Форум Рідного Міста

Шахрайство чи ні?

Demyan - 12-3-2007 у 16:07

http://center.lviv.ua/showthread.php?t=2003

не знаю я прочитав - але щось не віриться.

Остап Шумин - 12-3-2007 у 16:40

Також важко повірити, щоб так відверто і нахабно розводили людей, та ще й в супермаркеті... а може це я такий простодушний...
Думаю жертва може спокійно подавати до суду, або хоча б звернутися у відділ захисту прав споживачів. Якщо є папір - на нього потрібно реагувати, це змусить чухати ріпу відповідних людей з "Сільпо".

Тарас Гулка - 12-3-2007 у 17:43

Щось не віриться в цю історію. Занадто примітивно, а шуму може бути дуже багато. Вони ( охоронці ) ж не знають на кого нарвуться. Думаю, що в тій історії є якийсь прихований зміст. Наприклад, піар хід конкурентів.
І ще одне.
Коли ви затарюєтесь в магазині, при під ході до каси ви приблизно орієнтуєтесь, що набрали на 100, 200, чи 300 грн. Ну там плюс-мінус. Це на скільки тисяч треба було затарюватись, щоб на касі не помітити, що ти на 200 грн. заплатив менше :).

Іван Корицький - 12-3-2007 у 17:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Остап Шумин
Також важко повірити, щоб так відверто і нахабно розводили людей, та ще й в супермаркеті... а може це я такий простодушний...
Думаю жертва може спокійно подавати до суду, або хоча б звернутися у відділ захисту прав споживачів. Якщо є папір - на нього потрібно реагувати, це змусить чухати ріпу відповідних людей з "Сільпо".


Так в тому то і суть, що немає як це доказати. А історія може бути справжньою. Знайомий колись працював в сільпо - охоронцем. Пішов звітам - "невитримав лихої долі"

Demyan - 12-3-2007 у 18:04

я теж думаю....а то відразу гроші а якби прийшов чоловік перед тим повідомив в службу відповідно гроші помітили...хабар....а тут так нагло 1000 грн.
можливо конкуренти дійсно роздувають або комусь якось не сподобався сільпо ось він так і пише. а може і дійсно вкрали:)

Іван Корицький - 12-3-2007 у 18:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
а якби прийшов чоловік перед тим повідомив в службу відповідно гроші помітили...хабар....а тут так нагло 1000 грн.


річ у тому, що 90% всіх тих охоронців не бояться того, сьогодні тут працює, завтра його вигонять, візмуть іншого. Нормальна людина там працювати не зможе. Дали їм рації в руки, сказали дивитися щоб ніхто нічого не вкрав. Рацію тримає, не відриваючи від вуха, вдає вигляд що працює..., в іншому випадку - втик від начальства(це зі слів знайомого). Про такий варіант, як помічені гроші, подумати навіть не могли. Це могли бути змовитися пару охоронців, і розкрутити так.

Tempika - 12-3-2007 у 18:52

...особисто я мала конфлікт з цим охоронцем з хвостиком..
я купила при виході журнал Єлль, тримала його в руках і
йшла до турнікету, щоб зайти в Сільпо... мене цей охоронець
зупиняє і каже *а ви не маєте товарів, що продаються у нашому
супермаркеті?* (а там стійка з журналами прямо за тим турнікетом)..
я показую журнал і кажу *ось*... він тоді каже *ну не дивутеся тоді,
що ми вас на виході оштрафуємо*... ну я кажу, ви ж свідок, що я з
тим журналом заходжу?... а він *а я нічого не знаю* і сміється мені
нагло в обличчя... знаючи про наглі крадіжки з кабінок схову, я не
ризикунула туді нічого класти, і якось дуже гидко було на душі,
сказала охоронцю, що він козел і пішла до виходу... цій історії, що
сталася, я вірю на всі 100, такі розводки давно поширені в росіії, я
багато про них читала... гадаю, журналісти мусять розібратися з
цією інформацією, особисто я написала сюди:
* Денис Богуш, PR-директор Fozzy Group, e-mail: pr@fozzy.ua

Вся інфа про корпорацію тут:
http://www.fozzy.ua/?page=contentview&func=contentCtgSetCurrent...

Demyan - 13-3-2007 у 08:30

Але ж в цьому розводі не тільки охоронці - тут і касирша повинна бути задіяна - оскільки вона не "пробиває" товар який я виклав на конвеєр. І ще може хтось знає - чи є камери які фіксують те що я поклав на конвеєр біля каси? Якщо є - то тоді проблем нама я поклав касир взяв в руки і не провів.

