Форум Рідного Міста

Про дії міліціонерів і перевірку документів

Надія Баловсяк - 5-7-2007 у 00:01

Сьогодні ввечері мене з дитиною зупинив міліціонер і став вимагати документи. Так як я йшла з концерту, документів у мене не було (тим паче їх не було у дитини)

ось тут - http://nadjyshka.livejournal.com/1091521.html - детально описана ситуація, і тут же є коментарі з приводу.

Чи може мені хтось розповісти, Як діяти у таких випадках, коли
- нема при собі документів (адже гіпотетично мене можуть зупинити коли я вийшла у сусідній супермаркет ввечері за пивом, і за відсутності документів - забрати у відділок?)
- я з дитиною


дякую за коментарі.

Demyan - 5-7-2007 у 07:41

Як на мене треба спершу - питати ксиву міліціонера, запамятати (або записати всі дані), спитати про причини.
Взагаліто мають право, адже вони можуть сказати що ви подібні на якогось злочинця, а оскільки документві немає - заберуть до встановлення особи.
В мене взагалі була подібна ситуація коли я був в підїзді свому - просто стояв чекав знайомого. Тут підійшли мене під руки завели ж в мій підїзд :) і кажуть мол документи що ти тут робиш я кажу живу. одним словом потім виявилося вони когось ловили на гарячому і ніби я був схожим на них і як вони сказали подумали що я ховався від них:).

Богдана Курилюк - 5-7-2007 у 07:54

Важко сказати, адже враховуючи те, що сказав пан Demyan, міліціонер дійсно міг Вас з кимось сплутати. :(
Як Ви розвязали цю проблему?

Сергій Бєляєв - 5-7-2007 у 10:01

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
В мене взагалі була подібна ситуація коли я був в підїзді свому - просто стояв чекав знайомого. Тут підійшли мене під руки завели ж в мій підїзд :) і кажуть мол документи що ти тут робиш я кажу живу. одним словом потім виявилося вони когось ловили на гарячому і ніби я був схожим на них і як вони сказали подумали що я ховався від них:).

Вам, бачу, щастить, то у транспорті за кішенькового злодія мають, то у під'їзді перевіряють :lol: Ну то жарт.

А Надія Баловсяк має всі підстави звернутися зі скаргою на дії міліціонера, оскільки:
Відповідно до Закону України "Про міліцію"

Стаття 5. Діяльність міліції та права громадян
...
При звертанні до громадянина працівник міліції зобов'язаний назвати своє прізвище, звання та пред'явити на його вимогу службове посвідчення. У взаємовідносинах з громадянами працівник міліції повинен виявляти високу культуру і такт.
...
Міліція тимчасово, в межах чинного законодавства, обмежує права і свободи громадян, якщо без цього не можуть бути виконані покладені на неї обов'язки, й зобов'язана дати їм пояснення з цього приводу.
...
У разі невиконання працівниками міліції вимог, встановлених цією статтею, особа, права якої були порушені, та/або її представники (родичі, захисник) можуть звернутися до суду із заявою про відшкодування шкоди у встановленому законом порядку. При цьому такі особи звільняються від сплати державного мита.

Відшкодуванню підлягають у повному обсязі:
...
4) моральна шкода.

Відшкодування моральної шкоди провадиться у разі, коли незаконні дії або бездіяльність працівників міліції завдали моральної втрати громадянинові, моральних страждань, призвели до порушення його нормальних життєвих зв'язків, вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Моральною шкодою визнаються страждання, заподіяні громадянинові внаслідок фізичного чи психічного впливу, що призвело до погіршення або позбавлення можливостей реалізації ним своїх звичок і бажань, погіршення відносин з оточуючими людьми, інших негативних наслідків морального характеру.

Працівники органів міліції несуть матеріальну відповідальність за шкоду, завдану незаконними діями або бездіяльністю в межах, встановлених законом.

Стаття 11. Права міліції

Міліції для виконання покладених на неї обов'язків надається право:

1) вимагати від громадян і службових осіб, які порушують громадський порядок, припинення правопорушень та дій, що перешкоджають здійсненню повноважень міліції, виносити на місці усне попередження особам, які допустили малозначні адміністративні порушення, а в разі невиконання зазначених вимог застосовувати передбачені цим Законом заходи примусу;

2) перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи, що посвідчують їх особу, а також інші документи, необхідні для з'ясування питання щодо додержання правил, нагляд і контроль за виконанням яких покладено на міліцію;
...
Стаття 27. Нагляд за додержанням законності у діяльності міліції

Нагляд за додержанням законності у діяльності міліції здійснюють Генеральний прокурор України і підлеглі йому прокурори.

To Надія Баловсяк:
З Вашого опису ситуації випливає, що працівник міліції не пояснив, чим викликана потреба у перевірці Ваших документів та вимога пред'явити документи на дитину. А, отже, порушив вимоги ст. 5 вищезгаданого закону.

Надія Баловсяк - 5-7-2007 у 10:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Сергій Бєляєв

А Надія Баловсяк має всі підстави звернутися зі скаргою на дії міліціонера, оскільки:

При звертанні до громадянина працівник міліції зобов'язаний назвати своє прізвище, звання та пред'явити на його вимогу службове посвідчення. У взаємовідносинах з громадянами працівник міліції повинен виявляти високу культуру і такт.


To Надія Баловсяк:
З Вашого опису ситуації випливає, що працівник міліції не пояснив, чим викликана потреба у перевірці Ваших документів та вимога пред'явити документи на дитину. А, отже, порушив вимоги ст. 5 вищезгаданого закону.


в тім то й справа, що я не знала першої норми і не записала його координати. тому й скарга моя буде безадресна, а, відповідно, марна. На майбутнє я, звісно, знатиму, але цього разу дяді зійде з рук.

Demyan - 5-7-2007 у 10:39

В трамваї то не мене - то Тараса здається сприйняли :)

Сергій Бєляєв - 5-7-2007 у 11:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Надія Баловсяк
в тім то й справа, що я не знала першої норми і не записала його координати. тому й скарга моя буде безадресна, а, відповідно, марна. На майбутнє я, звісно, знатиму, але цього разу дяді зійде з рук.

Це не принципово. У кожного патруля свій маршрут. Ви просто зазначаєте місце, де це сталося.

To Demyan:
Точно, Тарас Гулка. Старієм, пам'ять вже не та :lol: