Форум Рідного Міста

Організація Wifi вдома

Дмитро Коркуна - 20-11-2007 у 14:20

До квартири буде проходити кабель з інтернетом (VPN доступ). Підкажіть!Яке недороге обладнання слід поставити, щоб можна було користуватися інтернетом на ноутбуці через Wifi?

Tempika - 20-11-2007 у 14:42

я купила роутер d-link DI-524, навіть сама спромоглася налаштувати і зробити фільтр по мак, щоб чужі не ходили... хоча досі так і не змогла компи об*єднати в мережу, бо чайник :-)

той роутер коштує десь 250 грн, є на львівських фірмах (може бути також 624 чи 504 - такі модифікації, може вже є й новіші)

marco - 20-11-2007 у 17:49

DI-524 то навіть для невеликого офісу вистарчить :)

Детальний мануал з скріншотами можна читати тут http://www.ixbt.com/comm/prac-small-lan2.shtml

Вдома під'єдную ноут до компа і нету за допомогою маленького ASUS wifi USB адаптера який вставляю в комп.
На компі зашарена виділенка, ноут має вбудований wifi.
Зараз налаштував ad-hoc (точка-точка) з'єднання, як буде 3-й комп, тоді треба буде access point конфіґурувати.

З.І. На встановлення обладнання WiFi здається все ще потрібно дозвіл Укрчастотнагляду, особливо якщо його через нього будуть ще й сусіди бігати, або вам захочеться в скверику під вікнами з ноутом посидіти :-) Тут треба мудріших людей питати.

Tempika - 20-11-2007 у 17:54

.ні, для приватного використання дозволу не треба, я цікавилася... роутер кращий тому, що не тре тримати комп постійно включеним... сусіди не будуть бігати, бо роутер відповідним чином настроєний і пускає в нет тільки компи з визначеними мак-адресами... можна і складніше зконфігурувати, до речі.

ZT - 20-11-2007 у 20:35

Зараз на львівських фірмах ще є роутер d-link DI-624s, який може не тільки роздавати інтернет, а й служити файловим і медіа-сервером... (то на майбутнє). Він десь вдвічі дорожчий від 524-го. А взагалі, достатньо брати будь-який роутер, який підтримує останні протоколи шифрування (WPA i WPA2) і має фаєрвол.

П.С. В мене вдома вже "видно" як мінімум 2 бездротові домашні мережі! Популярна річ :).

Дмитро Коркуна - 22-11-2007 у 23:22

Доступ до інтернету, тепер надається через протокол PPP, раніше надавався через VPN. чи буде тоді працювати інтернет через роутер DLINK DI-524?

Tempika - 23-11-2007 у 01:10

так, зайдете на роутер (в інструкції досить чітко написане куда і як) і налаштуєте.

Дмитро Коркуна - 2-12-2007 у 20:15

Інтернет налаштувати вдалося, а як налаштувати, щоб працювала мережа. Справа в тому що інтернет працює без проблем, а мережа -ні. Ip адреса на інтернет динамічна, а на мережу статична. Підкажіть, як налаштувати маршрутизацію?

Tempika - 3-12-2007 у 01:48

хехе, у мене та сама проблема :-) мабуть, тре просто заінсталювати мережу, розшарити ресурси і теде...

ZT - 4-12-2007 у 19:03

можливо вам це допоможе: http://itc.ua/forum/showthread.php?p=223013#post223013

Дмитро Коркуна - 10-12-2007 у 20:37

Cам задавав питання, тепер відповім. У прошивці не було одночасної підтримки статичної і динамічної ip адреси (Dual Access). Допомогла перешивка DI-524 з сайту ftp://dlink.ru/pub/Router/DI-524/Firmware/Rev.B/2_06Ru/20070130_52...

Відносно налаштування:
Слід у майстрі налаштування set dynamic Ip address ввести вашу адресу у провайдера. потім заходимо у налаштування WAN, вводимо DNS сервери і переходимо до налаштування PPPoE, де вводимо пароль на інтернет.

ZT - 10-12-2007 у 22:24

До речі, при встановлені подібних точок доступу, треба одразу залазити на сайт виробника і ставити собі нову прошивку!
Бо те, що продається в нас часто має застарілі на рік, або й два, версії ОС.

Tempika - 11-12-2007 у 00:26

..ні, у мене була проблема (і є) в тому, щоб через роутер ходити з компа на комп.. вони один одного пінгують і все таке, але як зробити, щоб можна було файли туди-сюди перекидати?

Олексій Мачехін - 11-12-2007 у 08:36

Комп'ютери мають бути об'єднані в одну робочу групу.

Тарас Гулка - 11-12-2007 у 09:02

Цитата:
..ні, у мене була проблема (і є) в тому, щоб через роутер ходити з компа на комп.. вони один одного пінгують і все таке, але як зробити, щоб можна було файли туди-сюди перекидати?

Ну, якщо пінгують то це вже пів справи. Крім того:
1. як вже сказав Олексій, має бути однакова робоча група
2. розшарені папки на ПК
3. однаковий користувач із однаковим паролем на обох ПК

ZT - 11-12-2007 у 13:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Цитата:

3. однаковий користувач із однаковим паролем на обох ПК


Можуть бути різні користувачі, просто треба буде при заході на розшарену папку логінитись під відповідним ім'ям\паролем.

Tempika - 11-12-2007 у 20:59

...а як зробити то все?.. у мене на 98 вындовзы взагалы мережеве оточення не выдкриваэться :-(((

ZT - 12-12-2007 у 01:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...а як зробити то все?.. у мене на 98 вындовзы взагалы мережеве оточення не выдкриваэться :-(((


- Ох нічого собі! А я вже думав, що ці раритети тільки в держустановах використовують :wow::). Але думаю і його можна заставити, якщо понавішувати необхідні додатки. Бррр...

Олексій Мачехін - 12-12-2007 у 11:17

Працює і на 98-й мережа. Так само треба вказати групу, так само треба завести користувача. Просто в інших вкладках це робиться. А от де - вже не згадаю, бо і подивитися ніде.

На одному моєму об'єкті 98-ма взагалі в домені працювала, ще й, здається, мостом була і без жодних проблем.

Тарас Ільчишин - 12-12-2007 у 22:56

я це роблю простіше - даю статичні айпі і шукаю через пошук - все є і нічого більше непотрібно.

Олексій Мачехін - 13-12-2007 у 00:13

Якщо я не помиляюся, статичні адреси не дозволяють отримувати інтернет. Треба ставити проксі.

Tempika - 13-12-2007 у 01:37

...як це не дають, якщо інтернет є... роутер сам роздає статичні адреси.

Тарас Гулка - 13-12-2007 у 09:24

Цитата:
статичні адреси не дозволяють отримувати інтернет.

Дозволяють.

Цитата:
роутер сам роздає статичні адреси.

Якщо роутер роздає адреси - то ці адреси вже динамічні. Статичні адреси ви вказуєте самостійно.
АДСЛ модем (або роутер, в залежності в якому режимі він у вас працює) отримує динамічну адресу (за умови, що ви в провайдера не замовили статичну). А ПК які підключені до нього можуть мати або динамічну, або статичну (за вашим бажанням). З досвіду скажу, що краще для своїх ПК прописати статичні адреси.

Олексій Мачехін - 13-12-2007 у 11:35

Так от у мене не виходить налаштувати статичну адресу і отримувати від роутера інет.
Виходило тільки коли ставив роутером окремий сервер і на ньому піднімав проксі.

Tempika - 13-12-2007 у 14:27

...у мене выд провайдера статична адреса... роутер один раз роздав динамічні адреси, я їх на компи прописала і все працює.

Олексій Мачехін - 13-12-2007 у 14:38

Ну тоді робіть робочу групу спільну та і все.

Tempika - 14-12-2007 у 01:28

де?

Олексій Мачехін - 14-12-2007 у 16:22

Кожній машині вказати, що вона входить в робочу групу з назвою Х.

Tempika - 14-12-2007 у 21:33

де яка менюха, куди дивитися :-) я ж ніколи не адмініструвала мережі.

Тарас Гулка - 14-12-2007 у 22:36

Для рос. версії віндовса98:

"Мой компьютер">"Панель Управления">"Сеть"

Там є 3 закладки:
- "Конфигурация" - там можна виставити, при потребі ІР - адрес
- "Идентификация" - тут можна виставити ім'я комп'ютера та робочу групу
- "Управление доступом" - є 2 режими: "на уровне ресурсов" (для встановлення зв'язку з іншими компами, які є підWin98/Me) та "на уровне пользователей" - цей режим вибираємо якщо хочемо під'єднатися до компів із WinXP/2000 системами.

Tempika - 15-12-2007 у 12:44

...у мене англійський :-( я де в російському ХР - то вже на дургому компі.

...ну але ніби знайшла.. там пише Obtain list of users and groups from... і що там писати?
там просить вказати сервер, а сервера ж у мене нема :-(

Зенон Сірий - 17-12-2007 у 18:21

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...у мене англійський :-( я де в російському ХР - то вже на дургому компі.

...ну але ніби знайшла.. там пише Obtain list of users and groups from... і що там писати?
там просить вказати сервер, а сервера ж у мене нема :-(


1. Правою кнопкою на "MyComputer".
2. Меню "Properties"
3. Вкладка "Computer Name"
4. Кнопка на вкладці "Change ..."
5. Нижне поле "Workgroup"
6. Міняємо, закриваємо діалог, перегружаємо комп.

Tempika - 17-12-2007 у 21:22

воно не хоче закриватися, поки не вкажу сервер..а в мене ж сервера нема.

Зенон Сірий - 18-12-2007 у 16:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
воно не хоче закриватися, поки не вкажу сервер..а в мене ж сервера нема.

Screenshot в студію !

Tempika - 18-12-2007 у 19:23

ну там ж написано вище... третя закладка.

Зенон Сірий - 18-12-2007 у 19:35

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
ну там ж написано вище... третя закладка.


Звиняйте, то була інструкція для XP. Про 98 - не знаю.

Tempika - 18-12-2007 у 22:04

да вони входять в одну й ту саму групу, але нема між ними зв*язку і все тут...

Андрій Полевський - 24-7-2008 у 21:32

Якщо компи пінгуються:
Щоб заходити з компа де win98 на шари компа де winXP/2000
в користувачах winXP/2000 треба створити юзера з ім"ям і паролем як на win98.
Далі створюєте самі шари даєте права на користування ними цьому юзеру. Можно добавити всі компи в одну робочу групу, а можно не добавляти це по бажанню.
потім на win98 відкривайте мережеве оточення і шукаете свій winXP/2000 по імені, можно відкрити звичайни експлорер і там де ви привикла писати різні www пишете та:\\ip адреса\ім"я розшареної папки, наприклад:
\\192.168.1.2\shared
Все має працювати

Tempika - 24-7-2008 у 22:42

а у мене нема юзера і пароля на 98-му.. як його зробити і де?

Мережа в Win98

Андрій Полевський - 25-7-2008 у 14:34

Взагалі-то мережа в 98 дуже дивна річ. Пам"ятаю ще коли займався 98, щоб мережа в ній нормально працювала повинен відбутися вхід в мережу. Це виглядало так: після завантаження з"являлось вікно в якому вводете ім"я користувача і пароль і тиснете ок. Якщо натиснути cancel або клавышу esc, вінда писала
"Вход в сеть не выполнен".

Всі її настройки відбуваються в "Мой компьютер"-"Панель управления", аплет "Сеть"
Рекомендую перечитати цей матеріал, тут ви найдете відповіді на багато запитань:
Строим локальную сеть

Нових користувачів створюєте в "Панель управления"-"Пользователи"

Tempika - 25-7-2008 у 14:49

дякую :-( я навыть підручник прочитала, але нічого не виходить поки що... буду пробувати далі :-))

Win98

Андрій Полевський - 25-7-2008 у 18:07

в Win98 є дуже корисна утіліта winipcfg показує мережеві настройки, запускається в строчці "выполнить"- меню Пуск.
При настройці і тестуванні мережі дуже допомагала.

Данило Кропивницький - 5-1-2009 у 08:04

Якщо хочете шоб ХР бачив 98 в мережі то треба зробити дискету сумісності на диску ХР і потім з тою дискетою настроювати мережу на 98

Tempika - 5-1-2009 у 10:30

дискету? а дисковода на дискетки ж нема :-)

Данило Кропивницький - 5-1-2009 у 10:34

Нужно поставить простое соединение между компьютерами - Ad Hoc. Вот здесь все в картинках расписано:

Wi-Fi для начинающих или как установить простое соединение
http://www.intr.ru/contentid-6.html

Установка соединения между Wi-Fi адаптерами без точки доступа (режим Ad-Hoc)
http://dlink.ru/technical/faq_wireless_69.php

Строим сеть своими руками: настройка беспроводного оборудования в одноранговой сети
http://www.ixbt.com/comm/prac-small-lan2.shtml

Данило Кропивницький - 5-1-2009 у 10:38

Попробуйте настроїти по тих ссилках шо я вам дав якщо не зможете то попросіть когось шоб зробив вам таку дискету і позичив дисковод Або подзвоніть мені +380965150377 Данило Я вам все поясню і зроблю таку дискету ось моя ICQ 409348264

Tempika - 5-1-2009 у 10:45

ну там ноутбук, куди його до ноутбука причепиш, той дисковід... спробую за лінками :-) Дуже дякую!

якщо не вийде, то буду стукати в аську.

Данило Кропивницький - 5-1-2009 у 18:27

Є спеціальний USB флоппі дисковод якшо так дуже треба попробуйте в когось позичити. Ну що по ліінках вийшло настроїти чи ні ? Підключайтесь в аську більш детальго розповім все там

Данило Кропивницький - 5-1-2009 у 18:33

я тільки шо переглянув цю настройку дискета необовякова таке саме можна зробити з установочним диском Windows XP

Tempika - 5-1-2009 у 21:37

ні, там написано про інші пристрої :-( поки що ніц не вийшло.

а як це з установочним диском? у мене його теж нема..

Tempika - 6-4-2009 у 09:24

...все виявилося досить просто - допоміг по асьці англійський програміст :-)) назвала однаково на компах робочу групу, розшарила на кожному по папочці, потім додала компи через //ip address - і все запрацювало як годинник :-) просто тре вміти пояснювати.

Юрій Сєров - 6-4-2009 у 11:20

До речі, схоже питання. Маю Вай-Фай раутер. Чи можна, щоб два компи одночансно підключалися до інтернету - один по кабелю, інший по WiFi.

Андрій Пелещишин - 6-4-2009 у 11:24

А які проблеми? Я пробував одночасно навіть чотири пристрої. Один з них - по кабелю.

Юрій Сєров - 6-4-2009 у 11:27

А ти призначав їм ip? Модем працює в режимі PPPoE?

Tempika - 6-4-2009 у 12:07

...у мене, Юрій, була та сама задача - пыд*єднати їх обидва до нітернету було нескладно, була проблема створення з них локальної мережі... що і було вирішено потім.

Tempika - 6-4-2009 у 12:07

модем працює в режиі РРРоЕ, до речі.

Юрій Сєров - 6-4-2009 у 12:17

а у мене з'являється повідомлення про конфлікт ip адрес. :(

Tempika - 6-4-2009 у 14:52

мабуть, у вас присвоєні компам однакові внутрішні адреси.. або пропишіть їх різні, або зробіть в установках так, щоб роутер роздавав їх сам.

Ярема П. - 7-4-2009 у 00:07

Я просто деколи дивуюся, до чого тільки люди не додумаються :baddevil: З превеликим захопленням прочитав статтю, як з підручних матеріалів (типу жестяної банки від кави) зробити напрямлену Wi-Fi антену вдома. Така фабрична антенка не так вже і мало коштує, а тут пишуть, що добилися стійкого зв’язку біля 8 мегабіт на відстані 1 км. Як на мене, цілком непоганий результат. Статті отут, може когось зацікавить:
http://www.h-online.com/features/Build-a-Wi-Fi-radio-relay-using-ho...
http://www.extremetech.com/article2/0,1697,1641186,00.asp
Все гарно проілюстровано малюнками. Для мене актульна стаття, я якраз недавно думав як розшарити інтернет вуйкові, який живе в будинку навпроти, якраз десь біля кілометра і буде, пряма видимість .

Тарас Гулка - 7-4-2009 у 07:49

Років три-чотири тому, спілкувався з людьми, які дещо модифікувавши wi-fi передавач (допаяли маленький підсилювач сигналу)+саморобна антена зроблена за кресленнями в бляхарській майстерні, добились стабільного зв'язку на рівні 4-6Мб між точками Міленіум-Цирк-Кульпарківська (район лікарні).

Так що не перевелися в нас ще кулібіни :)

Данило Кропивницький - 31-5-2009 у 13:09

Шановний Юрій Сєров а які ай пі адреси ви прописали на мережевих картах ipconfig/all зі всіх пристроїв які підєднуються покажіть сюди

Юрій Сєров - 1-6-2009 у 15:15

модем 192.168.1.1.
комп - 192.168.1.2.
Якщо включити спочатку комп, а потім ноут з вай-фай, то все працює попри попередження про конфлікт адрес, навіть компи бачать один одного. А якщо навпаки, то працює лише ноут.

Tempika - 1-6-2009 у 18:58

а як настроєна DHCP?

Тарас Ільчишин - 2-6-2009 у 07:48

не простіше прописати статичні адреси?

Данило Кропивницький - 2-6-2009 у 14:03

Викладіть результкати команди ipconfig/all з обох компів сюди

Нестор Думанський - 9-6-2009 у 14:42

А може не мучитись і дати динамічні адреси, нехай роутер сам назначає. В мене саме так стоїть і все працює. Локалка між компом і ноутом в нормі. І обидва нормально бачуть внутрішню мережу провайдера.
Можливо якісь налаштування не ті? Тоді простіше буде усе скинути і просто прописати підключення до нету. В стандартних налаштуваннях все повинно працювати.