Форум Рідного Міста

Сонцезахисні окуляри і окуляри для водіїв.

Андрій Петришин - 24-6-2007 у 09:37

От купив полароїди, добре так знімають відбите світло... а як і де їх перевірити наскільки вони пропускають ультрафіолет?
І ще одне, які окуляри вибрати для водіння автівки, щоб хоч якось захиститися від засліплення від фар дальнього світла при нічній їзді? Ті антифари що продають на розкладках під торговою маркою messori щось варті?

Юрій Сєров - 24-6-2007 у 10:18

Ніколи не купував на розкладках і не думаю, що варто.
Хочете "антифарні" окуляри - підіть в оптику і купіть там. Вийде, можливо, трохи дорожче, але будете знати, за що віддали гроші.
Кілька днів тому робив собі з діоптріями - ціну можна підібрати під себе (від 50 грню вже можна щось купити).

Рост - 24-6-2007 у 12:40

Пригадую, в якомусь автомобільному форумі обговорювались такі окуляри. Зійшлися на думці, що мінімальний рівень "працюючих" - десь біля сто євро. Але аж ніяк не 50 грн.

Стосовно осліплення, допомогають дві речі - власні хороші фари + дивитись не на фари зустрічної машини, а чітко на дорогу перед собою, куди світять фари твоєї машини.
Під хорошими фарами я розумію або ксенон (тільки не корейський під галогеновий цоколь), або хороші галогенки типу Філіпс Найт Гайд + якісні протитуманки (типу Хела, чи їх бюджетного варіанту Весем).

Ярема П. - 24-6-2007 у 20:23

Я щось не можу їздити в окулярах - мені потрібен повний огляд і бокове бачення, а окуляри мені його обмежують. Крім того, як сказав Рост, найкраще дивитися на дорогу поперед себе - фари тоді не сліплять.

Hanor Narasson - 24-6-2007 у 21:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Петришин
От купив полароїди, добре так знімають відбите світло... а як і де їх перевірити наскільки вони пропускають ультрафіолет?




Візьміть пачку_цукорків/0,5/10 UAH (опціонально :sing: ) і підіть у найближчу поліклініку, де є кварцева лампа... :lol:

Або з 2-гою опцією на фізичний факультет університету...

Demyan - 25-6-2007 у 07:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Ніколи не купував на розкладках і не думаю, що варто.
Хочете "антифарні" окуляри - підіть в оптику і купіть там. Вийде, можливо, трохи дорожче, але будете знати, за що віддали гроші.
Кілька днів тому робив собі з діоптріями - ціну можна підібрати під себе (від 50 грню вже можна щось купити).

На лотках продають дуже неякісні окуляри які псують зір. Я собі купив в оптиці, зі склом хамелеон - дуже зручно воно саме підстроюється, а якщо взяти французькі - дуже швидко стають світлими в приміщенні. коштують 35 грн. (одне шкло), можна ще й вибрати титанову оправу - яка не ламається

Юрій Сєров - 25-6-2007 у 13:28

Цитата:
коштують 35 грн. (одне шкло)

По моєму дорожче. В якій оптиці таке дешеве скло?

Андрій Петришин - 25-6-2007 у 15:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson...
Візьміть пачку_цукорків/0,5/10 UAH (опціонально :sing: ) і підіть у найближчу поліклініку, де є кварцева лампа... :lol:

Або з 2-гою опцією на фізичний факультет університету...

Ну і що з тою лампою робити? Ультрафіолет все одно не видимий. Та й така лампа є природня, в небі у сонячний день :lol:
А от до фізиків можна навідатися ;)

Андрій Петришин - 25-6-2007 у 15:17

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
...
На лотках продають дуже неякісні окуляри які псують зір. Я собі купив в оптиці, зі склом хамелеон - дуже зручно воно саме підстроюється, а якщо взяти французькі - дуже швидко стають світлими в приміщенні. коштують 35 грн. (одне шкло), можна ще й вибрати титанову оправу - яка не ламається

Сьогодня заходив у кілька оптик, пропонували антифари ті ж що на розкладках - Matsuda, Messori ще якісь італійські (але якістю гірші), але ціною раза в 2 більше :o

Юрій Сєров - 25-6-2007 у 16:01

Маю на увазі не готові окуляри - лише лінзи, які можна вставити у оправу, яка Вам подобається і по кишені.

Якісні сонцезахисні окуляри (поляроїди) коштують близько 100 уйо

Тарас Гулка - 26-6-2007 у 07:30

Колись цікавився такими окулярами, так в одній оптиці розповіли, що полароїди за 100 у.о це полароїди зроблені в Румунії і вони не зовсім якісні. Справжні полароїди коштують від 250 євро і до нас їх практично не завозять через їх дороговизну.

Demyan - 26-6-2007 у 08:34

Я роблю в оптиці - на початку зеленою (десь7 чи 9 номер). Ціна 35 грн за шкло хамелеон французьке - було десь правда це рік здається тому чи півтора, точно не памятаю. Титанові оправи - тут вже можна шукати в різних оптиках але порядку 200грн.

Георгiй Подоляк - 4-7-2007 у 00:29

КАТЕГОРИЧНО не раджу купувати будь-які сонцезахисні окуляри невідомого походження. Безпечні окуляри повинні цілком відрізати УФ-складову світла. Мінеральне скло i дешеві пластмаси цього, як правило, забезпечити не можуть.
Бездоганні окуляри роблять з пластику, що зветься ПОЛIКАРБОНАТ i позначається РС. Тільки полікарбонат має властивість повністю поглинати ВСЮ УФ-складову, пропускаючи без спотворень видиму частку спектру. В окулярах поверхні лінз з РС захищають мікронним додатковим шаром дуже твердого силікону, який стійкіший до подряпин за скло. Лінзи з полікарбонату вдвічі легші, ніж скляні.
Полікарбонат неможливо розбити - це ще одна його унікальна властивість.
Такі окуляри ніяк не можуть бути дешевими, бо процес нанесення твердого шару на лінзи - надто складна справа. А якщо лінзи ще й поляроїднi...
Те ж саме можна сказати i про пластикові лінзи з діоптріями.
Висновки.
Купляти тільки в серйозних місцях. (Там продавці мають пристрій, що демонструє дію поляроїдів, i дають фірмовий сертифікат, в якому чітко написано, що до чого).
Сонцезахисні окуляри мають бути тільки з полікарбонату, з покриттям від подряпин (можна навіть потерти нишком).
Вартість хороших простих сонцезахисних окулярів - від 50$, а поляроїдних - від 100$.
Купляти хамелеони як захист від засліплення фарами - КАТЕГОРИЧНО НЕ РАДЖУ! Вірно сказано вище - треба мати свої хороші фари i дивитися на дорогу.

Олексій Мачехін - 4-7-2007 у 07:42

Їздив цієї неділі із «вечірніми» Matsuda. Певно, не підробка, бо куплені в поліклініці кабміну, хоч і не за великі гроші.
Результат
1. Відбите світло вони майже не фільтрують. Хоча, можливо, це не закладалось при розробці вечірніх окулярів.
2. Відчутне підвищення контрастності справді полегшує сприйняття дорожної ситуації
3. Верхня антиблікова стрічка доволі ефективно знижує яскравість як призахідного сонця, так і найяскравіших галогенок зустрічних машин.

Богдана Курилюк - 4-7-2007 у 08:08

Недавно була у окуліста з схожим питанням, так він порадив купляти окуляри тільки склянні, і не дай Боже пластмасові, яких у нас предостатньо.
Думаю все ж таки варто порадитися з професіоналами. :rolleyes:

Олексій Мачехін - 4-7-2007 у 09:41

Наскільки я розумію, полароїдним якраз скло не буває.

Георгiй Подоляк - 4-7-2007 у 11:56

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Богдана Курилюк
Недавно була у окуліста з схожим питанням, так він порадив купляти окуляри тільки склянні, і не дай Боже пластмасові, яких у нас предостатньо.
Думаю все ж таки варто порадитися з професіоналами. :rolleyes:

Люба пані Богдана! Не хотів цього писати, але я професійно розуміюся у тому, що написав вище про скло i пластик. Ви праві, поганих i небезпечних пластикових окулярів у продажу, як у собаки реп’яхів. Але, якщо окуляри виготовлені солідною фірмою, це буде обов'язково полікарбонат з захисним покриттям. Наприклад, на них будуть позначки LEXAN ®, або POLAROID ® тощо. Крім того, має бути паспорт або сертифікат, а у продавця - приладдя для демонстрації властивостей окулярів.
Свої окуляри - i захисні поляроїди, i прості, з дiоптрiями, я купляю в Австрії. Один раз купляв у Москві, коли сів на металеву оправу i опинився "без очей", але то були теж фермові пластикові лінзи.
Сонцезахисні поляроїди всі бачили в фільмі "Термiнатор-2". На Заході поліція користується саме такими.

Соломія Федушко - 23-12-2009 у 21:50

Минулого року придбала окуляри, оскільки виявилось, що зір падає і потрібні сильніші окуляри. В оптиці порадили купити окуляри в комплект до яких входить кліпс. Так ношу, як звичайні окуляри, а при потребі прикріпляю цей кліпс. Дуже корисний, коли зимою, особливо при водінні машини. Дуже задоволена, що вибрала саме ці окуляри.