Форум Рідного Міста

Linux Format

Онук Юрій - 19-10-2007 у 01:39

Привіт усім!
Пропоную саме тут впровадити в життя на Форумі Рідного Міста маленький куточок користувачів, гуру, та просто людей які живуть в світі Linux-ових та Unix-ксових систем.

Volodymyr Kislitskyi - 11-11-2007 у 02:23

якщо хтось завітає, то повідомьте, у slackware 12 при інсталяції обирають тип процесора, чи треба відповідне iso шукати?

Онук Юрій - 12-11-2007 у 21:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Volodymyr Kislitskyi
якщо хтось завітає, то повідомьте, у slackware 12 при інсталяції обирають тип процесора, чи треба відповідне iso шукати?

Дивися тут http://xlayn.blogspot.com/2007/07/slackware-12-review.html

Міша Борисюк - 23-11-2007 у 10:41

Привіт, може хтось підказати., треба зроби з Linux-а термінальне підключення, але при умові щоб підкючались флоп і друкарка.

Онук Юрій - 25-11-2007 у 02:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Міша Борисюк
Привіт, може хтось підказати., треба зроби з Linux-а термінальне підключення, але при умові щоб підкючались флоп і друкарка.


Дивись ось тут http://www.opennet.ru/search.shtml?exclude=index%7C%2Fman.shtml&...

Не допоможе пиши!

Міша Борисюк - 26-11-2007 у 16:59

Так дякую, я вже тут був.
Мені треба з Linux кліент, на Win server. !! (2003)
А взагалі то першочерговою задачею було таке:
з ХР на win 2003 але чомусь не підключаються локальні пристрої !!
добрі люди підказали що в linux має таку можливість от і бавлюсь .

Tempika - 29-11-2007 у 12:16

...замовила і отримала дистрибутив ubuntu (http://www.ubuntu.com), тепер шукаю спеціаліста, який міг би то поставити другою ОС до віндовз ХР і ту віндовз не вбити... тобто вже має досвід встановлення тої ОС.

Ореста Тимчишин - 29-3-2008 у 13:35

Позавчора появився новий Knoppix 5.3.1:
http://www.linux.org.ru/view-message.jsp?msgid=2617988&lastmod=...

Може хтось колись протестує і поділиться враженнями :)

Ореста Тимчишин - 29-3-2008 у 13:45

2 Онук Юрій:

Це було давно, але все-ж чим закінчилася інсталяція Ubuntu?
На скільки мені відомо якщо інсталювати початку Windows а потім Ubuntu - то проблем не виникає: Ubuntu чемно розпізнає Windows і при увімкненні машини загрузається boot-menu, де ми вибираєм ОС, в якій будемо працювати...
Я мала щастя інсталювати ОС в оберненій послідовності - тут було трохи більше проблем, бо при інсталяції Windows збилвся нумерація логічних дисків. Але на щастя існує super grub disk, з допомогою якого ці проблеми вирішуються і менюха загрузочна ставиться :)

Ярема П. - 29-3-2008 у 15:01

Ну якщо вже лінуксом жінки зацікавилися, то війна з майкрософтом буде виграна!

Андрій Пелещишин - 29-3-2008 у 15:12

Нічого дивного. Думаю, у багатьох комп'ютерних питаннях Ореста може дати фору багатьом чоловікам :). Принаймні, за моїми даними :)

Ореста Тимчишин - 29-3-2008 у 17:16

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Ну якщо вже лінуксом жінки зацікавилися, то війна з майкрософтом буде виграна!


Шкода що Лінукс не включено до навчальної програми у більшості ВНЗів. Коли потрапила на навчання до Варшавського Університету нова операційна система була для мене легким шоком :wow: Кажуть в нас Болонський процес? ;)
А щодо війни з Майкрософтом, Пане Яремо, дозвольте мені з Вами не погодитись. Хто б там що не говорив про Біла Гейтса і його Вікна - створити таку систему дуже не просто. Хлопці попрацювали на славу і я вважаю, що не варто зайвий раз розпалювати "расову" ворожнечу. І Вінда і Лінукс мають свої переваги і недоліки. І як відомо, ідеалу не існує :)

Ореста Тимчишин - 29-3-2008 у 17:21

Пане Андрію, дякую за теплі слова :saint:
Буду старатись робити все що в моїх силах, що Ваше досьє на мене попонювалось позитивними пунктами ;)

