Форум Рідного Міста

Грибний сезон 2007

Роман Голощук - 21-9-2007 у 19:27

Надійшов час ділиться своїми результатами у „тихому полюванні” цього року.
Ну і хто похвалиться своїми „трофеями”? :)

Роман Голощук - 21-9-2007 у 19:30

Ось таке "чудо" я знайшов коло Моршина. Заважив цей грибок 3 кг. А хто знає, як зветься цей гриб?

Gryb_Morshyn2005.jpg - 46kB

Олексій Мачехін - 21-9-2007 у 22:58

Та наче глива. А які знизу?

Роман Голощук - 22-9-2007 у 12:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
Та наче глива. А які знизу?


Знизу пластинчасті. Ще пошукаю в грибній енциклопедії. Якщо знайду - дам знати.

Роман Голощук - 22-9-2007 у 22:09

Знайшов ;)
Це Трутовик листоватий, грифола кучерявенька чи гриб- баран.
Росте в широколистянних лісах біля стовбурів старих дерев. Особливо любить дуб, граб, бук, каштан. Зустрічається рідко і не щороку. Гриб-баран складається з численних зрослих один з одним, тонких (товщиною не більш напівсантиметра) хвилястих лопатевих капелюшків сіруватого кольору. Плодові тіла ростуть надзвичайно швидко: протягом 8-10 днів вони досягають масси 10 кг і більш. Гриб не уражається комахами. Плодове тіло досягає 50-80 см у діаметрі, складається з численних плоских, тонких, напівкруглих чи лопатоподібних капелюшків, що сидять на пеньках, що зливаються в загальну (здебільшого подушкоподібне) основу. Капелюшки м'ясисто-шкірясті, клинообразно звужені в ніжку, верхня поверхня сіра, до основи трохи світліша, нижня трубчаста, мелкопориста, біла. М'якоть біла, із сильним приємним запахом, без особливого смаку. Трубочки короткі, нисхідні по ніжці. Споровий порошок білий. Гриб їстівний. Рекомендується ввести в колекцію чистих культур.
Узято із http://www.franko.lviv.ua/faculty/geology/phis_geo/fourman/Grybus%2...

Андрій Пелещишин - 23-9-2007 у 08:13

Цитата:
Це Трутовик листоватий
....
Гриб їстівний. Рекомендується ввести в колекцію чистих культур.


:lol::lol:

Роман Голощук - 23-9-2007 у 09:45

Мені більше до вподоби назва Гриб-баран ;)
І він дійсно їстівний і смачний.

Ната Толмачова - 23-9-2007 у 13:49

... на Тернопільщині його називають "бараняча голова" :)
це тому що такий же великий і кучерявий :sing:

Hanor Narasson - 23-9-2007 у 17:48

І гриб-баран і бараняча голова - то задовго або заофіційно. Я чув простішу назву: "бараньоха". Але не певен, чи то саме той гриб бо з того ракурсу не видно.

Nazar - 23-9-2007 у 20:38

Ме6ні також ближе до вух "бараньоха". Так казала моя бабця.
Вчора люди багато грибів носили в потязі, гриби пішли. Я як не грибник можу лише поділитись тим, що росло на стежинці мандруючи Сколівськими Бескидами.

білий 1.jpg - 92kB

Nazar - 23-9-2007 у 20:41

і ще оці, такі 15 см приблизно мали у діаметрі.

бідберезники великі.jpg - 242kB

Юрій Сєров - 23-9-2007 у 20:58

Назар, ти садист :)
Де ж так можна... Хіба людям, після цього, робота буде в голові?

Nazar - 23-9-2007 у 21:27

Та чого? Це ж просто гриби, от якби я прикріпив зображення вчорашніх гір при (не побоюсь це написати) ідеальній погоді, тоді б точно не мав би совісті:)
Такої насолоди давно вже не отримував, навіть враховуючи, що через легенький блуд зробив непередбачений гак у 14 км, останні 4 з яких бігом з наплічником, але все одно не встиг:) Ну тобто погода та вигляди мене спокусили ще полізти туди, де ніколи не був, і дещо розгледівши мапу чомусь вирішив, що там ну просто має бути якась стежинка, якої там звісно ж не було. Палму з Оззі також не мав чомусь при собі. Та й краса навколишнього мене настільки захопила та відволікла від раціональної похмурості, що якось задумався та пройшов дві вершини не зафіксувавши їх у пам'яті. Добре що здогадався подивитись на зроблені фото і в них розібрався у свому місцезнаходженні:)
Але погоду нам подарувала природа на вихідні, наступні вже обіцяють бути дощовими...

Роман Голощук - 3-10-2007 у 11:40

Бачив вчора як якийсь пан віз у трамваї відерко зібраних грибів.
Аж пошкодував, що мені ніяк не випадає чкурнути за місто на тихе полювання :(
Хіба би на вихідні спробую вирватись, як погода буде сприятлива.

Анастасія Кулакова - 3-10-2007 у 16:23

А я вже двічі моталася - у цю неділю й минулої. У нас правда не гори і ліси не такі, але вздовж Дніпра на пісках соснові ліси чималеньки ближче до Полтавщини. Маслюки, білі, рядовка, опеньки)))) І не для наїдку збирала, а для задоволення)))

Роман Голощук - 8-10-2007 у 15:08

Таки вдалося вирватися вихідними на гриби. Їздили на полігон (коло Новояворівська).
Ось можу похвалитись результатами:

gryby_1.jpg - 29kB

Роман Голощук - 9-10-2007 у 11:43

Ось ще 3 їстівні грибочки в оточенні не зовсім їстівних :)

gryby_2.jpg - 36kB

Роман Голощук - 11-10-2007 у 15:11

Тепер трохи про сумне. Нажаль, зростає кількість отруєнь грибами. На Закарпатті за 10 днів 5 людей отруїлося грибами.
На наших теренах росте 26 видів отруйних грибів, на які реально натрапити від ранньої весни до пізньої осені. Якщо поталанить вижити від вживання таких грибів, то процес лікування буде довготривалим і тяжким.
Щоб таких випадків не траплялося, фахівці Головного управління МНС України вважають єдино правильним способом профілактики грибних отруєнь вміння розрізняти їстівні та отруйні гриби.

Роман Голощук - 14-10-2007 у 09:39

Здається грибний сезон 2007 добігає свого кінця :(
А все через погоду - цими днями на Львівщині синоптики прогнозують дощ із мокрим снігом.

Павло Жежнич - 14-10-2007 у 12:31

Не знаю чи добігає кінця, але декілька днів тому мій знайомий виїхав в район Янова (Івано-Франкове), щоб просто відпочити. Але відпочинку не вийшло, бо навколо була хмара машин, куди люди мішками тягнули підпеньки. Знайомому прийшлося також збирати гриби - назбирав два великі кульки.

Роман Голощук - 4-11-2007 у 12:39

Уздовж карпатської ділянки траси Чоп-Київ у ці дні (2-3 листопада) можна побачити продавців грибів.
Боровики у руках жителів навколишніх сіл – немовби з картинки: великі, здорові, пахнуть осінню. За кілограм горяни просять 30 гривень.
Здавалося, сезон “правдивих” грибів уже закінчився – жовтневі заморозки, які трималися упродовж кількох днів, не сприяли їхній появі. Але під кінець місяця у гори навідалася теплінь, разом з ранковими туманами прийшла помірна волога, і боровики знову пішли в ріст. Найчастіше щастить надибати їх селянам з Ялинкуватого, Корчина, Кам’яного.

Джерело: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=60318

vovka - 5-11-2007 у 13:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ната Толмачова
... на Тернопільщині його називають "бараняча голова" :)
це тому що такий же великий і кучерявий :sing:

Бараняча голова то зовсім інакший гриб. Він не пластинчастий.
Більше схожий на от такий:




А той що на фото до нього не схожий.

Роман Голощук - 5-11-2007 у 14:35

Ні це таки "Бараняча голова" - згідно опису енциклопедії - "Гриб-баран складається з численних зрослих один з одним, тонких (товщиною не більш напівсантиметра) хвилястих лопатевих капелюшків сіруватого кольору". А щодо малюнку, то в друкованій енциклопедії крім зображення жовтуватого гриба, є ще малюнок власне сірого гриба.

vovka - 5-11-2007 у 16:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Голощук
Ні це таки "Бараняча голова" - згідно опису енциклопедії - "Гриб-баран складається з численних зрослих один з одним, тонких (товщиною не більш напівсантиметра) хвилястих лопатевих капелюшків сіруватого кольору". А щодо малюнку, то в друкованій енциклопедії крім зображення жовтуватого гриба, є ще малюнок власне сірого гриба.

Ну незнаю, скільки вже збирав ці "баранячки" свого часу (так в нас селі називають ці гриби) - ну вони аж ніяк не були схожі на ті що на першому фото. Може то якась модифікація або гриб дуже старий..
Прийдеться наступним літом зробити фото того що я збирав :)

Ці гриби доречі дуже смачні. Ростуть у певних місцях цілими сім'ями. Дуже рідко коли росте один гриб сам по собі.