинути 30-40%). Але від чого відштовхнутися я не знаю від 40 000? 80 000? чи 120 000?........

Andreas - 19-3-2007 у 11:52

2 Demyan
Ну то просто зайдіть в першу-ліпшу проектну фірму, тільки серйозну і ту, що займається тільки проектуванням, не будівництвом!, щоб в них ви не були потенціальним клієнтом-забудовником і не було спокуси брехати. "Ах, та хатка? Та всього 20000, ну може 25000", а в натурі вилізе 50-60. А "чистим" проектувальникам однаково, скільки Ви будівельникам заплатите.
Так от зайдіть і попросіть подивитися їхні проекти, як потенціальний замовник. Принаймі всі мої знайомі проектанти нікому в тому не відмовляли. Попутно взнаєте вартість будівництва кожного з проектів. А всякі середні цифри вирахуєте собі самі. Проектувальники тим не займаються, як медики не займаються вираховуванням середньої температури хворих у лікарні.

Andreas - 19-3-2007 у 11:59

2 Demyan
Чи зв'яжіться, врешті решт з отим нашим форумчанином - він досвічений архітектор, а його батько взагалі "бог" архітектури (львівської).

http://misto.ridne.net/member.php?action=viewpro&member=Yuriy+S...

yuriy_stolyarov@ukrpost.net

Demyan - 4-4-2007 у 14:22

2 Andreas
Ось і знайшов. Такщо ви були не праві на рахунок того що ніхто не скаже ціни. Сказали ціну - причому середню без проекту, показали що можна зробити і т.д.

Ірина Роздольська - 4-4-2007 у 15:00

Може для широкого загалу скажете яка ціна вийшла?

Demyan - 4-4-2007 у 15:02

В середньому квадратний метр коштує від 320 до 400 у.о. Все решту проект, земля, підведення комунікацій - вже залежить від того де купляти пляц, як далеко комункації і т.д. Мене цікавило зараз вартість будинку в півтора поверху (жиле горище), 3-4 кімнати, гараж.
Земля - наприклад де я хочу брати 15 соток від 20 000 до 30 000.

Тарас Ільчишин - 4-4-2007 у 18:37

а можна поцікавитись що в ту ціну входить?

Demyan - 5-4-2007 у 07:39

В цю ціну входить будівля будинку, під ключ. Дав гроші через рік вселяйся.

Тарас Ільчишин - 5-4-2007 у 18:25

крута ціна )) в мене сусід тим займається, то заспівав 650 ))))))

Але вона зараз підніметься, бо цемент подорожчав, а це потяне за собою і інші подорожчання

Andreas - 6-4-2007 у 13:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
2 Andreas
Ось і знайшов. Такщо ви були не праві на рахунок того що ніхто не скаже ціни. Сказали ціну - причому середню без проекту, показали що можна зробити і т.д.


Вітаю. Лишилась єрунда - вкластися в ту середню цифру при будівництві.
Я не казав "ніхто не скаже". Я казав "ніхто з серйозних будівельників не скаже".

Грицак Андрій - 18-10-2007 у 10:05

Львів- АРХБУД кошториси і будівництво
295-10-57, 295-10-58

спеціалізація котеджі

Тарас Вільховий - 13-11-2007 у 17:34

Натрапив на таку кантору Мой дом. Вони будують деревяні будинки. вартість будівництва від 600$/м "під ключ" (входить тех. документація, фундамент,підлога, опалення без котла, металопластикові вікна/двері, дах бутумна/метело черепиця, сантехніка, елетро проводка, сходи). Правда це в Києві.
Цікаво чи є щось подібне у Львові.

Demyan - 14-11-2007 у 09:14

мове йде про жилий будинок, навряд чи хтось захоче зараз жити в деревяному будинку. Наприклад я б не хотів.

Андрій Пелещишин - 14-11-2007 у 10:22

Чому ж так? У Карпатах наприклад, зараз усі будують з євробрусу. І якщо вірити господарям таких осель - не гірше ніж кам'яниця

Demyan - 14-11-2007 у 10:42

Чесно я так і знав що наведуть приклад карпат :)
Це не стійкі будинки, вогненебезпечні, при якісь непогоді більша ймовірність що почне пліснявіти...так мені пояснювали.
Вже краще з гіпсокартону як американці :)

Тарас Вільховий - 14-11-2007 у 13:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Це не стійкі будинки, вогненебезпечні, при якісь непогоді більша ймовірність що почне пліснявіти...так мені пояснювали.


Це не зовсім так.
По-перше. Правильно збудований деревяний будинок є більш стійким до ураганів і землетрусів (які в нас стаються дуже часто ;)) ніж цегляний. Але тут кльочове слово "правильно збудований".
По-друге. Брус з якого будують (особливо клеєний) обробляють спеціальними засобами які запобігають горінню, появи шкідників і плісені.

Andreas - 14-11-2007 у 23:06

Цитата:
Тарас Вільховий

По-друге. Брус з якого будують (особливо клеєний) обробляють спеціальними засобами які запобігають горінню, появи шкідників і плісені.



Правильно. Називається "обробка антипіреновим розчином", робиться чисто "для галочки" - для пожежного нагляду, а від пожежі допомагає, як дохлому псові вітаміни. За пару років дерево добре висохне і горіти такий будиночок буде хвилин 15-20, разом з антипіреновою обробкою, лише комин цегляний лишиться.

Юрій Сенюк - 22-3-2008 у 09:30

Як показує досвід індивідуального житлового будівництва - кошторис та термін виконання слід множити на 2. Якщо хтось з іменитих будівельників чи представників фірм захоче заперечити тоді наперед слід обумовити виплату по неустойці та особисто контролювати якість виконання робіт

Тарас Ільчишин - 22-3-2008 у 11:11

якщо це робиться, не за півроку-рік, то множити треба й на більше ))), бо ціни ростуть і на роботу і на будматеріали. зараз цемент знову тільки на 25% підскочив.