Форум Рідного Міста

Stock photos

Андрій Моравський - 20-11-2007 у 18:32

Хто користується тими фотобанками фотографій?...
Я радше питаю може хтось продає свої фото там? може поділиться на яких банках фотографій це робить і на яких умовах?
Мо поділиться які вимоги там до фотографій...

...чесно кажучи в однин вже впхався... не буду казати в який, для чистоти опитування і експерименту,... то там відсівають класні фото (ну на мою думку)... може це вони мені класні.. .. і які вза галі критерії оцінки фотографій..

....одним слвом тема широка. хто що скаже... хотілось би заробити на тому копієчку, кажуть реально, тим паче що наче вмію в руках тримати фотоапарат і не останній балбес у композиції...

Tempika - 20-11-2007 у 19:09

не http://www.shutterstock.com? я зареєструвалася, але так і не знайшла часу щось туди викласти... хочу трохи векторних картинок виставити.

Андрій Моравський - 20-11-2007 у 19:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
не http://www.shutterstock.com? я зареєструвалася,


але він хоче копію паспорта! Це безпечно??? Хто що скаже?

Tempika - 20-11-2007 у 22:06

...я дала, що тут страшного?...

JumpingRat - 4-12-2007 у 11:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Моравський
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
не http://www.shutterstock.com? я зареєструвалася,


але він хоче копію паспорта! Це безпечно??? Хто що скаже?


Безпечно. Основна проблема в Україні - виведення грошей з цих ресурсів.
Способи заробітку, спеціалізація і особливості різних стоків непогано розглянуті тут, далі - за посиланнями наступні частини.

ZT - 26-12-2007 у 15:56

Цитата:
Оригінальне повідомлення від JumpingRat
Способи заробітку, спеціалізація і особливості різних стоків непогано розглянуті тут, далі - за посиланнями наступні частини.



Клас :) Випадково натрапив на цю статтю dolgachov'a, згадав, що на Форумі піднімалась ця тема і вирішив дати посилання. Приходжу, а посилання вже є :).

Анна Седнева - 23-3-2009 у 12:50

Всім привіт! Я займаюсь стоками вже трохи часу.
Тут є троха моїх робіт http://www.shutterstock.com/gallery.mhtml?id=129448
Як будуть конкретні питання звертайтеся :) Допоможу пройти екзамени, та як щось незрозуміло розберемось разом. Ось мій варіант статті про стоки http://sedneva-anna.livejournal.com/14114.html

Serg Selev - 25-3-2009 у 18:49

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анна Седнева
Всім привіт! Я займаюсь стоками вже трохи часу.
Тут є троха моїх робіт http://www.shutterstock.com/gallery.mhtml?id=129448
Як будуть конкретні питання звертайтеся :) Допоможу пройти екзамени, та як щось незрозуміло розберемось разом. Ось мій варіант статті про стоки http://sedneva-anna.livejournal.com/14114.html


Наскільки це прибуткова справа? Чи варто це розглядати як основне джерело прибутку?

Анна Седнева - 25-3-2009 у 19:01

Звичайно.
Я к і в будь-якій справі треба бажання та трохи часу щоб з"явилися результати.

Sashko Nedoviziy - 26-3-2009 у 17:04

Закресліть слово "трохи" в словосполученні "трохи часу", або слово "основне" в словосполученні "основне джерело прибутку"...
Але щось одне треба закреслити...

Анна Седнева - 26-3-2009 у 17:39

Абсолютно неправі. За рік людина виходить приблизно на 500 долларів . Це при умові що вона вже має якусь постійну роботу та приділяє стокам вільний від основної роботи час. При цьому дійсно любить фотографувати та хоче розвиватися.
Час потрібен щоб зрозуміти яку саме якість вимагають стоки, навчитися обробляти та знімати фото так щоб воно відповідало їх вимогам. Дехто бере кількістю не запарюючись про сюжет, дехто аналізує що буде добре продаватися та при невеликому портфоліо має те що хоче.

Sashko Nedoviziy - 26-3-2009 у 17:48

Я не намагаюсь довести, що хтось неправий. Справа в часі, як Ви правильно помітили. Поняття "трохи" у різних людей різне теж... І ще не завадить знання мови, якщо орієнтуватись на західні стоки (а на які ще, зрештою?...).

Анна Седнева - 26-3-2009 у 17:59

Англійську,звичайно хоча б основи. Тому що придумавши на рідній мові ключові - можна перекласти. Я спочатку зі словником, а потім запам"ятала багато слів що найчастіше використовуються, та й пишу вже без помилок :D Тим більше є програми. Граматики ж нетреба. В крайньому випадку ніхто не забороняє подивитися що написали інші на ту саму тему... Зараз часи такі що без англійської нікуди, тому краще вчитися ніж відкидати можливість :P
Йолки, відчуваю себе проповідником :saint:
Про "трохи" згідна на 100%. В кожного свій темп життя. Головне вчасно зрозуміти чи воно тобі треба. Вмене вже другій рік це викликає захоплення. Мабуть це моє.

Sashko Nedoviziy - 26-3-2009 у 20:54

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анна Седнева
...cutted
Про "трохи" згідна на 100%. В кожного свій темп життя. Головне вчасно зрозуміти чи воно тобі треба. Вмене вже другій рік це викликає захоплення. Мабуть це моє.


Як кажуть математики, "що і слід було довести". Тобто саме це я і мав на увазі...

JumpingRat - 27-3-2009 у 07:04

Анно, а яка Ваша думка про новостворені українські мікростокові сайти і їх перспективи?

Анна Седнева - 27-3-2009 у 10:28

Окрім задоволення мушу щось заробляти, не вистачає часу на основні, найрозповсюджені мікростоки, тому про українські чи російськи навіть не думаю. Чесно кажучи в цьому сенсі я не патріотка. Працюю поки що з пятьма зарубіжними, ще пробувала з Аламі - це не мікросток а справжній фотобанк з крутими цінами від 100 уо за фото. Але в них зараз проблеми, фото майже не продаються бо покупці поступово переходять на мікростоки де можуть купити те саме в десять разів дешевше.

JumpingRat - 27-3-2009 у 14:04

Аламі, наскільки я пам"ятаю, має вискоий ценз щодо розміру зображень. А продажі, наскільки мені відомо, впали під час кризи на багатьох стоках, можливо окрім найбільших.

Анна Седнева - 27-3-2009 у 14:23

Аламі це окрема історія. Цензу як такого немає, вони приймають звичайні фото СПЕЦІАЛЬНО збільшені у фотошопі до дуже великих розмірів. І справа не в тому що вимагаються фото з 30 мегапіксельних камер, а просто розтягнуті зображення. Вони навіть наголошують на цьому. Не дивно що криза саме в них. А я нащастя поки її невідчула. Тим більше що на стоках зараз відбувається цілком прогнозований спад. Це період - середина зими - кінець літа. А там до нового року підйом такий що продається все. Особливо новорічна та різдвяна тема. Тому треба використовувати час щоб до "сезону" наростити своє портфоліо :cool:

Ярема П. - 28-3-2009 у 00:18

Цікава тема, з задоволенням відкрив для себе щось нове. Однак щодо заробітку - 500$ в рік це якось замало навіть по мізерних мірках. Це ж не основна професія, тільки доробіток/хоббі?
Раніше фотограф вважався непоганою прфесією, можна було їздити і навіть щось заробляти. Підозрюю, що пов’язане все було з складністю оборобки плівки і фотографій. Колись в дитинстві захоплювався цим, навіть фотозбільшувач ще лежить в підвалі. Зараз, чесно кажучи, я не зовсім уявляв собі, що ця професія, або хоббі, може стати прибутковим само по собі: я сюди не включаю заробіток типу шантажу :-) Ядумав, що легкість фоток з мильничних цифрових камер просто вбило таку професію, і залишило лише справжніх профі, які тримаються на плаву за рахунок таланту бачити і донести до глядача побачене. Купівля фоток через інтернет для мене стало новиною, я думав, що купляється авторські права на фоту, а не сам виріб.... Поправте мене, якщо я помиляюся, мені цікаво як це все функціонує.

vovka - 28-3-2009 у 01:47

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Цікава тема, з задоволенням відкрив для себе щось нове. Однак щодо заробітку - 500$ в рік це якось замало навіть по мізерних мірках. Це ж не основна професія, тільки доробіток/хоббі?

думаю швидше за все малось на увазі що за рік роботи можна вийти на стабільних 500$ в місяць.

Цитата:

Купівля фоток через інтернет для мене стало новиною, я думав, що купляється авторські права на фоту, а не сам виріб.... Поправте мене, якщо я помиляюся, мені цікаво як це все функціонує.

я один раз навіть пробував купити фото на shutterstock.com для розробки сайту.

зараз от теж попробував пошукати, але по моїй тематиці не знайшов жодного фото. взагалі.
роблю один англійський сайт для себе, і щось нехочеться в шапці використовувати фото знайдені в гуглі ))) в колекціях кліпартів теж підходящого не знайшов.

p.s. Наскільки я зрозумів в фотобанках в основному продаються фото, які можна використати в оформленні логотипів, сайтів, газети, рекламних буклетів і т.п. фото типу нічного львова я думаю навряд чи користуються такою ж популярністю.

JumpingRat - 28-3-2009 у 09:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Раніше фотограф вважався непоганою прфесією, можна було їздити і навіть щось заробляти.


Так є і зараз. Професійні фотожурналісти, портретисти і рекламні фотографи, мандрівники, що полюють за пейзажами і видовищами із життя світу тварин - всі вони існують і сьогодні.

Цитата:

Підозрюю, що пов’язане все було з складністю оборобки плівки і фотографій.


Гадаю, що ні: технічна сторона вже давно не є визначальною в майстерності фотографа.

Цитата:
Ядумав, що легкість фоток з мильничних цифрових камер просто вбило таку професію, і залишило лише справжніх профі, які тримаються на плаву за рахунок таланту бачити і донести до глядача побачене.


Як і в будь якому ринку, серед фотографів існує широка градація, від low-feeders до майстрів світового рівня.

Цитата:
Купівля фоток через інтернет для мене стало новиною, я думав, що купляється авторські права на фоту, а не сам виріб.... Поправте мене, якщо я помиляюся, мені цікаво як це все функціонує.


Саме так, продається ліцензія на використання певного зображення на певних умовах. При тому у випадку мікростокових сайтів, це переважно не ексклюзивні права, а різні варіанти роялті-фрі використання. Фотограф отримує певну частку від кожного продажу кожного завантаженого на сток фото.

JumpingRat - 28-3-2009 у 09:47

Цитата:

зараз от теж попробував пошукати, але по моїй тематиці не знайшов жодного фото. взагалі.


А що саме потрібно, якщо не секрет?

Цитата:

p.s. Наскільки я зрозумів в фотобанках в основному продаються фото, які можна використати в оформленні логотипів, сайтів, газети, рекламних буклетів і т.п. фото типу нічного львова я думаю навряд чи користуються такою ж популярністю.


Переважний контент - це зображення, що можуть бути використані в рекламі або як ілюстративний матеріал в масс-медіа. Види міст світу не є виключенням, я зустрічав (та й сам завантажував ;) ) на стоках і львівські сітіскейпи. Звичайно іх дещо меньше фото Парижу, Лондону або Торонто, пропорційно до інтересу до цих міст у світових масштабах.

Sashko Nedoviziy - 28-3-2009 у 09:49

По-моєму, в окремих випадках досить просто попросити "місцевих" фотографів сфотографувати щось на замовлення. Може, щось з того і вийде!

Анна Седнева - 28-3-2009 у 10:12

Цитата:
Оригинальное сообщение от Ярема П.
Однак щодо заробітку - 500$ в рік це якось замало навіть по мізерних мірках.

в місяць звичайно. І це не є правилом, а орієнтовна сума. Звичайно, це залежить від Вас. Просто це той момент коли безболісно можна перейти на фулл тайм для стоків, та поставити собі ціль заробляти від тисячи на місяць. Хіба мало? Мені подобається той момент, що можна на місяць-другий випасти з роботи та побайдикувти отримуючи своє. :baddevil:
Цитата:
Оригинальное сообщение от JumpingRat
продається ліцензія на використання певного зображення на певних умовах.

Саме так. Простіше кажучи ви отримуєте плату за "оренду" зберігаючи авторське право за собою. Хоча є варіанти купївлі й авторського права. Це коштує дуже дорого, буває дууууже рідко. Тому про це можна не думати. Поки що :D

vovka - 28-3-2009 у 12:42

Цитата:
Оригінальне повідомлення від JumpingRat
Цитата:

зараз от теж попробував пошукати, але по моїй тематиці не знайшов жодного фото. взагалі.


А що саме потрібно, якщо не секрет?

досить вузькоспеціалізована автомобільна тематика.
4 дросельні карбюраторні системи впуску.
от щось типу такого такого плану
http://image.motortrend.com/f/miscellaneous/the-one-that-got-away/9...
http://www.racetep.com/weber/Image004.jpg

але трохи в іншому ракурсі і бажано щоб разом з машиною :)

JumpingRat - 28-3-2009 у 18:40

Якщо забезпечите чисту і гарну натуру - можу зробити фото :)

Галина Лев - 28-3-2009 у 21:32

І яким чином все ж отримується виплата в Україні? Конкретно не вказано або я недостатньо уважна.

Анна Седнева - 28-3-2009 у 21:39

Ось тут докладніше, я вже давала цей лінк. http://sedneva-anna.livejournal.com/14114.html

Це платіжна система Манібукерс. Заводите там аккаунт. Туди виводите всі заробітки. А звідти- або на свою картку або на поточний рахунок. Беруть комісію біля 2,4 доллара незалежно від суми. Це і все що Ви платите.

JumpingRat - 28-3-2009 у 21:51

Можу додати, що окремі стокові сайти, зокрема iStock - можуть відкривати корпоративну картку MasterCard, для доступу до власної частки рахунку.

Галина Лев - 28-3-2009 у 22:07

Ясно, я просто подумала, що до тих систем у нас доступу нема взагалі.