Форум Рідного Міста

Увага! Шахраї!

Василь Яворський - 26-11-2007 у 02:46

По абонентах білайну пройшлася нова хвиля "розводів". Схема така: приходить стандартне повідомлення, що Ваш рахунок було поповнено абонентом з номером 80681117714 на суму 9 грн., за деякий час приходить смс з вибаченнями, та проханням повернути ці кошти...
Увага! Дане повідомлення приходить не від сервісної служби оператора а з електронної пошти, про що свідчить номер відправника 010 (webmaster@dominion.kiev.ua)...
Що смішно: якщо стандартне сервісне повідомлення і приховано нагадує правдиве, теж короткий номер і набране символ в символ, то смс, котре так само надходить з тієї ж електронки - глупість :lol:
Розраховано на надміру чесних та заклопотаних людей. Не дайте себе ошукати.

Тарас Гулка - 26-11-2007 у 08:52

О! цей розвід дуже старий. Вперше я отримав таке повідомлення ще на початку літа. І повідомлення прийшло не з електроннки, а з реального телефону і хотіли 5 грн. Всі знайомі на Білайні час-від-часу отримують таке повідомлення.

marco - 26-11-2007 у 13:15

І на Київстар таке приходило...

Роман Ромашка - 4-12-2007 у 16:21

Старий як світ трюк. Проходили на всіх операторах де є переказ коштів.

Юрій Ришковець - 19-6-2008 у 13:22

Вчора я отримав 2 нових повідомлення з номеру 380689036674 такого змісту: "Привет! как дела? почему не звонишь?". Можливо я б нічого і незапідозрив, якщо б мої друзі також не сказали, що вони отримали такі СМС.

Тарас Сокальський - 19-6-2008 у 14:24

В колєжанки захопили асю і від її імені розсилали повідомлення знайомим з проханням перекинути 5 грн на певний номер. В результаті отримала купу дзвінків з питаннями, що то за номер і що в неї за така бідося, що їй до повного щастя 5 гриваків бракує
:baddevil:

Тарас Сокальський - 15-7-2008 у 19:30

Ще один махінатор:
http://forum.onliner.ua/viewtopic.php?t=689655
:lol::lol::lol:

Роман Ромашка - 15-7-2008 у 22:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Ришковець
Вчора я отримав 2 нових повідомлення з номеру 380689036674 такого змісту: "Привет! как дела? почему не звонишь?". Можливо я б нічого і незапідозрив, якщо б мої друзі також не сказали, що вони отримали такі СМС.

Точно таку ж фігню отримав з такого ж номера. Фішка вся в тому що номер можна легко підставити. А от плюса не підставили. Підозрюю сервіс не позволяє. Зрештою колись я працював в одній конторі в галузі ІР телефонії, так я підсталяв номер 02 і дзвонив куди треба :) Дуже цікаво получалось.
Доречі номер вказаний в смсах неіснуючий. Можете перевірити.

Щодо останнього фінта, тут навіть не цікаво.

Dmy - 19-10-2008 у 14:41

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Яворський
По абонентах білайну пройшлася нова хвиля "розводів". Схема така: приходить стандартне повідомлення, що Ваш рахунок було поповнено абонентом з номером 80681117714 на суму 9 грн., за деякий час приходить смс з вибаченнями, та проханням повернути ці кошти...
Так досі і туплю: в чому розвід? Рахунок поповнюється чи ні? Можна ж перевірити, чи його помилково поповнили за історією смс?

Степанюк Василь - 19-10-2008 у 19:52

Написано ж:
Цитата:
Розраховано на надміру чесних та заклопотаних людей.

Приходить sms з сервісним номером про те, що рахунок поповнив певний абонент. За деякий час приходить ще одна sms з проханням повернути помилково перераховані кошти.
Звісно, що рахунок не був поповнений, а розраховано на те, що хтось, не перевіривши рахунок, перерахує свої кошти на вказаний номер.. :baddevil:

Степанюк Василь - 19-10-2008 у 20:15

Поширене також шахрайство з невикористаними кодами поповнень!

Один з випадків. Приходить повідомлення приблизного змісту: "Ви виграли 3000 грн, які можете отримати у будь-якому відділенні n-го баку! Для отримання виграшу Вам необхідно купити поповнення на 300 грн і код поповнення відправити на номер +38..."
Багато людей на це повелося!

Роман Ромашка - 20-10-2008 у 10:22

Так шара аднака!

Serg Selev - 20-10-2008 у 23:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
В колєжанки захопили асю і від її імені розсилали повідомлення знайомим з проханням перекинути 5 грн на певний номер. В результаті отримала купу дзвінків з питаннями, що то за номер і що в неї за така бідося, що їй до повного щастя 5 гриваків бракує
:baddevil:


В мене був випадок коли вкрали аську клієнта, з яким недавно спілкувався. Попросили 35 WMZ. Ну думаю клієнт нормальний, можна позичити на тиждень. Через тиждень дзвоню, питаю як там на рахунок гроші повернути, він не спочатку розуміє про що я, а потім каже що асюку вкрали. :(

Андрій Пелещишин - 4-4-2009 у 20:51

Оглядова стаття за темою
http://life.pravda.com.ua/problem/49d49d93c885c/

Ірина Назарова - 21-4-2009 у 22:07

А ось ще один варіант шахрайства, але то буде цікаво хіба тим, хто продає поповнення.

Отже, береться смужка скотчу. Така, щоб закривала захисну стрічку на картці поповнення. Клеїться зверху і відривається. Звісно, разом з ціленькою стрічечкою. Шахрай бачить код, використовує картку (найчастіше на 50 грн), знову заклеює скотч зверху, пакує назад в той пакетик і йде в кіоск. Далі відбувається наступний сценарій:

- Добрий день! А дайте мені, будь ласка, поповнення на 50 грн! (Платить, бере картку, і так, щоб продавець не бачив, тихенько міняє її на свою використану)
- ........
- Дякую! Ой, хоча ні, я передумав, візьміть назад і дайте мені дві по 25!


І йде з добрими картками додому поповнювати рахунок.

Будьте обережні!