Форум Рідного Міста

Куди вкласти гроші?...

Андрій Моравський - 1-6-2007 у 13:23

... скажу наперед і зразу гроші невеликі як для для бізнесу чи для банку. Йдеться про суму, для прикладу, 1000$, можливо дещо більшу... це щоб не лежали. а працювали... питання такого плану. Які варіанти вкладення окрім банку? (ну і банки трилітрової, звичайно...) :-)

хто має може який досвід, чи ідеї... практичні чи абстрактні?

Ярема П. - 1-6-2007 у 22:38

Цікава і актуальна тема. Під проценти банку якось не хотілося б, можливо в акції?

Андрій Моравський - 4-6-2007 у 09:59

так а який толк особливий з банківських 10% ? це фактично інфляція... ну нехай пару процентів заробиш, але на такій сумі про яку йдеться особдиво не прокрутишся... треба якийсь різкий старт..

Пишу без особливої надії, що хтось здасть якийсь свій секрет... просто роздуми наштовхують на думки.. не можна сидіти склавши руки - починаєш гнити...

Demyan - 4-6-2007 у 12:23

Можна наприклад купити в банку золото - воно в ціні росте, згодом продати.
Взагалі навіть в голову не приходить щоб з такою сумою можна було б щось заробити. Можна в форекс побавитися.
Можна накупити бензину а потім продати його знайомим коли він подорожчає.

Юрій Сєров - 4-6-2007 у 12:23

Колись можна було вкласти в нерухомість, коли за такі гроші щось можна було купити.
А зараз.... Хіба землю десь подалі від Львова. Але 1000 уйо це однозначно мало... треба хоча б кілька тисяч.

Андрій Моравський - 4-6-2007 у 12:28

добре говорим про суму $1-$3 тис. З чогось стартувати треба.. це якраз я про старт і веду мову!!!

- от щодо золота вигідно лише у довгостроковій перспективі і брати процент золотом. це наскільки мені відомо...
- ну а гендлювати бензином це тре мати ще де його тримати.. :-)

Demyan - 4-6-2007 у 12:40

Я ще не розумію - суть в тому щоб гроші просто вкласти і нічого не робити (типу проценти, дивіденди....) чи вкласти в власний бізнес і працювати?

Андрій Моравський - 4-6-2007 у 12:47

... я людина працююча. тому швидше варіант дивідендів/процентів... з другого боку дивлячись що за бізнес...

Demyan - 4-6-2007 у 12:52

Якщо так - то один вихід в банк, щоб покрити інфляцію....або вдома в банці :)

Юрій Сєров - 4-6-2007 у 23:14

А можна кудись поїхати і добре відпочити. Хороша інвестиція! :)

Ярема П. - 4-6-2007 у 23:37

Ну з 5 тисячами вже щось можна мутити... Тільки не знаю що.

Demyan - 5-6-2007 у 07:36

за 5тис. думаю можна зареєструватися як підприємець і спробувати відкрити лоток на якомусь базарі, закуплятися десь в хмельницьку чи ще десь посадити дівчину і продавати.
Я колись передивлявся бізнес плани різного напрямку (піцерія, перукарні, бари-кафе, аптеки....) все це потребує значно більших витрат, хоча і окуповує себе.

Ярема П. - 5-6-2007 у 11:00

Ну базар я не мав на увазі, це вже остання інстанція, хоча більшість львівських підприємців на базарі розкрутили свій перший значний капітал.

Demyan - 5-6-2007 у 11:07

Ну тоді підтримую Юрія - кудись поїхати або купити собі щось дорогеньке щоб насолоджуватися - наприклад автомобіль або плазмовий телевізор...

Андрій Моравський - 5-6-2007 у 11:14

Але тоді що? Гроші повинні робити гроші! Я такої думки притримуюся, тому і поставив цю тему. Але в тому абсолютно зелений... ну зовсім як Шрек .. :-D

Demyan - 5-6-2007 у 11:29

З такою сумою найкращий варіант - в банк, і ви працюєте і гроші не лежать без діла. Як варіант - можете вкладати в гривнях - більше буде, вкладати на 3 місяці потім перекладати - знаходити нові банки які дають високі відсотки, за 3 місяці банк навряд чи збанкротує....ризик є всюди. Таким успіхом при 5000 думаю можна буде в міс 300 грн отримувати.
Для нормального бізнесу думаю це замало. Тому якщо відкривати свою справу - тре починати з чогось маленького, працюючи в поті чола, щоб згодом відкрити серйозніший бізнес або розширити існуючий. Тим більше що при бізнесі і такій сумі - виручені гроші треба буде пускати в оборот собі залишити лише на проживання.
Тисяч 5 думаю вистачить тільки для реєстрації, винаймання якогось офісу на пару місяців ну і можливо парцівників.

Андрій Пелещишин - 14-6-2007 у 14:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Моравський
добре говорим про суму $1-$3 тис. З чогось стартувати треба.. це якраз я про старт і веду мову!!!

- от щодо золота вигідно лише у довгостроковій перспективі і брати процент золотом. це наскільки мені відомо...
- ну а гендлювати бензином це тре мати ще де його тримати.. :-)

Теоретично, можна купити якусь земельну ділянку (далеко від центрів цивілізації). Може з часом вона і виросте в ціні.

Demyan - 14-6-2007 у 15:53

Не думаю що вона виросте за кілька років навіть. Якщо це робити в глуші щоб купити там землю..уявіть тільки ск. буде коштувати щоб туди прокласти газ, телефон якийсь, щоб підняти ціну. Не заперечую можливо це і буде але за років 10 не меньше. А інакше за 1-3 тисячі хіба що одну сотку можна купити:)

Андрій Пелещишин - 14-6-2007 у 16:08

Мова не йде за воду, газ. Я мав на увазі землю с/г призначення - город, дачну ділянку.

Demyan - 14-6-2007 у 16:11

так я і кажу за них якщо десь в дачі - то тоді щоб виросла ціна, потрібно щоб ці дачі стали житловими а якщо цього і добитися, то пройде не один десяток років...а інакше дачі взагалі можуть впасти в ціні, бо люди просто перестають ними користуватися, наприклад в мене є дача в брюховичах яка і не росте в ціні а також є поля для огородів - там де провести реально комунікації і інфраструктуру фактично не можливо, а отже ціна і не росте та й попиту мало бо призначене воно тільки для садіння там бульби і т.д.

Користувач Олесь - 14-6-2007 у 16:14

Вивезти за кордон, вкласти на рахунок до банку, який надає послуги інтернет-банкінгу з розширеними функціями і тоді вкладати ті гроші у вигідні фонди, акції, терміновані рахунки тощо згідно ваших вподобань.

Галина Лев - 17-6-2007 у 19:21

Фондова біржа, але через страхові компанії, бо почати можна з малих сум, і гарно ризик диверсифікується. Дає 25-40 % у рік. Не буду себе рекламувати, але трошки можу підказати. Власне, з тим маю справу останній рік. Впродовж дії такої програми маєте можливість самостійно перекидати одиниці участі з одного фонду в інший по інтернету. Але перший платіж в Польщі. Усі наступні можна через Аваль.

Роман Голощук - 7-7-2007 у 10:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Галина Лев
Не буду себе рекламувати, але трошки можу підказати. Власне, з тим маю справу останній рік.


Цікаво. Пані Галино, а можна трохи докладніше? Який має бути перший внесок, у що саме вигідно вкладати кошти, які Ваші результати за рік, які труднощі і т.д.?
Буду вельми вдячний.

Богдана Курилюк - 7-7-2007 у 13:50

І мені ця справа цікава. :rolleyes:
Прошу пані Галинко, більше інформації про цей проект.

Богдана Курилюк - 7-7-2007 у 13:55

Який має бути відсоток довіри?

Галина Лев - 8-7-2007 у 00:32

Найперше хочу побачити наскільки адміністрація форуму дозволяє мені відкривати тему. Пане Андрію, що не буде рекламою?

Андрій Пелещишин - 8-7-2007 у 09:10

Цитата:
Найперше хочу побачити наскільки адміністрація форуму дозволяє мені відкривати тему. Пане Андрію, що не буде рекламою?

Я що, телепат? :o
Я ж не можу знати, що ви плануєте написати.
Пишіть, а тоді розберемося.

Ярема П. - 8-7-2007 у 11:53

Я за тему, фондові ринки і як саме вкладати і в що вкладати і заробляти на тому мене давно цікавить. Якщо Галина поділиться досвідом, це буде суперово. Тим більше, що вона має зв'язок з варшавським фондовим ринком, наскільки я розумію, а вони кілька місяців тому відкрили доступ для України.

Найкраще вкладати гроші у акції великих світових компаній. Я так зробив і не шкодую.

славік гладуш - 18-11-2007 у 14:24


Іван Дівеєв - 18-11-2007 у 15:09

Чого ж ви, Славіку, видалили свій останній пост? Чи це зробив модератор? Там було посилання на одну лохотронську фінансову піраміду.

славік гладуш - 18-11-2007 у 15:13

Це особисто ваша думка. А взагалі що таке фінансова піраміда?

Іван Дівеєв - 18-11-2007 у 15:22

Що таке фін. піраміда почитайте у вікіпедії. Моя особиста думка утвердилася після прочитання цього: http://intway.com.ua/board/viewtopic.php?t=5

Андрій Моравський - 18-11-2007 у 21:17

І як же вкладаються у цінні папери? Як це виглядає?... Зелений у тому! :-( Хто лікбез проведе невеликий?

Катерина Задорожна - 19-11-2007 у 18:04

У цінні папери можна вкладатися по-різному. Можна самостійно, а можна за допомогою компаній, посередників. На фондову біржу загалом не варто... бо там комісії великі, та і ризики тож.
Є ще так звані КУА (компанії з управління активами), які збирають гроші, а потім їх вкладають у цінні папери (деякі компанії дають непогані прибутки, але ризик усе одно є) :rolleyes:

Богдана Курилюк - 19-11-2007 у 22:57

А що хто може сказати про депозитні вклади і чи варто робити довгострокові вклади в банку?

Юрій Сєров - 19-11-2007 у 23:02

Цитата:
А що хто може сказати про депозитні вклади і чи варто робити довгострокові вклади в банку?

Не спеціаліст. Але на мою дилетантську думку, на дуже довгі терміни не варто. Депозит забезпечує лише рятунок від інфляції. Краще вкладати в нерухомість (вона постійно росте). Можливо є сенс купити автівку (якщо є потреба), можна навіть в кредит (вони в нас також чомусь з віком дорожчають :rolleyes:).
Якщо на нерухомість не вистачає, авта не треба або менша сума - то навіть і не знаю. Може землю? Брати таку, на яку вистачить.
Тут в нас інколи банкіри пробігають, може вони щось порадять. :)

Андрій Моравський - 20-11-2007 у 09:48

Авто - це є пасив... Грош повинні робити гроші.
А кредит задля пасиву... ну розумієте думку? це ж кабала!

Автівка купліється коли є деякий надлишок обертових грошей... :2cents:

....от тільки де і як їх обертати...:( :( :(

Юрій Сєров - 20-11-2007 у 13:11

Я мав на увазі автівку як засіб підвищення власного комфорту і, при певних обставинах, збільшення власних прибутків. (наприклад більше встигати за допомогою авта)

Катерина Задорожна - 20-11-2007 у 14:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Богдана Курилюк
А що хто може сказати про депозитні вклади і чи варто робити довгострокові вклади в банку?


За умови вкладання великої суми, тоді варто. Якщо ж це єдині заощадження і сума сама по собі не є велика, то краще вже "до запитання", щоб була можливість при потребі взяти. А ще позитив депозитів - можливість легше взяти кредит. У будь-якому випадку, банк - це краще, ніж шкарпетка ;)

Юрій Сєров - 20-11-2007 у 14:37

Цитата:
У будь-якому випадку, банк - це краще, ніж шкарпетка ;)

Не факт. У наші країні будь-які політичні події на зразок Помаранчевої революції можуть заблокувати ваші вклади на невизначений час.

Іван Дівеєв - 20-11-2007 у 15:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
банк - це краще, ніж шкарпетка ;)

Класне гасло для банків :D навіяло: "Банки проти шкарпеток" або "Шкарпетки sucks Банки rulezzz" :)

Катерина Задорожна - 20-11-2007 у 17:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
У будь-якому випадку, банк - це краще, ніж шкарпетка ;)

Не факт. У наші країні будь-які політичні події на зразок Помаранчевої революції можуть заблокувати ваші вклади на невизначений час.


Згодна, але разом із тим у нашій країні можуть і обікрасти, вломившись у квартиру...

Юрій Сєров - 21-11-2007 у 13:06

Цитата:
Згодна, але разом із тим у нашій країні можуть і обікрасти, вломившись у квартиру...

Можна тримати готівку в банкіській скринці.
Або купити банківське золото.

Катерина Задорожна - 21-11-2007 у 13:47

Цитата:
Можна тримати готівку в банкіській скринці.
Або купити банківське золото.


У такому випадку, що краще - тримати готівку просто в сейфі чи на депозиті? На депозиті принаймні хоч якісь відсотки отримуєш... Щодо золота - в принципі, можна. Але з золотом так само, як і з нерухомістю чи цінними паперами - є ризик падіння. Крім того, "золоті вклади" мають менші відсотки, ніж ті самі депозити до запитання.

Андрій Моравський - 21-11-2007 у 15:54

При банкрутстві банку вклади у золото не повертаються...

Іван Дівеєв - 21-11-2007 у 20:58

Якщо з мінімальним ризиком - то в банк на депозит. Банки у нас останнім часом не банкрутують, але вибирати також треба уважно. Тут ще важлива валюта депозиту. Долар я б не ризикнув зараз класти на довгостроковий депозит. От гривню можна. Євро - так само. Можна глибше копнути і заінвестувати у згадані інвестиційні фонди. Я чув, що у Львові зараз відкриваються представництва деяких таких компаній. Можна спробувати, але тут треба мати міцні нерви :)

Ната Толмачова - 29-11-2007 у 17:22

... в принципі гроші з банку можна в будь-який момент забрати, навіть якщо термін ще не настав
правда вигода з того менша :)
велику суму дійсно є сенс вкладати, там загалом відсотки непогані виходять
мала сума - майже невідчутно, що щось заробилося :(
вкладати можна і в нерухомість, але залежно в яку! десь ціна зросте, а десь і впаде, десь будинок під знос піде і т.д.
варіант з землею досить хороший, але теж треба дуже добре вибирати де її брати і з яким цільовим призначенням

варто в таких питаннях проконсультуватися в спеціалістів все-таки

Андрій Пелещишин - 29-11-2007 у 18:40

Цитата:
. в принципі гроші з банку можна в будь-який момент забрати, навіть якщо термін ще не настав
правда вигода з того менша

Не зовсім так.
Наприклад, восени 2004 банки припиняли дострокову видачу коштів з депозитів.

Ната Толмачова - 29-11-2007 у 20:16

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
. в принципі гроші з банку можна в будь-який момент забрати, навіть якщо термін ще не настав
правда вигода з того менша

Не зовсім так.
Наприклад, восени 2004 банки припиняли дострокову видачу коштів з депозитів.


цікаво чим вони то аргументували :)

Роман Голощук - 11-7-2008 у 11:15

Гроші на депозиті

Одвічне запитання: зберігати гроші в банці чи покласти кревно зароблені капітали на депозитний рахунок у фінансовій установі? Другий варіант набув актуальності ще тоді, коли в Україні рівень річної інфляції не перевищував 10%, а зараз тим паче – якщо вірити офіційним прогнозам Держкомстату, то наприкінці 2008 року нас очікуватиме інфляція не менш ніж 15,9%.


Тобто якщо на початку 2008-го у вас під матрацом лежала 1000 грн., то наприкінці року ця сума вже знеціниться до 840 грн. Звичайно, це неприємно. А якщо врахувати, що за останні 12 місяців показник інфляції перетнув символічну межу в 30%, тобто інфляція може перевищити всі заплановані урядовцями показники, то питання, чи потрібен депозит, принаймні для того, щоб зберегти, вже не кажучи про те, щоб примножити свої гроші, автоматично відпадає. Звичайно, за умови, що йдеться не про “останні” гроші.

Якщо ви вирішили мати справу з банком, то наступне, що мусите зробити, – визначитися з терміном і з валютою, в якій зберігатимете заощадження. Найбільші відсотки банки пропонують своїм клієнтам у національній валюті і з виплатою грошей наприкінці терміну. Відповідно, що довший цей термін, то більший відсоток. Також банки пропонують “цікаві” акційні пропозиції з високою відсотковою ставкою, але вони рідко тривають довше трьох місяців.

На 8 липня 2008 року “найцікавіші” ставки терміном на три місяці пропонували: у гривнях – “Родовід банк” (18% річних), у доларах – банк “Львів” (12%) та в євро – “Родовід банк” (10,5%).

