Форум Рідного Міста

Яка реальна вартість нового авто і як вона формується?

Андрій Пелещишин - 12-1-2008 у 10:44

Питання наступне.
Маємо таку задачку. Припустимо, авто рекламується за якусь ціну.
Наприклад - найпростіше Daewoo Sens пропонується за 40 тисяч грн. У базовій комплектації і тп. А скільки реально доведеться потратити.

Які реальні затрати і формула цих затрат на купівлю авто? Тобто базова ціна, критична доукомплектація (без пантів, але суттєва), якісь державні відрахування, супутні витрати (і які саме).
І як ці складові залежать від базової вартості авто - лінійно, не залежать взагалі тощо.

Питання звичайно до людей з досвідом, але напевно цікаве багатьом.
Тему додаткових витрат на кредитування пропоную обговорювати окремо.

Анастасія Кулакова - 12-1-2008 у 11:20

Вчора (у п'ятницю) придбала собі нове авто ( у кредит) - шевроле авео хетч-бек.
Це єдиний автомобіль (з найдешевших іномарок), де у базову комплектацію входить "майже повний фарш", а саме:
- двигун 1,5
- центральний замок
- електросклопідйомники
- гідропідсилювач
- кондиціонер
- аудіопідготовка
та ще деякі причандали
Повна вартість у офіційного дилера 61 600 грн
Перший внесок - 10% - 6 160 грн
Додаткові витрати, що я сама забажала і платила окремо:
- сигналізація "зі зворотнім зв'язком" та доводкою скла - 950 грн
- захист+антикор - 485 грн
- повне каско - 3 002,43 грн
- автоцивілка - 243 грн
- оформлення в даї+пенсійний фонд - 3 309,90 грн
Витрати по кредиту+відсотки+нескінченні комісії банку:)

Андрій Пелещишин - 12-1-2008 у 12:28

Вітаю з покупкою!
Хай дорога буде рівною а їзда приємною :)


Цитата:
Додаткові витрати, що я сама забажала і платила окремо:

А що, можна було не платити оте:
Цитата:
- оформлення в даї+пенсійний фонд - 3 309,90 грн

???

Ну і взагалі 3 309,90 грн - це хм, досить немало :(

Рост - 12-1-2008 у 13:25

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анастасія Кулакова
Вчора (у п'ятницю) придбала собі нове авто ( у кредит) - шевроле авео хетч-бек.


Вітаю :)

Дійсно, каско та даї з пенсійним - обов`язкові витрати. Правда каско обов`язкове лише при покупці в кредит.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анастасія Кулакова
Додаткові витрати, що я сама забажала і платила окремо:

- захист+антикор - 485 грн

Ай-я-яй, а шумоізоляція? Вона робиться до антикору.

Крум того є ще завжди дрібні витрати (чи не дуже):
- аптечка
- знак аварійної зупинки
- вогнегасник
- базовий набір інструментів
- трос для буксирування
- колеса (якщо не одразу, то найближчим часом), адже машина продається, в залежності від сезону, на літніх, або зимових. А комплектів потрібно обидва.
- шумоізоляція, її потребують в першу чергу саме японці-корейці-китайці, але навіть німцям вона не зашкодить. Річ направду корисна, бо дозволяє значно менше втомлюватися за кермом.
- антикор - якщо кузов не оцинкований.
- аудіо- (відео-) системи, бо штатна аудіопідготовка - це... новини по радіо слухати.

Анастасія Кулакова - 12-1-2008 у 13:33

Вдячна дуже за поздоровлення:)
Стосовно шумоізоляції...:)
Я на такій самій (тільки службовій) наїздила за 5 місяців 35 000 км. Так я вам скажу, що після моїх жигулів 1982 року випуска, це - космічний корабель:) Майже безшумний:)

"- аудіо- (відео-) системи, бо штатна аудіопідготовка - це... новини по радіо слухати. " Ні! Це коли купуєш окремо (а в мене вже є, тому не включала в витрати) ту магнітолу, яку забажаєш і просто "втикаєш" в "гніздо". Я це на службовій зробила самостійно. І все:) Забажаеш, то слухай радіо, хочеш - МР3 або CD.

Анастасія Кулакова - 12-1-2008 у 13:38

Андрію, "ОТЕ" можна не платити, дійсно не платити:) Але в єдиному випадку. Коли купуєш на вторинному ринку за "генералкою". Тобто вона не знімається з реєстрації і не ставиться, а відповідно і не виникають зобов'язання з пенсійним фондом та мрев.

Андрій Пелещишин - 12-1-2008 у 13:57

Оті суми, що "додаткові" вони як залежать від вартості авто? Константа, пропорційно, ще якось?
Страховка очевидно пропорційно. А інші?

Анастасія Кулакова - 12-1-2008 у 14:03

Пенсійний фонд- певний % від вартості авто
усілякі мита (мрев) розраховуються від об'єму двигуна

Рост - 12-1-2008 у 14:22

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анастасія Кулакова
Вдячна дуже за поздоровлення:)
Стосовно шумоізоляції...:)
Я на такій самій (тільки службовій) наїздила за 5 місяців 35 000 км. Так я вам скажу, що після моїх жигулів 1982 року випуска, це - космічний корабель:) Майже безшумний:)


Ну, раз влаштовує, значить влаштовує :) Я просто як краще хотів :)

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анастасія Кулакова
"- аудіо- (відео-) системи, бо штатна аудіопідготовка - це... новини по радіо слухати. " Ні! Це коли купуєш окремо (а в мене вже є, тому не включала в витрати) ту магнітолу, яку забажаєш і просто "втикаєш" в "гніздо". Я це на службовій зробила самостійно. І все:) Забажаеш, то слухай радіо, хочеш - МР3 або CD.


Кхм... Я про якість тієї аудіопідготовки... Звуки слухати можно, а от музику...
Ну але знову ж таки, кожному своє.

Nazar - 12-1-2008 у 14:38

Та ні Росте. Вони на гарантію тоді не беруть, якщо не в їхньому сервіс-центрі робити акустику (аудіопідготовку). Тому краще вже брати оту їхню, для новин по радіо, а вже по закінченню гарантійного терміну ставити якісну музику. Принаймі нам так пояснили для службових автомобілів.

Рост - 12-1-2008 у 14:57

Назаре, будь-яке нав`язування послуг є прямим порушенням Закону про права споживачів. А щоби не виконувати гарантійного ремонту, вони мають аргументовано довести, що поломка сталася саме з причини проведення таких робіт.
І як це треба себе не поважати, щоб рік-два-три, а то й більше, мучитись за власні ж гроші!!! Тому що якийсь дядечко вирішив, що він вище закону.
Зрештою, досвід мені показує, що в більшості випадків можна дійти консенсусу і всі будуть задоволені.

Анастасія Кулакова - 12-1-2008 у 15:25

На жаль, чи на щастя, але особисто я не вважаю за потрібне для себе особисто мати в машині аж надто гарний і дорогий звук. Я не можу собі це дозволити наразі з фінансових причин. Тому мене особисто їхня аудіопідготовка з моїм JVC за 860 грн (це подарунок) влаштовує повністю. Але ще раз зауважу я кажу виключно про себе і не вважаю, що це правильно.

Анастасія Кулакова - 12-1-2008 у 16:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Nazar
Та ні Росте. Вони на гарантію тоді не беруть, якщо не в їхньому сервіс-центрі робити акустику (аудіопідготовку). Тому краще вже брати оту їхню, для новин по радіо, а вже по закінченню гарантійного терміну ставити якісну музику. Принаймі нам так пояснили для службових автомобілів.


Авто, яке купила я ВЖЕ З ЗАВОДУ приходить в повною аудіопідготовкою. До чого тут гарантійні- негарантійні СТО? Вона є невід'ємною частиною БАЗОВОЇ комплектації авто. Я це писала, коли наводила перелік опцій.
А от вже магнітолу я сама (без СТО) під'єднала (там є 2 штекери). А на їхню гарантію мені начхати (є антимонопольне законодавство, закон про захист справ споживачів). Я НЕ МАЮ коштів наразі на СПРАВДІ класний звук от і усе:)

Рост - 12-1-2008 у 16:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анастасія Кулакова
На жаль, чи на щастя, але особисто я не вважаю за потрібне для себе особисто мати в машині аж надто гарний і дорогий звук. Я не можу собі це дозволити наразі з фінансових причин. Тому мене особисто їхня аудіопідготовка з моїм JVC за 860 грн (це подарунок) влаштовує повністю. Але ще раз зауважу я кажу виключно про себе і не вважаю, що це правильно.

Тоді вдалих поїздок і задоволення від керування новим авто :cool: