Форум Рідного Міста

Музика на сайті "Львівських Менестрелів"

Лєна Дадукевич - 4-6-2007 у 10:31

Викинула на сайт 2 композиції. Слухайте на здоров"я!!! Та долучайтесь до старовини...;)
http://www.lviv-menestreli.lviv.ua

Лєна Дадукевич - 1-11-2007 у 13:14

Розмістила на сайті 5 відео СД в avi "Карміни Бурани" ( найдавніша із знайдених на сьогоднішній день збірка пісень 4-13 ст ) з концерту на міжнародному фестивалі давньої музики у Львові (між іншим всеукраїнська прем"єра :-)))
Слухайте на здоров"я!!!:saint:

Лєна Дадукевич - 5-12-2007 у 15:25

І що, ніхто так і не слухав середньовічні пісні?:(
І даремно... У збірці пісні починаючи з 4-ого століття!!! То ж так цікаво, що в такі далекі часи люди співали!

Про збірку...

Карміна Бурана — збірка рукописів, знана також як Кодекс Бурана, датована 1230 р., одна з найбільш яскравих літературних пам"ятників раннього середньовіччя. Один з перекладів - «Пісні Баварії». Знайдена у 1803 році у невеликому бенедиктинському аббатстві Бауерн (Benediktbeuern), основаному в 733 році у підніжжя Баварських Альп близько 30 миль на південь від Мюнхена. Пізніші дослідження виявили, що манускрипт скоріш за все ще раніше знаходився в аббатстві Секкау (Seckau). До збірки входять близько 250 віршів та пісень, відомих з IV-XIII ст..

Вперше манускрипт в його теперішньому вигляді, підготовлений до друку Йоганом Андреасом Шмеллером, котрий і дав цій великій антології її теперішню назву - Carmina Burana, побачив світ у 1847році. Манускрипт на сьогоднішній день знаходиться у Мюнхені у Баварській національній бібліотеці.

Практично всі пісні латинською мовою, деякі на середньо-верхньо-німецькому діалекті, зі вставками старофранцузького. В XI-XIII ст. латина була мовою спілкування подорожуючих студентів-школярів і теологів по всій Західній Європі. Більшість анонімних віршів, скоріш за все, належать голіярдам (goliards - клерки, котрі висміювали церкву) та вагантам ( vagantes - бродячі люди, серед яких є студенти-школярі, представники низшого духівництва, шкільні вчителі).
Їх ідеалом були безтурботні радощі, несумісні з пісною мораллю похмурих благочестивців. З таких латиньських застольних пісень згодом виникло чимало студентських гімнів, таких як "Gaudeamus igitur".
У збірці поряд з анонімами представлені поезії Петера з Блуа, Вальтера із Шатільона, Отлоха Ратісбоненсіса, Вальтера фон Фогельвайде, Найдгарда фон Рейенталя, Петруса Блезенсіса, Філіппа Кацеляріуса, Аусоніуса IV ст., Овідія, невідомого, котрий йменував себе Архипоетом.

Збірка умовно поділена на шість частин:

Карміна церковна (пісни на релігійні теми)
Карміна сатирично-моралізована (сатиричні пісні)
Карміна любовна (любовна лірика)
Карміна пьяна (застольні пісні, пісні азартних ігор та пародії)
Луди (релігійні пьєси)
Доповнення (вариації пісень з іншими текстами)

Карміна церковна на сьогоднішній день вважається втраченою.

http://turba-delirantium.skyrocket.d...ina-burana.htm
:D

Тарас Задорожний - 6-12-2007 у 20:48

Лєна, не до пісень, а до сайту, там де контакти (я ж казав, що стежу за Вами ;)) є якесь а\я... Довго думав і потім придумав, Ваше а\я то нішо інше, ніж а\с... Задумайтесь, хранителі традицій :)

Лєна Дадукевич - 7-12-2007 у 18:05

Тарас Задорожний , дякую :) ! Виявляється іноді навіть не зле, що ви стежите за мною ;) Зараз буду виправляти...

