Форум Рідного Міста

Плюси і мінуси мікрохвилівок

Кутузік - 31-5-2007 у 18:11

Дуже багато реклами мікрохвилівок та опису зручностей.
А який влив мікрохвилівок на якість продуктів харчування, що нагріваються таким неприродним шляхом? Про це пишуть дуже мало.
Чи є побічні впливи на здоровя людей, що харчуються розігріою в такий спосіб їжею?

dr.Trollin - 31-5-2007 у 19:07

"Чи є побічні впливи " :)
ха! так тобі і сказали...

ну візми "післяльодову" воду, нагрій до десь 80'С "нормальним" трибом

те ж (нагрів) мікрохвИлево.

підморозь обидва незалежно

і глянь на структуру кристалів...

Юрій Сєров - 31-5-2007 у 19:37

Досліджень не проводив, але деякі спостереження можу навести:
Коли гріти м'ясо (особливо з костями) - в середині воно нагрівається дуже сильно, в той час як зовні воно ще майже холодне.
Накривати страви обов'язково, бо розхляпує по всій поверхні.
Мучні продукти (канапки) слід гріти на папері, бо знизу з'являється вода. Пробував раз відігріти трохи булочку, то вона згоріла зсередини...
Очевидний плюс - швидко гріє і економить час, і мити зайвий посуд не треба. Крім того гріється без жирів, що також мабуть корисно.
Ну і в мене ще є гриль, яким можна пекти курку абощо.
І нарешті, можна робити поп-корн. :)

Андрій Пелещишин - 31-5-2007 у 20:18

Цитата:
і глянь на структуру кристалів...

Сергію, мені соромно признатися, але я не вмію дивитися на структуру кристалів води. Але мені цікавий результат.
Розкажи, що саме я би там побачив

Тарас Гулка - 31-5-2007 у 20:27

Користуюсь вже кілька років і то інтенсивно. В основному бачу тільки переваги. Недоліків досить мало, скажімо Юра пише
Цитата:
Пробував раз відігріти трохи булочку, то вона згоріла зсередини...

так в мене таке зробити не виходило :)

Стосовно побічних ефектів, так на фоні генетично модифікованих продуків, впливу мобільних на голову і не тільки, загазованості повітря, якості трубопроводої води і т.д. .... думаю, що мікрохвильовка не найстрашніша річ в наш час.

Demyan - 1-6-2007 у 07:36

Якщо не стояти і не пхати голову в робочу мікрохвильовку - то можна користуватися.
Якщо хтось не знає принцип роботи простий - під дією хвиль відбувається тертя молекул і т.д. продукту - під дією якого воно розігрівається. Саме тому якщо запхати щось металеве - почне іскритися.
Мені дуже вигідно, поперше в мене електроплита, коли приходжу голодним - тре довго чекати щоб щось розігріти - а так зупу в тарілку і за кілька хвилин все готово.
А ще один з плюсів - на вихідних поїхали на шашлик - почався дощ ми мясо не встигли зробити, поїхали до мене, запхали це діло в мікрохвильовку (з грилем в комбінованому режимі 300грам готується за 17-22 хвилин), дивилися кіно собі і за годину мали купу (доречі досить смачні вийшли) шашлики :saint:

Hanor Narasson - 1-6-2007 у 09:39

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Користуюсь вже кілька років і то інтенсивно. В основному бачу тільки переваги. Недоліків досить мало, скажімо Юра пише
Цитата:
Пробував раз відігріти трохи булочку, то вона згоріла зсередини...

так в мене таке зробити не виходило :)

.


IMHO, це залежить від класу(вартості) МХ. У мене дешева :( , тому в центрі "жарить" сильніше, ніж по краях. Коли роблю гарячі канапки, то треба розставляти по краю тарілки.

Сергій Бєляєв - 1-6-2007 у 11:21

Взагалі-то усі "таємниці" використання мікрохвильовки детально розписані в інструкціях. Зокрема, щодо першої тези у цій темі, то рекомендується споживати приготовлений або розігрітий у мікрохвильовці продукт за 2-3 хвилини після завершення процесу приготування/розігрівання (принаймні в інструкції до мого Самсунга так зазначено). А зашкодити вона може, хіба якщо екран пошкоджений. Але й за таких умов катастрофи не станеться - магнетрон там слабенький.

А так, мікрохвильовка - зручна річ. Правда, шкодую, що взяв тільки з грилем, треба було ще й з конвекцією.

Кутузік - 1-6-2007 у 16:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від dr.Trollin
і глянь на структуру кристалів...


Цитата в продовженн теми ....
Дослідження доктора Масару Емото «Думки про воду» захоплюють зафіксованими на фото замороженими кристалами води, демонструючи неймовірну реакцію води на думки, слова та зображення.
Досліди Емото, що включають у себе фотографування відмінностей між кристалами води після прикріплення ярликів із різними словами до однакових пляшок із водою, програвання воді різних видів музики, направлення на воду добрих і поганих думок та демонстрації воді зображень, відкрили, що вода має життя, пам’ять і розумові здібності.
І якщо ви думаєте, що це звучить трохи надумано, те в японського вченого є маса фотографічних свідчень, щоб довести це.
Докторові Масару Емото 63 роки, він родом з японського міста Йокогама. Він у США ввів концепцію мікрокластерної води й представив технологію Магнітного резонансного аналізу. Пізніше доктор Емото почав своє всебічне вивчення таємниць води, а також винайшов фотографію мікро-водних кристалів. Також він є автором книг-бестселерів: «Інформація від води», «Приховані інформації у воді» та «Активна потужність води».
....

Цікаво, скільки тут правди? І все таки, чи мікрохвилівки руйнують кристалики води, чи ні?