Форум Рідного Міста

Добудова особняків. Відносно недороге житло.

Андрій Пелещишин - 2-9-2007 у 16:20

Це не реклама.
:)

Просто на Форумі періодично постає питання вартості різного виду житла, тому і пишу.
Пару днів тому перетнувся з чоловіком, що професійно працює у галузі, тісно дотичній до ринку землі та особняків.
Він стверджує, що найдешевший спосіб отримати житло на сьогодні - це колективний викуп дуже великих недобудованих особняків за містом.
Тобто, умовно кажучи, формується спілка з 4-х бажаючих, які викупляють напівготовий особняк (коробка, дах) площею десь так 600 кв. метрів (таких особняків продається нібито немало), і доводять його до ладу, роблячи 4-квартирний будиночок. Ніби ціна таких недобудованих
особняків в лежить районі 80-100 тисяч, що разом з доводкою будови може дати собівартість 200-400 доларів за метр житла плюс земельна ділянка.

Важко сказати чи це справді реальна схема. Але якщо так - плюси очевидні. Відносно недорого, мало сусідів, дворик і тп.

Hanor Narasson - 2-9-2007 у 20:28

ІМНО вигідно лише, якщо коробка от зовсім "гола". При мінімальній "начинці" власник підніматиме ціну.
На якомусь форумі читав, що в Німеччині пуста ділянка коштує дорожче, ніж ділянка з недобудовою. Бо недобуд не такий , як хоче новий власник, і його треба зносити.

Demyan - 3-9-2007 у 07:39

Проходив цей етап на практиці. Для мене (і ті з ким хотів купляти склалося ряд проблем які так і не вирішили).
1. Жити за містом фактично не в особняку це якось не те щоб самому і особняком вже не назвеш це.
2. Продати таку "квартиру" потім буде дуже важко.
3. Постає проблема вибору місця, кому яка сторона, кому яка частина дворику, один знайомий казав давайте території дворику поділимо і заставимо забором (виглядало б це дуже смішно). Почалося діління а моя сторона гірше - мені дешевше...це треба мати якигось таких дружних 3-4 сімї...але всеодно життя є життя і рано чи пізно можна й непорозумітися у чомусь.
Вигідніше (дорожче ніж цей варіант, але дешевше ніж самому) - купити разом велику ділянку. Розбити її і збудувати по однаковим проектам за один захід (разом) 2-3 особняки. Це буде і гарно виглядати і дешевше буде домовлятися про всі комунікації про робітників і т.д.

Hanor Narasson - 3-9-2007 у 08:27

Якщо будувати з нуля кілька споруд, то ІМНО вигідніше будувати не кілька окремих особняків, а "таунхауз" (із спільними стінами по межах).

Рост - 3-9-2007 у 09:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Якщо будувати з нуля кілька споруд, то ІМНО вигідніше будувати не кілька окремих особняків, а "таунхауз" (із спільними стінами по межах).

+1
Від двох до чотирьох особняків. Тоді будуть спільні комунікації, що відчутно дозволить зекономити.

А от купувати недобудови - здебільшого для життя декількох різних родин такі особняки не дуже придатні.

Demyan - 3-9-2007 у 10:41

Я знаю таку коробку яка вже 5 років продається. Сама по собі вона гарна, має все окремо - входи, гаражі. Але з одної сторони дуже хороший заїзд з другої поганий. Ось і ніхто не хоче бо всі хочуть хороший заїзд, навіть якщо скажем оплата 60/40 - всеодно нехочуть :).
Для одного це завелика коробка. А якщо їхати мама+тато+бабця+діти....краще окремо тоді за ці гроші купити.

Vlotsk - 3-9-2007 у 14:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Я знаю таку коробку яка вже 5 років продається. Сама по собі вона гарна, має все окремо - входи, гаражі. Але з одної сторони дуже хороший заїзд з другої поганий. Ось і ніхто не хоче бо всі хочуть хороший заїзд, навіть якщо скажем оплата 60/40 - всеодно нехочуть :).
Для одного це завелика коробка. А якщо їхати мама+тато+бабця+діти....краще окремо тоді за ці гроші купити.

А скільки за неї хочуть?
Взагалі кажучи, в мене складається враження що за коробки власники вимагають суттєво завищені суми. Така українська ментальність, продавати втридорога аби боронь Боже не продешевити.

Demyan - 3-9-2007 у 14:47

60 000 євро. 2,5 поверха, 2 гаражі, 2 входи/виходи. Місце гарне, комунікації поруч.

Юрій Сєров - 3-9-2007 у 20:42

Погоджуся з вищесказаним, направду важко скооперувати 3-4.
Хіба що як варіант, купити таке, збудувати 3-4 квартири, а потім, продавати "як є". Але це вже бізнес, а не житло для себе.