Форум Рідного Міста

В ЄС є плани по забороні OEM-версій операційних систем

Андрій Пелещишин - 30-9-2007 у 18:43

Цікава новина :
http://www.securitylab.ru/news/303491.php

У європейських антимонопольних органах планують розглянути питання заборони продажі ПК з наперед установленою операційною системою (OEM-версією), вважаючи такий підхід дискримінаційним та невигідним для користувача, який не хоче купляти комп'ютер без ОС (більшість комп'ютерів уже йдуть у комплекті з операційкою та включають її вартість у себе).
Звичайно, прийняття такого рішення на європейському рівні стало би серйозним ударом по Microsoft, адже саме її продукти практично завжди є тою наперед установленою ОС.

Ярема П. - 30-9-2007 у 19:18

Я за саме таке рішення! Недавно купив нота з вже інстальованою Вістою. Звичайно, що вона мені аж ніяк не була потрібна. Рухалася вона як жаба, тому мусив викинути її і інсталювати операційку, якій надаю перевагу. Такий підхід дійсно дискримінує клієнта і нав'язує йому саме той вид програмного забезпечення, який не завжди є вигідним покупцеві, а тому може розцінюватися в деякій мірі як монополія. Я маю на увазі Білла з всією братією.

Юрій Сєров - 30-9-2007 у 21:54

Назагал, якщо купляти комп з системою - виходило дешевше.
Інша річ, що не було вибору і на наших теренах люди не звикли платити за операційку.
Так, що зрозуміло, що більшість підтримає це рішення.

Андрій Пелещишин - 30-9-2007 у 22:01

Цитата:
Назагал, якщо купляти комп з системою - виходило дешевше.


Це якщо тобі вінда потрібна. Якщо ж лінукс - то є маразм платити ще за вінду.

Юрій Сєров - 30-9-2007 у 22:20

Більшість юзерів юзає Вінду. Їх і мав на увазі, коли говорив про вигоду.
Це в країнах де прийнято купляти софт :)

MaX:) - 1-10-2007 у 21:59

Це мстя ЄС. Майкрософт має заплатити їм чималий штраф за рішенням суду, але досі так і не заплатив :) Молодці. Так тримати. Поставили Білі на місце.
Але по суті це мало що змінить. Ну будуть продавати окремо. І що? Все рівно всі юзають віндовс :(

Чирка Олег - 2-10-2007 у 08:43

Цитата:

Недавно купив нота з вже інстальованою Вістою. Звичайно, що вона мені аж ніяк не була потрібна. Рухалася вона як жаба, тому мусив викинути її


Я також чув таке, що була встановлена віста, а швидкодія компа аж ніяк не задовільняла користувача.
Взагалі користувач сам повинен вирішувати яку операційку використовувати, щоб раціонально використовувалися ресурси ПК.

MaX:) - 2-10-2007 у 16:45

Майкрософт активно просуває свою Вісту. У них дуже малі продажі, тому не варто дивуватись. Знайомий теж купив ноут, і виявилось що всі драйвера для нього зроблені під Вісту :)