Форум Рідного Міста

посередництво: переваги і недоліки

Ната Толмачова - 21-4-2007 у 11:03

Зараз це вид діяльності, назвемо його так, є дуже поширеним. Хто хоч раз мав справу з нерухомістю, то й знає. Але йдеться не лише про нерухомість, а і про торгівлю і про інші послуги - про все чим займаються посередники і не тільки вони. Питання в тому чому майже за все люди переплачують іноді в кілька разів дорожче і як з цим боротися.

На рахунок оренди - я по наївності думала, що коли власник здає в оренду квартиру (офіс, магазин тощо) то він користується послугами посередника для того щоб зекономити свій час і прийти лише для підписання договору. Як з’ясувалося майже всі власники ходять дивитися примішення разом з посередником і потенційними клієнтами і самі з ними же і говорить в основному. Питається за що беруть гроші посередники? За витрачені 5-10 хв? Ну, звісно, вони ще мають який-небудь договір стягнутий з інтернету і все це добро коштує як одномісячна оренда, тобто кількасот баксів або і тисяч :rolleyes: Дуже вже хороша виявляється це робота - бути посередником :) Не бий лежачого, називається
Та сама ситуація була при купівлі жалюзі. Наче замовляли в нормальної і немаленької фірми, а вони теж посередники і результат - накрутка 10%
Те саме при купівлі чи замовленні будь-чого. Особливо це стосується техніки - поки її купить кінцевий споживач ціна буде накручена кілька разів. Фірми в принципі від цього менше страждають, бо купують на гуртовнях, або щось типу того. Чим більше зв’язків - тим легше купити щось якісніше і дешевше. А от фізичні особи та й підприємці досить часто - купують найдорожче.
Висновок: як правило за все найбільше платить той, хто має найменше грошей, незалежно від того що ви купуєте

Рост - 21-4-2007 у 12:21

"Смешались в кучу кони, люди..."
Треба вам, Нато, трохи розкласти собі все по поличках. А то така плутанина.
По-перше. Стосовно продажу товарів, здебільшого. У світі існує типова схема продажу товарів - виробник продає своїм офіційним представництвам великим гуртом, офіційні представництва - регіональним, регіональні - ділерам, дрібнішим гуртовим компаніям, а ці, в свою чергу - роздрібним продавцям. І тільки в останніх є магазини, є (мали б бути) консультанти, вони несуть відповідальність за проданий товар конкретно перед покупцем. Тому і накрутки у них найбільші. Стандартно у нас - 10...30%
А тепер давайте розглянемо ситуацію, коли починається демпінг і накрутки, до вашої радості, падають до мізеру. Наприклад, ринок мобільних телефонів. Зараз часто маржа становить 1-2 уо на апараті. Це добре, на перший погляд, можна купити дешевше. Але! Купуєте ви цей апарат дешевше, а він візьми, і поламайся. І що? А те, що продавець, який заробив (навіть якось ніяково вживати це слово по відношенню до такого прибутку) на вас нікчемну суму зробить все, щоб не ремонтувати виріб за свій кошт, це його прямі збитки. А оскільки в світі є сильна тенденція до загального падіння якості товарів, поломаних апаратів ну дуже багато, ну і збитків теж, відповідно. Так, його можна в той, чи інший спосіб "притиснути". Якщо вдасться. Але це ваш час, нерви і гроші.
Ще один момент. Обслуговування клієнта. Для цього продавець має бути фахівцем. Для навчання потрібні гроші. Звідки в бізнесі беруться гроші? З прибутку. А прибуток який? Мізерний. Буде власник магазину вчити продавців? Не буде. Наслідок? Повна їх некомпетентність. Кому це вигідно? Покупцю?
Тому я особисто згоден платити 20-30% накрутки продавцю за якісне обслуговування і відповідну гарантійну відповідальність. Гроші на цю накрутку я теж зароблю, маючи таку саму накрутку в своїй справі. Тому все в порядку в цій схемі. А зараз мене вже дістало шукати, де купити ту чи іншу річ не за її наявністю, а за авторитетом фірми, чи по знайомству. Не заради знижки, а заради якості обслуговування.
Далі, що стосується купівлі в гуртових компаніях. Звичайно, якщо у вас є знайомий в такій фірмі, він вам неофіційно продасть по їхніх відпускних цінах. По знайомству. Але тоді вибір товару повністю за вами. Знаєте, до мене не рідко приїжджають клієнти, які отак десь по знайомству взяли апаратуру задешево, і хочуть її встановити. І в 99% випадків ця апаратура не придатна для її правильного встановлення в їх конкретно випадку. Кажу - а де ж ви були ПЕРЕД тим, як купили це все? Чому до мене не приїхали, я б усе підібрав таке, як треба. А от, економія десятка-другого доларів. Ну і чудово, тепер вони мучаться за свої ж гроші. На здоров`я, кожем має право на власні муки за власний кошт.
По-друге. Посередники на ринку послуг. Та ж оренда, оформленні документів тощо. У мене особисто немає часу, тратити його на наші славні бюрократичні процедури. Ви, Нато, напевно не часто стикаєтесь зі славним українським бюрократичним апаратом. Наприклад, уже тут згадуваний процес покупки нежитлового приміщенні і організація в ньому офісу. Ви навіть, напевно, не уявляєте, скільки різних папірців треба зібрати, і скільки на це йде часу. Якби я сам займався оформленням усіх паперів, то ні про яку бізнесову діяльність не йшло би мови, я б тільки по інстанціях би бігав. Тому мені вигідно найніти за гроші посередника, який усе вирішить.
А чи взяти реєстрацію СПД. Платите посереднику 300 грн (ціни минулорічні), через 2 тижні отримуєте на руки повний пакет документів. А так довелося б днів 10 з тих двох тижнів повнітю вбити на стояння в чергах. А ще коли не зовсім орієнтуєшся, що і як треба робити...
Тому в цьому випадку посередники не є злом. Ви можете самостійно вирішувати усі свої питання, шукати тих, хто надає послуги теж без посередників. Нічого вам не заважає. Але не треба забувати, що не кожен на це має час.
Наприклад, я продаю гараж. У мене є декілька знайомих посередників на ринку нерухомості, яким я доручив цю справу. І все, мене не болить голова, я нікого не шукаю, не трачу свій час.

Тому проблема накруток на сьогодні значно менша, ніж інша проблема - неякісного обслуговування клієнта власне через повальне бажання купити якомога дешевше. Ми самі собі копаємо яму таким прагненням. Не за дешевизну треба боротись, а за якість.

Іван Лихобор - 21-4-2007 у 12:57

Так, Рост тут цілу доповідь подав на обговорення...

Посередник у ринковій економіці виступає своєрідною зв’язковою ланкою межи виробником (певного товару) і споживачем (цього товару). Саме через посередника виробникові легше налагодити продаж певного товару: він – виробник, тож якого дідька він має сушити собі голову, як і де збути свій крам.
От у нашому автомобільному світі посередником між виробником автомобілів, ну, напр., фірми „Пежо”, виступає імпортер фірма “Ілта”, яка має свою розгалужену дилерську мережу (тобто виступає ще й дилером). Коло продажу автомобілів марки „Рено”, Дачія/Рено Лоґан у Львові заходиться така собі фірма „юрк” – бо ж не їхати покупцеві безпосередньо на завод у Францію за чистокровним „рено” чи в Румунію за Дачією Логан. То колись, за радянських часів, можна було поїхати на завод ВАЗ у Тольяті чи Набережні Челни, що б там, за заводською брамою придбати таке жадане мільонами радянських людей авто.

Щось схоже нині силкуються зробити з ЖЕКами: щоб люде не оббивали пороги старої совкової, напівдержавної-напівприватної (а то й у деяких випадках узагалі державної, прогнилої наскрізь) установи.

Ната Толмачова - 21-4-2007 у 20:11

Цитата:
По-друге. Посередники на ринку послуг. Та ж оренда, оформленні документів тощо. У мене особисто немає часу, тратити його на наші славні бюрократичні процедури. Ви, Нато, напевно не часто стикаєтесь зі славним українським бюрократичним апаратом. Наприклад, уже тут згадуваний процес покупки нежитлового приміщенні і організація в ньому офісу. Ви навіть, напевно, не уявляєте, скільки різних папірців треба зібрати, і скільки на це йде часу. Якби я сам займався оформленням усіх паперів, то ні про яку бізнесову діяльність не йшло би мови, я б тільки по інстанціях би бігав. Тому мені вигідно найніти за гроші посередника, який усе вирішить.
А чи взяти реєстрацію СПД. Платите посереднику 300 грн (ціни минулорічні), через 2 тижні отримуєте на руки повний пакет документів. А так довелося б днів 10 з тих двох тижнів повнітю вбити на стояння в чергах. А ще коли не зовсім орієнтуєшся, що і як треба робити...
Тому в цьому випадку посередники не є злом. Ви можете самостійно вирішувати усі свої питання, шукати тих, хто надає послуги теж без посередників. Нічого вам не заважає. Але не треба забувати, що не кожен на це має час.
Наприклад, я продаю гараж. У мене є декілька знайомих посередників на ринку нерухомості, яким я доручив цю справу. І все, мене не болить голова, я нікого не шукаю, не трачу свій час.

Тому проблема накруток на сьогодні значно менша, ніж інша проблема - неякісного обслуговування клієнта власне через повальне бажання купити якомога дешевше. Ми самі собі копаємо яму таким прагненням. Не за дешевизну треба боротись, а за якість.


Щодо товарів я ще можу погодитись. Щодо послуг - як сказати. При реєстрації СПД і т.п. юристи не посередники, а безпосередні виконавці вашого замовлення. Добре знаю наш бюрократичний апарат і скільки куди треба папірців, бо сама юрист і в моїй фірмі надаються юридичні послуги. Я про інше. Про те коли хтось звертається до мене про ту ж реєстрацію за 300 грн., а я ще до когось і пішло поїхало. Це було б нормально? То ціна була була б 400 грн для прикладу. А з послугами так часто буває, що одні лише приймають замовлення, а інші роблять. Просто той хто замовляє не завжди це знає.
Добре, якщо при купівлі гаражу ви повністю поклалилися на посередника і не водите покупціів дивитися на нього. А інші звертаються до посередників і ходять по своїх гаражах разом з ними. Питається: що там робить посередник, який, до речі про обслуговування, часто сам нічого не знає? Я коли брала офіс посердник з’явився двічі разом з власником і забрав собі круглу суму грошей. Нічого він не робив, лише дав договір скачаний з нету на всі випадки життя і більше толку з нього не було. При купівлі те саме може бути, звідки я чи хтось інший знає що той посередник щось вартує?
Той хто безпосередньо надає послуги - це нормально, а той хто мені лише каже про нього, або виключно приймає замовлення - оце вже злить. Це по правді найлегша робота :)

vovka - 21-4-2007 у 22:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ната Толмачова
Той хто безпосередньо надає послуги - це нормально, а той хто мені лише каже про нього, або виключно приймає замовлення - оце вже злить. Це по правді найлегша робота :)

Хм.. А чого це злить ? :) Насправді це не найлегша, а найважча робота знайти клієнта і звести його з виконавцем.

Взяти цю ж оренду нерухомості. Думаєте проспамити всю рубрику оголошень в "Вашому магазині" своїми оголошеннями для агентства так просто ? :) Там же практично нереально вийти на перші руки - всюди посередники :)


p.s. Сам займаюся можна так сказати посередництвом. Дістаю трафік (відвідувачів) з пошуковим машин і перепродую його рекламодавцям (магазинам, тощо). Їм вигідніше в мене купити трафік, чим діставити його самим, тому що це дешевше, і залишається більше часу на вдосконалення основного бізнесу.

Рост - 21-4-2007 у 22:46

Я не бачу зла в посередниках. Я бачу зло в не фаховості. Якщо я звертаюся до посередника, а він повністю мене задовільнить, кваліфіковано відповівши на усі запитання, порекомендувавши якісь інші, кращі, на його погляд, для мене варіанти, то я тільки за. Тому не слід все змішувати в одну купу.

Ната Толмачова - 21-4-2007 у 22:52

Якби вони були фахові, то я може і не почала б цю тему. А так куди не глянь, хто чим би не займався - знання поверхневі. А чому при деяких операціях з нерухомістю, хоч би при оренді не обійтися без посередника я не знаю. Там посередник явно зайвий в більшості випадків. Чому я маю йому платити ніхто не знає :rolleyes:

Рост - 21-4-2007 у 23:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ната Толмачова
Якби вони були фахові, то я може і не почала б цю тему. А так куди не глянь, хто чим би не займався - знання поверхневі. А чому при деяких операціях з нерухомістю, хоч би при оренді не обійтися без посередника я не знаю. Там посередник явно зайвий в більшості випадків. Чому я маю йому платити ніхто не знає :rolleyes:


В описаних вами операціях з нерухомістю посередник був, значить, потрібен не вам, а власнику. Це був його вибір. Як мій вибір - взяти посередника для продажу гаража. І майбутній покупець, якщо зацікавиться, змушений буде послуги посередника оплатити. Думаю, це очевидно.
Стосовно поверхневих знань - я теж уже писав вище. Це все від нашого з вами бажання отримати послугу/товар якомога дешевше. Скільки було випадків, коли люди приїжджали до мене, а потім їхали в інші місця, бо там дешевше. І після всього ходили і нарікали, як їм зле зробили. Така вже наша нерозумна натура.
Це в нашій з вами силі викурити з ринку неучів. Просто перестати їх підтримувати, перестати звертатися по їхні послуги.
Взагалі, в мене жевріє думка колись огранізувати клуб любителів якісного життя. Не дорогого, а саме якісного, щоб кожен, в межах власних можливостей міг отримати найкраще.

Ната Толмачова - 22-4-2007 у 00:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ната Толмачова
Якби вони були фахові, то я може і не почала б цю тему. А так куди не глянь, хто чим би не займався - знання поверхневі. А чому при деяких операціях з нерухомістю, хоч би при оренді не обійтися без посередника я не знаю. Там посередник явно зайвий в більшості випадків. Чому я маю йому платити ніхто не знає :rolleyes:


В описаних вами операціях з нерухомістю посередник був, значить, потрібен не вам, а власнику. Це був його вибір. Як мій вибір - взяти посередника для продажу гаража. І майбутній покупець, якщо зацікавиться, змушений буде послуги посередника оплатити. Думаю, це очевидно.
Стосовно поверхневих знань - я теж уже писав вище. Це все від нашого з вами бажання отримати послугу/товар якомога дешевше. Скільки було випадків, коли люди приїжджали до мене, а потім їхали в інші місця, бо там дешевше. І після всього ходили і нарікали, як їм зле зробили. Така вже наша нерозумна натура.
Це в нашій з вами силі викурити з ринку неучів. Просто перестати їх підтримувати, перестати звертатися по їхні послуги.
Взагалі, в мене жевріє думка колись огранізувати клуб любителів якісного життя. Не дорогого, а саме якісного, щоб кожен, в межах власних можливостей міг отримати найкраще.


Думка дуже цікава, правда не знаю як це можливо при нашому то житті-бутті. Якість мабуть треба довго шукати і до того ж можна не знайти :rolleyes:
А тому власнику про якого я писала посередник був непотрібний, бо він постійно сам приходив і відкривав офіс. Посередник "заробив" собі сотні баксів нізащо. Звісно їх платила я, тому власник був не проти. Краще б поседнику платив той, хто до нього звертається. Я не хочу отримати послугу якомога дешевше, але в мене вибір невеликий: де хороший офіс - поганий посередник, де поганий офіс - було якраз навпаки. А ціна завжди однакова в таких випадках - вартість одномісячної орендної плати. Я мушу вибирати саме офіс, який мені підходить, а не посередника, якого вже вибрав власник і посередник до того офісу ніби прив’язаний

Тарас Гулка - 22-4-2007 у 09:42

Загалом згідний із тезами Роста, але в нас є одна біда. В нас чомусь "дорого" - не завжди означає якісно, як, зрештою, "дешево" - не завжди означає халтуру.

Ната Толмачова - 22-4-2007 у 12:33

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Загалом згідний із тезами Роста, але в нас є одна біда. В нас чомусь "дорого" - не завжди означає якісно, як, зрештою, "дешево" - не завжди означає халтуру.


Я згідна і з Ростом і з Вами, але виходу з ситуації наразі не бачу

MaX:) - 22-4-2007 у 16:38

Думаю посередники потрібні лише в тому випадку щоб прискорити процес купівлі-продажу для конкретної людини (фірми). Якщо я добре розбираюсь в якійсь сфері то навіщо мені давати ще купу грошей посереднику?
Тому тре навчатись, навчатись і ще раз навчатись :) щоб більшість своїх проблем вирішувати самому.

Ната Толмачова - 22-4-2007 у 21:38

Якщо за посередника буде платити той, хто до нього звертається, той кому він потрібен, я нічого не буду проти них мати. А то зараз посередник потрібен тому, хто здає в оренду нерухомість, а плачу за це я. І де справедливість, якщо в мене нема вибору платити посереднику за послуги чи ні? Мене просто ставлять перед фактом: плати за посердника який потрібен не тобі, а комусь іншому. Дуже нормально :rolleyes:
Хоча це ще півбіди. Гірше посередник просто зводить з виконавцем, але робить вигляд, що послугу надає він, а насправді він звертається сам до когось, щоб зробили роботу. Просто ставить свою націнку. Оце вже паразитство!

Ната Толмачова - 22-4-2007 у 21:44

Цитата:
В описаних вами операціях з нерухомістю посередник був, значить, потрібен не вам, а власнику. Це був його вибір. Як мій вибір - взяти посередника для продажу гаража. І майбутній покупець, якщо зацікавиться, змушений буде послуги посередника оплатити. Думаю, це очевидно.


Росту:
Воно то очевидно, що неправильно. Вам потрібен посередник - Ви платіть. А то я плачу за музику, яку Ви замовляєте :mad:

Рост - 23-4-2007 у 09:34

Наталю, про яку несправедливість ви говорите? Якщо б вам сказали одне, а зробили інше - погоджуюсь, несправедливо. А якщо правила гри відомі вам від початку, то ви або їх приймаєте, і граєте, або не приймаєте, і ідете іншим шляхом. Ніщо вам не заважає шукати той самий офіс, який хтось здає без посередників. Наприклад, ми такий були знайшли, в самому центрі, на пр.Шевченка.
Зараз мій колега шукав офіс, теж знайшов без посередників, при чому два варіанти одразу.
Так що ніхто вас не заставляє платити за чужу музику.

Дві тези.
Паразити існують в природі споконвіку. А багато з них і користь приносять. Наприклад, омела - рослина-паразит, але вона і лікарська прослина. Ну є таке явище у світі. Значить, воно для чогось потрібне.

Ніхто не казав, що життя справедливе. Якщо розглядати тільки земну площину, звісно.

Рост - 23-4-2007 у 09:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Загалом згідний із тезами Роста, але в нас є одна біда. В нас чомусь "дорого" - не завжди означає якісно, як, зрештою, "дешево" - не завжди означає халтуру.

Стосовно першого - цілком погоджуюсь. Трапляється часто.
Стосовно другого - дуже від сфери залежить. Наприклад, часто не можна якісно зробити дешево, бо для якості потрібно використовувати дорогі розхідники, інструмент, потратити багато часу.

Ната Толмачова - 23-4-2007 у 21:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Наталю, про яку несправедливість ви говорите? Якщо б вам сказали одне, а зробили інше - погоджуюсь, несправедливо. А якщо правила гри відомі вам від початку, то ви або їх приймаєте, і граєте, або не приймаєте, і ідете іншим шляхом. Ніщо вам не заважає шукати той самий офіс, який хтось здає без посередників. Наприклад, ми такий були знайшли, в самому центрі, на пр.Шевченка.
Зараз мій колега шукав офіс, теж знайшов без посередників, при чому два варіанти одразу.
Так що ніхто вас не заставляє платити за чужу музику.

Дві тези.
Паразити існують в природі споконвіку. А багато з них і користь приносять. Наприклад, омела - рослина-паразит, але вона і лікарська прослина. Ну є таке явище у світі. Значить, воно для чогось потрібне.

Ніхто не казав, що життя справедливе. Якщо розглядати тільки земну площину, звісно.


Добре, переконали :saint:

Ната Толмачова - 25-4-2007 у 22:24

Я собі згадала ще одних "посередників"
при пошуку квартири з метою оренди наштовхнулася на інформаційно-ресурсний центр, чи щось типу того, де давали інформацію оренду вільних квартир без посередників. В "Вашому магазині" купа їх оголошень. Коштує це щастя 150 грн, інформація застаріла, квартири які вільні непридатні для проживання судячи про відповіді по тел. Так і не знайшла квартиру сама, звернулася в агенство. А той центр - чистої води лохотрон. Згадаю адресу - напишу :D

Ната Толмачова - 20-9-2007 у 08:48

... от вам ті "посередники":
http://gazeta.lviv.ua/articles/2007/09/19/26364/

Намагаючись винайняти квартиру, майбутні орендарі найчастіше звертаються до газетних оголошень. Та номери телефонів, подані в газетах поряд із запропонованими квартирами, вкрай рідко належать безпосередньо орендодавцям, найчастіше – так званим довідковим бюро з оренди квартир.


Жодної гарантії того, що квартиру вам там таки знайдуть, немає. Понад те, створюється враження, що ніхто навіть не намагається її шукати. Натомість грошей, які платите цим бюро за “допомогу”, звісно, ніхто не повертає. Причому такі випадки є системними, тож це дуже скидається на просту, але добре продуману шахрайську схему.

Працівники бюро зазвичай пропонують допомогу в пошуках житла за невелику, на перший погляд, разову плату в розмірі 150 грн. Уклавши договір і заплативши обумовлену суму, людина, зрозуміло, сподівається, що їй підшукають декілька варіантів гідних помешкань. Однак насправді її забезпечують хіба що... купою недійсних номерів телефонів. Лише згодом розчарований клієнт дочитується в договорі, що гроші заплатив не за кінцевий результат – тобто знайдену квартиру, а за “довідкове обслуговування з питань оренди нерухомого майна”.

Пан Юрій, який, на жаль, відмовився назвати своє прізвище, “попався” за класичною схемою. Про довідкове бюро, розташоване на вулиці Сербській, він дізнався з газети оголошень.

– Я зателефонував за вказаним номером і домовився про зустріч. Коли прийшов, то підозрілим виглядало все, але вони настільки гарно про все розповіли і так вдало продумали схему роботи, що навіть попри підозри, зважився укласти договір, – розповів він “Газеті”. – Зробити це підштовхнуло ще й те, що працівники бюро в моїй присутності зателефонували до господаря квартири, яку здають в оренду, я мав змогу поговорити з ним. Після підписання договору отримав декілька номерів телефонів квартир. Однак ні одного помешкання так і не побачив, бо не зміг додзвонитися на жоден із запропонованих номерів. Протягом півтора місяця дуже неперіодично агентство повідомляло наступні номери, але ситуація з ними була такою ж, як і з попередніми. Отже, квартири не знайшли, грошей, звісно, не повернули

(повний текст можна знайти за лінком) :)

MaX:) - 1-10-2007 у 22:13

Посередники які пропонують вам нерухомість дуже часто самі її ніколи не бачили!!! Вони приходять і разом з вами знайомляться з власниками і вперше дивляться на нерухомість. Мало того, вони толком і продати її не вміють. Приходять і або мовчать, або щось там час від часу говорять собі. Дуже мало з них дивляться на тебе як на рівню, а не згори вниз, типу який я крутий що так просто заробляю собі гроші.
І за що питається я маю йому платити? Я все рівно обзвонюю всі підряд оголошення. І все рівно хожу і дивлюсь на нерухомість. Мені посередник ніяк не допомогає.

Чи допомогає посередник власнику?
Якщо він спеціаліст своєї справи то думаю що так. Але більшість з них це люди які хочуть тільки заробити максимуму грошей за мінімум зусиль. Дуже часто вони витрачають час потенційного клієнта в пусту. Говорять одне, а прийдеш і глянеш а там...
Одиниці з них дійсно вміють продавати, і з ними приємно спілкуватись.

Юрій Сєров - 1-10-2007 у 22:23

Не знаю, як зараз справи, але років з 5 тому, посередники з продажу нерухомості не мали ні фотографій квартири, ні будинку, навіть на карті не могли показати.
Раніше вони брали 5% від вартості операції. Враховуючи теперішню вартість квартир, то вони мали б забирати клієнтів з дому на машині і по дорозі ще в ресторані годувати :)

Ната Толмачова - 1-10-2007 у 22:30

посередників більше цікавлять власники ніж покупці чи орендарі хоча платять їм другі :)
прикол в тому щоб мати побільшу базу нерухомості, тобто побільше підчепити власників, а в покупців і орендарів вибору нема - якщо не один посередник, то інший, залежно хто швидше звернувся до власника
власники може і б обходились без посередників, але так нав’язувати свої послуги як посередники ніхто не вміє :)