Тарас Задорожний - 7-12-2007 у 19:02

Дуже добре, тоді свіжа порція:
МУЗИКАНТШІ НА ПИРІ - я би переклав: музикантки на бенкеті (точно не музикантші...)
МІГЕЛЬАНЖЕЛО ДА КАРАВАДЖІО - Мікеланджело да Караваджо (рідше Караваджіо, але точно не МІГЕЛЬАНЖЕЛО)
СКРИПАЧ - скрипаль
Знаєте в якому розділі?

Лєна Дадукевич - 7-12-2007 у 19:18

знаю. Дякую! Але от про МІГЕЛЬАНЖЕЛО я б подискутувала, бо старалась писати так, як воно б звучало на своїй мові.

Andreas - 7-12-2007 у 19:22

Ех, Тарасе, буквоїдство то. Людина ж з Вами часткою душі своєї поділилася... Хочете порекомендувати покращити щось - в приват пишіть.

Лєно, вітаю. Музика просто чудова, а одну композицію я собі на диск записав, що в машині слухаю, а там тільки те, що я можу по 100 разів слухати і не набридає.

Лєна Дадукевич - 7-12-2007 у 19:27

Andreas :sing: слухайте на здоров"я! А Тарас цілком правий, що підказує щось по ділу. Йому теж :sing: !

Тарас Задорожний - 7-12-2007 у 20:16

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
Ех, Тарасе, буквоїдство то. Людина ж з Вами часткою душі своєї поділилася... Хочете порекомендувати покращити щось - в приват пишіть.

Напишу в приват - нікому буде захиститись :lol:

Лєна Дадукевич - 10-12-2007 у 15:28

Чому нікому? ;)

Серж Петренко - 10-12-2007 у 17:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
Карміна церковна на сьогоднішній день вважається втраченою.

Цікаво, чому так сталося? Мені це здається як мінімум дивним. Адже в середньовічній Європі писемність і видавництво були дуже тісно пов'язані з церквою, тому на мій перший погляд загубитися могло все, що завгодно - тільки не релігійні твори... Тобто вони, звісно, теж могли, але в останню чергу.
Чи я щось не так зрозумів?

Лєна Дадукевич - 13-12-2007 у 22:50

Якщо я тут висловлю своє припущення з цього питання, то нарід знову кинеться захищати церкву, а мені не хотілось би теми філософсько-релігійного спрямування переміщати в інші розділи форуму. Хай вже все лишається на тих місцях, де є зараз. Для зручності пошуку :)

сумна - 16-12-2007 у 22:11

Дякую за Карміну Бурану! Тепер до берлінського запису 1968 року долучу ще й львівський.

Лєна Дадукевич - 16-12-2007 у 22:51

А що за берлінський запис? Хто виконує?

сумна - 17-12-2007 у 02:01

Виконує хор і оркестр берлінської опери.
Ось тут цей запис:
http://demfm.blogspot.com/2007/11/carmina-burana-cantiones-profanae...

Взагалі на цьому сайті чудова колекція середньовічної музики.

Лєна Дадукевич - 17-12-2007 у 08:27

а так це Карла Орфа! це не ця Карміна. власне Орф на тексти цієї оригінальної Карміни написав свою.

Лєна Дадукевич - 6-1-2008 у 15:15

Добавила на свій сайт персональну приватну сторінку - Лєна Дадукевич, де розмістила не тільки старовинну музику...
Заходьте, качайте, слухайте, дивіться на здоров"я! ;)

Максим Стюфляєв - 8-1-2008 у 15:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
Добавила на свій сайт персональну приватну сторінку - Лєна Дадукевич, де розмістила не тільки старовинну музику...
Заходьте, качайте, слухайте, дивіться на здоров"я! ;)
Уже переглянув. Одну книгу навіть думаю скачати після сесії. Дякую дуже!:)

Лєна Дадукевич - 31-1-2008 у 18:33

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Стюфляєв
Уже переглянув. Одну книгу навіть думаю скачати після сесії. Дякую дуже!:)

Додала ще деякі цікаві книжки до бібліотечки.:sing:

Лєна Дадукевич - 5-3-2008 у 15:00

Усіх небайдужих до ансамблю старовинної музики "Львівські Менестрелі", до старовинної музики, та до мене (любимої :D) персонально!
ЗАПРОШУЮ!
Завтра, 6 березня цього року, о 8 30 ранку на львівський канал 12 на передачу "Вже ранок" на зустріч з нами у прямому ефірі!

Dmy - 5-3-2008 у 16:58

12 львівський я, звичайно, не дивитимусь, але як чесна людина можу прозвітувати: купив собі "Ловця". Щоправда, маленький він якийсь - у стелажі не тримається, провалюється (а більше ніц не продавали). Треба ж якось підтримувати національного виробника музики.

Лєна Дадукевич - 7-3-2008 у 17:47

Dmy , дякую за підтримку національного виробника ! ;)

Лєна Дадукевич - 22-4-2008 у 16:40

Додала на сайт 2 нові сторіночки.
Одну про Львівський Міжнародний Фестиваль Давньої Музики,
другу - про себе персонально. Це моя приватна сторінка. Про мене, мою сім"ю, мої записи, мій новий оркестр академічної музики Прем"єр-оркестр.
Запрошую до себе в гості! :sing:

Лєна Дадукевич - 21-7-2008 у 07:02

Ансамбль вітає Соломію Максимів зі вступом до
Universitat fur Musik und Darstellende Kunst im Graz!!! :)

Лєна Дадукевич - 31-8-2008 у 18:14

Фестивалі поруч...

Концерти "Львівських Менестрелів":

Концерт на фестивалі ТУ СТАНЬ 2008, Урич, 6 вересня 2008р.

Виступ в Трапезному залі Італійського дворика з нагоди 115-ліття Історичного музею, Львів, 12 вересня 2008р.

Концерт на фестивалі "Львівські фестини", Звенигород, 13 вересня 2008р.


Лєна Дадукевич - 25-9-2008 у 00:11

вівторок 7 жовтня, 19.00
Будинок органної та камерної музики
УКРАЇНСЬКІ ТА ПОЛЬСЬКІ МЕЛОДІЇ
З МУЗИЧНИХ ЗБІРОК XV-XVIІ ст.
Львівські МЕНЕСТРЕЛІ (Львів)

Серж Петренко - 25-9-2008 у 20:06

Ех, так це у Львові... а в мене перша асоціація була - костьол святого Миколая в Києві, там теж Будинок камерної та органної музики.

Лєна Дадукевич - 3-12-2008 у 15:43

Терміново!!!!
Шукаю спонсорів для випуску звукового СД з програмою країнсько-польського бароко часів Жечі Посполитої!
Буду вдячна любим пропозиціям!

Лєна Дадукевич - 11-4-2009 у 18:13

Виклала концерт 6-ого Міжнародного Фестивалю Давньої Музики на Ютюб.

"Українсько-польські мелодії часів Жечі Посполитої" 15-17 ст..

Лінк на сайті на сторінці Музика.

Слухайте на здоров"я.

Лєна Дадукевич - 30-5-2009 у 13:01

Українські та польські мелодії
з музичних збірок XV-XVII ст.
Вроцлав (Польша),кост.Св.. Петра і Павла,19 травня 2009. - на Ютюбі.
__________________

Лєна Дадукевич - 2-4-2010 у 08:30

23 квітня в книгарні Є презентація:

компакт-диску з унікальною програмою:

«Музика з часів Королівства Руського, Королівства Польського та Великого Князівства Литовського XІV-XVII cт.»

Компакт-диск ансамблю «Львівські Менестрелі» - перший диск ансамблю з унікальною програмою (вперше виконаною в Україні 2008 року на львівському міжнародному фестивалі давньої музики) давньої вокально-інструментальної музики нашого регіону – «Музика з часів Королівства Руського, Королівства Польського та Великого Князівства Литовського XІV-XVII cт.». Мистецький керівник ансамблю – Лєна Дадукевич. Аудіозапис та реставрація – Б.Стефура, студія «Мелос». Спонсор проекту – «ОККО» - мережа заправних комплексів.
Диск видано за сприяння Віталія Антонова – Генерального Почесного Консула Литовської республіки у Львові.

