Форум Рідного Міста

Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець»

Роман Голощук - 25-9-2007 у 20:32

Тепер трохи інформації про ще одного переможця акції «7 чудес України»

Місто уперше згадується у 1062 р.
Літопис приписує будівництво кам'яної фортеці литовським князям Корятовичам, які правили князівством у 60-90-х рр. XIV cт. Високий скелястий берег р. Смотрич, живописний краєвид, величезні вежі з таємничими латинськими написами...
Існує такий переказ - хан Осман, коли побачив укріплення Кам'янця, спитав: "Хто збудував таке могутнє місто?" - "Сам бог", - почув у відповідь. "Нехай бог і здобуває його!" - і відступив від стін Кам'янця.
У Національному історико-архітектурний заповіднику «Кам’янець» величезна кількість архітектурних пам’яток:
Катедральний собор Св. Петра і Павла (XV ст.) із тріумфальною аркою та турецьким мінаретом, увінчаним бронзовою фігурою Мадонни;
Миколаївська церква (ХІ ст.) - біля руїн вірменського костелу. Товщина стін - до півтора метри!!!;
Костели францисканців (XIV-XVIII ст.) та тринітаріїв (XVIII ст.);
Дерев'яна Хрестовоздвиженська церква (XVII-XVIII ст.);
Одна із найстаріших у Європі Ратуша
та багато інших дивовижних місць, які дихають історією.

Мене особливо вразила Стара Фортеця (на фото).
P.S. Для любителів „екстріму” організовано стрибки з 56-метрової висоти найвищого моста України!!!

Додаткова інформація про Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець»:
Замки та храми України
7 чудес України

Kam_Pod_1.jpg - 139kB

Роман Голощук - 4-10-2007 у 17:03

Ще один ракурс на Стару Фортецю.

Kam_Pod_2.jpg - 119kB

Ярема П. - 4-10-2007 у 20:51

Але яка та фортеця закакана... Я ходив навколо і думав, як там люди ще турніри і свята проводять. Територія навколо - просто смітник. Особливо на тих пагорбах, де дехто умудряється заїжджати машиною і п'янствувати, розкидаючи пляшки навколо або вниз на дорогу (я свідок!). Виглядає вона шикарно, нічого не скажеш, але відношення людей... просто свинське. Причому, як я помітив, не заїжджих туристів, а саме мешканців Кам'янця.