Ярема П. - 29-3-2008 у 18:50

Хто б що не говорив, але світ за відкритим програмним забезпеченням, і позиції майкрософта повзуть помало, але донизу. Та я й не говорю тільки про лінукс, це лише одна з кількох систем з відкритим кодом, GNU - not linux :-)

Рост - 30-3-2008 у 22:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ореста Тимчишин
І Вінда і Лінукс мають свої переваги і недоліки. І як відомо, ідеалу не існує :)[/color]

Так, поки працював адміном, чи то, як модно зараз казати, одміном, лінукс для задач адміністрування підходив якнайкраще, але тепер, ставши звичайним юзером, користуюся віндою без ніяких нарікань - з усіма функціями, які мені потрібні (інет, офісні програми, графіка, копіювання муз-дисків, зрідка кіно подивитись) вона справляється чудово (уже два роки скоро, як вінд працює без глюків - що я роблю не так?).
Тому для таких цілей закочувати рукави і лізти в ядро потреби не бачу, щоб довести до такої безпроблемності лінукс, часу треба потратити рівно стільки, скільки його треба, щоб заробити на офіційну копію вінди :) А іноді й більше, при чому значно...
Так що не варто плутати думку працівника ІТ-сфери, і звичайного користувача, навіть з 8-річним одмінським досвідом :)

Ореста Тимчишин - 3-4-2008 у 18:04

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
щоб довести до такої безпроблемності лінукс, часу треба потратити рівно стільки, скільки його треба, щоб заробити на офіційну копію вінди :) А іноді й більше, при чому значно...


"Інтимне" запитання:
А у Вас ліцензійна копія Вінди? ;)
Я не підколюю - чиста цікавість :)

Рост - 3-4-2008 у 19:17

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ореста Тимчишин
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
щоб довести до такої безпроблемності лінукс, часу треба потратити рівно стільки, скільки його треба, щоб заробити на офіційну копію вінди :) А іноді й більше, при чому значно...


"Інтимне" запитання:
А у Вас ліцензійна копія Вінди? ;)
Я не підколюю - чиста цікавість :)

Не повірите, і Офісу теж :)

Ярема П. - 4-4-2008 у 00:05

Хтось платить, а хтось користується вільним програмним забезпеченням. Все справа призвичаєння. Як колись "присадили" людей на віндовс, так і годі вилікувати.

Питання відносно ліцензії недоречне - в Роста фірма, і він 100% би уникав проблем з податковою на базі неліцензійованого програмного забезпечення.

Рост - 4-4-2008 у 19:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Хтось платить, а хтось користується вільним програмним забезпеченням. Все справа призвичаєння. Як колись "присадили" людей на віндовс, так і годі вилікувати.

Яремо, не присадили. Як серверній платформі юніксу рівних нема, за винятком може пари-трійки задач, але як десктоп... Не знаю як сьогодні, але два роки назад в якості десктопа вінді лінукс програвав значно - як за глюкавістю графічної оболонки, так і за мінінгітністю налаштування. Про роботу з графікою, аудіо-відео і т.п. взагалі мовчу. За цей час щось суттєво змінилося? Просто я не в курсі так щоб дуже.

І ще одна річ. Дома, якщо є бажання побавитись, можна і лінукс ставити, але на фірмі... Хіба що є халявний адмін, інакше невідомо що ще дешевше, купити вніду/офіс, чи поставити і налаштувати юнікс - раз, проблеми з сумісністю документів - два, навчання персоналу - три... не надто весело.

Ярема П. - 4-4-2008 у 22:59

Багато змінилося в десктопному середовищі. Легша і простіша обслуга і налаштування. Моя жінка (!) без проблем поставила Убунту, і навіть рилася в настройках і навіть понастроювала (принаймні мені навіть не довелося нічого міняти суттєвого). Лишаюся при своїй думці: вінда=звичка.

Рост - 4-4-2008 у 23:36

А спец-софт? С1, наприклад. А сумісність документів? Принесуть тобі док, зроблений в МС Офісі, а ОО його візьме, і некоректно відкриє - що робити? А залізо? От зараз я в неті через ЦДМА-модем. Що б я робив з Лінуксом, якщо під нього нема дрів до цього девайса? Вони і під вінду-то глюкаві, трохи помучився, поки настроїв. До речі, я в меншинстві, мало кому вдалось отримати інет через цей термінал, як мені сказали в службі підтримки :)

А сучасний Лінукс спробую, як буде час і натхнення, щоб оцінити нинішній стан справ. Тільки коли ж вони зійдуться-то, час із натхненням? Ех...

Ірина Роздольська - 5-4-2008 у 00:19

Хотілося б щось шукати, то й знайдеться: бухгалтерія під лінукс http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1092495880.
Або от це: http://opensource.com.ua/products.php?info=p1525_Debet-Plus-12-----...
А залізо то залізо, і скоріш за все винна не система, а виробник. Та і що робити з девайсом, яке не працює по людськи? Із-за одного девайса міняти все?

Андрій Пелещишин - 5-4-2008 у 13:22

На жаль, я таки не вірю в те, що на сьогодні Лінукс може бути десктопною платформою для автоматизації бізнесу в Україні.
Хіба за рахунок кросплатформних або інтранет-рішень (що є наймудріше)
Хоча "Дебет плюс" - це вже досить авторитетна система.

Рост - 5-4-2008 у 19:39

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ірина Роздольська
Хотілося б щось шукати, то й знайдеться: бухгалтерія під лінукс http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1092495880.
Або от це: http://opensource.com.ua/products.php?info=p1525_Debet-Plus-12-----...


Ірино, поставте себе на місце керівника підприємства. Усі бухгалтери у нас знають 1С, так склалося. Берете ви на роботу бухгалтера. Але у вас стоїть... ну нехай сталося чудо і під Лінукс появилася програма рівню тієї ж 1С. І новий бухгалтер, замість одразу братися до роботи, починає вивчати оту нову систему. Тратиться час, робота стоїть. А якщо ця людина ще й Лінукса в очі не бачила, теж буде певний час іти привикання до інтерфейсу. Далі. Як з підтримкою? Це найосновніший момент в бізнесі. Сталося щось з програмою, телефонний дзвінок, через пару годин фахівець уже вирішує проблему, як не той, то інший. Тому що фахівців з 1С у Львові тисячі. А з тією лінуксовою? Знову робота підприємства паралізована? Я ж не про домашнє використання говорю.

Я не говорю про недолугість Лінукса, сам на ньому виріс і поважаю цю систему. Більше того, іншого комунікаційного сервера, крім як Лінукс взагалі не признаю. Але не як десктоп в бізнесі. На сьогодні.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ірина Роздольська
А залізо то залізо, і скоріш за все винна не система, а виробник. Та і що робити з девайсом, яке не працює по людськи? Із-за одного девайса міняти все?

Винен виробник, чи не винен, але в цьому випадку, як бачите, зациклення на лінуксі призвело б до звуження моєї свободи. Я хотів саме цей термінал за його надійність, за зручність в користуванні, тривалість роботи від одного заряду... А так довелось би брати або інший, який мені не подобається, або влітати на більші гроші (на порядок), що мені на той момент було недоречним. Отаке.

Онук Юрій - 5-4-2008 у 21:32

Дивно шановні тому, що Linux це давно вже десктоп система і про це свідчить те що 60 % навчальних закладів використовують останній у багатьох навчальних процесах. Що до роботи Linux в бізнесі то сам переводжу Західне ГРУ ПриватБанку на цю операційну систему і все працює від периферії де парк не малий і різний спец софт до 1С бухгалтерії для цього є навіть спеціально розроблені дистрибутиви, читайте тут http://www.asplinux.ru/corporate/products/asplinux-server/cpe/ так що на мою думку це надійна і потужна ОС. Веб контент живе в більшості на Unix та Linux системах, супер комп'ютери та кластери + мобільні пристрої. Думаю міграція користувача Windows - Linux це питання часу та і рівня знань і IT культури користувачів. Так як просто жах, бачу що дня серед нових користувачів ні знань, ні бажання знати.

Андрій Пелещишин - 5-4-2008 у 21:53

Я є прихильником даної платформи і багато працюю в напрямку поширення її серед молодих ІТ-спеціалістів через свій вуз. Але я все-таки не сприймаю завищеного оптимізму щодо витіснення віндовс.
тим більше що я згоден, що
Цитата:
Думаю міграція користувача Windows - Linux це питання часу та і рівння знань і IT культури користувачів

а ці параметри зараз не зростають, а падають, притому швидко. Ви ж самі кажете, що
Цитата:
Так як просто жах, бачу що дня серед нових користувачів ні знань ні бажання знати

Очевидно, люди тратять свої сили в іншому напрямі, ніж освоєння платформи лінукс.
Економічний важіль поширення лінукс різко слабне. Вартості ліцензійого офісного ПЗ, яке в кінці 90-х шокувало людей, зараз не виглядають якоюсь серйозною проблемою. Затрати часу на вивчення нової платформи стають співмірними з затратами коштів на придбання ПЗ Майкрософт.
Зазначу також величезний успіх Майкрософт на напрямі корпоративних рішень, поширення їхніх серверів для Інтернет-проектів та академічні здобутки (той самий Академічний Альянс).
ІМХО, не те що про перемогу, про успішну контратаку говорити рано.

Рост - 5-4-2008 у 22:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Онук Юрій
Дивно шановні так як Linux це давно вже десктоп система і про це свідчить те що 60 % навчальних закладів використовують останій у багатьох навчальних процесах. Що до роботи Linux в бізнесі то сам переводжу Західне ГРУ ПриватБанку на цю операційну систему і все працює від переферіє де парк не малиі і різний спец софт до 1С бухгалтерії для цього є навіть спільно розроблені дистрибутиви, читайте тут http://www.asplinux.ru/corporate/products/asplinux-server/cpe/ так що на мою думку це надійна і потужна ОС. Веб контент живе в більшості на Unix та Linux платформаг, супер комп'ютери та кластери + мобільні пристрої. Думаю міграція користувача Windows - Linux це питання часу та і рівння знань і IT культури користувачів. Так як просто жах, бачу що дня серед нових користувачів ні знань ні бажання знати. Мої статті та думки від сьогодні будуть розміщені на домашні сторіночці http://dorado.homelinux.net

Юрію, я розумію класову боротьбу працівників ІТ-сфери. Сам такий був, віндовс був відстій, а лінукс рулез. Але час пройшов, тепер я дивлюся на це чисто з прагматичного боку. І бачу, що мені дешевше заплатити за софт мікрософт, ніж сисадміну, який прийде встановити і налаштувати на моїх комп`ютерах лінукс + навчання персоналу. Так, я можу і сам це зробити, але не хочу - в мене є куди потратити цей час з більшою для себе користю :)
І ще - одна справа, коли йдеться про здоровенний банк, де є своя ІТ-служба, щось не так, підняв трубку - і все вирішується. А інша - невелика за чисельністю персоналу фірма, де ні до чого зайві клопоти і зайві посади. Бо тут, в результаті, ніби-то дешевша платформа обертається більшими фінансовими витратами.

Міша Борисюк - 29-4-2008 у 15:20

Христос Воскрес !!
Підскажіть будь-ласка.
Мені треба підняти VPN канал під FreeBSD.
Існуюча проблема не хоче створюватись віртуальний інтерфейс tun
Які мої дії ??

Степанюк Василь - 18-10-2008 у 23:15

Це все можна змінити, якщо у ВУЗах студентів паралельно з ОС Windows навчати і Linux. Але це займе не один рік. І виникає питання чи окупить себе?.. Прогрес не стоїть на місці і через декілька років ці знання можуть і не знадобитися.

Щодо переведення великих корпорацій на Linux, то виникає проблема цього ж навчання персоналу, якому важко без додатковоїї допомоги важко освоїти нову ОС. Одиниці (більш технічно грамотні) можуть самостійно це зробити.

Ярема П. - 19-10-2008 у 10:54

Не згоден. Якщо спеціально не сунути під носа Віндовс, то споживачу, який перший раз сідає за комп’ютер, паралельно, чи Віндовс чи Лінукс, лиш би працювало. То само з Мак OS-X - це ж теж не вінда.

Ярема П. - 19-10-2008 у 11:01

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Степанюк Василь
Прогрес не стоїть на місці і через декілька років ці знання можуть і не знадобитися.

Щось ти мало газет читаєш... Росія школи переводить на овпен сорс, а саме на розроблений в росії альт-лінукс, адаптований повністю до потреб учня, тенденція орієнтування на відритоджерельні рішення якось все більше набирає обертів, а тобі знання можуть не знадобитися? Смішно. Знання, яке б не було, завжди є знанням.

Степанюк Василь - 19-10-2008 у 21:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Не згоден. Якщо спеціально не сунути під носа Віндовс, то споживачу, який перший раз сідає за комп’ютер, паралельно, чи Віндовс чи Лінукс, лиш би працювало. То само з Мак OS-X - це ж теж не вінда.

А от проблема і полягає в тому, що усюди "сунуть під ніс Віндовс". І користувачу, який усе життя працював з Windows важко перейти на іншу ОС.
Набагато простіше навчити, чим перевчити!
Цікаво скільки є користувачів, які перший раз сідають за комп'ютер, і яким паралельно чи Віндовс чи Лінукс? Це одиниці.

Ярема П. - 19-10-2008 у 21:40

Якраз отим що перший раз сідають, це і є все одно.
А про тих, яких тяжко перевчити, я нічого доброго не скажу :baddevil:

Юрій Марків - 16-11-2008 у 01:20

А хто би мені таке підказав: шукаю простий поштовий сервер, який би вмів слухати 25 порт на заданому інтерфейсі (наприклад, лише на eth0), складати отриману пошту в "чергу" і передавати через заданий інтерфейс (наприклад, eth1) на повноцінний SMTP-сервер, коли з'явиться зв'язок. Громіздкі sendmail, postfix, qmail не потрібні.

Рост - 19-11-2008 у 20:21

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Марків
А хто би мені таке підказав: шукаю простий поштовий сервер, який би вмів слухати 25 порт на заданому інтерфейсі (наприклад, лише на eth0), складати отриману пошту в "чергу" і передавати через заданий інтерфейс (наприклад, eth1) на повноцінний SMTP-сервер, коли з'явиться зв'язок. Громіздкі sendmail, postfix, qmail не потрібні.

А чому би просто не прокинути порт з одного інтерфейсу на інший?

Юрій Марків - 19-11-2008 у 23:42

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
А чому би просто не прокинути порт з одного інтерфейсу на інший?


Та бо не завжди є зв'язок. Тому нехай собі повідомлення чекає в queue. Так що чекатиму на ідеї. Років 5 тому мав щастя знайти щось таке, коли працював під ASP, а тепер просто потрібно згадати...

Юрій Марків - 21-11-2008 у 23:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Онук Юрій
Якщо це окремий хост то пораджу ось це http://linuxiso.com.ua/goods.php?id=998


Подивлюся, дякую.

А ще порадьте плз щось типу неро під консоль.

Ярема П. - 22-11-2008 у 00:14

А нема такого під консоль. Та і нащо? cdparanoia, cdr2mp3, cdrdao, cdrecord - не стане?

Юрій Марків - 22-11-2008 у 00:17

Цитата:


А ще порадьте плз щось типу неро під консоль.


Поки що ознайомлююся з dvd+rw-tools.

Юрій Марків - 22-11-2008 у 00:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
А нема такого під консоль. Та і нащо? cdparanoia, cdr2mp3, cdrdao, cdrecord - не стане?


В мене на компі з лінуксом нема іксів. Наче man growisofs каже, що під консоль все ж щось таки є ;)

Рост - 22-11-2008 у 01:16

Ну, неро - це вже скоро буде окрема операційна система :)
А з консолі нарізаються диски без проблем, сам це робив під Слакварою, тільки так сходу не пригадаю як саме, тре мани читати :) А мені вже ліньки, нащо воно, якщо є неро :)

Юрій Марків - 23-11-2008 у 00:04

Цитата:
Наче man growisofs каже, що під консоль все ж щось таки є ;)


Хтось знає, як пояснити лінуксу, що в мене є чим записувати диски? Бо зараз кричить, що нема:

growisofs -Z /dev/dvdrw1 /mnt/hdb1/incoming/downloads/90.pdf
:-( /dev/dvdrw1: media is not recognized as recordable DVD: A

Юрій Марків - 23-11-2008 у 00:18

Сорі, то в мене була вставлена сідіервеха, причому вже записана (як очистити? бо сам ще не розібрався). Тепер вставив чисту dvd-r болванку і наче почало писати.

Юрій Марків - 23-11-2008 у 01:25

Успішно записав dvd-r :)

А хто знає, як подивитися статус виконання процесу?

Наприклад, ось я запустив у фоновому режимі задачу:

# growisofs -Z /dev/dvdrw1 /mnt/hdb3/folder &

бачу через top її ай-ді, та не знаю, скільки ще залишилося чекати. Без амперсанта "&" бачив би, але тепер запустив на фон, бо зібрався перезавантажити комп, на якому юзаю ssh-клієнт.

Хто підкаже?


Ярема П. - 23-11-2008 у 10:49

А чому ти не використовуєш чудову команду screen, раз вже ти працюєш тільки в консолі?

Юрій Марків - 23-11-2008 у 16:41

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
А чому ти не використовуєш чудову команду screen, раз вже ти працюєш тільки в консолі?


Бо ще не дуже в неї врубався, щойно тілько інсталював :)
То чим вона мені допоможе? (бо мани спросоння погано читаються).


Ярема П. - 23-11-2008 у 18:04

Ну напевно треба проспатися для початку :saint: А дає вона ось що: маючи відкриту одну консоль, ти можеш запускати команду в іншій, віртуальній консолі, створену отим screen, вийти з неї, робити щось інше, потім знову під’єднатися до неї, подивитися що там робиться і т.д. Можна запускати скільки тобі заманеться таких screen-консолей. Різницю між командою в бекграунді через & і screen бачиш?
http://khaoohs.wordpress.com/2006/08/13/howto-screen-command-quicks...

Юрій Марків - 24-11-2008 у 19:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Ну напевно треба проспатися для початку :saint: А дає вона ось що: маючи відкриту одну консоль, ти можеш запускати команду в іншій, віртуальній консолі, створену отим screen, вийти з неї, робити щось інше, потім знову під’єднатися до неї, подивитися що там робиться і т.д. Можна запускати скільки тобі заманеться таких screen-консолей. Різницю між командою в бекграунді через & і screen бачиш?
http://khaoohs.wordpress.com/2006/08/13/howto-screen-command-quicks...


Реально модна фіча, дуже дякую! :)

Тепер хочу з консолі підмаунтити розшарений диск з іншої тачки в мережі, щоб перевірити його юніксовим антивірусом clamav. Там щось треба в /etc/fstab прописати. Хто шарить?


Юрій Марків - 24-11-2008 у 20:27

Цитата:
Тепер хочу з консолі підмаунтити розшарений диск з іншої тачки в мережі, щоб перевірити його юніксовим антивірусом clamav. Там щось треба в /etc/fstab прописати. Хто шарить?


Підмаунтив:
# mount -t smbfs //192.168.0.5/shara /mnt/shara
і посканував на віруси:
# clamscan /mnt/shara -r


Юрій Марків - 24-11-2008 у 20:49

Цитата:

# mount -t smbfs //192.168.0.5/shara /mnt/shara


Тепер би ще налаштувати набір скорочень, чи синонімів (чи як це називається?), щоб не вбивати цю довжелезну команду (і не шукати її в history), а ввести щось на зразок
# mount_5
і щоб система виконала ту команду, що вище.
Хто скаже?

Ярема П. - 24-11-2008 у 21:21

Ну слухай... Так і пишеш в /etc/fstab :
//192.168.0.5/shara /mnt/shara smbfs ro,users,auto,password="",codepage=cp866,utf8

smbfs трохи застаріло, викристовуй замість неї cifs.
І монтуєш: mount /mnt/shara (при бажанні собі скорочення в .alias або .bashrc додай, таке як ти хтів: alias mountshara='mount /mnt/shara').
Якщо буде матюкатися, то забери users з опцій. На різних системах трохи відрізняються опції.

Якщо появляться проблеми, читай тут (працює на всіх системах) http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=287061

Ярема П. - 24-11-2008 у 21:40

А взагалі, скорочення додай собі в файли .alias чи .bashrc
alias mount_5='mount -t smbfs //192.168.0.5/shara /mnt/shara'
і будеш мати то що хотів

Юрій Марків - 24-11-2008 у 21:44

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
при бажанні собі скорочення в .alias або .bashrc додай, таке як ти хтів: alias mountshara='mount /mnt/shara'


чуєш, я тут прикольнувся:
# less /home/yura/.alias
alias commander='mc'
/home/yura/.alias lines 1-1/1 (END)


тепер пишу
# commander
а воно мені:
bash: commander: command not found

(у .bashrc те саме додав - і ніц)

чим його вдарити? ;)

Ярема П. - 24-11-2008 у 22:23

А мете яка оболонка shell стоїть - bash, sh чи csh?
Ось тобі мій .bashrc :

# .bashrc

# User specific aliases and functions

export savehist=25
xhost +

alias rm='rm -i'
alias cp='cp -i'
alias mv='mv -i'
alias ll='ls -l'
alias ps='ps awxu'

export LIBXCB_ALLOW_SLOPPY_LOCK=true
PATH=$PATH:$HOME/bin

# Source global definitions
if [ -f /etc/bashrc ]; then
. /etc/bashrc
fi

Я використовую bash. Для csh треба писати свій файл .cshrc . І взагалі, ти мануали читати пробував?

Юрій Марків - 28-11-2008 у 21:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
І взагалі, ти мануали читати пробував?

;) Пробував. Не вставляє ;)
Жартую, мани читати треба, тільки часто поведінка системи (за умов малого досвіду) спонукає все списати на глюки і краще в когось запитати...

Чуєш, з твоїм .bashrc стрічка
alias commander='mc'
дає результат

а ось ця
alias scr='screen -D -R'
чомусь не працює.

Мо' йому якесь "міні-перезавантаження" після редагування .bashrc тре' робити?


Юрій Марків - 28-11-2008 у 23:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Марків
Мо' йому якесь "міні-перезавантаження" після редагування .bashrc тре' робити?


Угу. Перелогування вирішило питання.

До слова - вважаю, що коли на форумі питаю про якусь проблему, а потім навіть сам відповідаю, то це комусь потім дасть можливість вигуглити цю тему і отримати допомогу.

Юрій Марків - 29-11-2008 у 13:53

Спробував створити образ диску з інсталяхою вінди:

# genisoimage -o /mnt/hdb2/hdb2/soft/WinXP.iso -R -J /mnt/dvdrw/
I: -input-charset not specified, using utf-8 (detected in locale settings) genisoimage: Directories too deep for '/mnt/dvdrw/i386/asms/52/policy/msft/windows/networki/dxmrtp' (7) max is 6.

що йому зробити, щоб піддався? поки що пробую скопіювати просто в папку на диску...


Ярема П. - 29-11-2008 у 13:59

Написало ж тобі помилку... genisoimage бере тільки до глибини 6 вкладених піддиректорій, а в інсталяції вінди глибина більша, от воно і не бере.

Юрій Марків - 29-11-2008 у 14:28

Та в мене з англійською проблем нема, я маю на увазі - для віндового неро це раз плюнути, от і питаю, чи в лінуксі під консоль чимось це можна зробити... Ну як нє, то нє.

Ярема П. - 29-11-2008 у 14:40

Ну якщо не маєш, то може почнеш читати документацію нарешті.... http://www.cpqlinux.com/cdrw.html

Степанюк Василь - 2-12-2008 у 00:21

Нещодавно мав можливість декілька годин попрацювати в Linux. Для мене, як для користувача який до того працював виключно у Windows, це не створило жодних незручностей. Хоча звичайно певна різниця є.
Крім того, що Linux не усі формати читає, виникло питання, чи працюють в цій ОС "гарячі клавіші" (залишилась звичка користувача Windows)? З деякими, такими як: копіювати, вставити, вирізати, швидкий перехід між програмами розібрався.

А чи існує комбінація клавіш для зміни мови? А то кожного разу клацати мишкою незручно.

Ярема П. - 2-12-2008 у 10:34

Звичайно що все це є. Читає практично всі формати, треба тільки проги доінстальювати. Гарячі клавіші працюють (який дистрибутив для початку?), перехід між мовами працює стандартно Альт+Шіфт, але треба запустити аплет переключання клавіатури (подібно як і в вінді додати бажані мови). Документації - море в інтернеті.

Степанюк Василь - 2-12-2008 у 22:14

За дві-три години тяжко у всьому розібратися... Хоча якщо б була потреба працювати в Linux це проблем не склало б.

Ярема П. - 3-12-2008 у 01:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Степанюк Василь
За дві-три години тяжко у всьому розібратися... Хоча якщо б була потреба працювати в Linux це проблем не склало б.


З пошаною тисну п’ятірню!

Степанюк Василь - 4-12-2008 у 00:32

Моєму працівнику сьогодні поставили Linux, а вона в ньому зовсім не розбирається. Тому я буду мати можливість попрактикуватися в цій ОС.

Якщо не секрет, Ярема а що Вас поєднує з Linux? Оскільки бачу, що в ньому Ви добре розбираєтеся.

Ярема П. - 4-12-2008 у 00:55

Хоббі:lol: і можливість порпатися в системі і змінювати її так як мені заманеться. А якщо чесно - в один прекрасний день після чергового "синього екрану смерті" на вінді полетів хард-диск, на якому було багато чого потрібного. Вдалося відновити інформацію, але не все, і власне оте "не все", як то буває, і було найпотрібнішим. При скануванні диска виявилося, що було кілька троянів + власне ота зараза, що вальнула вінду. Повірте, добрих півтора місяця повторного набирання і відновлення даних було дуже сильним стимулом до ненависті до віндозоподібних систем. Ну а по ходу, почавши розбиратися з лінуксом, дійшов до висновку, що взагалі то віндовс по суті мені для повсякденного життя і роботи не потрібен - в ігри я не граю ніякі, а для роботи все необхідне лінукс має, а віндосовські аплікації (тих, що я користаю, є кілька), цілком успішно і wine запускає. Маю маленький стаж 12 років, з листопада 1996 року, коли я перший раз сів за юніксову машину і познайомився з bash i простеньким x-середовищем.