Лєна Дадукевич - 13-4-2010 у 20:02

8 травня 2010 року в Королівській Трапезній Львівського Історичного музею концерт ансамблю з програмою:
«Музика при дворах Династії Габсбургів»
У програмі прозвучать Невідомі ранні тріо-сонати Гайдна Оп.11
N 1, 2, 4
та вокальні твори Генделя, Вівальді, Скарлятті, Гайдна.
Виконавці:
ансамбль старовинної музики «Львівські Менестрелі» у складі
Маріанна Лаба – спів,
Ярослав Ільницький – чотириклапанна конічна дерев»яна флейта,
Галина Жук - барокова віолончель,
Анна Іванюшенко – спінет,
Лєна Дадукевич – барокова скрипка, альт, мистецьке кервництво.
Поч.. о 17.00 год.
Вхід по запрошеннях.

Лєна Дадукевич - 12-5-2010 у 11:21

18 червня - БАРОКО в Костелі Св. Лазаря

Виконавці:
ансамбль старовинної музики Львівські Менестрелі":
Маріанна Лаба – спів,
Ярослав Ільницький – чотириклапанна конічна дерев»яна флейта,
Галина Жук - барокова віолончель,
Анна Іванюшенко – спінет,
Лєна Дадукевич – барокова скрипка, альт, мистецьке кервництво.
Поч.. о 16.00 год.
Вхід по квитках.

Лєна Дадукевич - 26-5-2010 у 10:42

правка: Початок концерту о 17.00 !!!

Лєна Дадукевич - 14-6-2010 у 21:47

компакт-диск "Музика з часів Королівства Руського, Королівства Польського та Великого Князівства Литовського XІV-XVII cт." можна купити в інтернеті:
http://umka.com.ua/ukr/catalogue/antique-music/lvivs-ki-menestreli-...
а також у Львові в магазині-кафе "Сувеніри" на куті Пл.Ринок-Руської.

Лєна Дадукевич - 13-7-2010 у 15:57


16 Июль 2010

19:00 - 20:30

Львів, Органний зал, вул. Ст.Бандери, 8

Органні табулатури XVI-XVII ст. та вокальн-інструментальна музика Вівальді, Генделя, Глюка та Гайдна.

Виконавці:

Маріанна Лаба - спів
Ігор Мацелюх - блокфлейти
Володимир Мегеден - альт
Лариса Ільчук - барокова віолончель
Олена Мацелюх - орган
Лєна Дадукевич - альт, барокова скрипка, мистецьке керівництво.

Лєна Дадукевич - 22-9-2010 у 19:23

неділя
3 жовтня 2010 року
19.00
Будинок органної та камерної музики
(вул. С. Бандери, 8)

ДВОРАМИ ДИНАСТІЇ ГАБСБУРҐІВ

Львівські МЕНЕСТРЕЛІ (Львів):

Маріанна Лаба, сопрано
Ярослав Ільницький, п’ятиклапанна траверса,
Оленка Гуменюк, віолончель,
Олег Жук, клавесин,
Джуліан Купер, (Велика Британія), клавесин
Лєна Дадукевич, барокова скрипка, керівник проекту.

Тарас Іванів - 23-9-2010 у 13:15

я от в неділю минулу мав щастя потрапити в наш оперний театр на культову російську групу "Аукцыон"! Розцінюю це як щастя, бо все це дійство проходило по запрошеннях. Тому і прийшло багато різного люду, які отримували ці ж запрошення пачками на роботі і не знали достоту куди саме і для чого йдуть....було помітно, що зал не наповнений до кінця, а були ще й такі унікали які просто покидали залу під час виступу....
просто шкода, шо не ті люди знову опинились не в тому місці=(

Лєна Дадукевич - 14-10-2010 у 12:13

Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Іванів  
я от в неділю минулу мав щастя потрапити в наш оперний театр на культову російську групу "Аукцыон"! Розцінюю це як щастя, бо все це дійство проходило по запрошеннях. Тому і прийшло багато різного люду, які отримували ці ж запрошення пачками на роботі і не знали достоту куди саме і для чого йдуть....було помітно, що зал не наповнений до кінця, а були ще й такі унікали які просто покидали залу під час виступу....
просто шкода, шо не ті люди знову опинились не в тому місці=(

аж так? "культова"??? :sing:
а хто її культовою зробив?
часом не ті менеджери з реклами, котрі пачками запрошення на цю групу роздавали і не зле на цьому заробили? :saint:
приходьте в Оперний краще на "Аїду" Верді ! :saint:

