Форум Рідного Міста

Замок у Чинадієво

Андрій Пелещишин - 20-5-2007 у 21:51

Був тиждень тому у селі Чинадієво, що на Закарпатті на дорозі до Мукачева з боку Карпат.
У селі є один з трьох існуючих на сьогодні замків у Закарпатті (ще є в Мукачеві та Ужгороді).
Далі є його світлини.
Цікаво, що в селі ніхто не знав про існування замку (принаймні ті люди, яких я питав). Лише пані зі сільради допомогла знайти.

Замок (14-15 ст) в принципі в непоганому стані (зовні), але ніхто за ним не дивиться, і взагалі, в мене закралася нехороша підозра що в ньому на рівні першого поверху повибивали вікна у стіні. Принаймні ті вікна виглядають дуже дивно, і стіна навколо тих вікон не має традиційних елементів (перемичок, балок), які є над іншими вікнами.
Замок в центрі села, на території якоїсь автобази. Не виключено що в середині пробують зробити якусь пивнушку.
Сумно :(

IMG_0171 copy.jpg - 43kB

Загальний план

Андрій Пелещишин - 20-5-2007 у 21:54



IMG_0174 copy.jpg - 55kB

Здалеку

Андрій Пелещишин - 20-5-2007 у 21:56



IMG_0175 copy.jpg - 85kB

Олександр Дєдик - 21-5-2007 у 07:13

Цитата:
У селі є один з трьох існуючих на сьогодні замків у Закарпатті (ще є в Мукачеві та Ужгороді).

Що ви маєте на увазі під "існуючі"?
На Закарпатті є ще чимало замків, сам особисто був в Невицькому, Виноградові, Хусті, Середньому.
Я гадав про чудовий сайт "Замки і храми України" знають всі...


Цитата:
Замок (14-15 ст) в принципі в непоганому стані (зовні)... Не виключено що в середині пробують зробити якусь пивнушку.

Про цей замок був сюжет в передачі "Унікальна Україна". Власник місцевий художник (на сайті "Замки і храми України" про нього теж згадується). Він власними силами намагається його реставрувати, і планує використовувати в мистецьких цілях (зробити там якісь ніби будинок художників).

Юрій Сєров - 9-6-2010 у 22:08

Так виглядає, що за 3 роки небагато зроблено.
Ніби є музей, але потрапити всередину не вдалося.







Ну і інтернет собі хтось провів.

Катерина Слобода - 21-7-2010 у 22:15


Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  


Замок в центрі села, на території якоїсь автобази. Не виключено що в середині пробують зробити якусь пивнушку.
Сумно :(

Сам замок є з 15 століття.Там всередині вже перший поверх реставрували, працюють над другим поверхом. Щоб потрапити всередину потрібно обійти замок і йти до великих сходів. Там закрито, але якщо добре постукати, то відкриють. Всередині є кілька екскурсоводів. Екскурсія безплатна і триває близько години. Після екскурсії можна ще самому погуляти по замку і подивитися що цікавить. Цікавий сам тип побудови, бо має лише 2 оборонні башти замість традиційних 4. Башти розташовані зі сходу - звідти, звідки очікували нападів. З замку ведуть 3 потаємні ходи- один в місцеву церкву, другий і третій на кілька кілометрів за поселення. В замку (якщо не помиляюся) 11 кімнат. Перший поверх відреставрований і там розписують молодят. На другому поверсі все ще розвалене. Але там в спальні Ілони Зріні планують зробити кімнату для першої шлюбної ночі тих молодят, які в замку розписалися. Дах поміняли, бо той, який там був повністю прогнив, через що вода поруйнувала дуже оригінальну підлогу- дошки в деяких місцях позривало. Дуже цікава система опалення- з одної печі по стінах розходився дим і в замку можна було підтримувати стале тепло. Потім графи Шенборни врізалися в 18 столітті в ті системи і побудували собі каміни. Крім опалення, в стінах є також низка потаємних ходів між кімнатами замку- по них також можна було пройтися. Правда, вони досить вузькі і низькі, тому я боялася не стукнутися десь головою :) Також в стіні біля входу є ніша, по якій в разі небезпеки нападу селяни подавали з першого поверху через другий на горище своє зерно.
На другому поверсі можна купити роботи місцевих художників та їх учнів. Гроші йдуть на реконструкцію. Оскільки в процесі екскурсії гід дуже просив не фотографувати поки він говорить, то сфотографовано маю не все.

Катерина Слобода - 22-7-2010 у 07:53

Вхід на другий поверх

Катерина Слобода - 22-7-2010 у 07:56

Портрет Ілони Зріні, однієї з колишніх власників замку.

Катерина Слобода - 22-7-2010 у 08:03

Перший поверх













Катерина Слобода - 22-7-2010 у 08:05

Спальня Ілони Зріні



Катерина Слобода - 22-7-2010 у 08:07

Камін графів Шенборнів, врізаний в системи опалення 15 століття


Катерина Слобода - 22-7-2010 у 08:08


Sashko Nedoviziy - 4-8-2010 у 13:59

Цікаво, минулого року мені казали, що камін з'явився саме за Ілони Зріні, чим і була догроблена система опалення, яка барахлила на той час...

Катерина Слобода - 4-8-2010 у 16:13

А то не той камін, напевно...Вам казали про камін в спальні, якщо не помиляюсь, а тут фото з холу на другому поверсі...

Sashko Nedoviziy - 4-8-2010 у 16:17

Якраз з холу другого поверху, я добре пам'ятаю екскурсію. Або вони кажуть різні речі... :-/

Катерина Слобода - 4-8-2010 у 18:15

Можливо і кажуть різні речі, бо я також добре пам'ятаю :) Ми ще перепитували спеціально коли врізалися з тим каміном в оригінальні системи опалення... Зрештою, той камін так не псує загального вигляду як сходи, що були побудовані вже, порівняно, зовсім недавно навпроти каміну...ну і панелі пофарбовані фарбою...:rolleyes: