Форум Рідного Міста

Що для Вас є кава?

Катерина Задорожна - 13-12-2007 у 17:14

Щойно зробила собі кави і згадала Львів (приємно так :)). Чи то стереотипність нашого мислення, чи то численні кав"ярні в місті, а може і ставлення самих львів"ян до цього напою приводять до таких асоціацій.

Я особисто п"ю каву зранку, і то в основному розчинну. А чи маєте Ви якесь особливе ставлення до кави?

Юрій Сєров - 13-12-2007 у 18:23

Не сказав би що невід'ємна частина життя, але часом п'ю.
Не дуже гурман, але натуральна таки краща за розчинну.
Часом п'ю зранку, голосую за перший варіант.

Рост - 13-12-2007 у 18:43

Кава - це Львів. Здається, ніде не варять таку смачну каву, як у нас. У львівських кав`ярнях, навіть приготована на сучасній імпортній техніці, вона набуває якогось особливого аромату :)
Особисто для мене це відпочинковий напій - зупинитись на пару хвилин, вийти з круговерті буденності... Ще напій компанійський - за кавою можна чудово поговорити "за життя".

Анастасія Кулакова - 13-12-2007 у 19:03

Обрала "Усі попередні варіанти ", бо я кавоман. Розчинну правда не питиму за будь яких обставин, краще взагалі буду без кави. І не тому навіть, що гурман, просто у мене від розчинної печія.

Олексій Мачехін - 13-12-2007 у 19:41

Не вистачає варіанту «ніщо». Вживаю дуже рідко.

Hanor Narasson - 13-12-2007 у 20:58

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
Я особисто п"ю каву зранку, і то в основному розчинну.

(c) Павло Загребельний: "Розчинна кава породжує розчинні думки":lol:

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анастасія Кулакова
... бо я кавоман.

Моїх російськомовних приятелів завжди замислював "щироукраїнський":saint: варіант цього слова: кавун!:lol:

Тарас Гулка - 13-12-2007 у 21:40

Проголосував за "усі попередні варіанти". П'ю тільки натуральну і досить багато. Особливо в першій половині дня. Розчинну буду пити тільки у випадку, якщо вже навіть чаю немає :) Не смакує вона мені.

Nazar - 13-12-2007 у 22:07

Невід'ємна частина життя.
Напій дійсно культовий.
Говорити багато про нього - то треба бути поетом, але от без кави не можу. Не можу бути у Львові. Це атрибут міста абсолютно повноправний зі старими мурами та кам'яницями, як то кажуть кава муші бичь, і все тут.
П'ю кави багато. Заварної. Гердан (страшна сила звички та схильність до традиціоналізму). Без цукру. Вона тоді має свій солод, який кльово відчувається саме в Гердані.
Хочу кави вже!

Андрій Пелещишин - 13-12-2007 у 22:12

Розчинну навіть до рота не беру. Гидота.
Заварну люблю лише свіжозмелену. І не більше разу на день


І ще - не люблю пити наперстками

Лєна Дадукевич - 13-12-2007 у 23:27

Велика філіжанка заварної кави (справжньої, а не розчинної якої) з молоком зранку - це ж і день хорошим буде!:sing:

Demyan - 14-12-2007 у 10:40

Пю будь-яку...
Подобаютсья три в одному Нескафе і Якобс.
Одним словом - в хаті є всі варіант кави, пюч раз в день зранку. Встану якщо не хочеться возитися - розчинну, нескафе.

Катерина Задорожна - 14-12-2007 у 11:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анастасія Кулакова
Обрала "Усі попередні варіанти ", бо я кавоман. Розчинну правда не питиму за будь яких обставин, краще взагалі буду без кави. І не тому навіть, що гурман, просто у мене від розчинної печія.


А я навіть і не підозрювала, що печія може бути саме від розчинної кави...

Катерина Задорожна - 14-12-2007 у 11:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Розчинну навіть до рота не беру. Гидота.
Заварну люблю лише свіжозмелену. І не більше разу на день

І ще - не люблю пити наперстками


І самі мелете???

Катерина Задорожна - 14-12-2007 у 11:13

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Nazar
Невід'ємна частина життя.
Напій дійсно культовий.
Говорити багато про нього - то треба бути поетом, але от без кави не можу. Не можу бути у Львові. Це атрибут міста абсолютно повноправний зі старими мурами та кам'яницями, як то кажуть кава муші бичь, і все тут.
П'ю кави багато. Заварної. Гердан (страшна сила звички та схильність до традиціоналізму). Без цукру. Вона тоді має свій солод, який кльово відчувається саме в Гердані.
Хочу кави вже!


А без цукру люблю лише натуральну... з молоком.

А Ви на смак можете відрізнити Гердан від неГердану? - Цікаво, бо я у сортах далеко не спеціаліст...

Андрій Пелещишин - 14-12-2007 у 11:18

Цитата:

І самі мелете???


Хіба то складно?

Повірте, змелена за 1 хвилину до заварювання кава смакує зовсім інакше, ніж та, що була мелена раніше, в магазині наприклад.

Катерина Задорожна - 14-12-2007 у 11:28

Вірю, але ніколи не порівнювала... рази два свіжозмелену у кав"ярні пробувала, але пригадую лише запах і процес приготування :).

Запах і зараз чую - правда не від тої кави, а від кавоварки, яка постійно працює у мене під боком... (весь офіс кавою пропах)

Nazar - 14-12-2007 у 11:29

З цукром я не можу відрізнити, а от без цукру саме по солоду дуже легко відрізнити суміші Гердану, Класики та тим більше Еспрессо одні від одних.
Спробуйте:)
А от з кавою в зернах - то тут біда. Я всіх не пробував, але ото що пробував - то склалось враження, що ті зерна вимочували в ароматизаторах хімічних - ну дуже вже не то.

Катерина Задорожна - 14-12-2007 у 11:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Nazar
З цукром я не можу відрізнити, а от без цукру саме по солоду дуже легко відрізнити суміші Гердану, Класики та тим більше Еспрессо одні від одних.
Спробуйте:)
А от з кавою в зернах - то тут біда. Я всіх не пробував, але ото що пробував - то склалось враження, що ті зерна вимочували в ароматизаторах хімічних - ну дуже вже не то.


Ну еспрессо я теж відрізнити зможу :). А щодо кави в зернах - навіть не знаю. Я навпаки думала, що в зернах - це добре (не підмішають нічого).

Nazar - 14-12-2007 у 11:43

Я мав на увазі суміш від Галки "Еспрессо", а не метод заварювання.

Катерина Задорожна - 14-12-2007 у 11:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Nazar
Я мав на увазі суміш від Галки "Еспрессо", а не метод заварювання.


А... тоді зрозуміло :). Не відрізню :lol:

Максим Стюфляєв - 14-12-2007 у 11:54

А я проголосував за останній варіант.:P Не люблю каву. Люди, пийте чай!:)

Наталка - 14-12-2007 у 12:09

Для мене кава - це ніжні спогади про Львів і насолода без наслідків. :saint:
Тобто чиста насолода.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Стюфляєв
А я проголосував за останній варіант.:P Не люблю каву. Люди, пийте чай!:)


От іще! :D

Горват Корнелія - 14-12-2007 у 12:11

Кава - це все!

Павло Жежнич - 14-12-2007 у 12:33

Кава - це нічого особливого:)! Просто напій, який я майже не вживаю. Але такого варіанту відповіді нема:(.

Yuriy Mandzyak - 14-12-2007 у 13:01

Лише розчинна та лише зранку!

Наталка - 14-12-2007 у 15:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Yuriy Mandzyak
Лише розчинна та лише зранку!


Глибоке імхо - розчинна кава, це як... чай. Позавчорашній і тричі виварений. Із пакетика :D
Хоча сама деколи грішу, коли хочеться (чи мушу) швиденько сьорбнути розчинного кофеїну.
А якщо маю час та натхнення - то кава тільки мелена (власноруч).:saint:

Yuriy Mandzyak - 14-12-2007 у 16:13

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Yuriy Mandzyak
Лише розчинна та лише зранку!


Глибоке імхо - розчинна кава, це як... чай. Позавчорашній і тричі виварений. Із пакетика :D
Хоча сама деколи грішу, коли хочеться (чи мушу) швиденько сьорбнути розчинного кофеїну.
А якщо маю час та натхнення - то кава тільки мелена (власноруч).:saint:


Боже, я не знаю, що на мене найшло коли я писав цей пост.:rolleyes: Наталю, я мав написати лише не розчинна, а написав навпаки. Соррі за описку...:saint:

Dmy - 14-12-2007 у 17:49

Вживаю зранку, ввечері, іноді вночі (замість інших гарячих напоїв); вихідними, буває, і вдень. Але не відрами. Як наслідок, вдома п’ю, переважно, розчину, бо для натуральної, справді, слід спочатку обсмажити зерна, потім – перемолоти, потім – зварити, тобто убухати купу часу, і усе це – на 1-2 чашки. Якщо пити регулярно (так як вище написав), то часу не вистачить.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Здається, ніде не варять таку смачну каву, як у нас

Ага! Це ви на Закарпатті комусь скажіть :lol: Був я в Ужгороді, бовкнув щось про львівську каву… Нічого не можу сказати – ввічливі люди попалися – морду не били, взагалі промовчали, просто подивились уважно. І на каву зводили. Таки смачна.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
(c) Павло Загребельний: "Розчинна кава породжує розчинні думки":lol:
Мабуть задля додаткової концентрації думок Павло Загребельний каву взагалі не п’є, а їсть ложками (а я-то гадаю, чому в нього такі романи грубеньки)?

Hanor Narasson - 14-12-2007 у 21:42

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
(c) Павло Загребельний: "Розчинна кава породжує розчинні думки":lol:
Мабуть задля додаткової концентрації думок Павло Загребельний каву взагалі не п’є, а їсть ложками (а я-то гадаю, чому в нього такі романи грубеньки)?

Цитовані слова він уклав до уст героя-письменника, який разом із іншими двома такими ж подорожує до Криму.
Причому це ще в ті часи, коли залізничні квитки були без прізвищ, а викупити ціле купе на 1-2-3 особи ще не було звичним. Так от, герої оповідання так і зробили... А оскільки приперся подивитися на те "диво" сам начальник поїзда, то його в купе частують кавою, звареною на спиртівці.:rolleyes:

Nazar - 15-12-2007 у 10:34

Раз тут купа народу зібралась, яка любить каву, то поділіться зі мною, хто які сорти чи марки любить і через що.

Рост - 15-12-2007 у 10:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Здається, ніде не варять таку смачну каву, як у нас

Ага! Це ви на Закарпатті комусь скажіть :lol: Був я в Ужгороді, бовкнув щось про львівську каву… Нічого не можу сказати – ввічливі люди попалися – морду не били, взагалі промовчали, просто подивились уважно. І на каву зводили. Таки смачна.

Ну, оскільки я людина миролюбна, то погоджуся, що в Ужгороді кава не гірша :)

Тарас Гулка - 15-12-2007 у 22:39

Цитата:
Раз тут купа народу зібралась, яка любить каву, то поділіться зі мною, хто які сорти чи марки любить і через що.


Перепробував багато сортів і видів. Зараз найчастіше купую Жокей (в червоних пачках), інколи Chibo (Ексклюзив), інколи Чорну карту. Просто запарюю в горнятку або, якщо маю час і натхнення, заварюю в турці.

Катерина Задорожна - 17-12-2007 у 11:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка

Глибоке імхо - розчинна кава, це як... чай. Позавчорашній і тричі виварений. Із пакетика :D
(власноруч).:saint:

Мені здається, що не надто позитивне ставлення до розчинної кави є певною традицією... Наскільки я зрозуміла от з цієї статті (внизу сторінки), то основний недолік розчинної кави - це послаблення аромату в результаті переробки кавових зерен. Але ж може так статися, що завдяки невпинному вдосконаленню технологій розчинна кава не буде поступатися ароматом натуральній... А ще одне джерело взагалі стверджує, що розчинна кава - корисніша за натуральну. Хоча, я чула від знайомих абсолютно протилежні думки...

Captivitas - 23-12-2007 у 22:31

Купую в зернах - серія "Кави світу" Колумбія.
Мелю на ручній кавомолці на кілька приготувань у джезві.

Соломія Федушко - 23-12-2009 у 22:07

Кава - це невід'ємна частина мого життя. Я затята кавоманка !!! Звичайно, знаю, що вона й не така вже корисна, але скільки того життя?! Якщо якась ароматна рідина принесе добрий настрій, то чому й не випити...

Viktor Tkachenko - 23-12-2009 у 22:22

Колись частенько попивав кавусю, але коли покинув одну шкідливу звучку, то щось і до кави інтерес пропав, хіба шоколадом компенсовується.

Лінда Коваль - 24-12-2009 у 01:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
Кава - це невід'ємна частина мого життя. Я затята кавоманка !!! Звичайно, знаю, що вона й не така вже корисна...

Та не така вже й шкідлива. Звісно, якщо пити її відрами/літрами - добра не буде, але й від чаю в такій кількості, мабуть, також. У всьому має бути міра. :saint:
Розчинну пити не можу взагалі - смак мені не той, і годі, якою б дорогою та кава не була. Але заварна, зранку, перед роботою - те, що треба. Заряджає позитивом на цілий день.

Марія Вибранівська - 24-12-2009 у 13:15

Кава (особливо ранкова) - це ознака того, що все гаразд, і здоровя (раз пєш каву, значить можеш), і справи (раз пєш зранку каву - значить поспішаєш на роботу), і настрій.
Я п"ю каву лише мелену, сама підбираю суміші. Люблю таку: 100 г арабіка Бразілія сантос + 50 гр арабіка кенія (фірми Галка) + 30 гр. баварський шоколад (якоїсь Київської фірми).
Ще важливо, де купляти.
Смачно в Світі Кави, але дорого.
Оптимально ціна-якість це в Винниках в Рукавичці і в кавярні "Діва" (біля колишньої хімчистки Сніжинка). Це на мою думку.

Ярема П. - 24-12-2009 у 20:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Вибранівська
Кава (особливо ранкова) - це ознака того, що все гаразд, і здоровя (раз пєш каву, значить можеш), і справи (раз пєш зранку каву - значить поспішаєш на роботу), і настрій.


Цікава думка. Якщо я зранку не можу підняти 200 кіля - значить я нездоровий, нікуда не поспішаю і взагалі все в мому житті страшенно паскудно:lol:

Пив каву, довго пив, в школі, універі і після. А зараз чомусь не п’ю, просто не хочеться, зато відкрив для себе світ чаїв, зелених, ароматизованих, чорних, квіткових і т.п., і прекрасно себе почуваю. Часом і каву хлебну, але особливого потягу вже не відчуваю. Вилікувався від кавонаркоманії :D

Світлана Шупер - 23-10-2010 у 15:53

І який то прикол в тому? Гірка якась штука і всьо одно скільки цукеру там сипати. Не люблю її. Сок чи чай о то кульно!!!!!!!!! :cool::cool::cool:

Ігор Домін - 25-10-2010 у 21:05

чомусь я каву не люблю. саме кавовий смак. не можу вживати нічого з кавовим смаком. може алергія? іноді так хочеться отримати задоволення від філіжанки запашного напою, але це не моє, навіть аромат кави не люблю.:( краще чорний чай без цукру, терпкий, без домішок, з шоколадом.

Світлана Шупер - 25-10-2010 у 21:12

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Домін  
іноді так хочеться отримати задоволення від філіжанки запашного напою, але це не моє, навіть аромат кави не люблю.:( краще чорний чай без цукру, терпкий, без домішок, з шоколадом.

Якшо вам хочеться отримати задоволення від кави, то треба спочатку помучити себе разів зо пять :lol::lol: Тоді кайфанеш від від чаю з печеньком :cool: :cool:Шоколадка то те саме шо кава. Печенько ліпше :lol::lol:

Ігор Домін - 25-10-2010 у 21:41

ви праві, Світланко, мабуть мучити себе не буду. щодо розчинності - розчинний чай - це неприродня істота-гидота. добре, що чай легше заварювати ніж каву, на нього завжди вистачає часу. всім смачних філіжанок;)

Юрій Марків - 29-10-2010 у 19:13

Останнім часом майже щоранку, лише заварну. То мусить бути арабіка, та не конче з дорогих, важливо дивитися на ступінь обжарювання. Користуюся гейзерною кавоваркою, бо ціную свій час. А просто залити кип'ятком - то знущання над собою. Файна кава - то є сила :)

Соломія Федушко - 30-10-2010 у 00:06

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Марків  
Файна кава - то є сила :)

Ще й яка! :cool: