Форум Рідного Міста

ваша думка про навчальні курси

Ната Толмачова - 15-4-2007 у 23:05


Юрій Сєров - 15-4-2007 у 23:08

А, що ви маєте на увазі?
Все залежить від того що за курси (бухгалтера, водійські, комп'ютерні...)
З того досвіду, що маю - корисні.

Ната Толмачова - 16-4-2007 у 00:11

Курси взагалі - комп’ютерні, мовні, бухгалтерські, секретарські і т.п.
Я сама колись ходила на комп’ютернікурси і вони таки корисні, правда трохи були закороткі. І шкода, що не індивідуальні. А так це річ корисна - не вчитись же рік самій методом тику :)

Ігор Баранік - 17-4-2007 у 18:47

Курси можна походити заради папірця. Але те що навчився сам і до чого сам дійшов, набагато цінніше.

Андрій Пелещишин - 17-4-2007 у 18:52

Чесно кажучи, я ще не натрапив на хоч трохи корисні для себе курси. Усе життя займався самоосвітою, але то видно такий вже характер у мене. Навіть плавати сам вчився :)
От лише водити автомобіль, я щось так підозрюю, я так і не навчуся.:lol:

Ната Толмачова - 17-4-2007 у 22:57

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Дзвін
Курси можна походити заради папірця. Але те що навчився сам і до чого сам дійшов, набагато цінніше.


уяви ситуацію: тобі пропонують роботу в офісі, а ти не знаєш комп’ютера і вдома його нема і як ти сам до роботи з комп’ютером дійдеш? Краще мати комп і вчителя, щоб не втратити роботу і можливість чогось навчитися, повір мені :)

Ната Толмачова - 17-4-2007 у 23:22

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Чесно кажучи, я ще не натрапив на хоч трохи корисні для себе курси. Усе життя займався самоосвітою, але то видно такий вже характер у мене.

А Ви проходили якісь курси? І що - вони не були корисні? :)
Самоосвіта це добре, але не з нуля, а після того як фахівець дасть основу для поглибленого вивчення. Бо вся моя самоосвіта наприклад зводиться до того, що я вивчаю щось безсистемно і витрачаю на навчання вдвічі або втричі більше часу і остерігаюся потім помилок в роботі, бо бувають пробіли в тому самонавчанні і т.п.

Краще вчитися в тих, хто займається практикою - за місяць можна вивчити те, що теоретично вчать роками в ВУЗах, для того щоб потім студенти не знати з якого боку приступити до роботи :) Приклад з життя - студенти після економічного перед роботою йдуть на бухгалтерські курси :) А деколи на самому початку роботи терміново шукають курси :)

Ігор Баранік - 18-4-2007 у 12:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ната Толмачова
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Дзвін
Курси можна походити заради папірця. Але те що навчився сам і до чого сам дійшов, набагато цінніше.


уяви ситуацію: тобі пропонують роботу в офісі, а ти не знаєш комп’ютера і вдома його нема і як ти сам до роботи з комп’ютером дійдеш? Краще мати комп і вчителя, щоб не втратити роботу і можливість чогось навчитися, повір мені :)

Як сказав Андрій Пелещишин, то все залежить від людини. Коли мені щось конче треба, чого не знаю, йду в книгарню і купую підручник. І потім що саме там мені не зрозуміло дивлюся туди.

Ната Толмачова - 18-4-2007 у 17:24

Цитата:
Як сказав Андрій Пелещишин, то все залежить від людини. Коли мені щось конче треба, чого не знаю, йду в книгарню і купую підручник. І потім що саме там мені не зрозуміло дивлюся туди.


Якби в підручниках все писали, то було б чудово. Але це далеко не так. Майже нема підручників де все описано так як воно насправді на практиці. Та й багато що залежить від того що саме вивчаєш. В будь-якому випадку є багато речей, які по підручниках не вивчиш, а тільки на практиці або на відповідних курсах.

Андрій Пелещишин - 18-4-2007 у 19:23

У відповідь на Ваше:
Цитата:
А Ви проходили якісь курси? І що - вони не були корисні? :)
Самоосвіта це добре, але не з нуля, а після того як фахівець дасть основу для поглибленого вивчення. Бо вся моя самоосвіта наприклад зводиться до того, що я вивчаю щось безсистемно і витрачаю на навчання вдвічі або втричі більше часу і остерігаюся потім помилок в роботі, бо бувають пробіли в тому самонавчанні і т.п.

Краще вчитися в тих, хто займається практикою - за місяць можна вивчити те, що теоретично вчать роками в ВУЗах, для того щоб потім студенти не знати з якого боку приступити до роботи :) Приклад з життя - студенти після економічного перед роботою йдуть на бухгалтерські курси :) А деколи на самому початку роботи терміново шукають курси :)


Для мене (поідкреслюю - для мене) самоосвіта завжди була головним джерелом знань. Я в школі навіть наперед завжди підручники прочитував :). Звичайно то індивідуальне.
Проте, я переконаний, що результат самоосвіти завжди якісно інший, ніж результат розжованих курсів. Бо в другому випадку ви отримуєте лише препаровані знання (і чим кращі курси, тим з меншими зусиллями). А в першому знання не просто отримуються, процес їх здобуття є набагато глибшим, заставляє напружуватися, і як наслідок - проникати в суть предмету аж до відчуття пронизливого абсолютного розуміння. Ну і сам процес розвиває людину - волю, навики, інтелект, інтуїцію (хоча як відомо в чоловіків її немає ;) ).
Я в своєму житті не прослухав жодної лекції з інформаційних технологій. Завдяки самоосвіті я за досить короткий термін зміг написати і успішно захистити кандидатську по одному з найпередовіших напрямків ІТ, став доцентом, а зараз є деканом Інституту комп'ютерних наук Львівської політехніки, поступово виходжу на фінішну пряму щодо захисту докторської дисертації (знову ж з найпередовіших напрямів ІТ).
Я не хвалюся. Насправді є ціла хмара успішніших людей навколо мене. Але я точно знаю, що самоосвіта для них була важливим або і головним методом пізнання світу та фаху.

Андрій Пелещишин - 18-4-2007 у 19:37

До речі, ви самі написали:
Цитата:
В будь-якому випадку є багато речей, які по підручниках не вивчиш, а тільки на практиці або на відповідних курсах.

А на практиці - це найкраща самоосвіта

Ната Толмачова - 18-4-2007 у 23:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
До речі, ви самі написали:
Цитата:
В будь-якому випадку є багато речей, які по підручниках не вивчиш, а тільки на практиці або на відповідних курсах.

А на практиці - це найкраща самоосвіта


:( навіть немаю що заперечити, а так хотілося посперечатися :D

я теж книжки наперед читала - і в школі і в універі, всіма руками за самоосвіту
правда це не для всіх і мабуть це добре :saint:
а знаєте чому добре?

Ігор Баранік - 20-4-2007 у 15:47

Чому?

Ната Толмачова - 20-4-2007 у 23:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Дзвін
Чому?


... тому, що інакше в мене не було б клієнтів - моя фірма, зокрема, проводить різні навчальні курси
я знаю це зсередини, так би мовити, але мені цікаво чого хочуть люди від таких курсів
і коли я починала власний бізнес то багато чого вчилася і зараз ще більше вчуся в бухгалтера, бо в книжках я того що треба знати і вміти не вичитаю :)

Роман Голощук - 21-4-2007 у 13:40

Курси це добре :)
І не тільки тому, що я очолюю колектив, який проводить комп'ютерні курси. А ще й тому, що я познайомився зі своєю дружиною, коли їй порекомендували мене як фахівця з комп'ютерних технологій і я пробував її навчити працювати на комп'ютері :)
Але це швидко минуло - ну нащо моїй сім'ї два фахівця одного напрямку :lol: