Форум Рідного Міста

У 2007 році півмільйона українців взяли кредит під заставу майна

Андрій Пелещишин - 1-3-2008 у 10:29

Почув таку цифру по ТВ, потім пошукав в Інтернеті і надибав таке

http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2008/02/19/118975

Цитата:
Зображення: PHL

Протягом 2007 року більше 497 тисяч українців зареєстрували в нотаріусів договори застави свого рухомого і нерухомого майна, повідомила прес-служба Міністерства юстиції.


Чесно кажучи, цифра трохи вразила. Це значить, що лише за минулий рік щонайменше кожна 20-та сім'я влізла в суттєві борги.

Катерина Задорожна - 7-4-2008 у 15:12

Аж забагато... Це загалом доволі ризикова процедура (особливо, якщо зважити на досвід США). Цікаво, який відсоток серед них іпотеки?

Роман Голощук - 7-4-2008 у 16:27

Сьогодні також чув у новинах що 75% кредитів, вважаються ризикованими щодо повернення!

Степанюк Василь - 16-9-2008 у 22:47

За даними УНІА в 2007 році зареєстровано 229 тис. договорів застави майна і більше 267тис. іпотечних договорів.
В 2008 році темпи росту іпотечних кредитів знизилися (становлять приблизно 60%). Доречі частка виданих кредитів під заставу житла, удвічі перевищує обсяг кредитів на купівлю житла.

Андрій Пелещишин - 17-9-2008 у 07:16

Василю, а на що люди беруть кредити, та ще й під заставу майна? На авто, на бізнес, на весілля?

Andreas - 18-9-2008 у 01:15

Цитата:
Андрій Пелещишин
Це значить, що лише за минулий рік щонайменше кожна 20-та сім'я влізла в суттєві борги.


Ну то й що, що "залізла"? Подумаєш, борги, велике діло... Я, он, весь у боргах. Але, час спливає - "О, а посудомийну машину ми вже викупили! О, а через 2 місяці кредит на авто буде погашений - час про новий кредит на нове авто думати!"
Скажемо так:
"Це значить, що кожна 20-та сім'я має можливість користуватися потрібною собі річчю (квартирою! автомобілем!) вже зараз, а не через десятки років, відкладаючи на неї частку своїх грошових доходів щомісячно. До того ж ті відкладені гроші (чи то гривні, чи то долари, чи єври) мають остогидлу властивість з часом знецінюватися через інфляцію"

rost - 18-9-2008 у 22:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
Скажемо так:
"Це значить, що кожна 20-та сім'я має можливість користуватися потрібною собі річчю (квартирою! автомобілем!) вже зараз, а не через десятки років, відкладаючи на неї частку своїх грошових доходів щомісячно. До того ж ті відкладені гроші (чи то гривні, чи то долари, чи єври) мають остогидлу властивість з часом знецінюватися через інфляцію"

Згідний на всі 100%. Скажу більше, "кожна 20-та сім'я", це дуже i дуже мало. Це значить, що кредит, як один з основних двигунів ринкової економіки, практично ще і не починав працювати в Україні.

Що стосується, теперішньої кризи в США, то це і є той вийняток, що підтверджує правило. За більше ніж 200 років іпотечні кредити вперше сворили загрозу економіці.

Причиною стала жадібність банків, які в боротьбі за клієнта відійшли від базового принципу іпотеки, що надійно працював більше ніж 200 років. Почалося змагання за пониження проценту початкового внеску від суми позики. Пропонувалися навіть "mortgages with no down payments"(іпотечні кредити без початкового внеску), або позики на сам down payment. От і закономірний результат.

Степанюк Василь - 20-9-2008 у 22:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Василю, а на що люди беруть кредити, та ще й під заставу майна? На авто, на бізнес, на весілля?


В основному це на ремонт, будівництво, інші цілі, сума яких вимагає застави, або офіційні доходи не дозволяють взяти без заставний кредит.

Степанюк Василь - 20-9-2008 у 22:33

Кредити на авто в основному беруть під заставу цього ж авто.

Андрій Полевський - 24-9-2008 у 00:00

Кредити це "солодко" до певного часу. Може статись таке, що ви не зможете сплачувати набрані вами кредити і тоді до вас прийдуть могутні "дяді" і будуть з вас ті кридити вибивати :-(
На торренті лежить док. фільм "Раби кредиту" ось посилання: http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1089667. Це знято в Росії про ту другу темну сторону кредитування. Можете глянути. Одне слово - ЖАХЛИВО!!!

Андрій Пелещишин - 10-9-2013 у 11:43

Цікаво підняти цю стару тему... Багато часу пройшло від початку дискусії, багато хто переглянув своє ставлення до кредитів у той чи інший бік..
Ну і якісна стаття на тему споживчих кредитів та масового сповзання в них суспільства
http://lenta.ru/articles/2013/09/09/credits/
Там про Росію, але, думаю, ситуація близька до української.