Тарас Іванів - 15-10-2010 у 12:31

Цитата: Початково розміщене учасником Лєна Дадукевич  

аж так? "культова"??? :sing:
а хто її культовою зробив?
часом не ті менеджери з реклами, котрі пачками запрошення на цю групу роздавали і не зле на цьому заробили? :saint:
приходьте в Оперний краще на "Аїду" Верді ! :saint:


ну та аж так - Аукцыон - то культова російська група, Ви, можливо, її з іншою плутаєте, або полінувались нагуглити якусь інформацію про Аукцыон? Бо Ваші сумніви трохи недоречні.
групу культовою зробили слухачі,і вже досить давно

а щодо запрошення в оперний, дуже дякую, але то ж опера - слова незрозумілі

Андрій Пелещишин - 15-10-2010 у 12:38

Тарасе, мені здається, що дискусія, яку ви розвели в цій темі є очевидним офтопом.

Тарас Іванів - 15-10-2010 у 15:17

ніякої дискусії я не розводив, а всього лиш помилився темою (чисто технічний момент)
прошу пробачення

Лєна Дадукевич - 18-12-2010 у 15:05

Різдвяна програма від Львівських Менестрелей
Трускавець, Ріксос-Прикарпаття
4 січня 2011 р.

Tempika - 18-12-2010 у 19:41

Ріксос-Прикарпаття? де номери по 600 євро за ніч? вже біжу!

Лєна Дадукевич - 18-12-2010 у 19:42

вибачте, не знаю по скільки номери.
ще не замовляла )

Лєна Дадукевич - 14-10-2011 у 21:00

28 жовтня в Костелі Св. Лазаря в рамках львівського міжнародного фестивалю давньої музики
Концерт "Львівських Менестрелей" з програмою "Львівська Лютнева Табулатура 16 ст. з розшифровок Леві Шептовицького".
Поч. о 18 год.

Лєна Дадукевич - 15-10-2011 у 12:55

правка!
початок концерту о 19 00

ЛЬВІВСЬКА ЛЮТНЕВА ТАБУЛАТУРА
З розшифровок Лєві Шептовицького

ансамбль старовиннної музики
"Львівські Менестрелі":

Ігор Мацелюх - блок-флейта-сопранова, сопілки, фл. Пана,
Тарас Менцинський - віолончель,
Андрій Пиріжок – дульчиан,
Олег Жук – спінет,
Володимир Веретельник - тамбурин, пендеретта, тар, соналі,
Лєна Дадукевич – барокова скрипка, мистецьке керівництво.

Концерт відбувається за сприяння Леві Шептовицького, (Ізраіль), котрий подарував ансамблю «Львівські Менестрелі» свою розшифровку «Львівської лютневої табулятури» 16 ст.

Лєна Дадукевич - 24-10-2011 у 01:54

Катедральний собор Пресвятої Трійці,
м. Дрогобич,

29 жовтня 2011

поч. о 15 00

в рамках VIII міжнародного фестивалю музики давньої

ЛЬВІВСЬКА ЛЮТНЕВА ТАБУЛАТУРА
З розшифровок Лєві Шептовицького

ансамбль старовиннної музики
"Львівські Менестрелі":

Ігор Мацелюх - блок-флейта-сопранова, сопілки, фл. Пана,
Тарас Менцинський - віолончель,
Андрій Пиріжок – дульчиан,
Олег Жук – спінет,
Володимир Веретельник - тамбурин, пендеретта, тар, соналі,
Лєна Слопак-Дадукевич – барокова скрипка, мистецьке керівництво.

Концерт відбувається за сприяння Леві Шептовицького, (Ізраіль), котрий подарував ансамблю «Львівські Менестрелі» свою розшифровку «Львівської лютневої табулатури» 16 ст.

Hanor Narasson - 24-10-2011 у 17:18

Дякую за запрошення, постараюся приїхати всім сімейством.:saint:

Hanor Narasson - 29-10-2011 у 18:59

Дякуємо за концерт!!!:cool:

Лєна Дадукевич - 15-11-2011 у 08:57

Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  
Дякуємо за концерт!!!:cool:

:saint: