Форум Рідного Міста

"Коротка історія тракторів по-українськи" - погляд

Ярема П. - 29-5-2007 у 22:09

Минулого року книжка пані Марини Левицької “Коротка історія тракторів по-українськи” здобула премію Вудхауз (за найкращу гумористичну книжку року, яку написала жінка), потрапила до лонг-листа Букера-2005 і виявилася одним із головних бестселерів у англомовному світі. Я прочитав купу відгуків про те, яка класна книжка, який гумор, і т.д., ще й письменниця за походженням українка. Я щось дуже недовірливо поставився до цього галасу (після того як прочитав про що ж цей бестселлер), а от недавно прочитав ще один погляд, який власне і поставив все на місце. Хтось читав це творіння і хто що може сказати про нього? Цікаво, що Росія зразу теж перевидала цю книжку, на Україні її немає (українською), а сама письменниця була лише раз на Україні, та і то після виходу книжку, та і ще збирається видати ще один твір з тієї ж опери.

А ось це от власне єдиний негативний відгук Андрія Куркова (англійською).

Тут є захоплений відгук російсьої преси (Ґазєта.ру).

І ще один поганий відгук з Дзеркала Тижня.

Tempika - 30-5-2007 у 09:37

...моя колєжанка з данії читала англыйською, і їй дуже сподобалося :-)

Ірина Роздольська - 30-5-2007 у 12:38

Ну і мені сподався стиль, читається легко, але з другої сторони, який образ вона створює?

Я пропоную всім прочитати, маю на рос. мові, можу дати доступ до файла. Власне цей переклад викликав хвилю негативних емоцій.

Tempika - 30-5-2007 у 13:16

...давайте файл :-)

Ірина Роздольська - 30-5-2007 у 22:11

Є в ю2ю. Кому ще лінк треба? Всі мовчать, бо, мабудь, не читали :sing:

Вікторія Котлярова - 31-5-2007 у 10:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ірина Роздольська
Є в ю2ю. Кому ще лінк треба? Всі мовчать, бо, мабудь, не читали :sing:

Мені, якщо можна :)

Дякую))

tysovska - 1-6-2007 у 10:11

Я би краще англійською почитала, без втручання перекладача в текст. Але я в Канаді трохи досліджувала комплекси українців-переселенців, тим паче, ще й мешкала рік у (колишній) українській родині, тож я не дивуюся, чому книжка Левицької саме така, а не інкша. Та ще й Луганськ - теж мені Україна...

spark - 1-6-2007 у 12:19

Наталю, а може не треба отого "теж мені". Борис Грінченко з Луганська, наприклад. У вас до його словника теж претензії є, бо він не з тої України? :)

tysovska - 4-6-2007 у 09:07

Ой, Спарку, присоромили! :o

Tempika - 4-6-2007 у 09:54

...прочитала, і мені загалом сподобалося... добре відомий той тип мега-цьоток, які їдуть за кордон, щоб залишитися там всіма правдами і неправдами, які тупо наслідують найкращі традиції дешевого гламуру... і то не тільки в луганську такі бабенції... на південному такі кубіти частенько працюють продавщицями... як на мене, у авторки досить наївний, але загалом вірний погляд на історію україни, діаспору і теде... написано щиро, і це не може не зачаровувати...

Ярема П. - 5-6-2007 у 00:11

А це читали?
Джонатан Сафран Фоер "Все ясно"

Tempika - 5-6-2007 у 08:34

...ще ні :-)

Ната Толмачова - 10-6-2007 у 21:35

не сподобалася. хоча наразі я прочитала тільки половину
дійсно схоже на карикатуру на українців,хоча в чомусь авторка права, але забагато галасу і нагород навколо книжки яка створює українцям такий негативний імідж

"найкраща гумористична книжка написана жінкою"? це тут треба сміятися? м-да...

Ната Толмачова - 11-6-2007 у 12:41

дочитала до 53 стор. є там і смішні моменти виявляється :o

Олесько - 28-6-2007 у 20:27

Панове, а може хтось має чи бачив десь лінк на оригінальний варіант "Історії тракторів..."? Дуже хочу почитати, а знайти досі не можу...

Ярема П. - 28-6-2007 у 20:47

Я теж шукаю, на разі безрезультатно. Як буде - поділюся з ближніми.

Стефан Коріяко - 30-6-2007 у 16:58

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олесько
Панове, а може хтось має чи бачив десь лінк на оригінальний варіант "Історії тракторів..."? Дуже хочу почитати, а знайти досі не можу...


Маю паперову :) Не думаю властиво, що електронна версія повністю доступна (авторські права як-не-як), хоча є кілька сторінок (1 частина і то не повністю) на

http://books.guardian.co.uk/bookerprize2005/story/0,,1556324,00.htm...

Олесько - 1-7-2007 у 13:08

Халявної версії так і не знайшов, так що купив нині eBook на booksonboard.com Паперову довго замовляти, чекати etc... Читаю, наразі подобається. Правда не знаю, як поділитися з ближніми - формат mobipocket, супер-пупер захищений... Ну і на першій сторінці великими буквами написано

The scanning, uploading and distribution of this book via the Internet or via any other means without the permission of the publisher is illegal and punishable by law. Please purchase only authorized electronic editions, and do not participate in or encourage electronic piracy of copyrighted materials.

Hanor Narasson - 1-7-2007 у 20:15

А Ви давайте почитати тільки один примірник одночасно і потім забирайте назад, не беручи плати за прочитання. Це не піратство.