Форум Рідного Міста

Хто продає свої програми ?

Зенон Сірий - 18-12-2007 у 17:40

Привіт всім !
Відомо, що Львів славиться своїми програмістами !
Всі знають скільки у нас вузів, які готують програмістів, скільки фірм, які заробляють програмуванням.
Цікаво, чи багато у нас людей, які самі програмують і самі ж продають свої програми !?

marco - 18-12-2007 у 19:56

а якщо ближче до суті...
- треба щось продати?
- здається в аренду будка на гал. перехресті?
- пропонуєте посередництво?
- хочете купити гуртову партію програм?
- цікавитесь наскільки воно поплатно?
- чи перепис програмерів намічається?

Зенон Сірий - 18-12-2007 у 20:22

Провів опитування серед своїх колег (15 опитаних) і виявив, що ніхто не продає своїх програм. Всі працюють на фірмах і отримують малу частину реально заробленого. Це саме стосується і мене. Тому і цікавлюсь.

Юрій Сєров - 18-12-2007 у 20:30

Якщо вважати сайти на ПХП програмами, то тут дехто продає... :)
А якщо серйозно, то це питання про авторські права та права власності. Ви мали б це прописати в трудовій угоді.

Зенон Сірий - 18-12-2007 у 21:15

Я мав на увазі таку діяльність, а не юридичний аспект співпраці з компаніями. Цікаво було б поговорити з людиною, яка розробляє програми на продаж, має досвід розкрутки, підтримки. Не бере замовлення, а створює їх !

Але, всеодно, за відповіді - спасибі !

Андрій Пелещишин - 18-12-2007 у 21:56

Насправді, продажа програм для масового вжитку не є настільки вже поширеним видом заробітку. Як правило, люди заробляють програмними продуктами та системами під замовлення (або конфігуруванням чи доводкою існуючих).

На ринок масових продуктів найкорочший шлях напевно через сервери, що поширюють ПЗ за ліцензією shareware

Demyan - 19-12-2007 у 09:20

Знову ж таки як самому писати програму - то вона буде просто і повінстю кінцевий продукт.
Уявіть написати велику систему, в якій потрібна і підтримка і обновлення..самому цього не зробиш.
А на малі програми які в принипі можна продавати - самі ж кажете що у нас багато програмістів, отож вони самі собі і пишуть ;)

marco - 19-12-2007 у 10:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Зенон Сірий
Всі працюють на фірмах і отримують малу частину реально заробленого.


Це залежить від фірми.
Яку частину від "реально заробленого" мав би отримати програмер?
Які програми Ви робите?
Змоделюйте Ваш бізнес-процес (замовник, виконавець, затрати, прибуток)

Рост - 19-12-2007 у 14:37

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
А якщо серйозно, то це питання про авторські права та права власності. Ви мали б це прописати в трудовій угоді.

Як правило авторські права на продукт належать фірмі, на яку працює програміст. Винятки можуть бути, але загалом є саме так. І це стосується не лише ІТ-сфери. Практично завжди результати праці працівника належать фірмі, яка платить зарплату.
Можуть бути інші домовленості, але то вже в окремих випадках, особливих.

Рост - 19-12-2007 у 14:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Зенон Сірий
Я мав на увазі таку діяльність, а не юридичний аспект співпраці з компаніями. Цікаво було б поговорити з людиною, яка розробляє програми на продаж, має досвід розкрутки, підтримки. Не бере замовлення, а створює їх !

Але, всеодно, за відповіді - спасибі !

Розкрутка і підтримка ПЗ - для цього уже потрібна компанія, погодьтеся, що одна людина з цим не справиться.
Тому варіантів для програмістів два.
1. Іти в існуючу компанію, працювати за зарплату.

2. Самому створювати свою компанію по розробці, впровадженню і підтримці.
В цьому, другому випадку, ви в повній мірі зможете зрозуміти, мізер отримують програмісти, чи ні. Тому що розробити якесь ПЗ - це ніщо в порівнянні з проштовхуванням його на ринку. Говорю з повною відповідальністю як колишній ІТ-шник, а сьогодні бізнесмен.

Наприклад, мені зараз потрібен софт з повної автоматизації бізнес-діяльності. І вибираю я серед продуктів великих компаній, продуктів популярних, тому що в бізнесі є дуже суттєвий момент - підтримка. В разі виникнення тих чи інших проблем нема можливості чекати декілька днів на прихід спеціаліста, треба щоб зранку виникла проблема - після обіду максимум уже все працює. Таке можливе лише при використанні відомих продуктів, коли є багато фахівців з підтримки, до яких можна звернутися. Це одна з основних проблем, з якою ви стикнетеся, намагаючись просувати самостійно свій ІТ-продукт.

Зенон Сірий - 19-12-2007 у 20:52

Цитата:
Оригінальне повідомлення від marco
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Зенон Сірий
Всі працюють на фірмах і отримують малу частину реально заробленого.


Це залежить від фірми.
Яку частину від "реально заробленого" мав би отримати програмер?
Які програми Ви робите?
Змоделюйте Ваш бізнес-процес (замовник, виконавець, затрати, прибуток)


Всі - це всі мої знайомі, яких я опитав. Бізнес-просес простий і всім відомій. Всім, хто працює кодером на офшорній фірмі.

Зенон Сірий - 19-12-2007 у 20:54

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
А якщо серйозно, то це питання про авторські права та права власності. Ви мали б це прописати в трудовій угоді.

Як правило авторські права на продукт належать фірмі, на яку працює програміст. Винятки можуть бути, але загалом є саме так. І це стосується не лише ІТ-сфери. Практично завжди результати праці працівника належать фірмі, яка платить зарплату.
Можуть бути інші домовленості, але то вже в окремих випадках, особливих.


Цілком розділяю цю думку. Особисто я з цими винятками не стикався.

Зенон Сірий - 19-12-2007 у 21:01

Загалом, моя цікавість вдоволена.
Можна зробити висновок, що серед форумчан, які відгукнклись, ніхто не розробляє програм на продаж.
Якщо ніхто не хоче нічого додати, тему можна вважати вичерпаною.
Всім спасибі за відповіді !

Андрій Пелещишин - 20-12-2007 у 10:52

З вашої відповіді не видно, до якого рішення ви прийшли. Але то є ваша особиста справа, і ніхто не вимагатиме, щоби ви з нею ділилися.
Але це не заважає дати мені вам пораду. Дуже просту:
Поки молоді, не бійтеся експериментувати.
Не думаю, що у вас є великі шанси зараз "спіймати Бога за бороду", але з другого боку - вони таки є. І що точно матимете - то досвід і ширший світогляд.
А тоді вже і на аутсорсинг можна ідти.