Форум Рідного Міста

Аварія на Львівщині

Тарас Гулка - 16-7-2007 у 22:35

Як щойно повідомило 1+1 на Львівщині поблизу села Закомар'я (60 км від Львова в напрямку Бродів) зійшли з рейок і загорілися 6 вагонів із фосфором. Кажуть дуже велика пожежа, гасить купа мчсників, готові навіть при потребі евакуйовувати людей із села.

katon - 16-7-2007 у 23:06

А ось тут кажуть 11 вагонів
http://pk.kiev.ua/country/2007/07/16/233609.html

Hanor Narasson - 17-7-2007 у 08:40

Причому підленька така позиція у влади: примусової евакуації не буде. Остаточно люди втікають самі.

Юрій Ришковець - 17-7-2007 у 14:23

ось тут фоторепортаж з місця аварії
http://gallery.korrespondent.net/set?1184670309,
а також тут
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/domestic/story/2007/07/070717_galler...

Сергій Бєляєв - 17-7-2007 у 14:39

Фотографії свідків події можна знайти на цьому форумі:
http://brody.com.ua/forum/showthread.php?t=516

Тарас Гулка - 17-7-2007 у 15:24

Маю трохи родини в тих місцях, то телефонують і кажуть, що паніка там досить сильна. Навіть в селах за 20-30 км від місця аварії людям заборонили виганяти худобу і їсти городину.
Всюди пишуть, що пожежу загасили, але щойно приїхали люди із Золочева (працювали на заводі Карпатської джерельної - завод закрили і всіх розігнали по домах) і кажуть що стовп диму видно навіть із Золочева (по прямій 20 км до місця аварії).
Дзвонили знайомі із Олеська і Золочева - там тільки і розмов про евакуацію.

Тарас Гулка - 17-7-2007 у 15:26

Цікаво як із фестивалем в Підкамені. Адже це зовсім недалеко від того місця - я навіть думав їхати туди :(

Чирка Олег - 17-7-2007 у 15:40

Сьогодні ще дві цистерни загарілося. Цього правда ніде не пише

Тарас Гулка - 17-7-2007 у 15:54

Доречі, Чирка Олег з тих країв і має там родину і батьків. Так що Олеже, тримай нас в курсі.

Hanor Narasson - 17-7-2007 у 16:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Чирка Олег
Сьогодні ще дві цистерни загарілося. Цього правда ніде не пише


То паскудство буде самозагорятись при кожному контакті з повітрям, поки не зберуть і ізолюють від повітря, або поки не вигорить дощенту. Жовтий фосфор використовували підчас WW2 у запалювальних бомбах.

Чирка Олег - 17-7-2007 у 16:33

Буду намагався тримати в курсі. Не розумію чому пишуть що наслідки аварії повністю локалізована і ліквідована, як цистерни загоряються час від часу.
Мешканці найближчих сіл відчувають подразнення очей (печуть очі) та частково пече у горлі.
Нещодавно, а може і на цих вихідних відбувався ремонт залізничної колії на цій ділянці.

Tempika - 17-7-2007 у 16:36

http://brody.com.ua/forum/showthread.php?t=516 - не відкривається :-((

Hanor Narasson - 17-7-2007 у 16:39

Дає помилку 403. ІМНО просто перевантаження.

Чирка Олег - 17-7-2007 у 16:43

> http://brody.com.ua/forum/showthread.php?t=516 - не відкривається :-((

на цьому форумі напевне найбільша відвідуваність за останню добу ніж за всю історію існування форуму, та й можна знайти достовірну інформацію

Сергій Бєляєв - 17-7-2007 у 16:44

Так цей форум час від часу "валиться".

Андрій Пелещишин - 17-7-2007 у 16:47

Мені здається, що та аварія вже занадто роздута (дай Бог). Люди тільки про те і говорять.
Сьогодні вже чув, що Золочів евакуйовано, і готуються Броди. :o
І ніби хтось чув, що заборонено на вулиці у Львові виходити. А один дядько казав, що бачив, як машини поливають вулиці. За його твердженням, останній раз таке було після Чорнобиля (хоча я вчора вдень бачив поливалки у центрі Львова).
Люблять у нас пофантазувати!

Сергій Бєляєв - 17-7-2007 у 16:51

А щодо локалізації, то аварійну ситуацію локалізовано ще вночі. Фосфор дійсно буде горіти поки його не ізолюють від доступу повітря, але локальні вогнища це вже далеко не та пожежа, що палала вчора.

Причин же ж для паніки вже немає. Евакуацію населення на цей час припинили.

Населенню ж з зони ураження площею 90 кв. км (а не радіусом 90 км, як писали у деяких повідомленнях різні джерела), яке залишилося на місці (евакуація була добровільною) доведеться певний час терпіти незручності, залишаючись у власних помешканнях та тримаючи худобу замкненою.

Сергій Бєляєв - 17-7-2007 у 16:55

Для Бродів та Золочева небезпеки немає, як і для Львова. Власне та хмара, яка завдала шкоди 14 населеним пунктам утворилася на початку вчорашньої пожежі, а під вечір година 22-23 сіла на землю. У подальшому ж просто не утворювалося такої кількості продуктів згорання, щоб забруднення поширилося далі. І ті постраждалі, що є, отримали ураження як раз у перші години на місці аварії.

Hanor Narasson - 17-7-2007 у 16:57

Найбільші незручності тепер почалися у пасажирів залізниці. Весь графік по всій Україні полетів до дідька :mad:, а при такій горячі кожна лишня година в поїзді - пекло!

Сергій Бєляєв - 17-7-2007 у 17:03

Нічого не зробишь. Я подорожуючи залізницею, кілька разів потрапляв у подібні ситуації. Наприклад, коли зійшло з рейок кілька вагонів потягу Акмола-Київ. Але зазвичай за 2-3 доби після відновлення руху ситуація нормалізується. Гірше було із ситуацією з Новобогданівкою, але там затримки триваліші були.

Сергій Бєляєв - 17-7-2007 у 17:14

Бродівський форум "віджив"

Сергій Бєляєв - 17-7-2007 у 17:23

І там все ще шукають хмару, якої скоро доба як немає.

Юрій Сєров - 17-7-2007 у 20:17

Західна інформаційна корпорація
17 липня 2007 р.
Через техногенну катастрофу скасовано етнофестиваль «Підкамінь - 2007»

На Львівщині через аварію вантажного потяга, який перевозив жовтий фосфор і викиди продуктів згоряння фосфору у повітря скасовано етнофестиваль «Підкамінь-2007». Про це сьогодні, 17 липня, ЗІКу повідомили організатори фестивалю.

За попередньою інформацією, фестиваль скасовується. Можливо, він буде перенесений на інший день або переїде в інше місто. До кінця дня організатори остаточно визначаться.

Андрій Пелещишин - 17-7-2007 у 20:30

Думаю, не скасують. 30 км (чи скільки там) то не близько.

Богдана Курилюк - 17-7-2007 у 21:16

Мені починає ставати страшно.... Кажуть, що ця ктастрофа прирівнюється додругої після Чорнобильської.... :(
В наших краях подейкують, що це все підлаштовано. Що Ви про це думаєте?

Hanor Narasson - 17-7-2007 у 21:34

А підлаштувала ПепсіКо, щоб позбавити Кока-Кола сировини. :baddevil:

Тарас Гулка - 17-7-2007 у 22:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Богдана Курилюк
Мені починає ставати страшно.... Кажуть, що ця ктастрофа прирівнюється додругої після Чорнобильської.... :(
В наших краях подейкують, що це все підлаштовано. Що Ви про це думаєте?


Ну не думаю, що все так страшно і що це все підлаштовано. Думаю це все розгільдяйство. Стосовно порівняння із Чорнобелем, то тут би треба було звільнити Кузьмука, який цю мульку і запустив.

Хоча применшувати біди теж не варто. В основному багато слухів через відсутність реальної інформації. Кожне джерело дає свою версію.

Цікавим є те, що центральні канали почали про це розказувати вчора в 11 год. А моя бабуля, яка живе в бродівському районі під границею із Волинською обл. каже, що вчора десь о 17.30 по місцевому радіо вже розказували про аварію. І в цей час все село було в дивному тумані (село лежить якраз на шляху хмари, яка йшла на Горохів). Туман дивний був тим, що він був ввечері і в погожу погоду.

Те саме сьогодні. ЗМІ кажуть, що все закінчено. А люди, які звідтам приїздять розказують про стовп диму, який видно за 20 км. І кому виріти.

Я би може так близько це не сприймав, як би там не було дуже багато моєї родини :(

Богдана Курилюк - 18-7-2007 у 08:22

Прикро пане Таресе, я Вас розумію, мої родичі живуть у Волинській області і тому мене теж дуже непокоїть ця ситуація, тому страх роздирає душу...

Юрій Ришковець - 18-7-2007 у 08:39

Набільше дратує те, що посадовці кажуть одне, а очевидці цієї аварії - друге. Тобто знову, як і в ситуації з Чорнобилем, всім нам замилюють очі.

На жаль, на Україні це не перша такого роду катастрофа за останні роки і не важко побачити, що всі вони пов"язані із спадком від Радянського Союзу. Постає питання, яке давно мене хвилює: чому нічого не робиться в плані утилізації тих небезпечних хімічних речовин (швидше відходів), які вже так довго знаходяться на території нашої країни? При чому, за інформацією з різних джерел, вони зберігаються у тих місцях, термін зберігання , у яких вже давно-давним минув, тобто ці об"єкти вже давно є аварійними. І дуже прикро, коли згадууть про всі ці небезпечні відходи, а саме, про необхідну їх утилізацію, після чергової аварії чи катастрофи.

Чирка Олег - 18-7-2007 у 09:59

Цитата:

Оригінальне повідомлення від Богдана Курилюк
мої родичі живуть у Волинській області і тому мене теж дуже непокоїть

це вже не до порівняння Волинська обл. і сусідні села Буського р-ну біля яких сталася аварія.

Сьогодні бачив одного знайомого з с. Закомар"я, він розповідав що вчора ввечері вітер змінився в напрямку (сх., пд-сх) їхнього села. Фосфор на такій жарі заряється постійно, утворюючи невеликі хмарки диму. Трава сьогодні зранку була сива. А те що передають ЗМІ це взагалі можна сказати далеке від реального. Вчора по ТБ показували та розказували що немає жодних признаків для хвилювання, та й вогонь повністю локалізовано. А подивившись за вікно він побачив білий дим який здіймається у небо.

Цитата:

Температура його займання 40°С, а в дуже роздрібненому стані він самозаймається на повітрі навіть при звичайній температурі. Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D1%81%D1%84%D0%BE%D1%80

Тарас Гулка - 18-7-2007 у 10:09

Щойно по 5 взагалі повідомили, що Кузьмук сказав, що ніякої ненбезпеки немає - пийте воду, їжте городину і т.д.
Дивний той Кузьмук - то кричить, що це другий Чорнобиль, то каже, що взагалі все ОК. Він би сам спочатку визначився, а потім вже заяви робив

Богдана Курилюк - 18-7-2007 у 10:09

так, звісно, не до порівняння. :(

Богдана Курилюк - 18-7-2007 у 10:12

Щойно знайшла коротку характеристику дії цієї біди, яка розлилася... (Дивитися статтю "Кислотні дощі розплавлять жіночі колготки - екологи"

http://daily.lviv.ua/#news9

Іван Лихобор - 18-7-2007 у 10:42

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тараса Гулки
Ну не думаю, що все так страшно і що це все підлаштовано. Думаю це все розгільдяйство. Стосовно порівняння із Чорнобилем, то тут би треба було звільнити Кузьмука, який цю мульку і запустив.

Кузьмука не рухайте! :mad: Це толковий хлопака, і відповідальний. (Пішов же у відставку з посади міністра оборони, коли військовики помилково пальнули по Броварах.)
З таким фахівцем можна бути спокійним, що наслідків аварії буде безпечно і професійно як не цілком ліквідовано, то, принаймні, нейтралізовано якомога ґрунтовніше.

Богдана Курилюк - 18-7-2007 у 10:44

http://ua.proua.com/accent/2007/07/17/192155.html

Сергій Бєляєв - 18-7-2007 у 12:06

Ось нормальна, зважена, фахова публікація на тему
https://maidanua.org/static/mai/1184712360.html

У мене правда до завершальної частини є пара зауважень, але в цілому написано правильно.

Андрій Пелещишин - 18-7-2007 у 18:46

Цитата:
Цікаво як із фестивалем в Підкамені. Адже це зовсім недалеко від того місця - я навіть думав їхати туди :(



Якщо вірити тому, що опубліковано тут - http://pidkamin.ridne.net/ фестиваль переноситься на 24-26 серпня

Сергій Бєляєв - 18-7-2007 у 19:31

Переноситься. 24-26 серпня. Дата ще не остаточна, але найбільш поки імовірна. Рекомендую всім слідкувати за інформацією на сайті фестивалю.

Богдана Курилюк - 18-7-2007 у 19:39

Добре що переноситься... :) Головне щоби ситуація з екологією не погіршилася.

Олександр Ганущин - 19-7-2007 у 00:01

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Сергій Бєляєв
Переноситься. 24-26 серпня. Дата ще не остаточна, але найбільш поки імовірна. Рекомендую всім слідкувати за інформацією на сайті фестивалю.

Спасибі Сергію. Але дата остаточна.

Не маю час бавитися у цитати але якщо відвідувачам ФоРуМу цікава думка людини котра була за ці два дні більше 30 годин на місці АВАРІЇ /зоні на яку поширювалася дія продуктів згоряння і має безпосереднє відношення до влади, яку тут (і не тільки) стільки критикують то хотів би висловити/викласти наступне.
Отже після дводенної відсутності в Інтернеті та поза всім медіа простором, прочитавши сьогодні без сумніву висновок перший - паніка страшна і від генетичного страху Чорнобиля нам вже ніде дітися....
Висновок другий - нам (владі) слід дуже серйозно підійти до питання інформаційної політики, оскільки 90 % проблеми - це необ'єктивне/непрофесійне/неоднозначне(далі можна продовжувати) висвітлення поточної ситуації у медіа....
Висновок третій - подібні ситуації на жаль завжди можуть бути використані з метою політичного протистояння та власного піару, в т.ч. перед виборами
Висновок четвертий - завжди знаходиться сторона, якій подібні АВАРІЇ є вигідними. Ця сторона вміло себе позиціонує у медіа
Висновок п'ятий - оціночним судженням експертів, статтям з нету, думок колишніх міністрів надзвичайно важко протиставити сухі стрічкі інформповідомлень і з огляду на більшу резонансність перших вони заволодівають масами.
Висновок шостий - наші люди є самі такими якими є і байка Руданського про те що ... за мною через став аж 100 вовків гналось.... це таки про нас

І останнє, оскільки рідко буваю на ФоРуМі вирішив піти порівняннм, перед цим постом прочитав більшість повідомлень агенств міркувань експертів..... Всім тим хто дописує - респект, адже панічних ноток тут значно менше ніж в решти.

Ніби все. Мало не забув дві речі. Приїджайте на фестиваль 24-26 серпня у Підкамінь (тільки щоб Пелещишин незатер за рекламу і офтоп) буде весело.
Найголовніше - небезпеки здоров'ю населенню, в зоні дії згорання включно НЕМАЄ, що підтверджено всіма пробами на ГДК.

І повірте, що "клятій такій сякій владі" теж тут жити. В області. районі селі. І ніхто на себе "почесний обов'язок" по дезінформації власного народу свідомо/з примусу, на виконання наказу тощо з нормальних державних службовців (а таких переважна більшість, незважаючи на скепсис котрий може виникнути у тих, що читатиме цей пост) як ото замовчування Чорнобиля тощо НЕ БРАВ БИ і НІЗАЩО....

Юрій Сєров - 19-7-2007 у 02:10

Дякуємо за інформацію від влади. Хоча можна було б зробити це швидше. :)
Ви правильно зазначили, що
Цитата:
нам (владі) слід дуже серйозно підійти до питання інформаційної політики, оскільки 90 % проблеми - це необ'єктивне/непрофесійне/неоднозначне(далі можна продовжувати) висвітлення поточної ситуації у медіа....

Бо заяви того ж таки Кузьмука, оптимізму явно не викликали. (http://www.korrespondent.net/main/199411/ - у цій статті погляд наших північних сусідів на аварію і слова Кузьмука). Йому треба, мабуть, постійно жувати. В нормальній країні його б вже мали копнути з посади, якщо його слова не мали під собою ґрунту.

Odarka - 19-7-2007 у 08:15

Я приїхала тільки з Закарпаття, там пів Львова вже сидить...а я до Львова:)))

Дякую, що і ви не підняли паніки і все тверезо проаналізували.
Щодо Кузьмука це просто непрофесійний чоловік, хоча, здається, тут хтось писав, якщо в Ожидові Кузьмук, то все гаразд:)))

Сергій Бєляєв - 19-7-2007 у 09:29

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Дякуємо за інформацію від влади. Хоча можна було б зробити це швидше. :)

Спроби налагодження оперативного інформування з допомогою різних джерел були і є. Я свого часу, якщо пам'ятаєте, започатковував відповідну тему на форумі.

Проте, зазвичай перевага надається традиційним методам інформування. На мій погляд великим недоліком у подібних ситуаціях є стан справа, коли коментарі надаються безконтрольно та часто неузгоджено представниками різних відомств. Як на мене, доцільно створювати єдиний прес-центр (включаючи до нього по фахівцю зі зв'язків з громадськістю від кожного відомства), який регулярно продукуватиме прес-релізи та єдиний матиме право на організацію брифінгів і інтерв'ю з відповдними посадовцями та фахівцями. Тобто офіційна точка зору на події має бути єдино та представлятися однією службою (вищезазначеним прес-центром)

Олег Петрович - 19-7-2007 у 10:03

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Сергій Бєляєв
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Дякуємо за інформацію від влади. Хоча можна було б зробити це швидше. :)

Як на мене, доцільно створювати єдиний прес-центр (включаючи до нього по фахівцю зі зв'язків з громадськістю від кожного відомства), який регулярно продукуватиме прес-релізи та єдиний матиме право на організацію брифінгів і інтерв'ю з відповдними посадовцями та фахівцями.


Абсолютно підтримую!

Сьогодні вранці Львівське радіо навело інформацію, що була актуальною на вчорашній ранок! Згідно цієї інфо у селах біля місця аварії далі перевищення норми вмісту фосфору у повітрі в десятки разів більше за норму...:(

Юрій Ришковець - 19-7-2007 у 11:45

За останньою інформацією з офіційних джерел вже розпочалися роботи по підйому цілих цистерн з жовтим фосфором

Роман Голощук - 19-7-2007 у 11:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Іван Лихобор
З таким фахівцем можна бути спокійним, що наслідків аварії буде безпечно і професійно як не цілком ліквідовано, то, принаймні, нейтралізовано якомога ґрунтовніше.


Ще один коментар про Кузьмука:
Кузьмук сам як «другий Чорнобиль»...

Мені ще сподобався телесюжет, де Кузьмук показово їв свіжі огірки та ще й самогоночки вимагав у мешканців одного із сіл коло аварії.
Ось що повинен робити ффахівець та проффесіонал!

Андрій Пелещишин - 19-7-2007 у 13:31

Трохи про інше, але навіяне даною темою.
Все таки інтернет-форуми мають певну "магічну" силу. Варто в з'явитися компетентній відповідальній особі з спокійними роз'ясненнями, зразу панічні настрої і емоції згасають. Бо як по телевізору хтось виступає - довіри ноль. А тут - зразу нормально сприймаєш.
Я це вже не перший раз бачу. Наприклад, пригадую як Нормалайзер збив напругу у питанні маньяка, чи Ганущин у питанні місцевих виборів.
Інтернет - то сила.

А щодо аварії - думаю, тепер головне, щоби про неї не забули. Бо після такого шуму як правило все швидко забувається. А напевно, має бути план кількарічних систематичних заходів з контролю екологічного стану на місці аварії і заходів з повного усунення наслідків.
Я вже мовчу про покарання винних і уникнення такого в майбутньому.

Богдана Курилюк - 19-7-2007 у 13:57

Влада бреше...

http://www.unian.net/ukr/news/news-203986.html

Богдана Курилюк - 19-7-2007 у 13:58

Ще "трошки" жовтого фосфору на Україні...

http://www.unian.net/ukr/news/news-204027.html

Сергій Бєляєв - 19-7-2007 у 14:31

To Богдана Курилюк:
Це інформація вже з бородою. З цистернами з'ясувалося, що то порожні з Польщі повертаються (http://zaxid.net/newsua/2007/7/19/143911/). А коментувати екологів, які спостерігають за всім з Києва і "вірять" або "не вірять" навіть не хочеться.

Роман Ромашка - 19-7-2007 у 14:50

Дивлюсь що коментують такі проффесори-екологи які проFFесор Кузьмук який неможе хіміну і ядерну реакції відризнити. І такі, вибачайте за грубість, барани будуть ще щось розказувати?
Про яку хмару можна говорити якщо оксид фосфору важчий за повіртря суттєво?
А нашим переполошеним людям щось ще й скажи. Всі вірять бакам базарним. І фіг щось їм докажеш!
PS. Вот пригадую як недавно всі атомні електростанці бабахнули.

Рост - 19-7-2007 у 15:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
А щодо аварії - думаю, тепер головне, щоби про неї не забули. Бо після такого шуму як правило все швидко забувається. А напевно, має бути план кількарічних систематичних заходів з контролю екологічного стану на місці аварії і заходів з повного усунення наслідків.
Я вже мовчу про покарання винних і уникнення такого в майбутньому.

Андрію, як би не було сумно, але кому це потрібно? Маю на увазі тих людей, від яких це залежить. Може нашому бравому прем`єру? Чи надзвичайному міністру? До речі, а де цей останній був в перші дні аварії? Жодного коментаря, інтерв`ю. Десь відсиджувався? Ажж но тепер виліз. Ну та й з ним...
Бо якщо державні гроші на ліквідацію всього лиха потратити, то їм, бідакам, зовсім ніц не залишиться. А, що тут говорити... Все рівно люди, які роблять бізнес на підприємстві з назвою держава Україна, будуть далі його робити. Можна здогадатися, скільки коштує підпис для дозволу транспортування подібного вантажу через Україну.

Олег Петрович - 19-7-2007 у 15:48

Желтый фосфор перевозился в технически исправных цистернах, заверяют в "Казфосфате"

[17:44] 18.07.07, Kazakhstan Today



АЛМАТЫ. 18 июля. Kazakhstan Today. ТОО "Казфосфат" утверждает, что партия желтого фосфора, самовоспламенившаяся в результате железнодорожной аварии вблизи Львова, перевозилась в технически исправных цистернах.

"Данная партия с желтым фосфором в соответствии с технологическим регламентом была передана в технически исправных цистернах, согласно соответствующим актам, официальным представителям перевозчика - АО "НК "Казахстан темир жолы", - говорится в пресс-релизе компании, распространенном в среду.

Ранее представитель Украины - министр транспорта и связи Николай Рудьковский высказал предположение о том, что причиной железнодорожной аварии в Львовской области могло стать ненадлежащее техническое состояние цистерн. "То, что произошло, как мне кажется, - это техническое состояние цистерн, в которых осуществлялась перевозка", - сказал Рудьковский журналистам.


В настоящее время на месте аварии находятся представители ТОО "Казфосфат" и АО "НК "Казахстан темир жолы".


http://www.gazeta.kz/art.asp?aid=93773


Винних звичайно не знайдуть - все у всіх в нормі...
і цистерни не падали - це нам здалося...

Рост - 19-7-2007 у 16:32

Браві казахські гості продовжують радувати. Вони запропонували просто засипати це все мідним купоросом, тай хай собі лежить. Козли...

Також виявилось, що перша бригада, яка пішла гасити полум`я, була без необхідних захисних засобів. Їх просто не попередили, що там горить!!! ЯК ЦЕ МОЖЕ БУТИ??? ЯК МОЖНА ПОСИЛАТИ ЛЮДЕЙ, НЕ ПОПЕРЕДИВШИ, З ЧИМ ВОНИ МАТИМУТЬ СПРАВУ??? ЯК ЦЕ МІНІСТЕРСТВО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ НЕ ДІЗНАЛОСЯ ВІДРАЗУ, ЩО ТАМ СТАЛОСЯ??? ЦЕ ЩО, БУВ ЛІВИЙ, ЧИ ЯКИЙСЬ СЕКРЕТНИЙ ПОЇЗД, ПРО ЯКИЙ НЕ БУЛО ІНФОРМАЦІЇ ВЗАГАЛІ? І тепер показують клоуна Шуфрича, який негодує з приводу халатності. ТА ЦЕ Ж У ТВОЄМУ ВІДОМСТВІ ХАЛАТНІСТЬ, ЩОБ ТЕБЕ!!! Хоча я розумію, він в міністри не працювати на благо України йшов.

Це добре, обурюватись діями некомпетентних урядовців, коли нічого не стається. Але ж воно стається. А тоді страдають люди. Ми з вами. Дістало...

Сергій Бєляєв - 19-7-2007 у 16:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Ромашка
Про яку хмару можна говорити якщо оксид фосфору важчий за повіртря суттєво?
А нашим переполошеним людям щось ще й скажи. Всі вірять бакам базарним. І фіг щось їм докажеш!
PS. Вот пригадую як недавно всі атомні електростанці бабахнули.

Золоті слова.

Рост - 19-7-2007 у 16:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Ромашка
Дивлюсь що коментують такі проффесори-екологи які проFFесор Кузьмук який неможе хіміну і ядерну реакції відризнити. І такі, вибачайте за грубість, барани будуть ще щось розказувати?
Про яку хмару можна говорити якщо оксид фосфору важчий за повіртря суттєво?
А нашим переполошеним людям щось ще й скажи. Всі вірять бакам базарним. І фіг щось їм докажеш!
PS. Вот пригадую як недавно всі атомні електростанці бабахнули.

Романе, біля вас би то бабахнуло (не доведи), ви би іншого заспівали. Особливо, коли щось горить, купа диму, людям стає зле, а інформації ніякої. Дійсно, "нашим переполошеним людям щось ще й скажи". От з чим погоджуся, що ті, хто мав би взяти ситуацію під контроль, одразу оцінити її, одразу подати хоча би в ЗМІ всю потрібну інформацію, щоб люди знали що робити, жували соплі. Тому що в їх відомствах бардак, тому що нема чітких схем функціонування служб в таких ситуаціях, тому що вони, ті відповідальні люди, таки барани. Хоча ні, коли мова йде про їхні інтереси, вони зовсім не барани. Ну, значить барани - це ми...

Сергій Бєляєв - 19-7-2007 у 17:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Браві казахські гості продовжують радувати. Вони запропонували просто засипати це все мідним купоросом, тай хай собі лежить. Козли...

Знайомий хімік писав, що особливих проблем з гасінням фосфору немає. Треба його мідним купоросом заливати:

Раствор CuSO4 рекомендуется и при тушении горящего фосфора. Действие его основано на восстановлении меди до металла (по схеме

2 Р + 5 CuSO4 + 8 H2O = 2 H3PO4 + 5 Cu + 5 H2SO4),

плёнка которого обволакивает ещё не окислившийся фосфор. По сути дела, реакция эта аналогична вытеснению меди цинком наглядно демонстрирует наличие у элементарного (белого) фосфора электродной функции.

А для нейтралізації кислот додаєм вапняне молоко (суспензія Ca(OH)2 в воді).
Н3РO4 + Ca(OH)2 = CaHPO4 • 2H2O - дає у результаті слаборозчинну сіль - преципітат, який є мінеральним добривом (хоч і менш ефективним ніж суперфосфат через свою слаборозчинність)

H2SO4 + Ca(OH)2 = CaSO4 + 2H2O - отримуєм сульфат кальцію - основу гіпсу та алібастру.

Розчин CuSO4 з додаванням суспензії Ca(OH)2 - це розповсюджений у сільському господарстві фунгіцид "Бордосська суміш".

Так що не такі вже й не праві казахи. Все можна нейтралізувати на місці.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Також виявилось, що перша бригада, яка пішла гасити полум`я, була без необхідних захисних засобів. Їх просто не попередили, що там горить!!!

У завдання першого пожежного розрахунку, який прибуває на місце пожежі входить проведення розвідки в осередку загоряння. Їх ніхто не міг попередити, тому що саме вони і повинні з'ясувати, що відбувається. Протигази, як мінімум фільтруючі, до їх оснащення входять. Чому вони почали гасіння цистерн з хімікатом без протигазів - питання до начальника караулу та начальника СДПЧ, яка першою виїхала на місці, але як раз вони, здається і є першими постраждалими.

Рост - 19-7-2007 у 17:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Сергій Бєляєв
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Браві казахські гості продовжують радувати. Вони запропонували просто засипати це все мідним купоросом, тай хай собі лежить. Козли...

Знайомий хімік писав, що особливих проблем з гасінням фосфору немає. Треба його мідним купоросом заливати:

Раствор CuSO4 рекомендуется и при тушении горящего фосфора. Действие его основано на восстановлении меди до металла (по схеме

2 Р + 5 CuSO4 + 8 H2O = 2 H3PO4 + 5 Cu + 5 H2SO4),

плёнка которого обволакивает ещё не окислившийся фосфор. По сути дела, реакция эта аналогична вытеснению меди цинком наглядно демонстрирует наличие у элементарного (белого) фосфора электродной функции.

А для нейтралізації кислот додаєм вапняне молоко (суспензія Ca(OH)2 в воді).
Н3РO4 + Ca(OH)2 = CaHPO4 • 2H2O - дає у результаті слаборозчинну сіль - преципітат, який є мінеральним добривом (хоч і менш ефективним ніж суперфосфат через свою слаборозчинність)

H2SO4 + Ca(OH)2 = CaSO4 + 2H2O - отримуєм сульфат кальцію - основу гіпсу та алібастру.

Розчин CuSO4 з додаванням суспензії Ca(OH)2 - це розповсюджений у сільському господарстві фунгіцид "Бордосська суміш".

Так що не такі вже й не праві казахи. Все можна нейтралізувати на місці.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Також виявилось, що перша бригада, яка пішла гасити полум`я, була без необхідних захисних засобів. Їх просто не попередили, що там горить!!!

У завдання першого пожежного розрахунку, який прибуває на місце пожежі входить проведення розвідки в осередку загоряння. Їх ніхто не міг попередити, тому що саме вони і повинні з'ясувати, що відбувається. Протигази, як мінімум фільтруючі, до їх оснащення входять. Чому вони почали гасіння цистерн з хімікатом без протигазів - питання до начальника караулу та начальника СДПЧ, яка першою виїхала на місці, але як раз вони, здається і є першими постраждалими.


Сергію, в інтерв`ю казах сказав "засипати і залишити". Я на це відреагував, як звичайна людина, а не хімік. Де знову наші відповідальні особи, які б мали відкоментувати, хто що має на увазі? Де інформація, якщо вже є план нейтралізації тої гидоти, що, як і в які терміни? Скільки на ту хімічну реакцію потрібно часу? Скільки часу буде існувати небезпека повторного викиду шкідливих речовин в атмосферу?

По-друге, стосовно пожежної команди заперечення не приймається. Розвідка починається з інформації, який поїзд проходив, що він перевозив. А може там були ядерні відходи - що тут звичайні протигази допоможуть? А може він вибухонебезпечне щось віз - воно ж і шандарахнути може, якщо почати гасити не тим, чим треба! А отримання такої інформації можливе лише при існуванні чітких схем співпраці різних міністерств в надзвичайних ситуаціях. Цього нема, як бачимо. І, як бачимо, далі прості люди - це тупий інструмент, з яким можна поводитись як завгодно.

Тарас Гулка - 19-7-2007 у 17:59

Слухайте, якщо все так прекрасно - то поясніть мені, чому постійно збільшується кількість госпіталізованих: спочатку було 20, вчора 84, сьогодні вже 145?

Рост - 19-7-2007 у 18:30

А я би усугубив запитання - які наслідки для людського організму будуть після отруєння? Бо по ТБ озвучувалися деякі зовсім нехороші речі. Не буду їх тут наводити, але це говорили лікарі, а не екологи з політологами.
От, знову в новинах чергові соплі чергового керовніка: ми не знаємо точно, який влив тої зарази на людський організм, то все добре не вивчено... Але все буде добре, причин переживати нема!

Богдана Курилюк - 19-7-2007 у 21:35

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Слухайте, якщо все так прекрасно - то поясніть мені, чому постійно збільшується кількість госпіталізованих: спочатку було 20, вчора 84, сьогодні вже 145?


Думаю, що то ще не остаточна і не остання цифра...

Іван Лихобор - 20-7-2007 у 08:34

Не є секретом, що однією з причин "фосфорної" аварії розглядають можливість... диверсії, тобто зумисного пошкодження цистерни або її сходження з рейок внаслідок пошкодження колії саме на цьому відтинку залізниці. Розглянемо "диверсійні" варіанти.

1. В новинах від різних джерел раз по раз натрапляємо на цікаві думки. Одна з таких - те, що такий потяг з отруйними речовинами таки постійно курсував з Казахстану в напрямку Європи, але через територію Білорусі. І ото щойно вперше він поїхав транзитом через Україну (подейкують, дехто захотів собі на таких перевезеннях мати добрий зиск), як... його просто підірвали: а на, маєш! будеш знати, як забирати в людей їхній бізнес.

2. Російський фактор. В інтересах кремлівських політтехнологів є порушення спокою на території України, надто перед дочасними виборами, які таки відбудуться.

3. Фактор Львівщини. Бо трагедія сталася на Львівщині, поблизу Львова. Кому хотілося "нашкодити" Львову? Адже Львів - одне з кількох міст України, якому випала честь приймати в себе матчі європейської першості 2012 р. У спину йому гаряче дихають Харків і Одеса, стадіони котрих нібито є запасними, але яким дуже хочеться бути основними містами... Цинічне припущення, але, як казав один львівський чиновник, за мораллю нехай ідуть до церкви. (Сумнівне і таке саме цинічне твердження, як на мене.)

4. У новинах також промайнула інформація, що журналісти відшукали такий самий потяг з цистернами жовтого фосфору на... львівській станції Клепарів (!). Зумисне створення потенційної небезпеки, аварійної ситуації чи інший потяг після аварія біля Ожидова, який прямував у тому саму керунку, просто пустили в обхід?
От і маємо нині, що станом на сьогодні Львів можна вважати небезпечним містом.

5. Подивімося на це ще з іншого боку. Трагедія сталася в провінції, львівській провінції. І що, спитаєте ви? А подивіть, який нині депресивний район є навколо Чорнобиля!.. Звичайно, не можна зрівняти аварію на Львівщині з Чорнобильською трагедію, але відбиток у плані інвестицій у цей район "фосфорна" трагедія може накласти. Іншими словами, це удар по зеленому туризму в Зх. Україні, який зароджується в нас, і який у Європі, до речі, приносить шалені прибутки.

p.s. Про диверсійну складову "фосворної" аварії свідчить той факт, що вона сталася зараз по тім, як на наших теренах встановилася спекотна погода з денною температурою 35-40 град.Ц. А температура займання фосфору, як відомо, якраз і є тих 38 градусів...

Олег Петрович - 20-7-2007 у 09:02

Інформація про хід ліквідації надзвичайної ситуації - станом на 07.00 20 липня 2007 року


Львівською обласною державною адміністрацією у взаємодії зі Штабом Державної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася внаслідок аварії, яка виникла 16 липня 2007 року на залізничному перегоні Ожидів – Красне у Буському районі Львівської області з виливом і наступним горінням жовтого фосфору, вживаються всі необхідні заходи для ліквідації наслідків НС у найкоротші терміни.


Протягом 19 липня 2007 року:

- проведено 2 засідання Штабу Державної комісії та одне засідання обласного Штабу з ліквідації наслідків аварії;

- підготовлено і надано до Кабінету Міністрів України проект розпорядження „Про виділення коштів на ліквідацію наслідків НС у Львівській області” щодо фінансування за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету, заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії на залізничній колії в Львівській області. На ці цілі необхідно 10160 тис. грн, у тому числі: Мінтрансзв’язку - 4000 тис. грн, МНС - 950 тис. грн, Мінприроди - 690 тис. грн, Міністерству охорони здоров’я - 900 тис. грн та Львівській облдержадміністрації - 3620 тис. гривень;

- обласним штабом з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації прийнято рішення про вивезення дітей дошкільного та шкільного віку до оздоровчих установ (таборів відпочинку) з прилеглих до місця аварії населених пунктів. Створена спеціальна комісія на чолі з заступником головиоблдержадміністрації Пітком Я.М. для вирішення питань формування груп та доставки дітей до місць оздоровлення;

- уточнено перелік населених пунктів і територій, що зазнали впливу від наслідків аварії (всього – 96 населених пунктів 32-х сільських рад) у 5 районах області, а саме Буському, Бродівському, Камянка-Бузькому, Золочівському та Радехівському;

- на засіданні обласного штабу з ліквідації наслідків НС прийнято рішення щодо звернення до мешканців населених пунктів Буського району, розташованих навколо місця аварії, з питань роз’яснення порядку ведення господарської діяльності без обмежень (вживання продуктів харчування тваринного та рослинного походження, збирання врожаю та заготівлі кормів тощо);

- продовжено моніторинг стану навколишнього природного середовища у місці надзвичайної ситуації та прилеглих населених пунктах. На основі досліджень наявності сполук фосфору у повітрі, воді та ґрунті перевищення ГДК не виявлено;

- продовжено роботу з медичного обстеження мешканців в населених пунктах всіх 5-ти районів;

- активізована робота з надання населенню повної інформації про стан навколишнього природного середовища на територіях, які зазнали впливу від наслідків аварії;

- під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації за участю членів обласного штабу проведена робоча нарада з керівним складом районних держадміністрацій, районних рад та сільськими головами щодо організації виконання заходів, спрямованих на відновлення нормальної життєдіяльності населення , а саме:

а) оперативного реагування на повідомлення про припинення енергопостачання та зв’язку у населених пунктах постраждалих територій;

б) забезпечення нормальної роботи підприємств торгівлі та сфери послуг;

в) доведення об’єктивної і оперативної інформації до населення району шляхом залучення для цього районної газети і місцевого радіомовлення;

г) підготовки та тиражування у необхідній кількості текстів інформації для населення про екологічну ситуацію на територіях, прилеглих до місця аварії тощо;

- продовжено роботу органів управління та територіальних спеціалізованих служб ЦО відповідно до „Плану дій органів управління та сил ЦО області щодо ліквідації та локалізації надзвичайних ситуацій” та „Плану роботи територіальних органів виконавчої влади з населенням”;

- продовжено дегазацію забрудненої території на місці аварії.

Підрозділами Головного управління МНС України в Львівській області у взаємодії з підрозділами Львівської залізниці та іншими структурами, залученими до ліквідації НС, виконано наступні роботи:

- піднято та завантажено у піввагони цистерни № 1 та 14, вантажовідправниками вилучено із середини цистерни № 14 біля 170 кг фосфору, який тимчасово зберігається в бочці під водою;

- поставлено на колію та відправлено напіввагон № 16 з коксом;

- подано ствол в середину цистерни № 6 з метою кристалізації фосфору під шаром води;

- проведена спільна рекогносцировка з керівництвом Державної Спеціальної служби Мінтрансу України, 1 об'єднаного загону та представниками вантажовідправника щодо здійснення обвалування ураженої фосфором території, з метою її подальшого заповнення водою для його кристалізації та вилучення;

- організовано три разове харчування особового складу, який приймає участь у ліквідації надзвичайної ситуації.

Попередньо прийнято рішення про те, що до обвалування необхідно приступати після підйому всіх цистерн та відновлення колії.

У безперервному режимі силами ланок ГДЗС здійснюється подача повітряно-механічної піни на цистерни № 5 та 6 з метою недопущення їх займання та на захист аварійних бригад залізниці і вантажовідправника при виконанні ними робіт по підйому цистерн.

Всього задіяно 36 ланок ГДЗС.

Організовано обробку газодимозахисників, які працюють в отруєній зоні силами Головного управління та 704 полку РХБ, для чого залучено:

- від Головного управління МНС України в Львівській області – 1 АРС;

- від 704 полку РХБЗ - 1 АРС.

Крім того від 704 полку РХБЗ залучено:

- для забезпечення водою резервної автоцистерни та АППГ Головного управління МНС України в Львівській області - 2 АРС;

- для розгортання пункту помивки особового складу - 2 ДДА та 2 АРС.

Знаходиться в резерві для підвозу води в разі ускладнення ситуації 6 АРС.

Службою державної ветеринарної медицини продовжено обстеження продуктивних тварин та птиці в населених пунктах, які потрапили в зону забруднення. Спеціалістами ветеринарної медицини обстежено всього 5292 голів великої рогатої худоби, 4930 голів свиней, 267 дрібної рогатої худоби, 686 голів коней, 43737 голів птиці. Станом на 07.00 год. 20.07.07 загиблих продуктивних тварин та птиці не виявлено.

В обласну державну лабораторію ветеринарної медицини доставлено 62 проби води, кормів, молока з населених пунктів, які потрапили в зону забруднення та прилеглих до забрудненої території. Проводяться лабораторні дослідження.

Станом на 20.00 19.07.07 у медичних закладах області знаходиться 152 особи, у тому числі: 125 дорослих та 27 дітей (стан середньої важкості):

а) у місті Львові – 126 осіб:

- військовий-медичний клінічний центр МОУ – 52 (15 ліквідаторів та 37 цивільних);

- лікарня Львівської залізниці –23 (всі ліквідатори);

- Львівська обласна клінічна лікарня –23 (всі цивільні);

- ЛОДКЛ „ОХМАДИТ” – 2 цивільних та 10 (діти);

- Львівська міська дитяча клінічна лікарня – 8 (діти);

- Львівська обласна дитяча спеціалізована клінічна лікарня – 9 (діти);

- Львівська інфекційна клінічна лікарня – 3 цивільних.

б) у районах області:

Городоцька ЦРЛ – 1 (цивільний);

Бродівська ЦРЛ – 5 ліквідаторів;

Буська ЦРЛ – 12 (всі цивільні);

Кам’янка-Бузька ЦРЛ – 1 (цивільна особа);

Радехівська ЦРЛ – 3 (всі цивільні).

Для ліквідації аварії протягом 19.07.07 було залучено:

- від ДТГО “Львівська залізниця” - 11 пожежних потягів (50 осіб), 3 відбудовчих потяги №№ 3511, 3512, 3501 (147 осіб), колійних працівників –53 особи, разом 250 осіб;

- від МНС України:

ГУ МНС України в Львівській області – 139 осіб, 30 од. техніки (у т.ч. 23 пожежних цистерн);

І-й АРЗ ОРС МНС України – 24 особи, 7 од. техніки.

- від інших структур:

ГУ МВС України в Львівській області – 64 особи, 4 од. техніки;

підрозділи внутрішніх військ МВС України – 200 осіб та 8 од. техніки;

від МО України – 53 особи, 15 од. техніки;

І-й об’єднаний загін державної спеціалізованої транспортної служби Укрзалізниці – 20 осіб, 4 од. техніки та засоби малої механізації;

9 бригад швидкої медичної допомоги в складі 32 осіб. Для надання медичної допомоги в Буську центральну районну лікарню направлено 10 спеціалістів медичних закладів м. Львова.

Всього 11 пожежних потягів, 3 відбудовчих потяги, 784 особи, 86 одиниць техніки (у т.ч. 23 пожежних цистерни).

На підставі рішення обласного Штабу з ліквідації наслідків НС визначено ряд термінових завдань:

- начальнику Державного територіального галузевого об’єднання „Львівська залізниця” – оперативно вирішити з начальником ДТГО „Одеська залізниця” питання щодо відвантаження і доставки до Львова 500кг мідного купоросу для забезпечення безпечного транспортування жовтого фосфору за межі України;

- начальнику Головного управління МНС України в Львівській області – визначити оптимальну кількість особового складу, яка буде приймати участь у другому етапі аварійно-відновлювальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

- начальнику Головного управління МВС України у Львівській області – забезпечити за запитом начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації супровід підрозділами ДАІ колон автотранспорту з дітьми до місць організованого відпочинку та оздоровлення.

Держсанепідслужбою області в межах компетенції продовжується лабораторний контроль за станом довкілля на територіях можливого негативного впливу наслідків аварій товарного потягу в районі с. Ожидів Буського району.

В пробах атмосферного повітря, відібраних в селах Бортків, Скнилів, М. Вільшанка, Підлісся, Білий Камінь Золчівського району перевищень ГДК фосфорного ангідриду не виявлено.

В пробах води, відібраних в селах Боложинів, Тур‘є, Гутисько-Тур‘янське Буського району перевищень ГДК поліфосфатів не виявлено.

В пробах грунту, відібраних в селах Ожидів, Закомар’я, Завадське, Чаниж, Стовпин. Янгелівка перевищень ГДК поліфосфатів не виявлено.

Обласною СЕС завершене дослідження проб атмосферного повітря, відібраних СЕС Радехівського району 17.07.2007 року. За результатами досліджень в с. Хмільно вміст фосфорного ангідриду - 0,16 мг/м.куб., в с. Грицеволя – 0,06 мг/м. куб. та селищі Лопатин – 0,1 мг/м.куб.

СЕС м. Львова завершено дослідження проб атмосферного повітря на вміст фосфорного ангідриду, відібраних 17.07.2007 року. За результатами досліджень по вулицях Нова та Б.Хмельницького вміст фосфорного ангідриду -
0,0015 мг/м.куб, в м. Винники по вул. Галицькій – 0,0018 мг/м.куб. та по вул. Шевченка – 0,01 мг/м.куб.

В Бродівському районі за результатами досліджень атмосферного повітря в населених пунктах зафіксовано наступні значення фосфорного ангідриду (ГДК поліфосфатів - 3,5 мг/дм3):

- в с. Митниця - 0,04 мг/дм3;

- в с. Лешнів – 0,08 мг/дм3;

- в м. Броди по вулицях Острвчик, Рота, Зелена, Залізнична, Ів. Франка від 0,02 до 0,08 мг/дм3.

Обласною СЕС завершене дослідження проб води на вміст поліфосфатів з криниць мешканців сіл Радехівського та Бродівського районів, відібраних 17.07.2007 року :

а) у Радехівському районі вміст поліфосфатів з криниць мешканців складає:

- в с. Хмільно від 1,02 до 1,2 мг/дм3;

- в селищі Лопатин від 0,35 до 0,9 мг/дм3;

- в с. Грицеволя від 0,24 до 3,5 мг/дм3, (ГДК поліфосфатів - 3,5 мг/дм3).

б) у Бродівському районі вміст поліфосфатів з криниць мешканців складає:

-в с. Заболотці - 0,01 мг/дм3;

- в с. Ражнів - 0,53 мг/дм3;

- в с. Лешнів від 0,01 до 0,34 мг/дм3;

- с. Комарівка - 0,022 мг/дм3, (ГДК поліфосфатів - 3,5 мг/дм3).

Завершене дослідження проб води на вміст поліфосфатів з відкритих водоймищ Бродівського району, відібраних 17.07.2007 року. Вміст поліфосфатів складає:

- в с. Заболотці - 0,19 мг/дм3;

- в с. Ражнів - 0,16 мг/дм3,

- в с. Лешнів (ставок) - 0,13 мг/дм3 (ГДК поліфосфатів – 3,5 мг/дм3).

Лабораторією моніторингу вод Львівського обласного виробничого управління водного господарства проведено гідрохімічні вимірювання якості поверхневих вод. території над, якою розповсюджувалась забруднена хмара. Показники вимірювань значно нижчі гранично допустимих. Вміст фосфатів поверхневих вод рік: Пуста, Слотвина, Острівка, Західний Буг та Рутка становить від 0,14 до 0,94 мг/дм3 при нормі не більше 3,5 мг/дм3.

Територіальні евакуаційні органи знаходяться в стані готовності до дій за призначенням.

Протягом 19 липня 2007 року евакуаційні заходи на території району не проводились.

Евакуйоване населення повертається до місць постійного проживання.

За доповіддю начальника ГУ МВСУ у Львівській області випадків мародерства у районі виникнення надзвичайної ситуації на протягом доби не виявлено, охорона громадського порядку зони надзвичайної ситуації організована у відповідності до поставлених завдань.

Заходи, визначені Штабом Державної комісії та обласним Штабом з ліквідації наслідків НС - виконані.

Ситуація контрольована.


За інформацією ЛОДА (http://www.loda.gov.ua/oda/news/article;3997/)

Сергій Бєляєв - 20-7-2007 у 09:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Розвідка починається з інформації, який поїзд проходив, що він перевозив.

Зважаючи на те, що первинна інформація про сходження цистерн з колії та загоряння надійшла від машиніста потягу, пожежники мали знати, що потяг перевозив. Білдьшість з них заходів безпеки дотримавалася. Про це свідчить те, що госпіталізовано у перші години було лише 4 пожежників, хоч на місці працювали 30 пожежних розрахунків та кілька (на початку здається 2 чи 3) пожежних потяги. І у подальшому кількість госпіталізованих учасників ліквідації була значно меншою за загальну кількість залучених до роботи безпосередньо в осередку загоряння.

До того ж всі ті перші постраждалі пожежники - офіцери - люди з вищою спеціальною освітою та спеціальною підготовкою, професіональні пожежники. А, отже, їм не хтось має сказати як діяти, а вони приймають рішення на місці, виходячи з умов обстановки.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Слухайте, якщо все так прекрасно - то поясніть мені, чому постійно збільшується кількість госпіталізованих: спочатку було 20, вчора 84, сьогодні вже 145?

Люди звертаються зі скаргами - їх госпіталізують. Попередній діагноз всім ставиться однаковий, оскільки вони або є ліквідаторами, або проживають на території зони ураження, або перебували біля місця аварії у перші години. Якіий у кого буде остаточний діагноз - це ще питання. Однозначно можна говорити про різні ступені утруєння лише у ліквідаторів та журналістів, які тривалий час перебували на місці аварії. Решта людей теоретично могли отруїтися лише продуктами горіння, а симптоми такого отруєння подібні до симптомів запалення дихальних шляхів:

Свойства вещества: фосфора (V) оксид

Симптомы острого отравления:
Однократные отравления кроликов в течение 2-3 ч при концентрации 5-7 мг/л абсолютно смертельны (отек легких). При концентрации 1-4 мг/л гибель животных наступает после ряда затравок. При 0,2-0,8 мг/л и затравках до 10 дней наблюдается ринит, фарингит, ларингит, бронхит, иногда пневмония.

Картина острой интоксикации парами оксидов фосфора в условиях производства сходна с экспериментальной. Через 6-20 ч недомогание, слабость, сухой кашель, повышение температуры. Через сутки - одышка, кашель с вязкой мокротой, температура 39-39,8 С. У некоторых рабочих головная боль, головокружение и боли за грудиной, насморк, носовые кровотечения. Трахеобронхит иногда сопровождается токсической пневмонией. Лейкоцитоз с увеличением количества нейтрофилов и относительной лимфоцитопенией, высокая РОЭ, белковая диспротеинемия.

Раздражающе и прижигающе действует на кожу (процесс обезвоживания тканей).

Тобто на початку клінічна картина буде нагадувати застудне захворювання. Скорше за все захворювання у дуже легкій формі, зважаючи на низькі концентрації продуктів горіння на відстані від вогнища пожежі.

Сергій Бєляєв - 20-7-2007 у 09:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олег Петрович

На підставі рішення обласного Штабу з ліквідації наслідків НС визначено ряд термінових завдань:

- начальнику Державного територіального галузевого об’єднання „Львівська залізниця” – оперативно вирішити з начальником ДТГО „Одеська залізниця” питання щодо відвантаження і доставки до Львова 500кг мідного купоросу для забезпечення безпечного транспортування жовтого фосфору за межі України;

Ось і мудрих порад нарешті дослухалися, купорос завозять.

Сергій Бєляєв - 20-7-2007 у 09:50

А ось коментар начальника головного управління охорони здоров'я І. Герича щодо причин госпіталізації та небезпеки для здоров'я людей.
http://portal.lviv.ua/citizens/2007/07/19/181015.html

Роман Ромашка - 20-7-2007 у 12:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Романе, біля вас би то бабахнуло (не доведи), ви би іншого заспівали. Особливо, коли щось горить, купа диму, людям стає зле, а інформації ніякої. Дійсно, "нашим переполошеним людям щось ще й скажи".
В таких ситуаціях треба діяти в першу чергу без паніки і без розпускання чуток про Чорнобиль і т.і.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Хоча ні, коли мова йде про їхні інтереси, вони зовсім не барани. Ну, значить барани - це ми...
Ми барани тому що вибрали цих віслюків.

Богдана Курилюк - 20-7-2007 у 13:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Ромашка
quote]Ми барани тому що вибрали цих віслюків.


:(
Це прозріння, яке вкотре викликається вибриками влади....
Цілком згідна що барани, але не тому що барани тупі,а тому що вони дуже спокійні і в такий спосіб дозволяють товктися собі по голові. :mad:
Може це означає, що досить вже бути такими сумирними, може треба піднімати голови і робити щось? Може пора щось змінити дивлячись на світ тверезо, а не слухаючи солодку брехню....

Іван Лихобор - 20-7-2007 у 13:48

Цитата:
Може пора щось змінити дивлячись на світ тверезо, а не слухаючи солодку брехню....

Поволі прозрівають люде... :yawn: Що не може не тішити.

Може, на прийдешніх дочасних виборах уже не будуть голосувати за тих, хто піднімаючи долоньки вгору, рік у натовп, мовляв, ці руки нічого не крали. „Чесні” руки... :rolleyes:

Богдана Курилюк - 20-7-2007 у 15:11

Цитата:
Чесні[/url]” руки... :rolleyes:


А я думала, що president.org.ua - "пропрезидентський" сайт :baddevil:

Іван Лихобор - 20-7-2007 у 15:22

Оце людей і збиває з пантелику! :mad:

„Пропрезидентський” сайт, цілком контрольований Секретаріатом на чолі колишніх закарпатських здирн... - зовсім инший. Там усе гарно, до ладу - так, що й комар носа не підточить.
http://www.president.gov.ua/

Яка ваговита дрібниця: „орґ” і „ґов”... :rolleyes:

(Але годі вже говорити поза темою, бо нарвемося на зауваження.)

Богдана Курилюк - 20-7-2007 у 15:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Іван Лихобор


Яка ваговита дрібниця: „орґ” і „ґов”... :rolleyes:



Може й дрібниця, але значення має велике... :lol:

Рост - 20-7-2007 у 17:01

Таак...
Цитата:
уточнено перелік населених пунктів і територій, що зазнали впливу від наслідків аварії (всього – 96 населених пунктів 32-х сільських рад) у 5 районах області, а саме Буському, Бродівському, Камянка-Бузькому, Золочівському та Радехівському;

Я правильно зрозумів? 96 населених пунктів, що зазнали впливу від наслідків аварії??? Вони усі помістилися дивним дивом в оті 5,5 кілометрів радіусу?

Юрій Сєров - 20-7-2007 у 20:14

Ну все, в Ожидів їде ВАЮ. Буде наводити порядок, бо міністри не справляються.
А Юля вирішила також піарнутися і почала роздавати воду. Дивно, що цього досі не зробив Олійник - могли з Моршина воду привезти не у Львів на продаж, а в постраждалі райони...

Богдана Курилюк - 20-7-2007 у 20:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров

А Юля вирішила також піарнутися і почала роздавати воду. Дивно, що цього досі не зробив Олійник - могли з Моршина воду привезти не у Львів на продаж, а в постраждалі райони...


Юлька вже на місці аварії? :o

Прошу вибачення за можливо некоректне запитання, а хто такий Олійник?

Іван Лихобор - 20-7-2007 у 20:26

Цитата:
Прошу вибачення за можливо некоректне запитання, а хто такий Олійник?

Це - ніхто.
Людина 'президента'. Знаєте, як то є. През. каже йому: ти їдеш на місце і будеш мені доповідати все, що там, на місці, діється. І завсігди робити там, на тому місці, дуже розумну міну за поганої гри.

Тарас Гулка - 20-7-2007 у 20:40

Цитата:
Прошу вибачення за можливо некоректне запитання, а хто такий Олійник?

Враховуючи, що ви з Коломиї, то питання цілком коректне. Олійник - голова Львівської ОДА

Богдана Курилюк - 20-7-2007 у 20:51

Дякую, тепер розумію. Дісно людина на місці могла б бодай попри людське око добрі справи робити... Але на жаль маємо :baddevil: замість справді добрих і милосердних людей. :(

Богдана Курилюк - 20-7-2007 у 21:35

Фото за сьогоднійшній день

http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=5615

Тарас Гулка - 20-7-2007 у 22:14

Ви щось не те зробили і фотку не вставили

Богдана Курилюк - 20-7-2007 у 23:27

Перепрошую :wow:
Я переплутала цю гілочку з іншою. насправді тут мало бути ось це:

http://www.unian.net/ukr/news/news-204183.html

Рост - 21-7-2007 у 00:43

Варто почитати. Ну так, для інформації.
http://daily.lviv.ua/analiz.php

Рост - 21-7-2007 у 00:47

Цитата:
Фосфор треба перевозити так само, як ядерні відходи, – доктор медичних наук

«Фосфор – особливо небезпечна речовина. Він повинен транспортуватися особливим чином – узгодженим маршрутом, з особливим режимом проходження через населені пункти, певною швидкістю. Все має бути ретельно запакованим і регламентованим. Раніше для транспортування таких речовин існували так звані літерні маршрути. А тепер – підчепили вагони до звичайного потягу і повезли? А ядерні боєголовки могли б таким же чином перевозити? Однозначно – ні. Чому ж так повелися з фосфором?», – про це сьогодні, 20 липня, повідомляє УНІАН із посиланням на слова доктора медичних наук, завідувача лабораторії гігієни ґрунту і відходів Інституту гігієни і медичної екології Валерія Станкевича.

«Наш інститут працює бюджетним коштом і в межах завдань, які дає Академія медичних наук або Міністерство охорони здоров’я. Поки що ми ніяких завдань не отримували, і тому інформації з перших рук у нас немає. Можемо будувати припущення тільки виходячи з побаченого по телевізору. Перше запитання, яке у мене виникло: як могла статися подібна катастрофа?» – наголосив Валерій Станкевич.


За його словами, щодо «фосфорної хмари, що насувається», то будь-який підручник скаже: білий фосфор легко окислюється водними розчинами солей, що й використовується для знезараження.


«Я дивлюся телекоментарі: там перший час ніхто не згадував, що це білий фосфор. Жовтий фосфор – це той самий технічний білий фосфор, недостатньо очищений. При температурі більше 15 градусів мнеться як пластилін. Білий фосфор розчиняється тільки в певних сполуках. Адже все давно відомо. Відомо, в якому протигазі працювати для знезараження. Дивлюся по телевізору: люди працюють в якихось масках замість протигазів. Концентрацію фосфору треба постійно вимірювати. Способів вимірювати – вдосталь, методик аж забагато. Про концентрації при цьому ніхто нічого не каже. Що це таке? Адже люди повинні знати рівень концентрації! Раніше траплялися випаровування від кількох грам до кілограмів, але такого не було. Читаю повідомлення: рівень фосфорних ангідридів перевищений у 23 рази. То можна пити воду, то не можна. Я не можу відповідати за людей. Я можу рекомендувати щось Мінздравові, коли є цифри. Гранично припустима норма концентрації – одна десятитисячна міліграма на літр води. Це нормується за токсичністю. Запросіть служби, хай заміряють, а потім робіть висновки. Якщо гранично припустима концентрація фосфору вища, то про що ми взагалі говоримо? Небезпека залишається. І наслідки хронічних отруєнь фосфором набагато небезпечніші, ніж просто гострі отруєння», – повідомив він.

Юрій Сєров - 21-7-2007 у 20:22

Репотраж з фотографіями з місця події: http://zik.com.ua/index.php?news_id=93136

Богдана Курилюк - 21-7-2007 у 21:49

Ситуація з фософором все ж таки не така проста, як говорить більшість!!! :mad:

Іван Лихобор - 21-7-2007 у 22:08

Е, люди, чим ви ся переймаєте! Вже воно якось буде. :yawn:

Рост - 21-7-2007 у 22:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Іван Лихобор
Е, люди, чим ви ся переймаєте! Вже воно якось буде. :yawn:

Ну справжній Швейк. Ще забув додати "ще ніколи так не було, щоб якось не було...".
До чого цей допис? Чи може пан Лихобор знає щось таке, що невідоме усім? Ну типу, що це був не фосфор, що він не горів, викидаючи цілі хмари, як писали очевидці "до неба", отруйного диму, тай аварії самої теж не було, це все нам наснилося.
Може вельми поважний відкоментує позицію уряду з цього приводу, чи розкаже, хто з урядовців пропустив цей потяг смерті в Україну? Бо він, холєра, до Львова 53 кілометри не доїхав!!!!!

Богдана Курилюк - 22-7-2007 у 17:15

Дуже добре, що пан Іван налаштований на оптимістичній ноті, але все ж таки слід не забувати про те, що ці випари є дуже небезпечними. :baddevil: Не пам"ятаю точно в якій статті читала, що це саме вони - "продукти горіння", - це "довга смерть в муках". :wow:
Повірте, коли таке читаєш, стає страшно!

Hanor Narasson - 22-7-2007 у 18:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
...хто з урядовців пропустив цей потяг смерті в Україну?


Свого часу на курсах ГрОб відставні старпери завжди показували курсантам карту міста із вказанням потенційно небезпечних точок. Наскільки вона була повна - питання інше, але скажімо холодокомбінати, де холодоагентом був аміак, там були позначені. А також були позначені всі товарні станції, причому як об'єкти найбільшої небезпеки, оскільки (с) "никогда неизвестно, что там сейчас в вагоне взорвалось" :mad: Тобто це в порядку речей, що по залізниці возять небезпечні вантажі. І напевне чиновник, який видавав дозвіл, написав на ньому (чи то пак не викреслив) текст типу: "перевозити згідно пп. Правил Перевозки і т.д." Питання інше - який півголовок пустив цей поїзд на перегон вдень, коли горяч?

А так, то цистерна з бензином - річ значно небезпечніша, ніж цистерна з водою, тим не менше возять і будуть возити.

Hanor Narasson - 22-7-2007 у 20:40

Бачив тыльки-щ по ТБ одного такого не_дуже_мудрого із "Зеленого Світу" який вимагав покарання конкретного чиновника який дозволив перевезення фосфору через Україну. От далися всім саме ці "конкретні", які саме дозволили...
Перевозка здійснювалася на підставі

Цитата:

УГОДА між Урядом Республіки Казахстан і Урядом України про співробітництво в галузі залізничного транспорту

Вступило в действие 22.02.93


Нехай історики підкажуть, хто був прем'єр-міністром в лютому 1993-го, бо я вже просто не пам'ятаю... :mad:

Рост - 23-7-2007 у 22:40

Як американці фосфор гасили:
http://obozrevatel.com/news/2007/7/20/180972.htm

Ще цікава версія. Але логічна.
http://www.eco-ua.org/index.php?item=articles&sub=380&d_id=...

Рост - 23-7-2007 у 22:45

Людей дістало.
http://5.ua/newsline/268//42657/

Ще проскакувала інформація, що підняті цистерни поставили в Красному на вокзалі. І що одна цистерна ніби почала горіти, хоча її швидко погасили. Чи правда - не знаю, але ніби саме це і зворохобило людей.
Блін, ніякої інформації не дошукаєшся в тій державі... Але вже те, що підняті цистерни не залишили поблизу аварії до вивезення, а поставили в людному місці...

Рост - 24-7-2007 у 00:28

Це мене вже глючить, чи таки не мене?

Раз.


Цистерни з фосфором були перевантажені - Мінтрансзв`язку


Міністерство транспорту та зв’язку України заявляє про порушення правил безпеки під час перевезення жовтого фосфору на потягу, що зазнав аварії у Львівській області 16 липня.

Відповідно до розповсюдженого сьогодні повідомлення Мінтрансзв`язку, кількість фосфору в кількох цистернах потяга перевищувала допустиму норму на 5 тонн. Крім того, відзначається в прес-релізі, рівень води в деяких із цистерн також не відповідав вимогам.
23.07.2007 11:08

http://www.ictv.ua/ukr/news_ukraine.php?news_id=100006

________

Два.


«Укрзалізниця» не виявила порушень у вантажному поїзді, що перевозив фосфор, при його прийомі на території України.


Як передає УНІАН, про це повідомив генеральний директор «Укрзалізниці» Володимир Козак сьогодні на брифінгу.

«При прийомі вантажу в комерційному, технічному плані нами не було виявлено порушень», - зазначив він.

За словами В.Козака, відповідальність за правила завантаження небезпечного вантажу несе відправник, а залізниця контролює і перевіряє правильність завантаження. Він також повідомив, що працівники залізниці перевірили герметичність цистерн. «Ми перевірили пломбу, і там також порушень не було», - сказав він.

Водночас, за даними В.Козака, поки що, як і раніше, не відомі причини аварії, вивчаються всі версії. Він додав, що, за попередніми вимірами, відправником не були дотримані правила в частині товщини води над фосфором, яка у разі температури повітря більше 40 градусів повинна бути вищою 30 см - до 60 см. «На сьогодні ми проаналізували декілька цистерн - від 27 до 30 сантиметрів було», - повідомив В.Козак і зазначив, що поки що невідомо, чи вплинуло це на саму аварію і сходження вагонів з рейок.

Як зазначив В.Козак, правила провезення небезпечних вантажів територією України дотримувалися і не мінялися впродовж багатьох років, і ніяких обмежень в провезенні таких вантажів вдень не було.

За даними В.Козака, в 2003 році через Україну було перевезено 15,6 тис. тонн жовтого фосфору, в 2004 р. - 19,7 тис. тонн, в 2005 р. - 35,5, тис. тонн, в 2006 р. - 27,3 тис. тонн, цього року - 16,1 тис. тонн.
23.07.2007 16:55

http://www.ictv.ua/ukr/news_ukraine.php?news_id=100028

Богдана Курилюк - 24-7-2007 у 08:22

Я вже тепер нічого не розумію... Виходить якесь замкнене коло, де кожен "спихає" один на одного вину за заподіяне. Не здивуюся, якщо завтра почнуть обвинувачувати українців, які там жили по близу, або сонце, за те що воно в той момент світило над тим фосфором... :mad:

Рост - 24-7-2007 у 08:31

А новини міняються. Новони, а не події...
Це як гра "знайди 10 відмінностей".
Я вчора давав посилання на цю новину, але зараз вона виглядає по-іншому.


Сергій Бєляєв - 24-7-2007 у 15:40

Головне управління охорони здоров'я Львівської ОДА закликає працівників ЗМІ до виваженості та об'єктивності у підборі та подачі інформаційних матеріалів

23.07.2007 | 14:10 | Прес-служба Головного управління охорони здоров'я Львівської ОДА

Сьогодні минає тиждень з часу техногенної катастрофи на Львівській залізниці (на перегоні Ожидів-Закомар’я). Усі 7 діб в епіцентрі та зоні лиха, в цілому в регіоні, тривала цілодобова напружена та злагоджена робота служби охорони здоров’я. З першого дня аварії весь необхідний процес і обсяг з надання медичної допомоги забезпечений кадровими, медикаментозними та матеріально-технічними ресурсами. На території регіону широко розгорнута профілактична робота.

Гострий період минув. У медичних закладах області, починаючи з 21 липня, припинилося зростання кількості пацієнтів з підозрою на отруєння продуктами згоряння фосфору. Частина пацієнтів вже виписані додому або готуються до виписки.

Водночас, продовжують мати місце випадки пошуків та подання неправдивої інформації про окремих пацієнтів лікувально-профілактичних закладів, кількість шпиталізованих та стан їх здоров’я, маніпулювання фактами перебування в реанімаційних відділеннях. Окремі інформаційні матеріали, на жаль, лише збільшують соціально-психологічну напругу населення. Зокрема, це повідомлення в ЗМІ про жінку с. Боложинів, яка з тяжким отруєнням шпиталізована у реанімаційне відділення Буської центральної районної лікарні. Насправді, з’ясувалося, що у цієї пацієнтки отруєння алкоголем.

Звертаємо вашу увагу, на таке:

А) Єдиними достовірними джерелами інформації про потерпілих внаслідок аварії є офіційні повідомлення штабу Державної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, прес-центру МОЗ України та прес-служби Головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА.

Б) Про стан здоров’я потерпілих свідчать дані наведені у вказаних офіційних повідомленнях в графі “важкість стану пацієнта”.

В) Факт перебування в реанімації лікувально-профілактичного закладу не є ознакою важкості стану потерпілого чи загрози його життю. Оскільки, від самого початку поступлення потерпілих керівництвом охорони здоров’я прийнято рішення (з метою забезпечення кращих умов перебування та надання медичної допомоги) про шпиталізацію потерпілих, при наявності вільних місць, власне в реанімаційні відділення ЛПЗ.

Нагадуємо, що одними з головних в комплексі медичних заходів з посттравматичної реабілітації потерпілих та загалом населення, є психологічна та психотерапевтична складові. Тому, закликаємо працівників ЗМІ до виваженості та об’єктивності у підборі та подачі інформаційних матеріалів.

http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=86493256

Рост - 24-7-2007 у 23:29

А як відноситись до того, що політики та міністри (зовсім не охорони здоров`я) забороняють медикам ставити діагноз?

Рост - 24-7-2007 у 23:30

Процитую одне повідомлення:
Цитата:
важко сказати,які наслідки тої події,будуть для людей і всього живого. Великі чини уже шукають крайнього "стрілочника". І найдуть. є різні думки відносно того хто виний. Людям брешуть, як завжди. А люди ведуться. Я раніше працював на колії і скажу, що такого хамства і розтягування майна колії,важко найти. Згадайте скільки разів на перегоні Ожидів-Красне було сходів вагонів? Два роки назад там жебув схід і пожар (це було в ніч на 19-грудня). тоді поїзд недотягнув до ст. Заблотці, а то було-б море крові. В цей час на станцію прибувала електричка на Львів. я був очевидцем тих подій. це була моя зміна і нас гнали із ст. Броди щоб витягнути той состав. Потім був другий схід уже на самому переїзді Заблотців. І нема чого шукати вину у локомотивної бригади. Там її нема . Повсій дорозі одні попередження(колійовці знають)- обмеження швидкості. причина банальна- знос кріплення,гнилість шпал і вічні ремонти... Бригади монтерів-по мінімуму. да і ті в постійних розїздах по дистанції. А колія? А куди вона дінеться.Зараз я живу в США і коли порівнюю рівень поінформованості населення про ту біду яка на них чекає. то просто жуть. Американські військові кажуть ,що це 100%враження всього живого. Дай Бог ,щоб все було добре. А добре стане коли народ проснеться. Пора вже вимести ту синьо-червону срань на гній.

Рост - 24-7-2007 у 23:45

Мар’яна Павлів: Нас переконують, що ми навіюємо собі фосфорну хворобу

Обсерватор завітав до терапевтичного відділення Львівського медичного інституту, куди були доставлені постраждалі від „фосфорної” аварії, що трапилася в понеділок неподалік Ожидова, що на Львівщині. Там довелось поспілкуватись з Мар’яною Павлів, однією із жертв ожидівської трагедії. Дівчині 19 років. В ураженій зоні на момент аварії перебували дві молодші сестри, за якими вона і поїхала у смт. Красне, що неподалік Ожидова. В результаті Мар’яна отруїлася випарами жовтого фосфору і була доставлена до лікарні.

- Мар’яно, чому Ви поїхали в уражену зону?

- У вівторок в одинадцятій годині подзвонила мама, сказала, що стався другий Чорнобиль і попросила забрати молодших сестер з смт. Красне, що неподалік Ожидова. Я одразу подзвонила друзям. Десь біля першої години ми виїхали туди. В Красному ми перебували близько двох годин. Весь транспорт, що рухався в бік Львова був переповнений. А в самому Красне залишилися лише кілька сімей.

- Коли у Вас почались проявлятись симптоми отруєння випарами фосфору?

- Через годину після дороги у мене почало дерти в горлі, а згодом боліти шлунок і нудити. О сьомій годині вечора мені стало зовсім зле і мене забрала швидка.

- За чий рахунок вас лікували?

- Перших два дні ми самі купували медикаменти для свого лікування. Лікарі радили зберігати чеки. Себто, потім всі гроші повернуть. Ті, хто не мав коштів на покупку ліків чекали поки їх (кошти) перерахують лікарні. На це знадобилося два дні. Сьогодні нас виписують. Але гроші ніхто повертати не збирається. За попередніми розрахунками ми витратили вже близько 200 гривень і ще потрібно буде десь 300 гривень, щоб купити призначенні нам ліки.

- А як до вас ставився медперсонал? Як вас лікували?

- На лікарів жалітися не приходиться. Вони були дуже приязні до нас. Та те, що вони лікували нас по книжці, адже самі не знали, що з нами коїться. Ось вчора вони говорили, що кальцію нам не варто вживати, а сьогодні можна сказати, годують нас ним.

- А який діагноз Вам поставили?

- Отруєння продуктами горіння жовтого фосфору. Ми сперечалися, чи напишуть все ж нам саме цей діагноз. Адже багато чого лікарі таки приховують. Те, що ми чули, не дає нам говорити про позитиви. Лікарі натякають нам на те, що у нас в майбутньому будуть проблеми зі здоров’ям. Особливо з кістками. У мене не припиняє боліти вся середина: шлунок, печінка, нирки. Лікарі намагаються знайти у нас симптоми інших захворювань і говорять про інші причини хвороб. Є один лікар. Він приходить і щоразу каже нам, що ми навіюємо собі симптоми фосфорного отруєння. Себто, забагато дивимося телевізор.

- Ви мали якусь інформацію про те, як захистити себе від фосфору, коли їхали по сестер?

- Ніякої конкретної інформації не було. Одні люди говорили, що треба було пити мінеральну воду, інші запевняли, що цього ні в якому разі робити не можна. Одні говорили їсти активоване вугілля, а по телебаченню казали, що це безглуздість.

- Куди Ви поїдете після виписки з лікарні?

- Мені пощастило. У мене хлопець живе у Львові. У нього і поживу деякий час. А взагалі мене направили на амбулаторне лікування по місці прописки – у Буськ. Там немає ніяких умов для продовження лікування. Мої батьки досі в Красному, адже там відбуваються страшні крадіжки і вони змушені дивитися за нашим помешканням. А от моя сусідка по палаті пані Галя повертається з двома дітьми у с. Соколівка, що зовсім поряд від Ожидова. Вона там працює поштаркою. Про аварію почула в нічному випуску новим ще у понеділок, та значення цьому не надала. Вже у вівторок після обіду люди порадили їй якнайшвидше вибиратися з села. Та було вже трохи пізно. Вона та її молодша семирічна донька потрапили у важкому стані до лікарні. До речі, її донці пропонували безкоштовну путівку в табір, та пані Галя відмовилася через те, що дівчинка зовсім ще мала. А поїхати з нею вона також не може, бо є старша донька, яка на даний час перебуває з чоловіком у Соколівці.

Обсерватор

P. S. Як повідомила нас Мар'яна, її та усіх інших постраждалих, які перебувають на лікуванні у львівських лікарнях цими днями "добровільно" переводять на лікування у місця їх постіного проживання - тобто на уражені фосфором території. І якщо навіть львівські лікарі не знають і не мають чим лікувати уражених, то чого сподіватися людям від медицини у "глибинці"?..


взято тут: http://www.observator.org/actual/1287.html

Рост - 24-7-2007 у 23:54

Чого я тут це все публікую. Та просто одразу після аварії запитав одного чоловіка, з високопосадових осіб, який має відповідне коло контактів у військових сферах. Так, от, запитав, що реально з тим усім. Він відповів: "Да что, хреново. Эта гадость при передозе легко делает из человека труп. поражает вн. органы, нервы, кости" Далі я не розпитував. Тому то і хочеться знати стосовно реальних показників зараження. А, до речі, навіть ті цифри, що були на сайті МНС, здається зникли.

Роман Ромашка - 25-7-2007 у 01:17

Реально воно так і як сказав ваш знайомий. Не просто так використовують це діло в фосфорних бомбах. Але радіус ураження малий. От тільки дивує як там деякі пожежники без налехтого захисту були?

Щодо попередньої публікації то не вірю я ні одному слову тої Маряни хоча б з тому що це з нею одною і дальше Красного вона не була.

Юрій Сєров - 25-7-2007 у 06:09

У Львівській області керують найпомаранчевіші з помаранчевих і на перший погляд здається при чому б тут Партія Регіонів.... :lol::lol::lol:

Сергій Бєляєв - 25-7-2007 у 10:30

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Чого я тут це все публікую. Та просто одразу після аварії запитав одного чоловіка, з високопосадових осіб, який має відповідне коло контактів у військових сферах.

Ляпали б ті високопосадові особи яізиком менше, краще було б. А о ті їх кулуарні розмови укупі з навединими раніше враженнями пацієнтки та різних "спеціалістів", які на місці не були і взагалі цією проблематикою ніколи не займалися.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Ромашка
Реально воно так і як сказав ваш знайомий. Не просто так використовують це діло в фосфорних бомбах. Але радіус ураження малий. От тільки дивує як там деякі пожежники без налехтого захисту були?

Це діло, тобто білий фосфор, використовують у фосфорних бомбах, тобто у запалювальних бомбах, як компонент запалювальної суміші - ініціатор займання. Використовуються тут єдина властивість білого фосфору - самозаймання.
А щодо пожежників відповідь вже є - неукомплектованість розрахунків належною кількістю засобів захисту.

Рост - 25-7-2007 у 11:25

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Сергій Бєляєв
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Чого я тут це все публікую. Та просто одразу після аварії запитав одного чоловіка, з високопосадових осіб, який має відповідне коло контактів у військових сферах.

Ляпали б ті високопосадові особи яізиком менше, краще було б. А о ті їх кулуарні розмови укупі з навединими раніше враженнями пацієнтки та різних "спеціалістів", які на місці не були і взагалі цією проблематикою ніколи не займалися.

Які кулуарні розмови? Ви про що? Людина, про яку я писав, не політик, не має ніякого відношення до цієї аварії, не займається її ліквідацієї і т.д. Він просто військовий при великих зірках.
А от ваші усюсюкання, маю на увазі усіх представників влади, "все нормально, та ні, все просто чудово!" мені не подобаються хоча б вже тому, що не несуть жодної конкретики і виглядають просто замилюванням очей.
Аж надто багато незрозумілого і надто багато запитань виникає, на які влада не дає відповіді. При чому явно ухиляючись від прямих запитань - чи то вдаючи, що не зрозуміли про що їх питали, чи то падаючи на дурника, як то кажуть.
Зрозумійте нарешті, що тупі повторювання "та все нормально, все нормально" в даній ситуації не проходять. Люди - це не діти в дитсадку.

Сергій Бєляєв - 25-7-2007 у 11:29

Ось Вам конкретика.

Мінприроди повідомляє про хід ліквідації надзвичайної ситуації та стану забруднення довкілля у Львівській області

24.07.2007 | 17:50 | Прес-служба Мінприроди


Надсилаємо оперативну інформацію щодо перебігу ліквідації аварії техногенного характеру на залізничному перегоні Ожидів-Красне Львівської залізниці, станом на 11:00 24 липня 2007 року.

1.Відділом інформації, моніторингу та зв’язків з громадськістю Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області здійснено збір, аналіз та узагальнення інформації (на паперових носіях та в телефонному режимі) щодо стану довкілля в зоні аварії як від суб’єктів обласної системи моніторингу довкілля так і від суміжних організацій, які працюють в зоні надзвичайної ситуації за паралельними напрямками.

2. Токсикологічною лабораторією Львівської ОблСЕС 23.07.07:

- аналізовано 45 проб атмосферного повітря в межах Буського (c. Петричі, смт. Красне, с.Ганське, с.Лісове, с.Стовпин, с.Балучин, с.Янгелівка, с.Полтва, с.Чаниж, с.Забір'я, с.Теребежі, с.Поломичі, с.Ожидів, с.Закомар'я, с.Топорів), Радехівського (смт. Лопатин, с.Хмільно, с.Нивиці), Бродівського (с.Заболотні, с.Лугове, с.Висоцько, с.Малі Підліски), Кам’янко-Бузького(с.Полонична, с.Незнанів, с.Мазярня Каранська) Золочівського (с.Білий Камінь, с.Скварява, с.Розваж) районів на вміст фосфорного ангідриду (ГДК=0,15мг/м3). Виявлено перевищення ГДК в зоні ліквідації аварії біля електроопори №340, що було пов’язано з незначним просипанням вмісту цистерн та загоряння в 11 год. 40 хв. 23.07.2007. На всіх інших точках відбору ГДК в межах допустимого вмісту.

- аналізовано 57 проб криничної води на вміст поліфосфатів (ГДК=3,5 мг/дм3) в досліджуваних районах Львівської області Буський (смт. Красне, с.Русилів, с.Балучин, с.Полтва, с.Задвір'я, с.Кизлів,с.Грабово, с.Янгелівка, с.Топорів, с.Стовпин, с.Заводське,с.Чаниж, с.гута- Топорівська, с.Богданівна, с.Поломичі), Радехівський (смт. Лопатин, с.хмільно, хутір Колісники, с.Нивиці, с.Трійця, с.Щуровичі, с.Стремільче, с.Миколаїв), Бродівський (с.Заболотні, с.Лугове, с.Висоцько, с.Малі Переліски), Кам’янко-Бузький (с.Полонична, с.Незнанів, с.Мазярня Каранська), Золочівський (с.Гавареччина, с.Черемошня, с.Бужок, с.Розваж, с.Підлісся, с.Білий Камінь). Перевищень допустимих концентрацій не виявлено.

3. Львівський обласний державний проектно-технологічний центр охорони родючості ґрунтів і якості продукції «Олбдержродючість» провів дослідження на рухому форму вмісту фосфатів в ґрунтових зразках населених пунктів Буського району. В переважній більшості ґрунтових зразків виявлено дуже високий вміст рухомих фосфатів (336-1860 мг/кг ґрунту в перерахунку на метод Кірсанова), але він відповідає фоновому вмісту, встановленому у квітні 2007 року. Валовий вміст знаходиться в межах природного фону (0,132-0,544%).

Масова частка фосфору в рослинних зразках відповідає довідниковим даним (0,260-0,390%), за винятком зразків зерна озимої пшениці у населених пунктах Куткір і Кудрявці (0,516-0,456%).

4. Державна екологічна інспекція в Львівській області проводить аналіз проб відібраних 23.07.07р.

Службою державної ветеринарної медицини всього обстежено:

- 2964 голів великої рогатої худоби;

- 2502 голів свиней;

- 111 голів дрібної рогатої худоби;

- 779 голів коней;

- 29447 голів птиці;

Загиблих продуктивних тварин та птиці не виявлено.

Станом на 07 год.00хв. 24.07.07 р. у медичних закладах області знаходиться 167 осіб, у тому числі: 123 дорослих та 44 дітей.

Моніторинг стану навколишнього природного середовища у місці аварії, прилеглих населених пунктах та ліквідація наслідків триває.

« повернутись Постійна www-адреса статті:

http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=86640755

Тарас Гулка - 25-7-2007 у 19:00

Вже навіть Янукович визнав, що влада дезінформувала населеня

Цитата:
Долаючи техногенну катастрофу на Львівщині, чиновники не стільки інформували людей про реальний стан речей, як морочили їм голови та обдурювали. Так сьогодні під час урядового засідання заявив Прем'єр-міністр, незадоволений


джерело http://5.ua/newsline/237//42716/

І хто після того повірить, що зараз кажуть правду?

Сергій Бєляєв - 26-7-2007 у 09:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Вже навіть Янукович визнав, що влада дезінформувала населеня

Цитата:
Долаючи техногенну катастрофу на Львівщині, чиновники не стільки інформували людей про реальний стан речей, як морочили їм голови та обдурювали. Так сьогодні під час урядового засідання заявив Прем'єр-міністр, незадоволений


джерело http://5.ua/newsline/237//42716/

І хто після того повірить, що зараз кажуть правду?


Із наближенням до завершення ліквідації наслідків аварії додається все більше політики.

По-перше, процитований фрагмент є власним коментарем 5-го каналу, а не Януковича.
Пряма ж мова виглядала так:
Віктор Янукович, Прем’єр-міністр України: "Занадто політизація і бажання під час біди ізуїтськи підходити до людей, дезінформуючи ситуацію, яка і так не досить проста. З цим треба якимось чином боротися."

Зрозуміло, що це у першу чергу закид до політичних опонентів уряду.

Ще цитати (джерело http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=86715784&am... ):

“Ми підійдемо до цього питання системно, його відпрацюємо. Я просив би всіх міністрів визначити, хто буде відповідати за інформаційну політику в кожному міністерстві при виникненні надзвичайних ситуацій. Як буде працювати інформаційна система. Хто буде відповідальний за те, щоб надавати таку інформацію в ЗМІ”

“Аварія у Львівській області засвідчила, що в нас іноді не вистачає досвіду, і ми робимо помилки. Але дуже важливо, щоб ми їх вчасно виправляли. І в цій ситуації найважливішу роль відіграє інформаційна політика”

“Ми сьогодні реагуємо і практично реалізуємо всі заходи, як говорять, - це наш обов’язок. Але важливою складовою є те, щоб населення України, наші сусіди, наші партнери у світі мали достовірну інформацію, давали їй оцінку і давали оцінку нашій державі. Це дуже важливо”

Отже, основною думкою виступу та реплік Прем'єра на засіданні Кабміну є те, що нескоординованість дій різних відомств щодо інформування громадськості у подібних ситуаціях не дозволяє запобігати паніці та ефективно протидіяти негативним наслідкам заяв осіб, які намагаються піаритись на таких подіях.

Про необхідність формування єдиної позиції органів влади при висвітлинні надзвичайних ситуацій я вже писав на початку цієї теми. Саме така модель фактично й була озвучена на засіданні Уряду, а саме визначення єдиної соби у кожному відомстві, уповноваженої інформувати про ситуацію. Скоординована діяльність таких уповноважених унеможливить у подальшому поширення чуток та недоввіри, що народжувалися через розбіжності у коментарях представників різних структур.

До речі і у рішенні РНБОУ за наслідками катастрофи є пункт про недостатність інформування.

Сергій Бєляєв - 26-7-2007 у 09:27

Хоч і з запізненням, але:

Новини
25.07.2007 17:59
У ЗВ’ЯЗКУ З ОЖИДОВСЬКОЮ АВАРІЄЮ ЗАПРАЦЮВАЛА „ГАРЯЧА ЛІНІЯ” ТЕЛЕФОНУ ДОВІРИ „058”
Від сьогодні, 25 липня, Українська спілка психотерапевтів для всіх бажаючих проконсультуватися у зв’язку з техногенною аварією на Львівській залізниці (на перегоні Ожидів-Закомар’я) в режимі „гарячої лінії” функціонує телефон довіри „058”.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі ГУОЗ Львівської ОДА, на "гарячу лінію" можна буде звертатися щодня від 10 до 22 години.

http://zaxid.net/newsua/2007/7/25/175938/

І з госпіталізованими людьми не все так погано, як дехто намагався переконати:

Новини
26.07.2007 08:45
На 25 липня в медичних закладах Львівщини перебувало 114 людей, постраждалих від фосфорної катастрофи
На 16.00 25 липня в медичних закладах Львівщини продовжує перебувати 114 людей, постраждалих від фосфорної катастрофи, серед них 20 - діти.

Як повідомила ZAXID.NET прес-служба ГУОЗ Львівської ОДА, впродовж минулого дня з медичних закладів виписано 40 осіб, з них 35 осіб з діагнозом отруєння продуктами горіння фосфору, в тому числі 7 дітей.

Решта пацієнтів у задовільному стані готуються до виписки.

http://zaxid.net/newsua/2007/7/26/84535/

І цистерни вже поїхали:

Новини
26.07.2007 08:54
0 4-Й РАНКУ ФОСФОРНИЙ ПОТЯГ ВИРУШИВ ДО КАЗАХСТАНУ, - ПОВІДОМЛЕННЯ МНС
На 7 годину ранку 26 липня обстановка в зоні надзвичайної ситуації поблизу села Ожидів Буського району Львівської області знаходиться під повним контролем. За інформацією Укрзалізниці, о 4-й годині 26 липня спеціальний потяг з вантажем жовтого фосфору зі станції Красне Львівської залізниці в супроводі двох пожежних потягів відправлено до Казахстану. Про це ZAXID.NET повідомив прес-центр МНС України.

Згідно із затвердженим планом, проводяться роботи з рекультивації забрудненої фосфором території. Встановлено три ділянки дамби загальною довжиною 40 м і висотою 1,5 м. Продовжуються роботи зі збору залишків фосфору та відкачці забрудненої води. Зібрано близько 47 т забрудненої суміші. Очищено понад 400 м кв забрудненої території.

За результатами моніторингу довкілля (повітря, води, ґрунту, продуктів рослинництва), відхилень від діючих нормативів не виявлено.

http://zaxid.net/newsua/2007/7/26/85459/

Hanor Narasson - 26-7-2007 у 09:40

Зате Україна вже має нову гризоту: горів залізничний міст через Дніпро.:mad:

Ната Толмачова - 29-7-2007 у 19:25

мій родич працює лікарем, в їхній лікарні всіх лікарів "попросили" нікому з залізничників не ставити діагноз "отруєння фосфором". а людей з отруєнням виявилося немало. ставлять різні діагнози, головне щоб про фосфор там згадки не було. логічно припустити, що то не єдина лікарня де лікарі ставлять неправильні діагнози.
висновки робіть самі, а мені особисто по барабану заяви посадових осіб і "результати моніторингу довкілля" - я вірю тільки тим кого знаю особисто і тільки в те, що вони точно знають, а всю решта інформацію, в тому числі офіційну, взагалі ніяк не сприймаю і вважаю, що населення об’єктивної інформації про аварію немає і вже мабуть не буде мати
мабуть, наша влада думає, що то "ложь во благо", типу менше знаєш - краще спиш :)

Богдана Курилюк - 29-7-2007 у 21:19

Не знаю чи проходять такі дані десь офіційно, але чогось в нас на Коломийщині масово люди почали хворіти на ангіну...
Можливо, то є співпадіння, а можливо (це моя власна думка) тут не тільки ангіна... :(

Тарас Гулка - 30-7-2007 у 08:15

В нас теж люди зараз сильно хворіють на ангіну, але почалось це ще задовго до аварії

Андрій Пелещишин - 30-7-2007 у 09:55

Ну скажімо, ось ця тема http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=5516 піднімалася ще перед бабахом в Ожидові

Ната Толмачова - 31-7-2007 у 16:29

... одне іншому не заважає - в когось справді ангіна, а в когось просто приховуть справжній діагноз під шумок епідемії з ангіною чи ще якоюсь бідою

але від цієї теми вже давно оскомина, чесне слово :)

Остап Шумин - 31-7-2007 у 16:58

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ната Толмачова
...але від цієї теми вже давно оскомина, чесне слово :)

Від теми чи від самої події?

Ната Толмачова - 1-8-2007 у 11:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Остап Шумин
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ната Толмачова
...але від цієї теми вже давно оскомина, чесне слово :)

Від теми чи від самої події?


...від обговорення події

Юрій Сєров - 22-7-2008 у 04:57

Річниця ожидівської аварії: http://zik.com.ua/ua/news/2008/07/15/143546