Форум Рідного Міста

Євангеліє від Фоми

Лєна Дадукевич - 11-2-2008 у 01:42

http://www.vehi.net/apokrify/foma.html
Випадково знайшлось в інеті на одному з форумів.

Юрій Сєров - 11-2-2008 у 01:43

Ну якщо бути точним, то українською або Тома або Хома, але не Фома.

Лєна Дадукевич - 11-2-2008 у 02:12

Так, але текст все одно російською.

rost - 11-2-2008 у 12:03

Мало чого можна зараз в інеті нашукати, особливо на форумах та ще й випадково.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
http://www.vehi.net/apokrify/foma.html
Випадково знайшлось в інеті на одному з форумів.

Ну і що?

Тарас Задорожний - 11-2-2008 у 12:18

Маю звичку спочатку прочитати перше речення і останнє, а потім решту. Звиняйте за мову, але не втримався навести цитату: Симон Петр сказал им: Пусть Мария уйдет от нас, ибо женщины недостойны жизни. Иисус сказал: Смотрите, я направлю ее, дабы сделать ее мужчиной, чтобы она также стала духом живым, подобным вам, мужчинам. Ибо всякая женщина, которая станет мужчиной, войдет в царствие небесное. Евангелие от Фомы.

Я особисто розумію, чому ця книженція не є канонічною.... А ще не розумію, чому хтось має намір взагалі сприймати її всерйоз.

Особливо цікаво, чи Ви, Лєно, готові повірити і виконати отой останній пунктик ;)

Катерина Задорожна - 11-2-2008 у 13:41

Чергова провокація :saint:

Богдана Курилюк - 11-2-2008 у 14:33

Думаю, що скоро за пошуками п. Лєни зявляться євангелія від когось із наших сучасників... :lol:

Максим Стюфляєв - 11-2-2008 у 14:51

Чого ви всі на Лєну накинулися? Вона знайшла в інтернеті книжку, яка здалася їй цікавою, і просто запропонувала вам її прочитати. От і все. А ви прямо якусь істерію підняли... Те, що інет- ненадійне джерело усім ясно. Але яке це має значення? Хіба вас хтось змушує на те "євангеліє" молитися? Хіба Лєна писала, що воно- істина в останній інстанції, якою треба керуватися у своєму житті? Ні. Тому сприймайте усе простіше і заспокойтеся.

Богдана Курилюк - 11-2-2008 у 14:56

та власне ніхто й не нервується. Тільки вкотре переконуємося, що п. Лєна любить сіяти роздори і провокації. :(

Максим Стюфляєв - 11-2-2008 у 15:08

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Богдана Курилюк
та власне ніхто й не нервується. Тільки вкотре переконуємося, що п. Лєна любить сіяти роздори і провокації. :(
Богдано, та які роздори? Вас же ніхто не змушує щось читати чи у щось вірити. Хочите- читаєте, не хочите- ні. Ваша справа:) А розуміння провокації у кожного своє. Мене от кілька днів тому на іншому форумі один "дописувач" звинуватив у "нацизмі" і "розпалюванні ворожнечі" лише за те, що я на тому форумі принципово захищяв права українців задовольняти свої духовні потреби (слухати музику, дивитися фільми, читати книги тощо) українською мовою.

Лєна Дадукевич - 11-2-2008 у 16:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Богдана Курилюк
та власне ніхто й не нервується. Тільки вкотре переконуємося, що п. Лєна любить сіяти роздори і провокації. :(

Ви знаєте, у мене складається таке саме враження що до Вас...:(
Вам ніхто не заваджає відкривати якісь християнські теми, але прошу, якщо Вам немає що по ділу сказати в цій темі, не пишіть сюди будь ласка.
І говоріть будь ласка від свого імені, Ви поки що у однині...
"Мы, Николай Второй...";)

Тарас Задорожний - 11-2-2008 у 17:25

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
І говоріть будь ласка від свого імені, Ви поки що у однині...
"Мы, Николай Второй...";)

Вважайте, що в даному питанні я теж Микола 2й

А ще хотів почути Ваше ставлення до питання трактування жінки у цьому прикольному опусі від якогось Юди Фоми. Чи Вам подобається?

Нагадаю: Ибо всякая женщина, которая станет мужчиной, войдет в царствие небесное.

Пропаганда зміни статі?!

Лєна Дадукевич - 11-2-2008 у 17:43

Я не занадто серйозно це трактую :saint: Це що до пропаганди зміни статі :lol:
А може просто тут є якийсь глибший зміст, який ми не доганяєм, або перекладач не зовсім добре зрозумів, тому так переклав. Не знаю. Не ставлюсь до цього як спеціаліст з розшуку істини, звиняйте.
А от про однину - то вже серйозніше, як на мене, бо в цьому криється маніакальна проблема. Так що зважте ;)

Тарас Задорожний - 11-2-2008 у 18:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
А от про однину - то вже серйозніше, як на мене, бо в цьому криється маніакальна проблема. Так що зважте ;)

Та то мені якось не шкодить... Тому зважайте Ви :rolleyes:

Олексій Мачехін - 12-2-2008 у 09:04

Якщо не помиляюсь, на одному з перших Вселенських соборів (3 чи 4) розглядали питання подібних єресей. Як результат — християнство оголосило що у жінки теж є душа.

Іншими словами, обговорення цього питання застаріло щонайменше на 1,5 тисячі років.

Катерина Задорожна - 12-2-2008 у 10:41

Лєно, я перепрошую, але не зрозуміла постановки теми. Тема передбачає обговорення саме даної сумнівної статті, чи яка мета була поставлена? У 1-му повідомленні взагалі не зрозуміло, яку позицію Ви займаєте... Неясно, у яку сторону тему розвивати.

Лєна Дадукевич - 12-2-2008 у 18:50

Катерино, якщо Ви це прочитали, то можете сказати свою думку, якщо хочете. Чому власне хтось має Вам давати якісь цінні вказівки у яку сторону тему розвивати?
Є текст, є люди, які це почитали, є люди, які щось на цю тему думають (звичайно в розумних межах ;) )
Не розумію, що тут може бути незрозумілим.
Олексій Мачехін , може і це малось на увазі.

Ігор Мацевич - 16-8-2011 у 08:02

Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Задорожний  
Маю звичку спочатку прочитати перше речення і останнє, а потім решту. Звиняйте за мову, але не втримався навести цитату: Симон Петр сказал им: Пусть Мария уйдет от нас, ибо женщины недостойны жизни. Иисус сказал: Смотрите, я направлю ее, дабы сделать ее мужчиной, чтобы она также стала духом живым, подобным вам, мужчинам. Ибо всякая женщина, которая станет мужчиной, войдет в царствие небесное. Евангелие от Фомы.

Я особисто розумію, чому ця книженція не є канонічною.... А ще не розумію, чому хтось має намір взагалі сприймати її всерйоз.

Особливо цікаво, чи Ви, Лєно, готові повірити і виконати отой останній пунктик ;)


Я знову і знову наголошую ! ! !

Вся наша біда, що ми користуємось недосконалими перекладами, особливо перекладами партії переможців між Християнськими течіями, людей, котрі не дуже переймалися тим, щоб зрозуміти, - адже легше перекрутити і викинути ... А признати жінку рівноправною - жахлива єресь!

118 "Симон Петро промовив: Нехай Марія піде від нас, бо жінка недостойна Життя. Ісус сказав: Дивіться, Я повчаю її нарівні з вами, мужчинами, бо вона є також духом живим, як і ви мужчини. Бо всяка жінка є рівною мужчині, і ввійде в царство небесне"
Мало того, що в певному колі Християн Євангеліє від Хоми було канонічним, то ще й в колі сучасних науковців, - дослідників Біблії, - єдинодушно признане за найдавніше!

Андрій Шпачук - 16-8-2011 у 16:15

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  

А признати жінку рівноправною - жахлива єресь!

Хто перший звістив те, що Христа у гробі нема? Чи були для юдеїв жінки свідками, яким можна довіряти? І чому епізод з жінками включений в Євангелії?

Ігор Мацевич - 20-8-2011 у 20:22

39. Иисус сказал: Если слепой ведет слепого, оба падают в яму.

Це поки моя улюблена фраза Ісуса від Хоми.

Лариса Молодіна - 29-9-2011 у 00:34

Багато чого нового дізналась.