Найбільший відсоток по депозитах терміном на півроку пропонують: у гривнях – “Дністер”, “Родовід банк” і “Кредобанк” (16% річних), у доларах та євро – “Родовід банк” (12% та 11% відповідно). А щодо вкладень на рік за найвищими відсотками найпривабливіші пропозиції: у гривні – в “Родовід банку” (18% річних), у доларах – “Дністер” і “Родовід банк” (12%), у євро – в “Приватбанку” (11,5%).

Наведені ставки по депозитах враховують виплату відсотків наприкінці терміну, якщо ж ви бажаєте “знімати вершки” щомісячно, то тоді капіталовкладення на депозит уже не буде таким вигідним – ставки автоматично зменшаться приблизно на 0,5-1%.

Окрім відсоткової ставки, під час вибору банку не менш важливим є його репутація, а також те, що прописано в договорі, зокрема такі неприємні для обох сторін речі, як виникнення форс-мажорних обставин або приховані комісійні відсотки. Щодо останньої, то в банках під час створення депозиту здебільшого не повідомляють, у який спосіб ви забиратимете кошти. У деяких випадках може виявитися, що гроші можна буде забрати лише з банківської картки, при цьому, знімаючи кошти через банкомат, вас можуть “пограбувати” на 0,5%. До того ж, під визначенням “депозит терміном на один рік” деякі банки можуть мати на увазі рік і 15 днів. Якщо ви захочете забрати гроші рівно через рік, то доведеться розривати договір, після чого сума депозитних дивідендів анулюється.

Під час вибору депозиту звертайте увагу ще й на мінімальну суму вкладу, бо в одному банку це може бути 50 гривень, а в іншому – 2000 грн.

Ще одна корисна порада – перед укладанням договору з банком з’ясуєте, чи є він учасником Фонду гарантування вкладів. Якщо так, то в разі раптового банкрутства банк гарантовано виплатить вам 25 тисяч гривень – це максимальна сума, яку банк зобов’язується повернути по одному вкладу. Нині учасниками цього фонду є 170 банків, але 100-відсоткову гарантію повернення вкладів будь-якого розміру наразі дає лише “Ощадбанк”, який високими відсотками ставок по депозитах не вирізняється.

Декотрі експерти фінансових ринків із підозрою ставляться до банків, які пропонують відсотки на депозитні вклади суттєво вищі за середньоринкові. Мовляв, це свідчить про його фінансові труднощі чи недостатність активів або про те, що банк представляє інтереси офшорних компаній. Але переважно подібних проблем із банками, які тривалий час працюють на українському ринку, не виникає.

У кожному разі фахівці радять уважно вчитуватися в умови договору і диверсифікувати свої капіталовкладення. До прикладу, тримати свої капіталовкладення не в одному банку, а в двох або трьох, а якщо в одному, то суму розділити на кілька депозитів, оформивши їх на членів родини. Аналогічна ситуація і з валютою, яка періодично має схильність до різкої зміни курсу, внаслідок чого ваші гроші можуть знецінитися. Від цього також є “ліки” – тримайте частину грошей у гривнях, частину – в євро, а частину – в доларах – курсові втрати в одній валюті компенсує приріст в іншій.

Валентин Концевич

Джерело: http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2008/07/10/32570/

P.S. Від себе додам, що в "Укрпромбанку" ставка терміном на три місяці становить 18,2% у гривнях

Руслан Кравець - 11-7-2008 у 15:56

На сьогодні максимальна сума відшкодування вкладів Фондом гарантування становить 50 тисяч гривень.

Крім того, слід зазначити, що будь-який банк, який веде банківську діяльність по ліцензії НБУ, зобов'язаний бути учасником Фонду (це не стосується Ощадного банку).
Тому, коли ви дивитесь на список учасників Фонду, ви фактично бачите весь перелік українських банків за винятком Ощадного, який не є учасником Фонду.

Детальніше про Фонд і перелік його учасників (з вказанням адрес Веб-сайтів) можна дізнатись на fg.org.ua.

Роман Голощук - 17-8-2008 у 12:17

Ще одна стаття до теми:
Долар, євро, гривня? Як зберегти і примножити заощадження - http://www.unian.net/ukr/news/news-266737.html