Форум Рідного Міста

Як Ви ставитеся до святкування Хелловіну?

Юрій Сєров - 30-10-2007 у 22:30

Сьогодні від знайомих почув, що вони збираються святкувати Хелловін.
Стало трохи дивно мені, відчув себе старомодним, знав, що то кельтське свято, але більше ніц, тому поліз на Вікіпедію. http://en.wikipedia.org/wiki/Halloween
В деталі не вчитувався, але походженя свята таке:
Фестиваль Хелловін - це святкування кінця фертильного періоду кельтської богині Ейсерії, який припадає на 31 жовтня. У цей день світ живих і мертвих перетинається. Це свято відбувається напередодні "Дня усіх святих" (1 листопада), який в свою чергу визначає початок нового фертильного періоду згаданої богині.
Крім цього, кельти 31 жовтня святкували закінчення сільськогосподарських робіт, року і початок зими.
Активно свято святкують ірландці, шкоти і вихідці з цих країн в Америці.
До нас це свято прийшло з ЮСА, де Хелловін, як і все що можна, поставили на комерційну основу.

Мені здається, що серед наших свят є аналоги, наприклад переодягання на Різдво, вертепи, літом Івана Купала. Тому я не вважаю потрібним святкувати це, чуже для нас, свято.
Та й взагалі, мені не подобаються тенденції заміни наших традиційних свят всякими хеловінами-валентинами (про Валентина ми вже тут (http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=604) говорили).
Чи, можливо, ці американські свята для молодших, а я вже застарий?
І наступне покоління буде пекти індичку на день подяки?:baddevil:

Андрій Пелещишин - 31-10-2007 у 06:40

Зараз напевно будуть відповіді в стилі - "А що поганого, якщо нарід трішки побавиться", "Не можна бути снобом", "це добре миле веселе свято з чортівнею", "добре коли є ще один привід побавитися з сім'єю та друзями"
:)

І це зрозуміло. Я навіть дискутувати не буду.

Але я святкувати не буду. Це свято не для мене. І дитину свою вчитиму аналогічно.
Так само як мої батьки колись навчили мене не святкувати усілякі "восьміберезня"

P.S.
Цитата:
це святкування кінця фертильного періоду кельтської богині Ейсерії

Це круто , справді є привід посвяткувати. :)

Якщо серйозно - то деякі схожі звичаї (наприклад, гарбуз із свічкою на якісь свята) ніби в нас були, але це вже втрачена традиція, і відновлювати її по голівудських фільмах - не пасує.

dr.Trollin - 31-10-2007 у 07:59

угу. та ще й наші дохристиянські боги (богині) жейби приревнувати можуть...

(саме цікаве,- що це ось твердження я лише напів-неповажно висловлював...
бо як відзначати той празднИк таки поважно, то таки і дійсно нарватися на неадекватну реакцію можна розраховувати.
а як НЕповажно... ну... як робити нічого...)

Demyan - 31-10-2007 у 08:50

Я не святкую.
Але й не дивуюся і знаю що далі так буде. Будуть свята і традиції іти з заходу з штатів. З роками думаю багато чого буде мінятися в ту сторону.
Подивитися хоча б на ті їхні червоно білі цукерки..вони вже в нас зявилися і продаються на свята, ряд моїх знайомих святкує Різдво і в грудні беречу традиції з америки (індичка, день подяки...), все більше стає чути колядок на англійській мові причому їх вивчають діти і співають на англ. "Holly night...Marry X-mas..."
Ну а тут хелоуін...як то не відсвяткувати:)

Сергій Бєляєв - 31-10-2007 у 09:03

Не святкую. Певну популярність воно здобуватиме. Данина мультикультурності.

Павло Жежнич - 31-10-2007 у 09:34

Не розумію цього "свята", якщо його святом можна назвати.

marco - 31-10-2007 у 09:57

Просто ігнорую, як я, так і мої діти.

Богдана Курилюк - 31-10-2007 у 20:33

Я також таке ігнорую...

А от про святкування на Україні Дня подяки чую вперше... :o

Іван Дівеєв - 31-10-2007 у 21:48

Якби навіть хтів, то не знав би ЯК його святкувати. Проблема тут скоріше в тому що наші свята є здебільшого сільські. А в місті вже виграють ті традиції, які є яскравіші і зрозуміліші. Хеловін є яскравий, але мені він не зрозумілий. Тому я також байдужий до нього. І тому Хеловін, як на мене, приречений бути просто приводом, а не причиною чергової гулянки.

Юрій Сєров - 31-10-2007 у 22:15

Бачив сьогодні групку підлітків, одягнутих в основному в чорне, так розумію, що святкують.
Ну і в місцевих новинах казали, що розкупили всі гарбузи. Не на кашу, звісно. :)

ІМХО, свята, в тому числі й наші, стали якимись дуже скомерціалізованими і втратили автентичність і духовність.

Катерина Слобода - 7-10-2008 у 16:43

Найстрашніше те, що ті діти навіть не усвідомлюють, що роблять. ..:(І в більшості випадків їм на ці «невинні ігри» ніхто не звертає жодної уваги, а навпаки - телебачення відверто пропагує святкування Хелловіну. :mad: Добре, коли батьки можуть роз’яснити справжню суть «свята». Проте, переважно цього не відбувається.
І думай після цього: чому зростає підліткова злочинність…???

Марія Вибранівська - 8-10-2008 у 07:56

Як я ставлюся до хеловіма? - Як ще до одного способу свідомого знищення моральності в Україні.

Остап Шумин - 8-10-2008 у 08:25

Цитата:
І думай після цього: чому зростає підліткова злочинність…???


Цитата:
Як ще до одного способу свідомого знищення моральності в Україні.


Я теж не в захваті від нового свята, але такі репліки ніби занадто. Давайте ще політичну і економічну ситуацію в країні спишемо на Хеловін :baddevil:

Катерина Слобода - 8-10-2008 у 08:39

Можливо, Ви і праві.
Але уявіть собі, що через кілька років хтось з тих діток таки стане «політиком чи економістом».:rolleyes:
Абсолютно підтримую репліку Марії.

Остап Шумин - 8-10-2008 у 09:04

І яка картина має постати у моїй уяві? Міністр економіки з гарбузом замість голови?

Катерина Слобода - 8-10-2008 у 09:13

:lol:Навіщо так драматизувати ситуацію?
Я мала на увазі загальні тенденції поведінки.

Марія Вибранівська - 8-10-2008 у 11:46

Хоча на рахунок гарбуза замість голови, щось в тому є, навіть на сьогоднішній день. :lol:

Наталка - 8-10-2008 у 17:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Вибранівська
Як я ставлюся до хеловіма? - Як ще до одного способу свідомого знищення моральності в Україні.

Тобто всі ті, хто святкує Хеловін на Заході - потенційні злодії та вбивці? Чи це ми в силу загадковості слов’янської душі будемо сприймати заклик "Відкупися або зачаклую" надто буквально?:rolleyes:
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Можливо, Ви і праві.
Але уявіть собі, що через кілька років хтось з тих діток таки стане «політиком чи економістом».:rolleyes:
Абсолютно підтримую репліку Марії.

З яких "тих" діток?
О, так, авжеж. Я забула. Усе це світова закуліса змовилася знищити моральність в Україні. Цікаво, а всі нинішні політики, економісти, телевізійники - вони що, теж в дитинстві Хеловін святкували? Чи святкують його нині? Чи що, в Бога душу, з ними таке?!:mad:
Загальні тенденції поведінки досить важко закласти одним-єдиним днем на рік, нехай цей день навіть і Хеловін. Думаю, тенденції поведінки дитини закладаються не лише гарбузами зі свічкою всередині. Типу "наше" телебачення робить (імхо) набагато більше шкідливого впливу на дітей, аніж усі запозичені свята, разом узяті, включно з Днем святого Валентина.

Марія Вибранівська - 9-10-2008 у 07:51

Цитата:
Цікаво, а всі нинішні політики, економісти, телевізійники - вони що, теж в дитинстві Хеловін святкували? Чи святкують його нині? Чи що, в Бога душу, з ними таке?!


Ви забули про всеперемагаючий вплив грошей. Перемагаючий навіть бажання зберегти національну мораль.

Наталка - 9-10-2008 у 11:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Вибранівська
Ви забули про всеперемагаючий вплив грошей. Перемагаючий навіть бажання зберегти національну мораль.

Не забула. Але візьму на себе сміливість стверджувати, що 95% відсотків наших політиків ніколи не мали жодного бажання зберегти національну (як, утім, і будь-яку іншу) мораль; більше того, вони взагалі вкрай погано уявляють собі, що за звір отакий - мораль, і чому його занесено до Червоної Книги :rolleyes:
Але Хеловін тут ні до чого. Не від цього свята в нас такі політики. :baddevil:

Юрій Сєров - 9-10-2008 у 11:13

Чомусь згадався жарт.
"На Хеловін дівчата змивають макіяж і лякають перехожих"
:)
Сприймайте це лише як жарт :)

Наталка - 9-10-2008 у 11:15

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Чомусь згадався жарт.
"На Хеловін дівчата змивають макіяж і лякають перехожих"
:)
Сприймайте це лише як жарт :)

Моя плякаль...:lol:

Катерина Слобода - 9-10-2008 у 12:46

:lol: :lol: :lol:

Катруська Пономаренко - 28-10-2008 у 23:13

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Вибранівська
Як я ставлюся до хеловіма? - Як ще до одного способу свідомого знищення моральності в Україні.

погоджуюсь з п.Остапом, на мою думку, ви сприймаєте це надто близько до серця. Потрібно відноситись до таких свят значно простіше, це просто ще одна можливість для молоді розважитись і відпочити, звичайно, не доходити до божевілля (на цвинтар посеред ночі бігати, як це готи полюбляють робити), а просто перевдягтися, побачитись з друзями, зробити знимки і показувати потім як весело можна проводити час.

Ярема П. - 29-10-2008 у 00:07

Я теж підтримую Остапа - це ще один з способів знищення культури і моральності.

Андрій Пелещишин - 31-10-2008 у 20:40

У нас в парламенті вже святкують: :o


Цитата:
За кілька хвилин до 19 години журналісти у Верховній Раді стали свідками того, як члени Партії регіонів Владислав Лук'янов і Олександр Стоян занесли на спікерську трибуну "хеловінського" гарбуза зі свічкою всередині.
Гарбуз простояв на трибуні хвилин п'ять, після чого член БЮТ Ігор Гринів виніс його із сесійної зали.

http://pravda.com.ua/news/2008/10/31/83817.htm
Якщо це поза політичним контекстом, то це маразм.

Юрій Сєров - 31-10-2008 у 21:51

Щойно повертався додому і зустрів дві групки підлітків (більшість дівчата) розфарбованих, у перуках, з кумедними шапками. Одні мали маленького гарбуза з свічечкою.
Може, най би собі і святкували, але образливо, що Івана Купала забувається...

Катерина Слобода - 31-10-2008 у 22:46

Така зміна думки за один рік? :)

Юрій Сєров - 31-10-2008 у 22:52

Я не міняв думки. Як не святкував так і не святкую і не вважаю за потрібне.
А як діти хочуть собі побавитися, то най бавляться. Як там... "...лиш би не плакали".

Катерина Слобода - 31-10-2008 у 22:58

Справді!"...лиш би не плакали".

Андрій Пелещишин - 31-10-2008 у 23:00

Забагато свят - то не є здорово. Від чогось потрібно відмовлятися.

Степанюк Василь - 2-11-2008 у 00:12

Не вважаю Хелловін святом, яке потрібно святкувати в Україні. Повністю підтримую думку, що свят забагато.

Odarka - 2-11-2008 у 17:58

Так, дійсно свята аж дратують...Лиш би був привід напитися:mad:
А Хелловін хай буде..дітиська розважаються:)))

Юрій Сєров - 10-7-2009 у 23:08

От наскільки розпіарений Хеловін, настільки непомітно пройшло Купала... :(

Соломія Федушко - 18-7-2009 у 11:24

Хеловін - вплив західної культури, тобто американської... І чим Хеловін цікавіший від нашого Купала?!:(
В нас багатші традиції! Шукати квітку папороті (квітку щастя), збирати зілля і квіти на віночки, які пізніше пускають на воду, стрибати через Купальські вогні... :sing:
Невже Хеловін зрівняється з цим?! Я просто не можу зрозуміти українців, які ігнорують свої традиції, а поважають чужі!:(


Юрій Сєров - 23-10-2009 у 22:08

Знову починається хеловіноманія...
Схоже, з кожним роком це "свято" стає популярнішим.
Купа заходів - концертів, присвячених святу. Дрес-код - одягнутися а-ля відьма чи зомбі.
Може у нас воно так приживається, бо ми трохи кельти?

Юрій Сєров - 31-10-2011 у 19:34

Повезло цього року "хеловінщикам" - гарбузи файно зародили.. . :)

Ольга Рева - 19-2-2014 у 14:55

Не потрібно вигадувати , що таке Хелловін. Це описано в http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%96%D... На мою думку це не наше , не українське. Хто хоче відмічає і це їм прохи допоможе http://www.lanadress.com/roleplays/ , а я за наші національні свята .

Андрій Пелещишин - 31-10-2018 у 16:34

Знову купа розмальваних дітлахів, певно більше ніж у минулі роки.
Десь у Агати Крісті колись було таке. Пуаро питають, чи він святкує Хеллоуїн, а Пуаро відповідає: "ні, ми в Бельгії на цвинтарі провідуємо померлих"

Це до питання, що Хелловін це європейська традиція. Насправді, аж всезагально європейська то точно ні.