Степанюк Василь - 10-12-2008 у 23:42

Оскільки стажу роботи з Linux немає взагалі, то дана тема мені може пригодитися. (Хоча наразі користуюсь Windows, але з часом можливо і перейду на Linux).
В роботі Linux виникла проблема розархівувати *.rar i *.zip файли. Можливо хтось підскаже як з цим боротися?

Ярема П. - 12-12-2008 у 00:09

Просто інстальнути rar і zip для лінукса (Вашого дистрибутиву). Як правило, вони є в стандартних репозитаріях. Щоб сказати більш точніше, як це зробити, потрібно було б знати Ваш різновид лінукса - це на базі дебіан, редхат, слакваре чи арч?

Юрій Марків - 17-1-2009 у 16:24

Народ, а як згодувати wget'ові адресу, частина якої кирилична? Наприклад, ftp://ftp.site.com/папка/file.zip

Юрій Марків - 18-1-2009 у 00:22

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Онук Юрій
Досить просто скопіюй цей лінк з браузера і підстав і тобі машина сама зробить усе. Проблеми можуть бути якщо сам оглядач тенет (браузер) не вміє цього коректно робити.


Як я бачу, це просто теорія, причому зі сфери іксів. А на практиці, на жаль, консольний wget працює зовсім не так.
Ось як wget на виході інтерпретує кирилицю:
<C3><EE><F0><EE><E4>_<C3><F0><E5><F5><E0>
Зовсім не так, як іксові браузери:
%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D0%BA%D0%B0
При цьому руками задати на вхід такі символи, які інтерпретує на виході wget, неможливо: "<" та ">" він на вході вважає неприпустимими.
Мабуть доведеться працювати з чимось на зразок fetch...

Ярема П. - 18-1-2009 у 02:14

Консольний wget працює так як і має працювати. Поданий тобою приклад показує, що в тебе, підозрюю, не включена (або просто немає) підтримка кириличних консольних шрифтів. Я знаю як це зробити в Ubuntu, а в Gentoo треба поритися в документації. Якщо це буде, то ти без проблем вписуєш кириличну назву і wget правильно інтерпретує її. Принаймні я сьогодні спеціально це перевірив в себе на компі в консолі.
Можна також скористатися звичайними консольними бравзерами типу lynx чи links, відкрити в них кореневий каталог ftp сервера і дійти до підкаталогів і потягнути що треба.

З цікавості: Чому ти користуєшся тільки консоллю і не скористаєшся якимось легким віндовс-менеджером?

P.S. "<" та ">" вписуєш просто як \< i \> . Аналогічно з іншими знаками, типу пропусків, &, @ і т.д., треба ставити перед ними косу риску. Пропуск це буде коса риска і пропуск: 343 87 буде 343\ 87 .

Юрій Марків - 19-9-2009 у 19:45

Вийшов новий кноппікс 6.0.1 - торрент-файл можна взяти тут:
http://torrent.unix-ag.uni-kl.de/torrents/KNOPPIX_V6.0.1CD-2009-02-...
або фтп:
ftp://ftp.uni-kl.de/pub/linux/knoppix/KNOPPIX_V6.0.1CD-2009-02-08-...
(англомовна версія)

україномовна версія 5.1.1 лежить тут (фтп) :
ftp://ftp.linux.kiev.ua/pub/Linux/Knoppix/KNOPPIX_V5.1.1CD-2007-02...

Knoppix - це дистрибутив на основі Debian GNU/Linux. Він запускається і працює прямо з компакт-диску. Містить велику кількість програм, які працюють на комп'ютері з мінімальним апаратним забезпеченням. Knoppix підтримує багато графічних адаптерів, звукових карт, SCSI та USB пристроїв. Він може використовуватися як демонстраційний Linux, для навчання, відновлення систем і т.д. При бажанні може бути встановлений на жорсткий диск.

Ярема П. - 17-11-2009 у 15:37

О! Качну.