Форум Рідного Міста

Жлобський Миколай

Андрій Пелещишин - 22-12-2007 у 20:41

Чогось інакшої назви навіть до голови не приходить.

Гуляв сьогодні з сином у центрі міста. Біля оперного стоїть ряжений під щось середнє між Святим Миколаєм і митрополитом Шептицьким і продає послуги знимкування з собою та якимось хламом, навзірець картонних саней та оленів.

Я знимкував свого сина біля святкової ялинки з різних боків. Коли почав наближатися до того ряженого, почув від нього окрик "тут фотографувати тільки за гроші!"
Я розумію, у кожного свій хліб, і зрештою, той чоловік напевно тоже хоче їсти.
Але до якого цинізму треба дойти, щоби стати "Святим Миколаєм" і продавати радість за гроші?
І щоби я посадив свого сина до такого Миколая на коліна для знимки (взірці таких світлин там висіли)?
Переодінься клоуном, мавпою, Преслі, Дідом Морозом зрештою - і заробляй. Але щоби Святим Миколаєм - символом подарунків та милості? Маразм.
Ну і цікаво, чи церква звертає на таке увагу. Бо вплив у регіоні має великий, і я думаю, вона могла би мати та зреалізувати свою думку щодо того, що якийсь ряжений одівається у митрополичі одежі та продає себе туристам.

Максим Стюфляєв - 22-12-2007 у 21:14

Пане Андрію, я цілком розумію і поділяю Ваше обурення.

Юрій Сєров - 22-12-2007 у 21:21

То мабуть, той самий, що в теплу пору року - козак.
Церква? Не смішіть. Я навіть не знаю чим вона зараз займається для духовного відродження. Знаю бізнесом займається.

Рост - 22-12-2007 у 21:42

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
То мабуть, той самий, що в теплу пору року - козак.
Церква? Не смішіть. Я навіть не знаю чим вона зараз займається для духовного відродження. Знаю бізнесом займається.

Юра, коли ти не в темі, не варто категорично висловлюватись. Бо якось навіть трохи смішно виходить...

Рост - 22-12-2007 у 21:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Чогось інакшої назви навіть до голови не приходить.

Гуляв сьогодні з сином у центрі міста. Біля оперного стоїть ряжений під щось середнє між Святим Миколаєм і митрополитом Шептицьким і продає послуги знимкування з собою та якимось хламом, навзірець картонних саней та оленів.

Я знимкував свого сина біля святкової ялинки з різних боків. Коли почав наближатися до того ряженого, почув від нього окрик "тут фотографувати тільки за гроші!"
Я розумію, у кожного свій хліб, і зрештою, той чоловік напевно тоже хоче їсти.
Але до якого цинізму треба дойти, щоби стати "Святим Миколаєм" і продавати радість за гроші?
І щоби я посадив свого сина до такого Миколая на коліна для знимки (взірці таких світлин там висіли)?
Переодінься клоуном, мавпою, Преслі, Дідом Морозом зрештою - і заробляй. Але щоби Святим Миколаєм - символом подарунків та милості? Маразм.
Ну і цікаво, чи церква звертає на таке увагу. Бо вплив у регіоні має великий, і я думаю, вона могла би мати та зреалізувати свою думку щодо того, що якийсь ряжений одівається у митрополичі одежі та продає себе туристам.


Андрію, а десь оголошувалось, що це саме "Святий Миколай"? З твого допису не зрозуміло.
Бо взагалі такий одяг в магазинах продається. А чи може тут щось зробити церква... Ну, людина ця суспільний закон не порушує, навіть не знаю.
Стосовно ж морального боку - це наша знимка. Відображення нинішнього суспільства.

Юрій Сєров - 22-12-2007 у 22:27

Чому категорично? Я ж написав, "мабуть". Може і не "козак".

Максим Стюфляєв - 22-12-2007 у 22:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Чому категорично? Я ж написав, "мабуть". Може і не "козак".
Мені здається, Рост заперечував проти критичної оцінки діяльності церкви.

Рост - 22-12-2007 у 23:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Стюфляєв
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Чому категорично? Я ж написав, "мабуть". Може і не "козак".
Мені здається, Рост заперечував проти критичної оцінки діяльності церкви.


Так, я протестував проти ось цього:
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Церква? Не смішіть. Я навіть не знаю чим вона зараз займається для духовного відродження.

Може тобі, Юрку, не щастить, або ти взагалі не шукаєш, але я знаю, що робить церква для духовного відродження. І навіть в світському плані, не лише чисто духовному. Я знаю отців, для яких їх становище - це уже дійсно служіння. Не поодиноких, а багато.
Саме через інсування отих справжніх священників мені і прикро чути такі слова, бо вони таки неправдиві.
Тільки при тих монастирях, чи парохіях, про які я знаю, існують чисельні дитячі групи, де не тільки проводиться катехізація, але й організовуються цілі театри, хори, дитячі ансамблі, гуртки малювання і т.д. Для дорослих працює реколекційна система для подружніх пар, покликана служити для зміцнення сім`ї, працюють психологи: для молодих людей, для людей з проблемами алкоголізму, наркоманії...
Видається література, журнали (і далеко не тільки сугубо релігійної тематики).
Я вже мовчу про ... ладно, це вже зайве. Юра, церква реально працює і робить дуже багато. Просто вони не політики, вони не мають свого телебачення, щоб кричати про це на всю Україну, мовляв, от які ми, дивіться всі! Щоб це побачити, треба хоча би трохи поцікавитись ситуацією зсередини.
І стосовно бізнесу. Ми живемо в матеріальному світі. На все перераховане вище потрібні гроші.
Я не буду сперечатись на тему - а чи не використовуються частково ці гроші і на якісь особисті цілі певних церковних посадовців. Тому ще не я тут суддя.

Юрій Сєров - 23-12-2007 у 14:11

Я ні в якому разі не хотів образити священників, особливо тих які трудяться на благо своєї парафії. А говорив про церкву в цілому, як про структуру яка мала б бути потужною силою, хоча б на Галичині, і якою вона не є.
Я не мав на увазі, що вона нічого не робить, я мав на увазі, те що сказав "Я навіть не знаю чим вона зараз займається для духовного відродження.". Я справді не чув останнім часом, щоб відбувалися якісь заходи (до Миколая щось проводили?, колядки будуть?) зініційовані церквою (в сенсі нашою, греко-католицькою чи українською православною). Разом з тим мені постійно на вулиці "тулять" "Вартову вежу", в Шевченківському гаї наткнувся на якусь масову гулянку якихось баптистів, в Опері засідали чи то баптисти чи то крішнаїти і то все транслювалося на всю площу, на 12 каналі якийсь американський вуйко шось там проповідує...
Не буду спречатися, не цікавився.
ІМХО, церква мала б "захищатися" від отих сект, організовуючи певні культурно-релігійні заходи, іти до людей, мала б організовувати свято Миколая, щоб ніякі клоуни не заробляли на тому бабло.

Перепрошую за надто глибокий офф-топ.

Рост - 23-12-2007 у 15:07

Юрку, це позиція, вибач, вуйка з трамваю, який шпетить урядовців та інших службовців за те, що йому особисто живеться зле.
Подумай, буде толк від того, що церква прийде до тебе, якщо ти, знаючи про її існування, сам до неї не йдеш? Думаю, з часом такий "похід в люди" буде сприйматися, як чіпляння отих баптистів з їхньою вежею.
От в який спосіб спробуй подивитись: церква - це ми всі. Це не тільки отці, монахи, єпископи. Це всі, хто вважає себе християнином. Вважаєш, що замало робиться і це тебе непокоїть - ідеш до тих отців, які тобі ближчі за світоглядом і пропонуєш свої сили і час для виправлення ситуації.

marco - 23-12-2007 у 16:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Я справді не чув останнім часом, щоб відбувалися якісь заходи (до Миколая щось проводили?, колядки будуть?) зініційовані церквою (в сенсі нашою, греко-католицькою чи українською православною).


Дивно таке чути... :-(
Нескромне питання, ти в церкві на Службі Божій давно був? Хоча про все це можна було чути не лише в церкві. Головне хотіти почути...

А колядки і вертепи будуть!!! :sing:
А ти вже готуєш з друзями вертеп?

Юрій Сєров - 23-12-2007 у 19:24

Цитата:
А ти вже готуєш з друзями вертеп?

Сподіваюся, що свята проведу не у Львові, тому нічого не готую. А буде якийсь конкурс чи ще щось таке? Послухати може б пішов...

marco - 24-12-2007 у 13:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
А ти вже готуєш з друзями вертеп?

Сподіваюся, що свята проведу не у Львові, тому нічого не готую.

Та свята, вони довгі, аж до Стрітеня...
Та і колядувати "не у Львові" можна (і навіть треба!)...

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
А буде якийсь конкурс чи ще щось таке? Послухати може б пішов...

Гм... та ліпше по телєвізору подивитися, там точно покажуть :lol:

Demyan - 24-12-2007 у 13:41

А в чому проблема не розумію? Людина купила собі костюм...всеодно кого..хоче нехай бере за це гроші. Не хочете не знімкуйтеся. А може для дитини це якраз радість мати таку знімку?
Зрештою якщо так пішло то тоді я мав би прийти в магазин і сказати дайте мені 1 кг безкоштовно мандарин, бо...я це даю дитині на миколая а він цитую
>>> Святим Миколаєм - символом подарунків та милості?
Отже всі подарунки мають бути безкоштовними інакше куди всі дивимося і куди дивится церква???
Як на мене тут нічого а ні протизаконного ані проти морального ані проти церковного немає.

Юрій Сєров - 24-12-2007 у 13:42

2 marco
А Ви з друзями готуєте Вертеп?
В мене ні голосу ні слуху, а от Вас прийшов би послухати.

p.s. Я визнаю, що моя позиція, як християнина ніц не варта, осікльки я рідко ходжу до церкви і не співаю у вертепі, тому мабуть є сенс припинити офф-топ і висловлюватися з приводу "жлобського Миколая" і чому за цим не слідкує церква.

Лєна Дадукевич - 26-12-2007 у 19:08

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
То мабуть, той самий, що в теплу пору року - козак.
Церква? Не смішіть. Я навіть не знаю чим вона зараз займається для духовного відродження. Знаю бізнесом займається.

Юра, коли ти не в темі, не варто категорично висловлюватись. Бо якось навіть трохи смішно виходить...

Ну як ви в темі - розкажіть. Тільки якщо можна - конкретно.
Наскільки я пригадую - невисвяченій людині такі "спеціальні" церковні одежі вдягати не можна. Навіть монашу одежу, якщонема на це відповідного благословіння.

Люда - 26-12-2007 у 20:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич

Ну як ви в темі - розкажіть. Тільки якщо можна - конкретно.


Лєно, Рост вже розказував, дещо вище. Будьте уважніші, будь ласка. :)
Ніяка держава чи церква не може вслідкувати за всім. І тим більше - вплинути. Думаю, щось залишається і на людській совісті...

Рост - 27-12-2007 у 23:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
То мабуть, той самий, що в теплу пору року - козак.
Церква? Не смішіть. Я навіть не знаю чим вона зараз займається для духовного відродження. Знаю бізнесом займається.

Юра, коли ти не в темі, не варто категорично висловлюватись. Бо якось навіть трохи смішно виходить...

Ну як ви в темі - розкажіть. Тільки якщо можна - конкретно.
Наскільки я пригадую - невисвяченій людині такі "спеціальні" церковні одежі вдягати не можна. Навіть монашу одежу, якщонема на це відповідного благословіння.

Я таки дійсно конкретизував вище, якщо вам недостатньо, то задавайте конкретні запитання, дам конкретні відповіді.
Стосовно одягу - людину невіруючу, я так гадаю, необхідність благословення не зупинить.
А церква - яку можливість впливу на дану ситуацію вона має? Адже немає законодавчої бази, яка регулювала б це питання. Тому, як і каже Люда, це все визначається свідомістю людини.

Лєна Дадукевич - 28-12-2007 у 16:01

Мені здається, все таки церква мала б такими речами цікавитись, а не робити вигляд, що вона не бачить що у неї під носом робиться. Це не чесно по відношенню до тих віруючих людей, за які взяла відповідальність на себе церква. У простих мирян більше совісті ніж у церковників. Принаймі про це свинство написали прості миряни. Краще написали б церковні служителі.
Я теж цього "самопального" Миколая бачила. Тому Андрія Пелещишина цілком розумію. Найбільше мене вразили чомусь його брудні кросовки з-під ряси. Ну і ще зовсім не святковий вираз лиця. Я б не хотіла мати з ним знимку.

Люда - 28-12-2007 у 16:46

Ну і не майте. Відсутність попиту призведе до згортання пропозицій :D
А якщо він просто не сповна розуму, але не навіжений - хто ж його буде замикати чи щось забороняти? Ні церква, ні держава на те права не мають, чи я помиляюся? Він має свободу пересування, нею і користується.
Лєна, Ви то на християнство серце маєте, то церковники Вам особисто раю на землі не створили... Ну чи не досить?

Ярема П. - 28-12-2007 у 17:28

З нього б податок стягнути. Він же ж отримує дохід? Чим не підприємницька діяльність?

Андрій Пелещишин - 28-12-2007 у 17:45

Цитата:
А якщо він просто не сповна розуму, але не навіжений - хто ж його буде замикати чи щось забороняти? Ні церква, ні держава на те права не мають, чи я помиляюся?

Помиляєтеся. У нашій державі знайдеться управа на будь-якого підприємця. Принаймні такого маштабу.
Тобто в руслі того, що сказав Ярема:
Цитата:

З нього б податок стягнути. Він же ж отримує дохід? Чим не підприємницька діяльність?

І не тільки податок. Ну наприклад, чи все гараз у нього з охороною праці, з санітарним станом (кросовки до речі, брудні в нього) і тп і тд. Принаймні, мені це не Росту розказувати, що воно і як буває.

І коли я говорив про втручання церкви, я мав на увазі саме дзвінок ну, наприклад, якогось єпископа до якогось з наших міських керівників. Впевнений, що за кілька годин у чоловіка би зникло бажання прикидатися Святим Миколаєм.
Хоча стосовно церкви може я і не правий. І немає серед високих церковників людей, що не гребують своїм авторитетом серед мирян та не використовують його у "цивільних" справах. Раз так, то я свої слова щодо церкви з першого повідомлення прошу вважати недійсними та забираю їх назад.

Hanor Narasson - 29-12-2007 у 13:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
З нього б податок стягнути. Він же ж отримує дохід? Чим не підприємницька діяльність?


ІМНО податок він сплачує. Там занадто "козрне" місце, щоб не мати відповідних документів.

Ірина Роздольська - 29-12-2007 у 14:04

Сплачує, напевно. Але не державі.

Лєна Дадукевич - 29-12-2007 у 14:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Люда
Лєна, Ви то на християнство серце маєте, то церковники Вам особисто раю на землі не створили... Ну чи не досить?

Я надіюсь ви незбираєтесь мені ц у давати стосовно того, що і як мені писати? :o Надіюсь це був жарт... ;)

Люда - 29-12-2007 у 14:35

Державі він може сплачувати мінімальний сталий податок, як ПП, який "не має прибутку". І, звісно, "підмазує місце". При таких розкладах не сильно на нього наїдеш - хіба що тільки справді буде дана відповідна "установка". Не знаю, варто чи ображатися на церкву, чи втішатися, якщо вона не хоче лізти в такі справи. А, може, й справді, до високих чинів то не доходить, а низькі не хочуть втручатися... Думаю, ті віруючі, почуття яких обража дана потороча, цілком можуть наполегливо спитати поради в своїх церквах, як правильно до такого ставитися, як чинити...

Юрій Сєров - 10-1-2008 у 14:22

Бачив вчора цього Миколая.
Чесно кажучи він більше змахує на греко-католицького священика: характерні фелон і шапка (не знаю як називається). Так що церква мала б це якось відслідковувати хоч трохи. У крайньому разі прислати справжнього священика.

Тарас Задорожний - 11-1-2008 у 10:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
Ну як ви в темі - розкажіть. Тільки якщо можна - конкретно.
Наскільки я пригадую - невисвяченій людині такі "спеціальні" церковні одежі вдягати не можна. Навіть монашу одежу, якщонема на це відповідного благословіння.

Купити і вдягати фізично може кожен. А от чи має на то право

Тарас Задорожний - 11-1-2008 у 10:53

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Бачив вчора цього Миколая.
Чесно кажучи він більше змахує на греко-католицького священика: характерні фелон і шапка (не знаю як називається). Так що церква мала б це якось відслідковувати хоч трохи. У крайньому разі прислати справжнього священика.

Фелони і в греко-католиків і в православних одинаковісінькі. Питання, чи священичий чи єпископський. "Шапка" - митра (теж - чи єпископська).
А все це продається в магазинах на Соборній, Городоцькій на перетині з Ярослава Мудрого і колись було в універмазі на Ринку (не певен чи ще є). Це просто ті магазини, які я знаю більш-менш у центрі Львова.

А от щодо прислати священика: І шо він там мав би стояти і фоткатись з дітисками??? То вже нагадує ще один маразм. Фактично, заборонити комусь носити фелон, чи рясу, чи габіт є неможливо. Церква, читай місцевий єпископ, в даному випадку Архиєпископ Кир Ігор (Возьняк) в УГКЦ, Митрополит Львівський і Сокальський Андрій в УПЦ КП, Архиєпископ Львівський Макарій в УАПЦ і Архиєпископ Львівський і Галицький Августин в УПЦ (МП) можуть написати якогось роду пересторогу для вірних, чи заклик ігнорувати, але заборонити людині щось робити не можуть. Міліції - глибоко однаково. У нас нема закону, який би забороняв одягатися в священичий одяг. Демократія...

Такщо впливу на нього дієвого нема. Перестануть фоткатись львів"яни - то йому туристів вистарчить. Бісить мене така річ :mad:

Люда - 11-1-2008 у 12:46

Ну то якщо небайдужих багато, підійдіть до питання творчо - вигадайте і влаштуйте власними силами якийсь флеш-моб, щоб не ніс ніякої шкоди формальної чолов’язі, тобто ментам , якщо він звернеться, ні до чого було докопатися, і разом з тим, мужик зрозумів, що він "переборщив", і такого "Миколая" громада не тарпітиме.
Чи пуки на реальний розумний вчинок не стає, обурено висловлюватися простіше?

Тарас Задорожний - 11-1-2008 у 12:50

Та, мені якраз на флешмоб 500 км пиляти. Хороша ідея Люда :)

Люда - 11-1-2008 у 13:12

Мабуть, мені не менше. Тому буду розбиратися з своїми маленькими справами тут, де можу щось вдіяти. Але ж є місцеві, які, власне, підняли і підтримали цю тему, бо саме їм він очі намуляв...
А щодо ідеї - то була іронія чи схвалення? :rolleyes:

Андрій Пелещишин - 16-1-2008 у 22:00

Сьогодні вже моя дружина напевно на "нього" натрапила. Шкода, що мене з ними не було.
Гуляла з сином (4 роки) біля Оперного. Ряжений під Діда Мороза підійшов, і не питаючись дозволу мами запитав малого - "хочеш подарунок? То розкажи віршик". Звичайно, шансів умовити дитину не слухати ДМ уже було не багато. Тим більше, що колядок його вже трохи надресирували розказувати. От він і розказав. А в той час ДМ тихенько сказав моїй дружині - "подарунок - 15 гривень". Вона відмовилася. Тоді він ще нахамив їй, щось у дусі "от їй 15 гривень для своєї дитини шкода"

Отаке :(

Юрій Сєров - 16-1-2008 у 23:44

До речі в неділю Миколаїв було аж 2.

Тарас Задорожний - 17-1-2008 у 11:54

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Сьогодні вже моя дружина напевно на "нього" натрапила. Шкода, що мене з ними не було.
Гуляла з сином (4 роки) біля Оперного. Ряжений під Діда Мороза підійшов, і не питаючись дозволу мами запитав малого - "хочеш подарунок? То розкажи віршик". Звичайно, шансів умовити дитину не слухати ДМ уже було не багато. Тим більше, що колядок його вже трохи надресирували розказувати. От він і розказав. А в той час ДМ тихенько сказав моїй дружині - "подарунок - 15 гривень". Вона відмовилася. Тоді він ще нахамив їй, щось у дусі "от їй 15 гривень для своєї дитини шкода"

Отаке :(

Сволота рідкісна. То вже є за шо надавати по писку. :mad:

Андрій Пелещишин - 11-12-2008 у 14:59

Просто так піднімаю знову тему. На випадок, якщо цей чоловік буде знову послуги Миколая надавати, можливо ця дискусія когось застереже від спілкування з ним.