Форум Рідного Міста

Продаж товарів термін використання яких закінчився

Demyan - 21-5-2007 у 07:43

Неодноразово намагються підсунути товар термін дії якого вийшов. Особливо це спостерігаю в кіосках, або невеличких магазинах.
Як правило завжди дивлюся, міняють завжди, однак іноді продавщиця починає незадоволено щось говорити, хоча знає що неправа.
Як з цим боротися щоб такого не було? Адже доказати це важко.
Що робити в таких діях?

Tempika - 21-5-2007 у 14:53

...зберігати всі чеки, мабуть.

Demyan - 21-5-2007 у 15:13

В кіосках і малих магазинах чеків не дають. Та й по чекам важко довести адже мені можуть продати нормальний товар а я під чек підсуну старий.
Як я не думаю тут якесь замкнене коло виходить. Хіба що ходити з свідками і при покупці складати на місці самому акт...не знаю...просто шкода що хтось не побачить купить, зїсть....

Ната Толмачова - 21-5-2007 у 22:53

якщо я не помиляюся (згадую по пам’яті), продавець (з чеком чи без) може відповідати лише за товари неналежної якості продані протягом строку їх придатності (щось типу того, що вони просто браковані), а якщо ви не подивилися, що товар прострочений, то нічого страшного продавцю не буде, так виходить, що це проблема покупця :(
здається, то випливає з Закону "Про права споживачів", хоча я точно не пам’ятаю, де я це читала

подзвоніть в спілку споживачів, там консультують навіть по телефону. іноді :)

а продають прострочені товари просто таки скрізь, особливо в дорожчих продуктових магазинах - там рідше купляють, тому вони залежуються
недалеко від Оперного є продуктовий магазинчик, де майже постійно продають прострочений твердий сир і всілякі там солодкі сирки. а тепер це наче рідше трапляється(все прострочене я в них викупила :lol:)
я вічно ходжу не в найкращі, а в найближчі від мене магазини і тому можу з ходу назвати кілька тих, де купа продуктів продається простроченими

Demyan - 22-5-2007 у 08:05

Вот іменно. Шкода що так є. Шкода за нас, що ми будемо дурити себе самих і всіх - лишби наживитися.
Буваючи за кордоном я ніразу не бачив просрочених товарів,а ті товари термін яких підходив до кінця - просто напросто продають по цінам нижчим майже в два рази.
Біля мене є 3 кіоски і три магазини - у всіх я вже попадався на щось прострочене, в одному купив воду а продавщиця - мол то шо молоко, нічо не станеться....так і хотілося тою пляшкою щось зробити...

Ната Толмачова - 22-5-2007 у 08:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Вот іменно. Шкода що так є. Шкода за нас, що ми будемо дурити себе самих і всіх - лишби наживитися.
Буваючи за кордоном я ніразу не бачив просрочених товарів,а ті товари термін яких підходив до кінця - просто напросто продають по цінам нижчим майже в два рази.
Біля мене є 3 кіоски і три магазини - у всіх я вже попадався на щось прострочене, в одному купив воду а продавщиця - мол то шо молоко, нічо не станеться....так і хотілося тою пляшкою щось зробити...


... ну я спитаю своїх юристів, чи можна якось покарати таких "неуважних" продавців і власників торгових точок в яких що не товар то прострочений...
бо до цього часу я просто викидала щойно куплені прострочені продукти - лінь вертатися і сваритися, особливо пізно ввечері, а наступного дня мені продавці скажуть що я в тому магазині перший раз і взагалі я хвора на голову і що всі продукти в них свіжі і т.д. :rolleyes:
а щоб сидіти і строчити скарги, щоб до них завітало кілька перевірок треба мати час і міцні нерви. і злопам’ятність.

Tempika - 22-5-2007 у 11:03

...я паур разів приходила в магазин з чеком і товаром - і мені мовчки міняли... виглядає на те, що вони знають проблему, і той, хто до них звертається з претензією, буде мати відшкодування... просто надіються, що більшість є або лохи, або встидаються піти повернути товар, на тому й живуть.

Demyan - 22-5-2007 у 11:12

Правильно.
Тобто міняють завжди іноді це просто неприємно, коли ти правий а тут тебе ще грузять.
А ще не раз бачу як малі діти купляють щось - а вони точно не дивляються куплять те морозиво або водичку і пють...

Андрій Пелещишин - 22-5-2007 у 11:49

Є ще цікава ситуація з "відносно новими" товарами. Маю на увазі ті, де термін зберігання добігає кінця. Думаю, для таких товарів мали бути би знижки і тп.
Був недавно свідком, коли чоловік попросив у продавщиці "будб-яке світле пиво, лиш би було свіже", вона якесь йому дала, і він побачив що воно вже майже півроку має. На це йому продавець сказала "що воно ще два тижні як має термін придатності" :o

Хоча, я часто питаю продавців "чи свіже", і продавці деколи чесно кажуть що товар залежалий, або просто не радять брати.
Тут особлива проблема з різним розвісним товаром (печиво, крупи і тп.).

Tempika - 22-5-2007 у 13:53

...я гадаю, тре свої права відстоювати (ну хіба б через яку дрібничку я не рипалася), а так встидатися, думати, що мені скажуть продавці, лінуватися - не тре... чим більше людей повертатимуть товар, тим менше вони такий товар продаватимуть.

Demyan - 22-5-2007 у 14:00

Та ні в тому то і справа що товару не зменшується простроченого, бо ніхто не несе відповідальності, і наказати я не знаю як.
Якщо я поверну товар то хтось взагалі не замітить що термін його вийшов.
Ось і продають його - бо всеодно хтось купить.

Ната Толмачова - 22-5-2007 у 19:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Та ні в тому то і справа що товару не зменшується простроченого, бо ніхто не несе відповідальності, і наказати я не знаю як.
Якщо я поверну товар то хтось взагалі не замітить що термін його вийшов.
Ось і продають його - бо всеодно хтось купить.


якшо ви повернете товар - його може просто продадуть іншій людині :lol:
наприклад, мені, бо я мало того що неуважна, ще й часто не маю часу і сил до них вертатися
коли вертаюся все-таки то все міняють і ще й деколи вибачаються, хоча мусили знати що той товар прострочений.

взагалі якось раніше не звертала увагу на те що це така велика проблема, тепер починаю розуміти, що треба якось це нахабство припиняти, бо чим далі тягнеться, тим більше прострочений товар продають...

Юрій Сєров - 22-5-2007 у 21:39

Цитата:
Є ще цікава ситуація з "відносно новими" товарами. Маю на увазі ті, де термін зберігання добігає кінця. Думаю, для таких товарів мали бути би знижки і тп.

Так має бути і так є. Але не в нас.
Часом бачу як в Барвінку продають овочі/фрукти "другого" сорту - так це просто вже гниль... і цього вже точно ніхто не купить. А дешевше продати коли воно перезріває - жаба давить.
Про їхні "акції" взагалі смішно говорити :)
До речі в магазині біля мене досі продають прострочений на півроку Сармат, про який я вже писав з місяць тому.
Комітет з прав захисту споживачів мав би моніторити такі ситуації.

Tempika - 22-5-2007 у 21:52

...а товар можна повертати вже в трохи нетоварному вигляді - там щоб продемонструвати його погіршені смакові і всякі інші якості :-)) мусять забрати і списати.

Demyan - 23-5-2007 у 07:41

На скільки мені пояснюють ті хто мають магазини зараз це стає частіше, бо коли вони купляють товар 10 штук - одна ціна, їм вигідніше купити 100 штук, хоча свідомо знають що це товар не піде у термін придатності та й лишиться на прилавку. Але їх то мало хвилює, головне що це їм вигідно і на цьому вони більше заробляють.
Звісно що даний товар я повренув але інший купить, саме за це мені і обідно, бо в звязку з цим ця людина може і постраждати з здоровям.

Demyan - 11-6-2007 у 10:12

Дуже цікавий факт стався зі мною, хоча я знав про те що заводи так роблять а ось і піймав їх.
Купую в неділю зранку десь в 9 ранку сметану. Питаю свіжа, так свіжа. І дійсно я дивлюся на дату - Дата виготовлення 10.06.07. Виробник знаходиться в селі в Чернівецькій обл. Отож я прикинув: невже виробник працював всю ніч, виготовив цю сметану, потім відразу погрузив в машину, чим швидше доставив в магазинчик - який знаходиться в закаулку у Львові, щоб я встав зранку і їв смачненьку свіжу сметану :lol::lol::lol: :o:o:o

Тарас Гулка - 12-6-2007 у 18:08

Я вже кілька раз помічав таку штуку. Коли дата виготовлення відрізняється одним днем (або й взагалі сьогоднішній продукт). А до місця виготовлення пиляти і пиляти. І Дем'ян правий стосовно магазинчика, адже напряму фактично не розвозять, а через гуртовні або гуртових ділерів.
Наприклад, брав в маленькому магазинчику круасани. Купую о 10 год. 22 числа. Дата виготовлення 22. Місце виготовлення Хмельницький. :)

Думаю, тут або страхуються і ставлять дату на день пізніше, або, що скоріш за все, виготовляють десь тут.

Demyan - 13-6-2007 у 07:41

Я бував на заводах - там просто напросто ставлять дату наперід. Оправдуючи це тим що термін придатності (в залежності від виду товару) всеодно має запас.