Форум Рідного Міста

Встановлення Windows XP на диск Serial ATA

Богдана Курилюк - 25-7-2007 у 19:36

Привіт всім!

Нещодавно стикнулася з проблемою встновлення ОС Windows XP на диск Serial ATA.
Копіювання файлів установки здійснюється до моменту першого перезавантаження комп"ютера (яке передбачено програмою установки). Після перезавантаження з"явлається синій екран з повідомленням про те, що жорсткий диск на даному комп"ютері відсутній і тому встановлення ОС далі не буде продовжуватися.
Пробувала встановити драйвери для АТА, та нічого не виходить. (материнська плата ASUS A7N8X-E Deluxe)
Утилітки для роботи з жорсткими дисками його "бачать", тобто нема причин стверджувати, що сам вінчестер "вмер". Але в чому може бути причина? Порадьте щось, може в когось вже траплялася аналогічна ситуація.

Буду дуже вдячна! :)

Юрій Сєров - 25-7-2007 у 20:30

:)
Вчора і позавчора мав аналогічну ситуацію, ускладнену відсутністю флоппі-диска на лептопі.
Але в мене синій екран з повідомленням з'являвся до перезавантаження.
Як вирішити проблему.
1. Знайти SATA драйвер для материнки, модель якої Ви вже знаєте. Найпростіше це зробити на сайті фірми-виробника. Ну або просто пошукати Гуглом. Швидше за все - це був архів образа дискети, який після розархівування попросить сам записатися на дискету.
2. Під час інсталяції - як тільки вона починається Вінда просить "натисність F6, якщо хочете встановити RAID або SCSI" - тиснемо. Після цього воно ще просить натисніть F2 для чогось там - тут нічого не тиснемо. А потім з'явиться екран, де воно запропонує натиснути "S", якщо Ви хочете встановити якийсь особливий вінчестер і буде шукати драйвери до нього на дискеті, яку (ми зробили в пункті 1) і потрібно вставити в дисковід.
3. Вінда зчитає драйвери з дискети і продовжить встановлювати Віндовс, при цьому запопонувавши вам поставити систему на active primary партицію.

Богдана Курилюк - 25-7-2007 у 20:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
:)
Вчора і позавчора мав аналогічну ситуацію, ускладнену відсутністю флоппі-диска на лептопі.


Все закінчилося успішно? :)
Цитата:

Як вирішити проблему.
1. Знайти SATA драйвер для материнки, модель якої Ви вже знаєте. Найпростіше це зробити на сайті фірми-виробника. Ну або просто пошукати Гуглом. Швидше за все - це був архів образа дискети, який після розархівування попросить сам записатися на дискету.
2. Під час інсталяції - як тільки вона починається Вінда просить "натисність F6, якщо хочете встановити RAID або SCSI" - тиснемо. Після цього воно ще просить натисніть F2 для чогось там - тут нічого не тиснемо. А потім з'явиться екран, де воно запропонує натиснути "S", якщо Ви хочете встановити якийсь особливий вінчестер і буде шукати драйвери до нього на дискеті, яку (ми зробили в пункті 1) і потрібно вставити в дисковід.
3. Вінда зчитає драйвери з дискети і продовжить встановлювати Віндовс, при цьому запопонувавши вам поставити систему на active primary партицію.


Ці дії я вже виконувала... :( Але ситуація яка була такою і залишилася. Я навіть почала думати, що вінчестер "згорів". Але чому тоді утиліти "бачать" його, і більше того бачать інформацію яка є на дисках D та Е? Це, так розцмію, що вінт ще "живий"....

Тарас Гулка - 25-7-2007 у 21:00

Перевірте, чи розділ на який ставите вінду є active і primary

Юрій Сєров - 25-7-2007 у 21:18

Цитата:
Все закінчилося успішно? :)

Так, але лише завдяки USB Floppy.

Як успіхи?

Богдана Курилюк - 25-7-2007 у 21:19

Так, перевіряла... (Partition Magic 8.0.5 Pro)

Юрій Сєров - 25-7-2007 у 21:21

Система починає встановлюватися на вибраний розділ чи каже що немає жорсткого диску?

Богдана Курилюк - 25-7-2007 у 21:22

USB Floppy - вперше з таким зустрічаюся.... :wow:

Богдана Курилюк - 25-7-2007 у 21:24

Спочатку вона встановлюється як зазвичай і на IDE-диски, файли копіює, але потім каже що диск не знайдено....

Юрій Сєров - 25-7-2007 у 21:29

Цитата:
USB Floppy - вперше з таким зустрічаюся....

Я вчора також вперше з таким зіткнувся :)

Цитата:
Спочатку вона встановлюється як зазвичай і на IDE-диски, файли копіює, але потім каже що диск не знайдено....

На початку F6 тиснете і з дискети драйвер нормально закидається?
Після якого етапу не знаходить диск. Опишіть детальніше.

Богдана Курилюк - 25-7-2007 у 21:53

Драйверів на дискетках окремо не було. Я взяла диск з драйверами до материнки, там знайшла драйвери для АТА, скопіювала на дискетки. При завантаженні натискала на F6 і вставила дискету у дисковод. Після того було завантаження меню, в якому логічно мало б проводитися встановлення драйвера для АТА, але пробуючи користуватися меню, читала тільки повідомлення, які розпочиналися словами "ERROR...." Словом, устновки драйверів, так розумію, що не відбулося. Де причина неполадки або моя помилка не можу зрозуміти... :(
Логічно, після невдалого встановлення дровець для АТА, нічого далі з Віндою і не зробила :(

Юрій Сєров - 25-7-2007 у 22:27

Шукайте правильні драйвери

Юрій Ришковець - 26-7-2007 у 10:49

Компакт-диск з драйверами до материнської плати має містити декілька каталогів з драйверами до вінчестерів SATA, причому кожний з них призначений для різних модифікацій вінчестерів. Недавно мав подібну ситуацію, а коли підібрав драйвери, все запрацювало.

Уважно почитайте вміст текстових файлів і знайдете свої драйвери на компакті.

Богдана Курилюк - 26-7-2007 у 11:22

Дякую!:) Спробую ще раз перебрати свої дії та драйвери...

Чирка Олег - 26-7-2007 у 18:33

Я зустрічався з цією проблемою також нещодавно.
Цитата:

При завантаженні натискала на F6 і вставила дискету у дисковод.

Дискетку потрібно вставляти перед тим як натискати F6, тобто на початку встановлення ОС з диску.
І найосновніше це правильно підібрати драйвери з диску до материнки.

Юрій Сєров - 26-7-2007 у 19:38

Цитата:
Дискетку потрібно вставляти перед тим як натискати F6, тобто на початку встановлення ОС з диску.

В мому випадку - ні. Віндовс аж потім попросила - вставте дискету і натисність "S", якщо хочете додати специфічний HDD.

Андрій Полевський - 29-7-2008 у 23:55

Мав аналогічну проблему встановлював ХР на SATA диск. Материнка K8V-X SE. Також як Богдана мучився з дискетками з драйверами диску, ивсеодно вында його не находила. Вирішилось все для мене несподівано, принесли компакт двд з ХР вже настроєною і набитою різноманітними драйверами "ZVER CD". И той звєр вже побачив сата и все встановилось швидко і гладенько, в кінці список програм розділених тематично, які потрібно відмічаємо галочками. Потім все автоматично інсталюється без втручання кристувача.:sing: