Форум Рідного Міста

Грибок на силіконі - як позбутися?

Олексій Мачехін - 11-10-2007 у 23:43

Певно, через погану вентиляцію у ванній кімнаті за три роки на силіконі наросла чорна пліснява.
Є якісь дієві методи щоб її позбутися? Якщо треба міняти герметик, то як?

Подібна проблема, але в меншій мірі, і на швах кахлів.

Тарас Ільчишин - 12-10-2007 у 08:01

а це все чимось покрите? - дельфін? ...

Олексій Мачехін - 12-10-2007 у 08:01

Тобто?

Тарас Ільчишин - 12-10-2007 у 08:09

шви у ванних кімнах покривають дельфіном або ще якимось подібним розчином - утворює плівку.

Nazar - 12-10-2007 у 08:42

Дельфіном (водовідштовхуючий засіб) покривають лише фугу, а до силікону нічого не потрібно - він сам-собою є вологовідштовхуючий.
У тебе точно силікон був, чи може акрил?
Бо якщо силікон, то він сам не цвіте...

Ярема П. - 12-10-2007 у 09:32

Силікон не цвите??? То краще шви замащувати силіконом, а не акрилом?

Nazar - 12-10-2007 у 10:31

Акрил дихає, силікон ні. Акрил пропускає вологу, силікон ні. Акрил потрібно додатково обробляти вологовідштовхуючими засобами.

Олексій Мачехін - 12-10-2007 у 11:21

У мене шви між ванною і стіною оброблені силіконом. Він за цвів :(

Отже, питання що з цим робити.

Nazar - 12-10-2007 у 12:02

Поливати та доглядати, часом стригти.:)
Їхати у Нову лінію, Епіцентр і тому подібні і вантажини всіх на предмет антигрибкової хімії для силікону.
Але враховуючи твоє немання часу та своє бажання тобі допомогти, то сьогодні спробую повантажити львівських, тим паче, що під кінець дня туди планую.

Андрій Пелещишин - 12-10-2007 у 12:28

Сподіваюся від Назара відповіді і на Форумі.

Олексій Мачехін - 12-10-2007 у 12:29

Я був би вдячний :)
І про шви на кахлях попитай, будь-ласка.

Nazar - 13-10-2007 у 15:56

Вчора запізно повернувся з Тернополя (возять вантажівки буряки, і нема на то ради - дорога забита), тому попав під закриття. Нікого живого не зустрів, тому спробував своїми силами щось вичитати. Дзузьки! Нічого путнього не вичитав, і тому переклав розвід-висадку на день, коли будуть крутитись хлопчики-консультанти.
І ще тим часом випитаю у своїх партнерів.
Наразі я винен вичерпну відповідь:)

Ярема П. - 13-10-2007 у 23:53

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Nazar
І ще тим часом випитаю у своїх партнерів.
Наразі я винен вичерпну відповідь:)


Це буде супер, це питання мене хвилює. Шви заробив акрилом, але за 2 роки він потемнів. Я попробував силіконом один шов для порівняння замазати, на разі білий, вже другий місяць.

Nazar - 15-10-2007 у 14:14

Колєги по кухні дали вичерпну відповідь:
- грибок нічим з силікону не виведеш. Це факт.
- силікон слід вирізати у всіх місях, де він поцвів або у дотичних до цих місць ділянок. Це зробити не складно.
- обов'язково обробити ці місця антигрибковим засобом. Тут вибір широчезний, у кожному магазині продається якийсь інший засіб, з ціною від 6 до 65 грн за 250-1000 млл. Казали брати найдешевший - головне після обробки дати добре просохнути.
- наново заробити силіконом. Тут фішка в тому, щоби обираючи силікон ви обов'язково звернули увагу на написі "Санітарний" - це якраз той тип, який використовують у ванних та дотичних до води приміщеннях - у ньому є хімічні домішки, котрі виступають антисептиками.


Паралельно з колєгами, мені запропонували у одному магазині пройтись зверху протигрибковою хімією за 7 грн за 1л, Пума називається. Так от - Пуму не беріть ніколи - маю сумний досвід по роботі з нею. Я з підозрою віднісся до рекомендацій продавця та дуже навіть засумнівався у його компетенції давати поради, на всяк випадок переповів йому, як зацвів зелений гіпсокартон стелі, що був нею оброблений.

Наразі, більше нічого не знаю.

Олексій Мачехін - 19-10-2007 у 10:47

Дуже дякую за допомогу :)
Залишаються такі питання - як повністю злізати силікон і не пошкодити ванну?
Що робити з потемнілим поцвілим акрилом на швах плитки?

Nazar - 19-10-2007 у 11:16

Зрозумів, буду якраз сьогодні у НЛ, спитаю, якщо встигатиму.

Юрій Сєров - 19-10-2007 у 11:24

Силікон колись зрізав з залізної ванни лезами до ножів (шпалерних чи як вони називаються). Треба просто під гострим кутом це робити і без фанатизму. :) З акрилової - поняття немаю.