Форум Рідного Міста

Відзначення 75 річниці Голодомору 1932-1933 років (23-24 листопада)

Роман Голощук - 20-11-2007 у 15:44

Програма заходів з відзначення 75 річниці Голодомору 1932-1933 років на Україні:

– вивішування державних прапорів з траурними стрічками 24 листопада;

– проведення покладання траурних вінків і композицій з житніх та пшеничних колосків до пам’ятних місць жертв голодоморів та політичних репресій у м. Львові;

– о 16.00 24 листопада оголошення хвилини мовчання на вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу, зупинивши на цей час роботу в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, рух громадського та приватного транспорту у населених пунктах з подаванням відповідних звукових сигналів;

– о 16.00 24 листопада проведення акції «Запали свічку», організація у всіх населених пунктах області за участі громадських організацій, релігійних громад викладання на центральних площах біля пам’ятників та пам’ятних знаків символічних хрестів із свічок (лампадок) та їх запалення, а також запалення свічок на підвіконнях власних помешкань;

– проведення 23 листопада концерту-реквієму присвяченого 75 роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні;

– проведення в населених пунктах Львівщини тематичні виступи творчих колективів, діячів культури та мистецтва;

– організація в населених пунктах України експозиції, виставки архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури, які відображають події, пов’язані з геноцидом Українського народу, формування та оновлення відповідних музейних зібрань, зокрема в краєзнавчих музеях.

Джерело: http://zik.com.ua/index.php?news_id=112467

Demyan - 21-11-2007 у 08:16

Ага давайте будемо бити жалобу, відзначати...невже люди не бачать що це піар? В державі повний безлад бензин зранку вже 5,05 - так наш президент займається голодомором :mad:. З його сторони це правильно -відводить людей від проблем реальних, а люди як маріонетки йдуть за цим...давайте будемо перейменовувати вулиці на УПА...і будемо ходити і падати на них бо не прибирають...замість того щоб ті гроші вкласти в справу будемо створювати навмисні провокації...
...взагалі про що це я...давайте всі на святкування голодомору, це ж основна проблема в державі, над якою працює і президент і весь народ :lol:

Юрій Сєров - 21-11-2007 у 12:53

Цитата:
Ага давайте будемо бити жалобу, відзначати...невже люди не бачать що це піар? В державі повний безлад бензин зранку вже 5,05 - так наш президент займається голодомором :mad:. З його сторони це правильно -відводить людей від проблем реальних, а люди як маріонетки йдуть за цим...давайте будемо перейменовувати вулиці на УПА...і будемо ходити і падати на них бо не прибирають...замість того щоб ті гроші вкласти в справу будемо створювати навмисні провокації...
...взагалі про що це я...давайте всі на святкування голодомору, це ж основна проблема в державі, над якою працює і президент і весь народ :lol:


Я не знаю. Ніби дорослі люди. Стільки цинізму. А якби ваші родичі загинули в Голомор, Ви так само б до цього ставилися?

Як відповідь зацитую "Львівську хвилю":
"Не пам'ятаючи минулого, ми не маємо майбутнього".

Demyan - 21-11-2007 у 13:03

А якщо загинули? якщо в мене рідні були в засланні...це все насправді відбувалося з моїми рідними.
Скажу так один з таких рідних (який не в україні живе) сказав - якби я і мої брати знали що таке буде робитися і що на наших стражданнях будуть хотіти заробити і вознести свою особу, а також те що відбувається зараз у вас і як живете - я б зараз не йшов на те що йшов тоді.

Іван Дівеєв - 22-11-2007 у 02:08

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Ага давайте будемо бити жалобу, відзначати...невже люди не бачать що це піар?

В переліку запропонованих заходів жодного натяку на піар будь-якої політсили я не побачив.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
В державі повний безлад бензин зранку вже 5,05 - так наш президент займається голодомором :mad:. З його сторони це правильно -відводить людей від проблем реальних, а люди як маріонетки йдуть за цим...

Добре що займається. У нього щирі наміри. Та й одне другому не заважає. Не дискусія про голодомор підвищує ціну на бензин.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
давайте будемо перейменовувати вулиці на УПА

давайте
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
...і будемо ходити і падати на них бо не прибирають...замість того щоб ті гроші вкласти в справу будемо створювати навмисні провокації...

давайте не падати і не створювати
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
...взагалі про що це я...давайте всі на святкування голодомору, це ж основна проблема в державі, над якою працює і президент і весь народ :lol:

не святкування, а відзначення. 75-та річниця колосальної катастрофи нашої нації. Запалити свічку. Невже це так важко?

Demyan - 22-11-2007 у 08:58

Важко по тій причині що для мене це не стоїть на першому місці. Я вважаю що в державі є інші проблеми які важливіші за свічки,перейменування вулиць і визначення мови ...

Роман Голощук - 22-11-2007 у 11:53

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Іван Дівеєв

не святкування, а відзначення. 75-та річниця колосальної катастрофи нашої нації. Запалити свічку. Невже це так важко?


Згоден з Іваном. Якщо комусь важко і він не хоче відзначати цю сумну дату нехай це не робить. У нас свобода вибору на щастя є. А я поставлю свічку і згадаю безневинних людей які померли від голоду.

Тарас Сокальський - 22-11-2007 у 12:49

Карта втрат населення під час голодомору:
http://www.ukrcenter.com/gallery/ShowImage.asp?ImagePidrozdilID=17&...

Dmy - 22-11-2007 у 18:17

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Ага давайте будемо бити жалобу, відзначати...невже люди не бачать що це піар? В державі повний безлад бензин зранку вже 5,05 - так наш президент займається голодомором :mad:. З його сторони це правильно -відводить людей від проблем реальних, а люди як маріонетки йдуть за цим...давайте будемо перейменовувати вулиці на УПА...і будемо ходити і падати на них бо не прибирають...замість того щоб ті гроші вкласти в справу будемо створювати навмисні провокації...
...взагалі про що це я...давайте всі на святкування голодомору, це ж основна проблема в державі, над якою працює і президент і весь народ :lol:
Ага, давайте! Давайте спочатку відокремимо зерна від полови (чи як кажуть в сучасному вільному перекладі з давньоєврейської: "мухи від котлети"). А то понамішано все до однієї купи лайна: і бензин, і Президент, і свічки, і народ, і навіть якісь святкування.

Тут ось яка замальовка останніх днів.
У нас з-під будинку сміття не вивозили місяць (прошу уявити на секунду цей екологічний кайф) (хоча вчора і вивезли);
транспорт, принаймні, на обсервованій мною гілці, наразі ходить просто жахливо: 3-5 трамваї на 100-хвилинне коло, 2 дні тому майже в центрі міста була конкретна аварія ( за наслідками схожа на невеличкий теракт), так що не тільки трамваї стояли, а і маршрутки (яких вдалося дочекатися десь за годину) об'їзжали десятою дорогою;
в позаминулу неділю в мене вирубили світло й "економили" майже добу;
тоді ж були перебої з опаленням, а наступної неділі на півдоби вимкнули воду.
Про дрібніші негаразди я взагалі мовчу. Настільки системного бардака я не спостерігав уже з десяток років.

Це я до того, що, як може, вже хтось здогадався, у Донецьку голодомор не надто і "святкують" (м'яко кажучи). Тобто, бензин із річницею голодомору, за перепрошенням, не корелює.

Я тут дивлюся зі здивуванням: "бензин по 5,05" (це ж треба - до копійки порахував:o), "замість того щоб ті гроші вкласти в справу" - безперечно, проблеми куди важливіши за 2-денний безкоштовний спогад про кілька мільйонів знищених земляків.
Ну, звісно, це ми вже якось проходили - духовнісь за залишковим принципом.
Да Ви, батенька, матерьяліст (а ще Біблію згадував)!

Ви, Демьяне, взагалі, до родичів на цвинтар ходите? Чи не до того - треба бабло у чергову справу вкласти, до Африки вчергове змотатися і, головне, бігти бензином запастися, доки до 5,08 не подорожчав?

"Усьому свій час, і час усілякій речі під небом: ... час плакати, і час сміятися; час скаржитися, і час плясати..." (Еклезіаст)

Demyan - 23-11-2007 у 09:04

Я вважаю що мертвим ми нічим не поможемо, про це і не раз в Біблії Христос згадував..але цю тему не хочу піднімати.
Те що я ходжу на цвинтар чи ні, це моя справа її я теж не хочу обговорювати.
Пріорітетом у всьому для мене спершу є живі люди, їхнє життя, допомга їм, а мертвим, я нажаль нічим не поможу, поставивши свічку - я теж не розумію що це дасть мертвому?

Роман Голощук - 23-11-2007 у 11:13

Завтра, 24 листопада, о 10.00 біля пам’ятника жертв Голодомору і політичних репресій, котрий розміщується поблизу церкви Покрови Пресвятої Богородиці на вул. Щирецькій, 24 відбудеться церковна панахида. Богослужіння очолить архієпископ Львівський Макарій (Малетич) УАПЦ. Крім нього у службі візьме участь духовенство Української греко-католицької церкви та Української православної церкви київського патріархату.

Джерело: http://zik.com.ua/index.php?news_id=113033

Роман Голощук - 23-11-2007 у 11:21

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
..., а мертвим, я нажаль нічим не поможу, поставивши свічку - я теж не розумію що це дасть мертвому?


Ось слова Джеймса Мейса - науковця, який досліджував Голодомор:
«П’яти хвилин, які було виділено мені на слуханнях для розповіді про американську комісію з Голодомору, було явно недостатньо, щоб встигнути сказати багато що понад те, що ми зробили все, що змогли. Україна, за небагатьма винятками на кшталт лідера комуністів Петра Симоненка, загалом дійшла до того ж висновку, який ми зробили 1990- го: в 30 х роках українці стали жертвами геноциду й були настільки покаліченими, що багато які вади, сьогодні притаманні українській державі, виникають саме з цього.

Як іноземець, я почуваю себе не дуже затишно, даючи політичні поради — навіть під вигуки деяких комуністів, що мені слід було б повернутися до своїх індіанців. Однак ті роки, які я витратив на вивчення цієї трагедії, змусили мене дати одну пораду, щоправда, я не певний, що її правильно зрозуміли. Як людина, яка безуспішно намагалася заснувати інститут для вивчення геноциду десять років тому, я не можу не вітати нещодавню ініціативу деяких політичних діячів про створення інституту з вивчення Голодомору. Заклик комуніста Бориса Олійника назвати імена всіх винуватців і їхнi жертви (що легше сказати, аніж зробити), також доречний, так само, як і запізнілий намір звести пам’ятник жертвам. Я ж хочу запропонувати лише акт національної пам’яті, доступний кожному: в національний день пам’яті жертв 1933-го (четверту суботу листопада) визначити час, коли кожен член цієї нації, де майже кожна родина втратила когось із близьких, запалить у своєму вікні свічку в пам’ять про померлих. Це було б гідною відповіддю на слова о. Олександра Биковця, який став священиком у Америці:

«...всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало таке: чи світ буде знати про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще інтимнішого характеру: чи буде кому молитися за всіх тих, що загинуть?»

Навіть сім десятиріч опісля свічка, засвічена у вікні, здається мені гідною відповіддю! »

Джерело: http://www.day.kiev.ua/191880/

Demyan - 23-11-2007 у 11:57

«...всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало таке: чи світ буде знати про це, чи світ щось скаже?..

Мої рідні які приймали участь та боролися за державу таке не кажуть. Їх не хвилювала історія, не потрібно було щоб памятали, вони боролися за державу щоб жили ми не так як живемо.
Як доказ скажу рідний брат моєї бабці, обкутався в перині і підіравав собі лице гранатою, щоб його не могли впізнати і вирахувати і знищити всю сімю. Інший брат який лишився живий каже що вони не думали тоді про те щоб про них загдували вони боролися за свободу!

Роман Голощук - 27-11-2007 у 15:20

У день пам'яті жертв Голодомору українцям дали просто-таки величезну дозу інформації. Але, очевидно, цього недостатньо.

На національних каналах, як і раніше, виступають «діячі», які намагаються довести, що голод 1932—1933 років не був геноцидом. Скажімо, комуністка Алла Александровська свято переконана, що «в Україні влада не тільки не знищувала, але й надавала допомоги людям, які зазнали голоду». Як приклад вона навела звернення Косіора до Сталіна з проханням надати Харківській області продовольчу допомогу. Мовляв, Йосип Віссаріонович не планував знищувати український народ повністю.

Щось пояснювати і доводити цим людям — безглуздо. Вони закриті для інформації. Зате можна заборонити озвучувати подібні блюзнірські міркування на національних телеканалах. Для цього треба просто встановити кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору.

Джерело: http://www.day.kiev.ua/192038/

P.S. Як форумці ставляться до кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору?

Demyan - 27-11-2007 у 15:39

А хіба доведено що це був геноцид? Думаю того ніхто не доведе ось тому і утворюються баталії і битви.
І вже якщо є цей траур для чого в його день робити на каналі "дебати" які всеодно нідочого не приводять просто одні "бакланять" інших ніхто нідочиїх думок не прислуховується.

Іван Дівеєв - 27-11-2007 у 17:54

Однозначно - за кримінальну відповідальність за заперечення голодомору. Просто щоб відсікти спекуляції на кістках жертв. Цікаві роздуми Забужко з приводу: http://blogs.pravda.com.ua/authors/zabuzhko/474b4a233dd25/

Юрій Сєров - 24-9-2008 у 12:18

США визнали Голодомор геноцидом проти українського народу:
http://korrespondent.net/ukraine/politics/594331

Роман Голощук - 21-11-2008 у 16:11

У суботу, 22 листопада – День пам’яті жертв Голодоморів в Україні, на честь 75-ої річниці Голодомору 1932-1933 років, відбудуться поминальні панахиди, мітинги та акції-реквієми в усіх містах та районах області. О 16-тій годині Загальнонаціональною Хвилиною мовчання – розпочнеться Всеукраїнська акція „Запали свічку”. Ті, хто з різних причин не зможе відвідати публічні акції, хай запалить свічку на своєму вікні.

Роман Голощук - 21-11-2008 у 16:45

Програма вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні

Дата проведення: 22 листопада, субота

Час проведення: 8.00 до 19.00 год.

Місця проведення: Пам’ятний знак жертвам голодомору та політичних репресій, пам’ятник Жертвам комуністичних злочинів, пам’ятник Т.Шевченкові


8.00 год. - Заупокійна Служба Божа по всіх Церквах Львова за жертвами голодоморів та невинно убієнними підчас політичних репресій.

14.30 год. - Покладання квітів до пам’ятного знаку Жертвам голодомору та політичних репресій ( пр.Чорновола).

Керівництво області та міста, представники громадськості.

15.00 год. - Покладання квітів до пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів (пл. Шашкевича,1). Екуменічна панахида.

15.25 - Жалобне віче. Виступи: голова Львівської ОДА Микола Кміть; голова обласної ради Мирослав Сеник; міський голова м.Львова Андрій Садовий; громадські діячі.

16.00-16.01 год. Загальнонаціональна Хвилина мовчання.

16.02 год. - Акція «Засвіти свічку!». Представники громадських організацій Львівщини запалюються свічки і лампадки біля пам’ятника Т.Шевченкові та біля пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів

16.10 год. - піший перехід учасників жалобного віче від пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів до пам’ятника Т.Шевченкові

17.00 -19.00 - Вечір-реквієм з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької.

Джерело: http://daily.lviv.ua/?newsid=18424

Іван Дівеєв - 22-11-2008 у 16:56

Запалюєм свічку, якщо хто забув...

Андрій Пелещишин - 22-11-2008 у 18:18

Зараз Високий Замок вражаюче виглядає. Видно, що є ланцюг зі свічок вздовж дороги і підйому на кіпець

Юрій Сєров - 22-11-2008 у 18:23

Фотки?

Юрій Сєров - 22-11-2008 у 18:41

До речі, досить недоречно сьогодні виглядають весілля.
Невже церква і ЗАГСи не могли попередити їх?

Ярема П. - 30-11-2008 у 20:39

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Голощук
У день пам'яті жертв Голодомору українцям дали просто-таки величезну дозу інформації. Але, очевидно, цього недостатньо.

На національних каналах, як і раніше, виступають «діячі», які намагаються довести, що голод 1932—1933 років не був геноцидом. Скажімо, комуністка Алла Александровська свято переконана, що «в Україні влада не тільки не знищувала, але й надавала допомоги людям, які зазнали голоду». Як приклад вона навела звернення Косіора до Сталіна з проханням надати Харківській області продовольчу допомогу. Мовляв, Йосип Віссаріонович не планував знищувати український народ повністю.

Щось пояснювати і доводити цим людям — безглуздо. Вони закриті для інформації. Зате можна заборонити озвучувати подібні блюзнірські міркування на національних телеканалах. Для цього треба просто встановити кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору.

Джерело: http://www.day.kiev.ua/192038/

P.S. Як форумці ставляться до кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору?


А ти сам тоя як до того ставишся?

Я проти. Поясню чому. Всім відома найгеноцидніший геноцид геноцидів - голокост, в результаті якого 6 мільйонів представників найстарішої нації було знищено німцями. Все ОК, крику багато, мало кому спадає щось ляпати проти цього "факту". Тому що а) ти відразу стаєш поза бортом, б) підлягаєш переслідуванням, родина так само, с) загрожує кримінальна відповідальність в багатьох країнах. Так от, мені не хочеться, щоб на мені і на кому-будь іншому виконувався хоч би один з цих пунктів, а тим більше останній. Так само і запереченням голодомору. А піддавати сумніву факти і взагалі сумніватися - це притаманно взагалі людині, а я от маю таке хоббі - думати і і робити свої висновки. Якщо собі хтось гавкає проти голодомору - хай дзявкає. Принаймні, тут проти фактів тяжко піти, а надмірний розголос тільки принесе користь, так як це було з голокостом. А от щодо голокосту - то тут не все так гладко, і пригадується приказка, що історію пишуть переможці... І треба бути дуже обережним у всяких заборонах і т.д., і взагалі б здалося повчитися в "найстаршої нації" як робити собі рекламу на трагедіях - вони мають в цьому 60-річний досвід, а ми лиш починаємо самих себе поважати...

Роман Голощук - 30-11-2008 у 21:14

На мою думку, кримінальну відповідальность за заперечення Голодомору законодавчо не вдасться втілити у життя. Можливо цього і не слід робити. Бо навіть за спробу це зробити підніметься такий "шум і сморід", а також різні провокації. З іншого боку, необхідно не "робити собі рекламу на трагедіях", а треба пам'ятати про цю трагедію і доносити правду про неї іншим.

Ярема П. - 30-11-2008 у 21:57

А може все таки треба трохи рішучості у відстоюванні власної історії? І по моєму, реклама зовсім не пошкодить.

Юрій Сєров - 30-11-2008 у 22:29

А мені подобається, що робить Ющенко.
Ось євреї мають голокост і чуть що - зразу до нього апелюють. І не попреш проти того, бо є кримінальна відповідальність за заперечення голокосту.

Юрій Сєров - 1-12-2008 у 00:34

Тут:
http://www.petitiononline.com/lozo2008/petition.html
проводиться збір підписів за відкликання премії журналісту Walter Duranty газети The New York Times, який будучи в той час в Україні "не побачив" Голодомору?

Юрій Сєров - 19-5-2009 у 22:54

Може вже було на цю тему, але ще одна непогана стаття про намагання совітів приховати жахливу статистику.
http://www.dt.ua/3000/3150/66160/

До речі і невтішний прогноз на майбутнє. :(

Роман Голощук - 28-11-2009 у 15:48

Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років. Відбувається низка заходів на найвищому державному рівні. Зокрема, Президент України поклав квіти до Меморіального знака жертвам Голодомору на Михайлівській площі. Після того у Софійському соборі відбулася молитва за померлими від голоду за участю керівників релігійних організацій України, вищих посадових осіб держави.

О 15.15 на території Державного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» (Київ, вул. Мазепи 15А) за участю Віктора Ющенка розпочнуться меморіальні заходи, які у прямому ефірі транслюватимуться Національною телекомпанією України.

15.15 - Скорботна хода, покладання до підніжжя Меморіалу пам’яті жертв голодоморів в Україні горщиків зі свічками та «колосків пам’яті».
15.50 - Звернення Президента України до Українського народу

16.00 – Національна хвилина мовчання

О 16.02 розпочнеться Всеукраїнська акція «Засвіти свічку».

Аналогічні заходи відбуваються й у Львові. Крім того, сьогодні на Личаківському цвинтарі перепоховають останки 600 жертв голоду 1946-47 років, що були віднайдені на залізничній станції «Підзамче» у Львові.

За різними оцінками під час Голодомору в Україні померли від 5 до 10 мільйонів осіб. Служба безпеки України порушила і розслідує кримінальну справу за фактом вчинення Голодомору. За даними прес-служби СБУ, під час слідства вже отримано беззаперечні докази вчинення вищим керівництвом СРСР злочину проти людства.

Джерело: http://portal.lviv.ua/news/2009/11/28/110827.html