Форум Рідного Міста

Для чого ідентифікаційний номер для отримання атестату в 9му класі???

marco - 10-12-2007 у 18:02

Школа вимагає термінового вироблення дитині (14 років) ідентифікаційного номера мотивуючи це необхідністю подачі в Київ документів для отримання в травні 2008 атестатів про незакінчену середню освіту (9й клас). Ніби без того атестатів не видадуть...

Дурдом якийсь...

Ідентифікаційний номер - це державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів. Тобто те що регламентує податкові і фінансові відносини...
До чого тут школа? До чого тут діти, які ще паспорта не скоро отримають???

Чому ксерокопії свідоцтва про народження (яке у всіх інших випадках, включаючи і закордонний паспорт є цілком самодостатнім документом для дитини) недостатньо для видачі атестату?

Чия це самодіяльність? Чи державна політика ідентифікації всіх і вся? Мо' тоді з роддому виписувати вже з ідент. номером?

Чи хтось з таким стикався?

Юрій Сєров - 10-12-2007 у 18:17

Наскільки я пригадую, ІН вимагали при поступанні в універ. До того він не був потрібен і його ніхто не виробляв.

Це справді дурдом...

Hanor Narasson - 10-12-2007 у 18:52

Цитата:
Оригінальне повідомлення від marco

Ідентифікаційний номер - це державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів. Тобто те що регламентує податкові і фінансові відносини...
Мо' тоді з роддому виписувати вже з ідент. номером?


Вам ніколи не спадало на думку, що податкові зобов'язання у громадянина в деяких випадках можуть виникнути одночасно з народженням?:o

marco - 11-12-2007 у 09:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Вам ніколи не спадало на думку, що податкові зобов'язання у громадянина в деяких випадках можуть виникнути одночасно з народженням?:o


Можливо, в окремих виняткових випадках.
Але не у всіх скопом і поголовно...

І не цілком розумію які податкові зобов'язання виникають при отриманні свідоцтва неповної сер. освіти?
Це нагадує політику "обкарчування" Приватбанком пластиковими картками "всіх і вся".

Катерина Задорожна - 11-12-2007 у 11:10

Я взагалі не розумію, які податкові зобов"язання можуть виникати одночасно з народженням... та і при отриманні атестату. Я пригадую, що раніше без паспорта ІН не видавали... А хіба дитина у 9 класі має паспорт? Дивно якось...

Hanor Narasson - 11-12-2007 у 15:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
Я взагалі не розумію, які податкові зобов"язання можуть виникати одночасно з народженням... та і при отриманні атестату. Я пригадую, що раніше без паспорта ІН не видавали... А хіба дитина у 9 класі має паспорт? Дивно якось...


Не плутайте тепле з м'яким...:lol:
Податкові зобов'язання у випадку спадкування можуть виникнути одночасно з народженням (тому що не можуть виникнути раніше).
А ІН видають на підставі документа, який підтверджує особу: для дітей - свідоцтво про народження, для дорослих паспорт, або документ, який його заміняє.

Катерина Задорожна - 11-12-2007 у 16:00

І все одно, Hanor Narasson, я не розумію, навіщо дитині ідентифікаційний номер. Може, поясните?

Hanor Narasson - 11-12-2007 у 16:01

Цитата:
Оригінальне повідомлення від marco

Це нагадує політику "обкарчування" Приватбанком пластиковими картками "всіх і вся".


А мені це нагадує порядки в країні, де "соціалізм" таки переміг. :P Чого і нам бажаю! :lol:

Катерина Задорожна - 11-12-2007 у 16:13

Тут знаходиться одне з численних пояснень на цю тему - загалом, я зрозуміла, що це явище набуло загальноукраїнського характеру і пояснене на сайтах ДПА. Загалом, я все одно не в захваті від їхнього рішення і, в принципі, наскільки розумію, отримання ІН школярами пропонується, але не є обов"язковим...

Hanor Narasson - 11-12-2007 у 18:30

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
І все одно, Hanor Narasson, я не розумію, навіщо дитині ідентифікаційний номер. Може, поясните?


Попробую.

Як Ви думаєте, чи легко ідентифікувати людинку з персоналіями Лебідь Лебідьович? :saint: Напевне, в українському селі це вдастся зробити однозначно, оскільке це не є ареал людей з такими персоналіями.:lol:
Якщо ж шукати в ареалі, то для однозначної ідентифікації бажано знати ще дещо. Наприклад, хоча б те, хто є найкращим його другом/вигадкою :saint:. Звичайно, знанання, що то Карлович:saint: трохи допоможе, однак не дуже, бо (с) "достатньо товстих мужчин в їх найкращий рік":saint: за твердженням п.Цап "на телебаченні скільки завгодно". Ну, хіба що унікальним є те, що у Карловича в дупі моторчик, і живе він на даху.:lol:

Якщо серйозно, то шведи либонь першими зіткнулися з тим, що в суспільстві 20-го сторіччя однозначно ідентифікувати якогось Сванте Свантесона це те саме, як... в Україні ідентифікувати Льва Львовича.:lol:

Для ідентифікації вони пішли 2-ма шляхами.
По-перше, всім громадянам був присвоєний особистий код. Для бюрократії стало простіше, однак для повсякденного життя помогло не дуже. Воно якось незручно при знайомстві називати довжелезний ряд цифр.
Ситуація конкретно у Швеції ускладнювалася тим, що у шведського поспільства ("не-шляхти") не було родових прізвищ. Ну, просто не принято було так називати лодей (так само, як в українців не було прийнято "по-батькові") :rolleyes:. Допоки суспільство було "хуторянським", шведам цілком вистарчало імені і по-батькові (а українцям імені і прізвища).

По=друге, шведи десь в 50-тих законодавчо закріпили за кожною сім'єю (як родове) прізвище, яке носив глава сім'ї на той момент, зобов'язавши передавати його дітям.

Те, що в Україні код громадянина має в свої назві слово "податковий", це всього-навсього наслідок того, що з проблемою однозначної ідентифікації громадянина зіткнулася спочатку податкова служба. Тобто це є ще один елемент персоналій. Причому, зауважу на марґінесі, що кожне суспільство вимагає, щоб новонароджена людина була названа, і це нікого не дивує і спротиву не викликає.
Остаточно, якщо хтось вперто не бажає щоб його "порахували", то може звернутися із відповідньою заявою, і "рахувати" не будуть.:baddevil:

Тарас Гулка - 11-12-2007 у 19:49

Хм.. А я чомусь думав, що для ідентифікації людини в Україні існує паспорт (свідоцтво про народження до його отримання). А ІН все ж таки для "фінансової ідентифікації ".

Сергій Бєляєв - 12-12-2007 у 10:30

Hanor Narasson надав практично вичерпне пояснення. На сьогодні більшість (якщо не всі) з державних баз даних використовують у якості унікального ідентифікатора саме індивідуальний податковий номер. Зважаючи на це прикметником податковий у назві вже можна знехтувати. Це фактично індивідуальний номер людини, який зокрема використовується і ДПА України, вона ж уповноважена його надавати.

Тарас Задорожний - 12-12-2007 у 11:25

Люди, але Ви всі далекоглядні... Може я не тойво, але уявив банальну ситуацію. Після 9 класу людина може йти до профтехучилища чи технікуму. Гавтоматично, ці структури виплачують стипендії, гавтоматично, для отримання стипендії потрібен код. Ще гавтоматично, навчання в ПТУ зараховується до трудового стажу, гавтоматично - це компетенція податкової. А якщо хтось і не піде в технікум чи ПТУ, - то здається обов"язковими є саме 9 класів - а після того можна влаштовуватись на роботу. Тому, думаю, що податкова саме тому і визначила той період.

А щодо присвоєння кодів з народження - це дуже непогана ідея.

marco - 12-12-2007 у 21:27

Ну не зовсім так....

В посиланні яке дала Катерина Задорожна чітко описано причину:

з метою запобігання перевантаженню в період випускних іспитів у школах міста, пропонуємо учням 9-х та учням 10-11 класів, ..., заповнити облікові картки 1 -ДР ... для завчасного присвоєння ідентифікаційних номерів.

Себто це робиться щоби зберегти час і нерви наші і працівників податкової...

Також ще написано і таке:

Довідку можна отримати особисто кожному учневі, батьками учня або відповідальній особі чи класному керівникові на всіх учнів. Відповідальна особа повинна мати свій паспорт та паспорти учнів (свідоцтва про народження) тих, кому видаватиметься довідка.

Себто існує можливість піти одному представнику школи і зробити ІН зразу для усіх класів!!!
Але хто б про таке думав...

Сергій Бєляєв - 13-12-2007 у 09:51

Так і робилося свого часу. Коли запроваджували номери, я ще в політесі вчився. Ми картки заповнили, здали до деканату, їх передали до податкової, а потім, коли кому було потрібно підходили до податкової на Стрийську і забирали готові довідки.

Hanor Narasson - 13-12-2007 у 09:54

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Сергій Бєляєв
Це фактично індивідуальний номер людини, який зокрема використовується і ДПА України, вона ж уповноважена його надавати.


ІМНО видача коду податковою - не найкращий стан справ. Краще б видавали відділи ЗАГС одночасно з свідоцтвом про народження.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Сергій Бєляєв
На сьогодні більшість (якщо не всі) з державних баз даних використовують у якості унікального ідентифікатора саме індивідуальний податковий номер.

При розробці стандарту NMT (згадайте, що там значить літера N ;) ) був варіант, що код людини мав використовуватися, як телефонний номер.:o

Сергій Бєляєв - 13-12-2007 у 10:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Сергій Бєляєв
Це фактично індивідуальний номер людини, який зокрема використовується і ДПА України, вона ж уповноважена його надавати.


ІМНО видача коду податковою - не найкращий стан справ. Краще б видавали відділи ЗАГС одночасно з свідоцтвом про народження.

Справа у тому, що на певному етапі (середина 90-х) лише податкова мала відповідний фінансовий ресурс для створення такої загальнодержавної бази даних. Міняти щось зараз вже недоцільно. Ці ідентифікатори використовує і пенсійний, і соцзахист, і ще багато хто.