Тарас Гулка - 13-3-2007 у 09:19

Це Сільпо знаю дуже добре, бо сам там постійно закуповуюсь. За касами стежить 3-4 камери, це ті що видно. Мені колись розказували люди, які будують такі супермаркети, що на такий магазин іде приблизно до 50 камер. І більшість з них прихована. Я думаю, все що робиться на касах пишеться однозначно.

Demyan - 13-3-2007 у 09:28

Якщо все пишеться -які проблеми? які розводи? зловили - нема питань виклакайте міліцію і т.д. Передивимося що було викладено і що не пораховано. Якщо часом камера "не записала" (поломалася) - це їх проблема тоді доказати що я вкрав не можна.

Tempika - 13-3-2007 у 10:14

...ви, мабуть, неуважно читали коментарі... суть в тому, що в шахрайстві
швидше всього задіяна адміністрація супермаркету, і таким чином вони
покривають нестачі від реальних крадіжок у супермаркеті... тоді нема
жодних проблем стерти записи відеокамери в певні дні і години.

Demyan - 13-3-2007 у 10:28

Ну так власне якщо стерли - тоді не докажуть що я вкрав. Тоді я скажу що ці товари які в кошику мені щойно переклала дружина - яка вже пішла а я лишився. А чек вона викинула по дорозі. Записів нема.....нехай доказують.

Demyan - 13-3-2007 у 10:29

В нашому законадвстві повинні доказати що ти винуватий інакше ти вільний

Tempika - 13-3-2007 у 10:29

...ну я подивлюся на будь-кого з вас, хто буде стояти безпорадно в оточенні чотирьох здорових дядьків... та й мєнт у них, мабуть, свій, куплений... пришити не пришиють, але не дай бог вам посидіти троха там в відділенні безневинною новіть жертвою... спочатку зуби виб*ють, а потім мо й відпустять.

Tempika - 13-3-2007 у 10:37

...ще в застойні роки мені якісь наркомани, що попросили
води попити, стягли з вішака нову куртку... я, як чесна громадянка,
викликала міліцію... в результаті мені шили якусь там ледве не
співучасть у діяннях цих малолєток, закривали в камері з гратками на
три-чотири години, щоб я писала якісь там зізнання, а від згвалтування
мене, смішну наївну дитинку 18 років, врятував випадково прибулий
туди якийсь начальник, що глянув в мої дитячі очі, вивів мене мимо
цих псів на зупинку і прослідував, щоб я сіла на тролейбус... так,
куртку було знайдено серед конфіскованого майна (мама однієї з
наркоманок провела свою слідчу роботу, виявила їх хазу і вмовила
міліцію приїхати туди, розваживши, що краще її дитині два роки
виправної бурси, ніж коротке життя на волі)... так що викликайте
міліцію, викликайте, які ж ви всі сміливі, пацани, а хто з чоловіків
став би на захист цієї кобіти?... як вона пише, навіть її власний
чоловік цього зробити не міг...

Demyan - 13-3-2007 у 10:40

Та буває всяке в житті але не тре так всього боятися. Відразу візмуть посадять почнуть бити ще й повішають на вас вбивства....а може по дорозі в відділення ви попадете в аварію і взагалі не доїдете???? Ага і всі куплені в них за ці 1000 грн будуть і адміністрація і 4 здорованів і касирша і міліція...всім дадуть зі всіма діляться :) Все це просто міркуваня і т.д.
Я знаю одне в таких випадках треба діяти, а зуби можуть вибити і в інших випадках. Кожен нехай вибирає своє хтось дасть гроші (за таких людей дані лохотрони і живуть), а якби не давати то й не було б такого.

Demyan - 13-3-2007 у 10:46

Все правильно є ситуація в яких люди не орієнтуються або просто наївні не уважні - за рахунок таких як я писав лохотрони і живуть, чим людина уважніша, кмітливіша то тим краще. А якщо пускати всіх додому давати води роззявляти рота іти на різна афери....ну тоді вибачайте.

Tempika - 13-3-2007 у 10:46

...не було б такого, якби не було байдужих людей, нездатних до співчуття і
розуміння... а так кожен чешеться тільки тоді, коли його самого зачепить...
кожен вважає себе розумнішим від інших, ага... саме така ось тотальна
відчуженість і є причиною того, що хтось може безкарно робити такі
справи...

Tempika - 13-3-2007 у 10:55

...ну то, дем*яне, живіть за принципом *моя хата скраю*, не пускайте
в дім людей, що потребують допомоги, підозрюйте всім і кожного в
намаганні вас обманути або розвести... особисто я воліла б жити в
суспільстві, де я і моя сім*я відчували б себе захищеними, могли б
довіряти і міліції, і працівникам супермаркету, і всім людям, що мене
оточують... як на мене, це не станеться, якщо люди і далі будуть
байдужими і інертними.

Demyan - 14-3-2007 у 09:26

А я не живу за таким принципом. Я і допомагаю але якщо явно бачу якусь аферу, розвод, шахрайство, підозрілі лиця - веду себе по іншому. І я вважаю це правильним і помагаю тим кому потрібно, також я не заперечую що і я можу попасти і попадав в афери коли не міг розпізнати цього. Ніхто не застрахований від цього. Просто слід вести себе розумно у всіх ситуаціях. І якщо в двері звонить хтось і просить допомогти чимось, я не відкриваю. І не бачу в цьому нічого аморального, я захичщаю свою сімю і свій будинок. Якщо людина і потребує допомоги - це не вихід іти і звонити в двері.

Tempika - 14-3-2007 у 09:49

...від кого захищаєте? ... не війна ж :-))) ох, хотілось би мені побачити, як би ви себе повели в оточенні чотирьох здорових дядьків, які взяли вас у кільце.

Demyan - 14-3-2007 у 10:35

шось я не розумію 4 дядьки, причім тут одне до іншого....мова йшла про допомогу, про шахрайство...а тут дядьки а якщо ще пістолет або ніж скажіть до горла приставлять.
Моя позиція у всіх ситуаціях - поводитися з розумом! і відповідно до ситуації орієнтуватися не розгублюватися оцінити свої можливості і тоді приймати рішення - будь це 4 дядьки чи афера чи в супермаркеті чи звінок в квартиру...

Tempika - 14-3-2007 у 22:15

...ну так ви історію читали?... кобіту оточили четверо моцних дядьків, ясне діло, вона була в шоці... ось я б подивилася як би ви повелися тут з розумом.

Тарас Гулка - 14-3-2007 у 22:30

Повертаючись до історії.
Сьогодні розказав цю історію одному знайому, який має близьке відношення до супермаркетів. Він довго сміявся і сказав, що таке практично не можливо. Справа в тому, що власники супрмаркетів давно знають, що десь 80% всіх крадіжок роблять самі працівники. Тому за ними особливий контроль, особливо за касами (касирші часто не пробивають весь товар для "своїх"). Крім того є охорона магазину, а є охорона торгового комплексу, відповідно з різним підпорядкуванням. Якщо таке провертати, то має бути задіяно до 10 чол. різних служб . І це все, щоб потім заробити по 100-150 грн. на кожного? Ніхто за такі гроші не буде ризикувати.

Його висновок: або це піар конкурентів (доречі, дивним є те, що ця новина майже миттєво з'явилася майже на всіх популярних форумах, і всі старанно обматюковують Сільпо), або ця жіночка таки щось потягнула, має неприємності і тепер пробує спихнути все на охорону.

Demyan - 15-3-2007 у 08:44

Погоджуюся з Тарасом на 95%.

Tempika - 15-3-2007 у 12:15

...якщо ви слідкуєте за розвитком подій, ця жіночка дала інтерв*ю вже не
одній газеті, була сфотографована, мабуть, і в новинах на телебаченні
буде показана... і все це з ризиком бути звинуваченою в наклепі і
чорному піарі... вже не одна людина говорить мені, що сумми крадіжок
адміністрація супермаркету кладе на працівників каси і охоронців, і
таким чином вони ці суми відбивають... адміністрація часто в курсі того,
що відбувається... а охорони самої Скрині я ніколи не бачила на першому
поверсі, де знаходиться Сільпо, вони весь час тусуються біля суші-бару
чомусь...

Користувач Олесь - 15-3-2007 у 12:32

Темпіка згадувала про крадіжки з камер схову - я знаю, що на теренах колишнього СССР крадіжки з камер схову при супермаркетах використовують самі власники/адміністрація цих супермаркетів для наступної реалізіції краденого в цьому ж супермаркеті, де розташована камера. А в цілому Темпіка має рацію - в охороні часто працюють вихідці з міліції, які використовують свій міліцейський досвід - жертву беруть нахабством, швидко висуваючи якісь звинувачення і погрожуючи наслідками. Про законність можете забути. Здійснивши отаку обробку і залякавши жертву, міліціонери чи охоронці, залежно від того, які їх подальші наміри, пропонують полагодити справу сплатою "штрафу" (тобто це звичайне вимагання) або проїхати з ними у відділок. Останнє може бути гірше, оскільки можливо вони обрали жертву для того, щоб навісити нерозкриті злочини. Як домогтися від жертви "зізнання" - це вже по-різному, когось достатньо залякати чи обдурити, сказавши, що наприклад цей ваш підпис нічого не означає і пізніше все буде ще з'ясовуватися тощо, для когось іншого застосують тортури і погрози фізичної розправи - так зване вибивання показів. Наприклад, душитимуть, одягнувши жертві на голову протигаз і перекривши шланг. Пізніше, коли жертва починає вже дуситися, шланг відкривають і бризкають туди з газового балончика, щоб жертва вдихнула цю суміш на повні легені. Треба сказати, що наступна відмова від свідчень здебільшого негативно сприймається судом, міліціонери це знають і тому і намагаються за всяку ціну вибити зізнання.

Враховуючи, що все це відбувається за умов повної ізоляції від світу, тобто без можливості зустрічі з рідними тощо, не витримують навіть досить сильні натури. Рівно ж як і ситуації, коли вас нахрапом звинувачують в найабсурдніших речах. Отак-от. Я вже не кажу про те, що зазвичай під час вивертання кишень жертви чи проведення обшуку в неї вдома, міліціонери тривіально крадуть - гроші, цінні предмети, документи.

Тарас Гулка - 15-3-2007 у 13:18

Цитата:
а охорони самої Скрині я ніколи не бачила на першому
поверсі, де знаходиться Сільпо, вони весь час тусуються біля суші-бару
чомусь...


Буваю в Скрині 2 рази на тиждень. Охорона Скрині завжди стоїть справа за входом, біля входу в банк. (їх зразу видно - вони у формі, а охорона Сільпо в звичайних костюмах). А десь після 21.00 їх там по 4 чол. стоять.

Tempika - 15-3-2007 у 15:08

...якраз значить за рогом, і ні кас, ні турнікету звідтам не видно... я теж там бувала часто, але жодного разу їх не помітила.

Вікторія Котлярова - 16-3-2007 у 16:35

Скинула посилання на ту гілку знайомому, що працює в департаменті маркетингу Фоззі груп. Каже, шо вже це всі бачили з керівництва, але нічого не збираються робити.

Tempika - 16-3-2007 у 16:56

...я теж туди написала, жодної відповіді... мабуть, це говорить про те,
що вони в курсі про те, що відбувається, і це навіть відбувається з їх
відома, якщо навіть не хочуть цю справу розслідувати... знову ж, моє
припущення... мабуть, ця історія вже всіх втомила по кількості гіпотез і
версій, хотілося б знати правду в кінці кінців.

Ната Толмачова - 22-4-2007 у 16:48

Я знаю випадки, коли на товарі одна ціна, а на касі вибивають іншу, причому деколи вдвічі більшу. Сама так двічі попалася в одному магазині, добре відомому. Щоб меншу ціну вибивали, а потім вимагали гроші і штрафи я не чула, але це цілком можливо. Багато людей певно знає, що рахуй не рахуй що і за скільки купуєш, а коли прийдеться платити біля каси чомусь часто ціна більша. (коли ціни вказані з ПДВ і без ПДВ то інша історія, я говорю про ті випадки, коли більше на 50 чи 100 %) Якщо купляти купу всіляких дрібничок, то тяжко помітити що на деякі товари вибили іншу ціну. Не ходити ж з калькулятором по магазині :rolleyes:

Demyan - 23-4-2007 у 10:34

Ціни треба дивитися по штрихкоду - порівнюєте ШК з ціною товару. Іноді над товарами стоїть купа цінників ви бачите 2 грн думаєте це воно а поряд є товар (ваш) з іншою ціною. Я коли беру товар не дивлюся на ціну що над ним порівнюю над ШК - якщо незнаходжу не беру.

Юрій Марків - 24-4-2007 у 21:45

А я у "Фуршеті" нещодавно так ледь не попався. Купував на суму десь 150 грн., розплачувався карткою. А в мене звичка дивитися чек, повільно сунучи возика від каси до столика для пакування. І бачу - на гривень 40 більше, ніж потрібно. Продивляюся уважніше - чек каже, що серед іншого я не грейпфрути придбав, а більше кілограма гов'ядини ;) Повертаюся до каси... Побачивши мене, касирка тут же (!) поставила табличку "каса не працює" (а я ще не сказав їй, чого хочу), взяла мій чек і почала бігати туди-сюди. Набігавши так хвилин 10 і побачивши, що я нікуди не спішу і все ж дочекаюся рішення, підійшла до мене і спитала, чи буду робити повернення (у POS-терміналі є функція повернення коштів на картку). Я перебував у якомусь такому позитивному настрої, тому відповів, що хочу вирішити питання так, як вийде з найменшими зусиллями. Навіть, кажу, візьму ту гов'ядину і спеціально для цього навчуся її готувати ;) Тоді прийшов менеджер і вручив мені моє м'ясо, яке, до речі (!), лежало зовсім не на три ряди далі, а під прилавком... Так що, як бачите, схема в них відпрацьована. А гов'ядину я таки навчився тоді готувати :)