Форум Рідного Міста

Як правильно класти плитку?

Demyan - 24-10-2007 у 09:23

Цікавить питання про те чи можна покласти плитку на стінку яка пофарбована просто фарбою?
Чи обовязково знімати штукатурку?

Рост - 24-10-2007 у 09:41

Ага, в мене якось клали плитку два халтурщики (я того не знав, коли їх брав). Так от, за унітазом їм було ліньки зняти фарбу, якою була пофарбована стіна, результат: на другий день плитка, покладена по фарбі, лежала на землі.
А стосовно штукатурки - то до фахівців треба.
Взагалі правильно кладеться плитка десь за 10 уо метр. А ти собі стоїш і дивишся, як вона правтильно кладеться. Якщо треба, можу порадити хорошого плиточника, він зараз в мене в офісі працює.

Nazar - 24-10-2007 у 09:44

Найголовніше у будь-якому оздоблювальному процесі - це підготовка.
Під плитку - поверхня має бути міцною (за принципом пошаровості - найміцніше (цегла, бетон) - менш міцний вирівнюючий шар (мусить бути цупкіший за клей) - та сам клей). Щоби плитка добре лягла і "грала" по кутах, необхідно перед нею вирівняти поверхню до тих меж, аж поки показники кутів не будуть ідеальними - тоді і класти буде легко, і виглядати буде добре.

Тарас Ільчишин - 24-10-2007 у 09:59

фарбу бажано знімати, хоча в себе дома, коли в ванні клав плитку, то майстер не зміг її зішкрабати до кінця і просто подз.бавдобре фарбу, щоб поверхня була не гладка

Demyan - 24-10-2007 у 10:02

просто я думав собі сам - суть така що буде нова кухня ось під ту кухню (між нижніми верхніми полками) хотів підібрати гарну плитку, там всього вийде десь 1,5 кв. метра плитки....а все виковирювати іза такої площі не хочеться. може щось тоді можна приклеїти (якийсь водостійки матеріал)?

Nazar - 24-10-2007 у 10:22

гарно кладеться на зелений гіпсокартон, тоді можна і "кухонну" плиточку класти (70х70 або 100х100).
ГКП перед тим слід таки приклеїти не до фарби, а повидзьобувати аж до цегли/бетону у місцях клею.

Nazar - 24-10-2007 у 10:24

Хоча я б здер у тому місці таки штукатурку та зробив би правильно.
Не люблю нічого тимчасового.

Юрій Сєров - 24-10-2007 у 12:04

Бачив як в таком випадку шкрябали фарбу, робили свого роду "ґратку", щоб плиточний клей мав до чого пристати. Робили досить щільну ту гратку, так що великий відсоток фарби був здертий, але далеко не 100%. Тримається ніби нормально.

Demyan - 24-10-2007 у 12:13

Нє...ну так і знав....що пончеться тільки з кухні...просто кухню....вирішили кароче зробити собі кухню...в резульаті мінємо вже мойку, змішувачі, витяжку, деяку сантехніку.....тепер то потягнуло плитку, мабуть проводку треба буде нову..а проводка - це ремонт...кароче я вляпався мужики :)

Рост - 24-10-2007 у 13:41

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Нє...ну так і знав....що пончеться тільки з кухні...просто кухню....вирішили кароче зробити собі кухню...в резульаті мінємо вже мойку, змішувачі, витяжку, деяку сантехніку.....тепер то потягнуло плитку, мабуть проводку треба буде нову..а проводка - це ремонт...кароче я вляпався мужики :)

Навіть не знаю, вітати, чи співчувати :)
Я б робив правильно, від початку, до кінця. Тут я повністю підтримую Назара.

Ги-ги, пригадую, як відомий тут Володя Горак взявся чуть підштукатурити стінку в кухні і побілити. Закінчилось капіальним ремонтом :) Він трошки вдарив по старій штукатурці молотком, щоб оббити в одному місці, а звалилася мало не вся штукатурка :)

Demyan - 24-10-2007 у 13:51

Але я не хочу вкладати гроші в це все діло - бо через пару років думаю міняти хату полюбому. а вгрохати в це все діло 5-10 тис. у.о....то не окупиться бо ціну на квартиру підніму максимум в 5 тис.
Мені сказали що такий стан найкращий - стан середній і краще не робити бо якщо людині треба щось вона зробить краще як хоче дл ясебе а якщо не хоче то буде жити як є.

Юрій Сєров - 24-10-2007 у 14:37

Якщо плануєте міняти хату, то ремонт справді нема сенсу робити. Краще відкласти на ремонт в новій або докласти до нової.
Якщо дуже хочете щось зробити, то можливо краще шпалери поклеїти, такі що миються?

Demyan - 24-10-2007 у 14:42

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Якщо дуже хочете щось зробити, то можливо краще шпалери поклеїти, такі що миються?


О!!!! це варіант...а які вони як точно називаються? клеїти можна на стінку?

Юрій Сєров - 24-10-2007 у 14:49

Та так і називаються. Підіть до супермаркету. Якісь собі виберете. На "пару років" стане, роботи мінімум, не дуже дорого.
Чи можна клеїти на фарбу - не знаю.

Demyan - 24-10-2007 у 14:54

Так тоді щоб тему не створювати іншу питання:
Можна шпалери ті о миються клеїти на фарбу? І яким клеєм краще клеїти?

Тарас Ільчишин - 24-10-2007 у 15:14

я клеїв на фарбу - тримались 2 роки, більше не пробував, бо зробив ремонт )). Відносно клею, то радив би Келід! Шпалєри називається чи то вінінлові чи якось по іншому і відповідно для тих шпалєр є спеціальний клей. Хоча для гарантії краще вже поцюпати шпателем трішки - то не великий труд

Юрій Сєров - 24-10-2007 у 15:19

Цитата:
Хоча для гарантії краще вже поцюпати шпателем трішки - то не великий труд

Варто то зробити. Просто нахрест зробити "ґратку". Це справді не складно.

Рост - 24-10-2007 у 15:30

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Так тоді щоб тему не створювати іншу питання:
Можна шпалери ті о миються клеїти на фарбу? І яким клеєм краще клеїти?

Я клеїв, трималися. Шталери вінілові, в будь-якому супермаркеті їх валом тепер. Клей - продавці скажуть, який краще для конкретних шпалер. Якщо ремонт не хочеться робити, то це насправді хороший вихід. Тільки ота пофарбована стіна повинна бути рівною, бо усі нерівності буде через шпалери видно.
І чому радиться робити гратку перед поклейкою шпалер не розумію - тут навпаки, згладити поверхню тре.

Demyan - 24-10-2007 у 15:44

Може градку - щоб клей краще зайшов?

Юрій Сєров - 24-10-2007 у 16:10

Щоб клей позаходив і краще тримав, імхо. Точно знаю, що так роблять з плиткою.
А з шпалерами, можливо Ростик і правий (а я помилявся), не варто...

Nazar - 24-10-2007 у 17:37

Перед шпалерами варто зашкурити поверхню поверхнево-халтурним методом.
Ця операція зніме виступи краплинок від фарби (а воти там точно є) та дещо зніме затверділий жир, який, як правило, збирається на місцях реакції алкиду з СО2, тобто на поверхнях фарби.
Тоді ще місцями закидати шпаклівкою відверті дзюри (опісля просушити та також затерти), загрунтувати клеєм згідно інструкції, та вже після просихання клеїти самі шкпалери.
Простоїть довго.

Річ в тому, що при звиклих шпалерних поверхнєх ці дії можна сміливо уникнути, але в нашому випадку - їх обов'язково будуть мити, і якраз отут волокна будуть таки розтягуватись та дещо деформуватись - тому зайва адгезія тут не що не завадить, а є попросто необхідною.